Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva Petoletka kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 707305 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor03.06.2015. u 14:26 - pre 108 meseci
sad me mrzi da ga rasklapam, rasklapacu ga posle nekog vremena koriscenja da vidim sta se desava unutra ,da li se trosi nesto, pa cu onda uraditi to.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor03.06.2015. u 14:39 - pre 108 meseci
ne znam nisam uspeo da nadjem spcifikaciju , znam samo da su klipovi 75, hod mogu da izmerm pa da izracunam protok. to je WABCO comresor sa daf kamiona. cinimi se da ima dosta bolji protok od ovog petoletkinog + mirniji rad i manji karter gasovoi zbog 2 klipa
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor03.06.2015. u 14:50 - pre 108 meseci
Odlična je galava samo nema ni jedan kuglicast lezaj na njoj. morala bi uljana pumpa uz nju. mozda ova od serva koju sam kupio uz komresor .sta mislite ? samo da podesim obrtaje za odgovarajuci pritisak ulja

kao ovaj lik sto je oradio

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.06.2015. u 17:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CORTas
za svasta me Bog dao
Banja Luka, BiH

Član broj: 241317
Poruke: 21
217.23.201.*



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor04.06.2015. u 20:17 - pre 108 meseci
Moze li mi neko objasniti nekoliko nejasnih stvari? Naime na mojoj dvoklipnoj glavi PP (centralno podmazivanje) se nalazi velika remenica koja po polozaju "pera" za hlađenje pokazuje da se remenica treba okretati suprotno od kazaljke na satu (ne obraćajte pažnju na strelicu). Dok na slici sa početka ovih postova "cicovic" postavio sliku na kojoj je kompresor sa istom glavom, plavom bocom i propelerom za hlađenje od nekog auta, s tim što pera na propeleru jasno pokazuju da se propeler mora okretati u pravcu kazaljke. Da li to uopšte ima veze (mislim na smijer okretanja) ili to ima veze što je kod mene glava sa centralnim podmazivanjem, a ne kao u "cicovica" koja se podmazuje "bućkanjem".
Iz gore navedenih postova sam skontao da glave sa centralnim podmazivanjem moraju imati uljnu pumpu. U prilogu sam postavio slike moje glave i cicovicevog kompresora.



[Ovu poruku je menjao CORTas dana 04.06.2015. u 21:28 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor04.06.2015. u 20:41 - pre 108 meseci
na toj glavi je nebitan smer vec samo smer remenice zbog hladjenja e sad ako ti je sa centralnimpodmazivanjem i imas uljnu pumpu na glavi onda mora smer kako uljna pumpa trazi pa ako ti je kontra zbog remenice stavi obicnu plasticnu
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor04.06.2015. u 21:00 - pre 108 meseci
Ljudi ponovo imam problem sa mojoj glavom. Naime uradio sam onako kako ste rekli rasturio je izbusio dve rupe po 3mm, sipao lepo ulja sve to sklopio tamo gde je bio cep stavio sam sraf, medjutim ponovo kad sam probao da je pokrenem ponovo je pocela da izbacuje ulje na te 2 rupe, ja stvarno nzm sta da radim vise, smucilo mi se. Klip je 90merio sam, karike su extra. Ali nzm sta ga zeza toliko. Da nema on u sebi vec napravljenu neku rupicu za iberlauf? Evo slike i snimak ispod, molim vas za pomoc pomoc pomoc


