Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče

elitemadzone.org :: TechZone :: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče

[ Pregleda: 13635 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče11.03.2009. u 14:44 - pre 184 meseci

Zdravo svima,

Problem je sledeći:

- treba da se napravi "bazen" sa što boljom toplotnom izolacijom (nije mu namena za kupanje ali svojstva su ista)

- odozgo će ići montažna konstrukcija "poklopca" sa drvo - stiropor komibinacijom

- pošto je bazen ukopan u zemlju (znači dole a i okolo je armirani beton, hidroizolacija i ostalo), sad mene zanima šta se može uraditi i kako da izvedem da mi što manje toplote prelazi u zemlju. Znam, sa strane nije problem, stiropor, stirodur itd...

- međutim problem je šta staviti ispod? Da li je stirodur dovoljno jak da izdrži armiranu betonsku ploču + hiljade litara vode na sebi? Bazen bi trebao imati dubinu oko 3m



znači traži se materijal što bolji toplotni izolator, sa što većom nosivošću i po mogućstvu što manjom cenom


bukvalno sve ideje dobrodošle
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče11.03.2009. u 22:57 - pre 184 meseci
Trebao si da navedes i ostale dimenzije iz koje bi se videlo koliki pritisak vrsi ta voda na pod i zidove iz toga mozes da vidis koji materijal moze da podnese opterecenje. Ovako "od oka", rekao bih da je stirudur sigurno materijal koji moze da se iskoristi za ovu priliku. Imao sam davno video kasetu od firme "Basf" cije je , cini mi se, bas "Styrodur" zastitni znak. Izmedju ostalog, na kaseti je dat primer polaganja stirodura direktno ispod zeljeznickih sina( table postavljane u dva-tri sloja). Kako ima raznih proizvodjaca, cini mi se da je bas njihov najkvalitetniji. Takodje obrati paznju na gustinu samih ploca, jer od toga zavisi i opterecenje koje izdrzava.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče12.03.2009. u 00:07 - pre 184 meseci
Pritisak vode se uvek ravnomerno raspoređuje. Iz tog razloga pritisak vode zavisi samo od visine vodenog stuba.
Ako je tvoj bazen dubok 2 m, onda je pritisak po kvadratnom santimetru jednak samo 0.2 kg. (200 cm X 1 cm X 1 cm =200 cm^3 = 200 ml vode)
Koliko se sećam iz nekih dokumentarnih emisija ovo i nije neki veliki pritisak. Mislim da zmija piton kada ubija žrtvu postiže pritisak od 6.5 kg po kvadratnom santimetru.

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 12.03.2009. u 01:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.83.*



+9 Profil

icon Re: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče12.03.2009. u 00:20 - pre 184 meseci
Koristio sam Styrodur koji proizvodi BASF, i Deltadur koji proizvodi Delta (ne Miškovićeva Delta!). Deltin ima veću težinu po kubnom metru, što će reći da ima veću gustinu. Pre par godina Deltu je kupio Austrotherm, i ne znam da li se nešto promenilo što se tiče karakteristika. Proizvodnja je u Srbiji, u okolini Niša.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče12.03.2009. u 08:58 - pre 184 meseci
Kao što reče Brodoplovac, bazen sa 3 m dubine, ne stvara tako veliki pritisak po jedinici površine. Ne sporim da možda ima boljih rešenja, ali stirodur je sasvim OK. Ima ga svugde, pristupačna cena.

Ako si uopšte planirao pločice, ja bih ti savetovao da ih ne lepiš standardnim lepkovima, već posebnim elastičnim lepkovima. Možeš preuzeti pdf sa linka: http://www.sika.rs/sr-home/sr-download-3.htm (drugi odozgo)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče12.03.2009. u 11:58 - pre 184 meseci
evo našao sam,

original austrijski stiroduri imaju oko 18~20 t/m2 nosivost uz max deformaciju do 2%.
Računam da i ovi drugi (turski, naši itd) ako imaju upola toliku nosivost da će odgovarati...

znači za 3m dubine, na 1 m2 leži:

3x1000kg vode + otprilike 800kg betona (pod) + još oko 1200kg betona (težina zidova/površina poda) + konstrukcija poklopca (~nula)

otprilike izađe oko 5 tona po m2

moralo bi biti ok, zar ne?


(beton sam računao oko 2400kg/m3)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: koliko je čvrst stirodur - izolacija ispod ploče

[ Pregleda: 13635 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.