Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

odbrana od mrava

elitemadzone.org :: MadZone :: odbrana od mrava

[ Pregleda: 5238 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon odbrana od mrava23.03.2009. u 06:54 - pre 182 meseci
Kako da se zastitim od mrava koji nadiru sa svi strana.Stanujem u kuci.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.231.*



+3 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 08:48 - pre 182 meseci
spali kucu...
i preseli se gde ima krokodila ...njih je lakse ubiti ...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 12:09 - pre 182 meseci
... a ako nisi ljubitelj mocvara ...

-brza varijanta-
potrazi u prodavnicama pene protiv buba (u limenkama slicno sprejevima, ali imaju jednu cevcisu za prskanje, raid ili koju marku vec nadjes)
ispomeras namestaj, usisas celu kucu (i iza radnih stolova)
svaku rupicu u zidu (koja deluje sumnjivo) isprskas onom penom +
isprskas stokove vrata i prozor, kao i supljine oko njih

sacekas da se osusi, vratis namestaj
i uzivas
miran si barem mesec -dva (mada na penama pise da deluju tri meseca)

-sporija varijanta-
ispomeras namestaj, sve rupice koje mogu da posluze kao ulaz mravcima poprskas nekim praskom za gamad pa zamalterises ili zagipses
slicno i rupice oko stokova

i onda primenis brzu varijantu




"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.162.*



+7 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 13:12 - pre 182 meseci
Ovo što ti kaže @Deep|Blue,je ok varijanta,pogotovu ako nisi ekomazohista,nego čuo sam od "starih" da kad mravi nagrnu u kuću,ustvari najavljuju priliv LOVE...

E,sad ti vidi šta ćeš,bio bih zadovoljan sa 10% ako se ispostavi da su "stari" u pravu...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 13:20 - pre 182 meseci
hmmm,
meni su se vrzmali neki mravci u subotu :)
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.226.*



+32 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 13:30 - pre 182 meseci
Citat:
bugsu: spali kucu...
i preseli se gde ima krokodila ...njih je lakse ubiti ...


AHAHA :D ROFLMAOCOPTER E slatko sam se nasmejao, svaka cast.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 14:06 - pre 182 meseci
Nekada pomaže i rastvor soli u sirćetu koji isprskaš tamo gde se kreću mravi. Ja koristim to i Raid za gmižuće insekte u kombinaciji. Nestanu na mesec-dva pa se opet pojave i sve u krug
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 14:25 - pre 182 meseci
Kupi mravojeda.
 
Odgovor na temu

goldmankm
k.m.

goldmankm
Član broj: 52786
Poruke: 201
79.101.221.*



Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 14:46 - pre 182 meseci
jel probao neko ono cudo sto reklamiraju na TV-u, nesto kao emitovanjem visoke zvucne frekvencije (ili niske, nisam siguran),rasteruje svu tu gamad, pa cak i miseve?

Vredi li to, mozda pomogne coveku u nemogucoj misiji rasterivanja mrava?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 15:33 - pre 182 meseci
Pocisti malo kucu i usisaj ostatke hrane. Ne dolaze oni zbog rupa u zidu. To je radan narod, ne zabavljaju se provlacenjem kroz rupe.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 15:41 - pre 182 meseci
Moje mišljenje je da je to viskom frekvencama prevara. Tj. taj aparat verovatno proizvodi zvukove visoke frekvence, ali baš da će svi insekti, glodari i ostale napasti da pobegnu - to sumnjam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 15:42 - pre 182 meseci
Znash shta josh mozesh?

Mozesh da skoknesh do obliznjeg china shopa da ih priupitash za neki recept....
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.telenor.co.yu.



+19 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 15:44 - pre 182 meseci
Ja mislim da je to sa mravojedom prevara.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 15:52 - pre 182 meseci
Ja gledao na TV-u kako ih Kinezi spremaju, posle ruchkaju.
A ako ima kutju, znachi da ima i dvorishte.

Znachi, moze i mravojed.
Kao sa kuchetom, malo na lanac, pa malo po tjoshkovima...