 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor04.06.2015. u 22:20 - pre 108 meseci
druze kao sto sam ti rekao nadi original cep od kompresora mekog ne ispod 500L/min ogroman je klip a samo je 1 i kad krene za dole treba mu velika kolicina vazduha da izadje
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 00:20 - pre 108 meseci
Ja ipak mislim da je smer okretanja bitan, ne na svakoj glavi ali na nekima da. pogotovo ako je glav polovna i ceo svoj vek se vrtela u jednom smeru i sad kad je ti okrenes kontra ,nije katastrova ali nece da valja. napisao sam moje iskustvo. lezaj mi se stegao kad sam probao kontra smer , marko misli drugacija ali zato postoje forumi svako iznese svoje pa od svega toga pokusas da pokupis najbolje :). inace ta remenica mislim da nije od tog komresora, pera ne dosezu cilindar tako da jedino hladi karter a od toga nemas neke vajde. moraces ili veci plasticni kao Cicovic ili poseban ventilator (od zamrzivaca naprimer). ja bih ti preporucio da je vrtis u smeru kazaljke na satu , pa zar mislis da bi toliki satovi isli u tom smeru da to nevlja :) e da i nije neophodna uljana pumpa.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 00:22 - pre 108 meseci
Stevo ja ovih dana resavam moj iberlauf pa ću okaciti slike da vidis, naravno ako resenje bude efikasno ali mislim da hoce, Sutra prekosutra cu okaciti slike.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 00:35 - pre 108 meseci
server im trokora gadno. napisem nesto a vidim tek sutradan
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 01:02 - pre 108 meseci
Nisu dovoljne samo rupe moras nesto da hvata ulje a pusta vazduh , videces kako cu ja da uradim pa ga prilagodi tvojoj glavi inace po tom snimku definitivno imas previse ulja, dec - dec i po ti je dovoljno , ti napisa negde 500ml , nisam siguran ni da moze da stane toliko sa klipom u grnjem polozaju :) , definitivno previse !
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 08:11 - pre 108 meseci
brate moj ja sam nekada radio za servis i prodaju kompresora posle toga sam se i sam bavio time tebi je stego lezaj iz jedno od 2 razloga 1 je i najverovatnije glavu sa centralnim podmazivanjem si prepravio na bucku tako sto si izbusio 2 rupe na klipnjaci i to je to 15% od onog sto treba a 2 mozda je bio lezaj los mada sumnjam koji smer motora kakve gluposti kupi novu glavu abak i kada okrenes smer jedino sto ima manu jeste da izbaca po malo ulje na rupicu za odusak jer radilica baca ulje bas na cep inace radi bez problema
da i hteo ja stevo da ti kaze da stavis flasu ili neku posudu da prihvata ulje sto u opste nije potrebno pogledaj na k.p. covek iz rume sto prodaje te kompresore nigde nema flasa kanistera itd
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 08:18 - pre 108 meseci
Citat:
dusanboss:
Ja ipak mislim da je smer okretanja bitan, ne na svakoj glavi ali na nekima da. pogotovo ako je glav polovna i ceo svoj vek se vrtela u jednom smeru i sad kad je ti okrenes kontra ,nije katastrova ali nece da valja. napisao sam moje iskustvo. lezaj mi se stegao kad sam probao kontra smer , marko misli drugacija ali zato postoje forumi svako iznese svoje pa od svega toga pokusas da pokupis najbolje :). inace ta remenica mislim da nije od tog komresora, pera ne dosezu cilindar tako da jedino hladi karter a od toga nemas neke vajde. moraces ili veci plasticni kao Cicovic ili poseban ventilator (od zamrzivaca naprimer). ja bih ti preporucio da je vrtis u smeru kazaljke na satu , pa zar mislis da bi toliki satovi isli u tom smeru da to nevlja :) e da i nije neophodna uljana pumpa.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:42 GMT+1]



evo sa tvoje tacke gledista reci mi zasto ti mislis da je bitan smer okretanja sem zbog hladjenja i pojedinim slucajevima da na tu stranu zapljuskuje ulje i izlazi pod pritiskom napolje
ZA SVE POSTOJE JEDNOSTAVNA RESENJA
 
Odgovor na temu

CORTas
za svasta me Bog dao
Banja Luka, BiH

Član broj: 241317
Poruke: 21
217.23.201.*



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 11:34 - pre 108 meseci
Citat:
markoxx2:
na toj glavi je nebitan smer vec samo smer remenice zbog hladjenja e sad ako ti je sa centralnimpodmazivanjem i imas uljnu pumpu na glavi onda mora smer kako uljna pumpa trazi pa ako ti je kontra zbog remenice stavi obicnu plasticnu


Ok je to ali ostaje pitanje. Je li uljna pumpa obavezna? Ako jeste, od čega da je uzmem?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 12:27 - pre 108 meseci
Nije obavezna uljana cak i bez ikakvih prepravki radice ti bez prblema za neku hobi varijantu ako ga ne koristis mnogo. Sad ako hoces sve po pravilu najbolje resenje je pumap onda tu ide , i karter za ulje ,filter za ulje,merac pritiska ulja, video sam rese od zilakad prave stave cak i hladnjak za ulje, to je vec mnogo posla
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 12:28 - pre 108 meseci
Citat:
markoxx2:
Citat:
dusanboss:
Ja ipak mislim da je smer okretanja bitan, ne na svakoj glavi ali na nekima da. pogotovo ako je glav polovna i ceo svoj vek se vrtela u jednom smeru i sad kad je ti okrenes kontra ,nije katastrova ali nece da valja. napisao sam moje iskustvo. lezaj mi se stegao kad sam probao kontra smer , marko misli drugacija ali zato postoje forumi svako iznese svoje pa od svega toga pokusas da pokupis najbolje :). inace ta remenica mislim da nije od tog komresora, pera ne dosezu cilindar tako da jedino hladi karter a od toga nemas neke vajde. moraces ili veci plasticni kao Cicovic ili poseban ventilator (od zamrzivaca naprimer). ja bih ti preporucio da je vrtis u smeru kazaljke na satu , pa zar mislis da bi toliki satovi isli u tom smeru da to nevlja :) e da i nije neophodna uljana pumpa.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:42 GMT+1]



evo sa tvoje tacke gledista reci mi zasto ti mislis da je bitan smer okretanja sem zbog hladjenja i pojedinim slucajevima da na tu stranu zapljuskuje ulje i izlazi pod pritiskom napolje
ZA SVE POSTOJE JEDNOSTAVNA RESENJA


Mislim da je bitan smer za polovne glave . iz istiog razlog sto kada skidas klipnjacu na kolima i na komresorima itd. oblezeavas kako je bila i vracas je u isti polozaj, takodje i klip ne okreces bilo kako vec u odredjeni polozaju. Sve to zbog habanja (za klip mislim da ima jos neki razlog ali ne znam koji pa necu da pametujem ). dok radi klipnjaca gura klip pod odrenjenim uglom tako da se jedna strana cilindra (i klipa ) vise haba. kada promenis smer da ne davim nadam se da mozes da zamislis sta se desava na mikro nivou. a meni lezaj netvrdim da je zbog smera zablokirao al sigurno nije zbog podmazivanja

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 13:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 13:18 - pre 108 meseci
Sve to moze kod nekog da napravi gadne problem a negde da sve radi normalno. u savakom slucaja ako se promeni smer ubrzace se habanje svih kliznih povrsina
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 13:28 - pre 108 meseci
Citat:
CORTas:
Citat:
markoxx2:
na toj glavi je nebitan smer vec samo smer remenice zbog hladjenja e sad ako ti je sa centralnimpodmazivanjem i imas uljnu pumpu na glavi onda mora smer kako uljna pumpa trazi pa ako ti je kontra zbog remenice stavi obicnu plasticnu


Ok je to ali ostaje pitanje. Je li uljna pumpa obavezna? Ako jeste, od čega da je uzmem?


Procitaj temu imas odgovore na tvoje pitanje kako se preradjije sa centralnog na bućku. a ako se odlucis da ipak stavljas pumpu ako je skines sa neke masine ( servo , hidroulična ) bice prejaka , ne znam dali bi mogao da smanjis toliko broj obrtaja da sve to funkcionise . Dobro resenje bi mozda mogla da bude pumpa za pretakanje goriva koja se montira na bušilicu, jeftine su.
 