Osim toga, ne znam koliko su kineske krede efikasne?
A lokalni higijenski zavod, sigurno ima neku metodu,
ili bar nekog ko se privatno bavi unishtavanjem mrava i slichnih kutjnih dosada.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.231.*



+3 Profil

icon Re: odbrana od mrava23.03.2009. u 17:39 - pre 182 meseci
mravi ako ne dolaze na hranu onda je druga situacija....elem...mravi idu gore (logicno) kad je visok nivo vode, kad dugo pada kisa i sl ...

a zavisi i od zemljista... u subotici mravih ima ko budala u srbiji ...a to sve zato sto je pesak i oni se lako probijaju + ima podzemne vode ....


kazem...pravac negde gde nema zivotinja da idu u coporu i da su velike da i moz lakse koknut ... :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.20.*



+558 Profil

icon Re: odbrana od mrava24.03.2009. u 09:47 - pre 182 meseci
Ma ignorisi ih samo. Mravi su dobri, ciste kucu od mrvica i tako toga. Kod mene se uvek pojave u prolece, ima ih nedelju dve, a onda se izgube pa se nekad vrate u jesen a nekad ne. Ja ih i ne diram, neka ciste to sto je palo iza kreveta i na slicnim mestima gde ne moze da se usisa.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: odbrana od mrava24.03.2009. u 15:16 - pre 182 meseci
Xexe, meni je zanimljivo kad cujem ovde ljude kako kukaju na mrave. Kad pogledam ove nase bedne zuckaste mrave podsecaju me na musice . Ko nije ziveo u tropima ne zna sta je najezda mrava i koliki mravi mogu biti i koliko brojna moze biti mravlja kolona. (Cisto primera radi, jednom su izasli iz stekera u dnevnoj sobi otisli duz zida do spavace sobe, tu izasli napolje kroz cosak prozora, obisli kucu spolja, onda usli kroz kuhinjski prozor, duz kuhinjskog plafona, ispod frizidera i onda se uvukli u frizider kroz rupicu za drenazu i tamo nasli hranu, brat bratu kolona je bila od 2 do 10cm siroka kaok gde )

Zapusavanje rupa po stanu/kuci je slaba vajda, ako se ne provuku kroz razmak izmedju stolarije i zida, uvuci ce se kroz strujnu instalaciju i izaci ce na rupu od stekera , to slabo pali, narocitu u zgradama gde kad jednom mravi prkopaju put on uvek ostaje za sledece "stanovnike", jos ako su zgrade one "montazne" od gipsanih ploca i supljih blokova, ako postoji i jedan nepokriven put kroz blokove, naci ce ga.

Ako si eco-friendly jedini nacin da se spasis je da lociras gnezdo (sto nije lak posao ako ne izlaze iz zemlje blizu kuce pa spolja ulaze u kucu) i da im ponudis izvor hrane blizu gnezda, npr kasiku nekog secernog sirupa ili sam secer, neke teske ugljene hidrate. Onda ce se fokusirati na to i zaobici tezi i rizicniji put do tvoje kuce (ako ista vazi za mrave to je da posmatraju ROI ). U zgradi je to naravno gotovo nemoguce jer je gnezdo negde u nekoj supljini izmedju spratova ili u sahtu lifta, itd, itd.

Ako te bas briga za ekologiju i mrave kao vrstu, onda mozes da im sprzis koloniju tako sto ces ubiti kraljicu jer cak i kad kraljica udje u reproduktivni ciklus kolonija ne moze da opstane bez nje (nove kraljice idu da se pare i prave nove kolonije drugde). Naravno, to je lakse reci nego uciniti ali je veoma efikasno sredstvo otrov sa odlozenim dejstvom (ima da se kupe one male zamkice). Ono sto sam ja provalio je da nece uvek da uzmu isti otrov (od istog proizvodjaca), mislim da razne vrste imaju razlicite "ukuse" za te zamke, pa probaj vise razlicitih. "Dobra" stvar je sto ce otrov biti uskladisten u koloniji pre nego ubije kraljicu pa dok god traje kadenca otrova nece se na istom mestu formirati nova kolonija (jer ce nova kraljica odmah da popase stari otrov kao najblizi izvor hrane). Iz nekog mog iskustva zamke ubiju koloniju za nekih 48-72 sata a svi mravi ce prvo da se vrate u koloniju i tamo da odapnu, sto mi je uvek bilo fascinantno (verovatno se vracaju i ostaju da pokriju "brojno stanje" dok im populacija opada).



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: odbrana od mrava

[ Pregleda: 5238 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.