Odgovor na temu

gagi1983
dragan travar
postar
ptt beograd centar
beograd

Član broj: 327158
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: gaga1401983
ICQ: 1401983
Sajt: prva petoletka


+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 16:02 - pre 108 meseci
Citat:
Steva95:
Ljudi ponovo imam problem sa mojoj glavom. Naime uradio sam onako kako ste rekli rasturio je izbusio dve rupe po 3mm, sipao lepo ulja sve to sklopio tamo gde je bio cep stavio sam sraf, medjutim ponovo kad sam probao da je pokrenem ponovo je pocela da izbacuje ulje na te 2 rupe, ja stvarno nzm sta da radim vise, smucilo mi se. Klip je 90merio sam, karike su extra. Ali nzm sta ga zeza toliko. Da nema on u sebi vec napravljenu neku rupicu za iberlauf? Evo slike i snimak ispod, molim vas za pomoc pomoc pomoc



Ja sam u poslu ali evo jednog.resenja kod mene radi besprekorno...
Dragance83
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor05.06.2015. u 16:12 - pre 108 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
markoxx2:
Citat:
dusanboss:
Ja ipak mislim da je smer okretanja bitan, ne na svakoj glavi ali na nekima da. pogotovo ako je glav polovna i ceo svoj vek se vrtela u jednom smeru i sad kad je ti okrenes kontra ,nije katastrova ali nece da valja. napisao sam moje iskustvo. lezaj mi se stegao kad sam probao kontra smer , marko misli drugacija ali zato postoje forumi svako iznese svoje pa od svega toga pokusas da pokupis najbolje :). inace ta remenica mislim da nije od tog komresora, pera ne dosezu cilindar tako da jedino hladi karter a od toga nemas neke vajde. moraces ili veci plasticni kao Cicovic ili poseban ventilator (od zamrzivaca naprimer). ja bih ti preporucio da je vrtis u smeru kazaljke na satu , pa zar mislis da bi toliki satovi isli u tom smeru da to nevlja :) e da i nije neophodna uljana pumpa.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 01:42 GMT+1]



evo sa tvoje tacke gledista reci mi zasto ti mislis da je bitan smer okretanja sem zbog hladjenja i pojedinim slucajevima da na tu stranu zapljuskuje ulje i izlazi pod pritiskom napolje
ZA SVE POSTOJE JEDNOSTAVNA RESENJA


Mislim da je bitan smer za polovne glave . iz istiog razlog sto kada skidas klipnjacu na kolima i na komresorima itd. oblezeavas kako je bila i vracas je u isti polozaj, takodje i klip ne okreces bilo kako vec u odredjeni polozaju. Sve to zbog habanja (za klip mislim da ima jos neki razlog ali ne znam koji pa necu da pametujem ). dok radi klipnjaca gura klip pod odrenjenim uglom tako da se jedna strana cilindra (i klipa ) vise haba. kada promenis smer da ne davim nadam se da mozes da zamislis sta se desava na mikro nivou. a meni lezaj netvrdim da je zbog smera zablokirao al sigurno nije zbog podmazivanja

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.06.2015. u 13:42 GMT+1]


druze treba sebe da pitas dali mozes da zamislis rad unutar glave na levi i desni smer ti ne rasturas glavu i okreces klipnjacu sad da ti pojasnim malo sto se tice mehanike klipnjacu i klip mozes da okreces kako hoces ako na klipu nije urezano mesto za ventile ili na dnu klipa obicno kod dizela vece kubikaze prskalice za uljno podmazivanje klipa a sto se tice klipnjace mozes da je okreces kako hoces ako nije kosa klipnjaca znaci da remiziramo na toj glavi klip mozes da okreces kako hoces kao i klipnjacu jedino da je dvotaktni motor onda treba obratiti paznju na klip jer sastav karika upada u usis i dolazi do lomljenja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 707305 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.