Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva Petoletka kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 708229 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ShoneKTM
Ivanovic Nenad
Srbija

Član broj: 328134
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor08.10.2015. u 17:36 - pre 104 meseci
Citat:
gagi1983:
Kazi ti meni kolika je duzina kajsa od remenice do glave...kod mene je odnos jedan-jedan i mnogo mi trese kajs a sve je u ful centru pregledano na strugu i temenice i radilica i motor...ja dodao spaner od opela suza mislim i resio problem...



Raspon izmedju osovine motora i osovine glave je 32cm, velicina kajisa je 13x1125, odnos 2:1 (remenica glave 22 a motora 11)...
 
Odgovor na temu

ShoneKTM
Ivanovic Nenad
Srbija

Član broj: 328134
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor08.10.2015. u 17:39 - pre 104 meseci
Karike cu ostaviti ove jer mislim da je ok kompresija, ne pustaju ulje.Ostaje jos samo da proverim da li baca radilica i da odnesem remenicu kod strugara da mi proveri da li je u osi.
 
Odgovor na temu

ShoneKTM
Ivanovic Nenad
Srbija

Član broj: 328134
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor08.10.2015. u 17:43 - pre 104 meseci
Citat:
markoxx2:
Citat:
ShoneKTM:
Probacu tako kako si rekao da proverim pa javljam.
Karike mislim da je neko budzirao jer nije imao sta da stavi pa je u treci kanal stavio dve tanje umesto jedne deblje.


original karike idu tako 5 kom 4 brisajuce i donja mazajuca nije greska
probaj stavi stublinu samo bez kape sa ventilima i ukljuci vidi dal baca


Ok, sutra probam to pa javljam.
 
Odgovor na temu

ShoneKTM
Ivanovic Nenad
Srbija

Član broj: 328134
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor09.10.2015. u 12:46 - pre 104 meseci
Citat:
ShoneKTM:
Citat:
markoxx2:
Citat:
ShoneKTM:
Probacu tako kako si rekao da proverim pa javljam.
Karike mislim da je neko budzirao jer nije imao sta da stavi pa je u treci kanal stavio dve tanje umesto jedne deblje.


original karike idu tako 5 kom 4 brisajuce i donja mazajuca nije greska
probaj stavi stublinu samo bez kape sa ventilima i ukljuci vidi dal baca


Ok, sutra probam to pa javljam.


Trese isto sve..

https://www.youtube.com/watch?v=mtjEpw_b7pc
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 00:27 - pre 103 meseci
Svaka čast Šone za snimke. Da na to sam mislio što se provere sa ekserom tiči i koliko ja mogu od oka da vidim (što i nije baš merodavno) deluje sve ok.
Ne znam da li baš toliko trese da se cimaš mnogo oko njega ali za poredjenje staviću ovih dana snimak moga komresora sa plastičnom šoljom test :) pa da uporedimo.
Nisam siguran koliko moj trese ali,mislim da je dosta miran bez opterećenja.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 11:52 - pre 103 meseci
to sto ne baca remenica na oko to jest kriva ne znaci da nije dobra mozda baca i treba balansiranje kao na autu felna ili je radilica od traktora sa tegovima a ne standardna samo krug ako ima radilica tegove kao npr na apriliji 125cc :D onda bacace sigurno
 
Odgovor na temu

ShoneKTM
Ivanovic Nenad
Srbija

Član broj: 328134
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 14:17 - pre 103 meseci
Videcu jos da odnesem remenicu na proveru kod strugara, a radilica mislim da je standardna (krug) kao ova sa slike :


 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 15:47 - pre 103 meseci
ako je ovakva onda je ok jedino onda ostaje remenica probaj drugu strugar ne moze da ti proveri remenicu ona je mozda na strugu prava ali nije izbalansirana dovoljno je 10gr da jedna strana bude teza na 1000 obrtaja to se oseca dosta imas na k.p. polovne remenice 1000din
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 16:50 - pre 103 meseci
Izgleda da je baš remenica u pitanju. Kada pažljivo gledam snimak na kome proveravaš da li je radilica u centru tačno se vidi kako remenica na jednom delu ima veše mesa na drugom manje.

Pogledajte i ostale pa procenite. Nisam video is prve ali sad kad gledam tačno se vidi kako je deblja na odredjenom delu.

Što kaže Marko ne vredi ti da je nosiš kod strugara jel ne znam na koji način bi mogao da je izbalansira. Ako ti strugar nije neki prijatelj koji će ti to za džaba uraditi onda ti je najbolje rešenje druga remenica.
Ukoliko ti je strugar prijatelj može da proba da skida meso tu gde se vidi da je deblje mada ni to nije sigurno da će rešiti problem u potpunosti.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 16:55 - pre 103 meseci
samo masina za balansiranje a mozes proveriti dali baca na osovinu sa dobrim lagerima koji se lagano okrecu okreces po malo ako remenica pocne da se vraca napred ili nazad znaci da ima neko teziste i ono baca uzmes burgiju buskas dok ne prestane da se sam pomera
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.10.2015. u 21:02 - pre 103 meseci
Ma vidi se od oko da nevalja pgledaj Marko ovaj snimak pa reci. Gledaj deo od prilike 10mm ispod kajša. Netreba mašina za ovo da se vidi da ne valja.

https://www.youtube.com/watch?v=QQLBBmWi1fA

Spoljna strana remenice. Vidi se tačno kako varira debljina. Oko 5 mm razlike. Od oka se vidi i to na snimku. Spreman se da uložim pare da je to uzrok vibracija.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor11.10.2015. u 10:54 - pre 103 meseci
na mom kompresoru srce remenice baca za 1cm ali ne trese jer je balansirana najbezbolnije je da promeni remenicu to je 90% problem ili nek ode kod strugara da mu poravnja to mozda mu i pomogne
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor19.10.2015. u 19:58 - pre 103 meseci
Pozdrav ljudi, evo nije me dugo bilo na forumu pa da se javim malo. Onu kutiju sto sam napravio za odusak za sada odlicno radi znaci vazduh izbacuje ulje ne, od onda od kad sam namestio nisam imao problema, najduze sto sam farbao nekih 4 sata, i za ta 4 sata nije izbacivao ulje. Proveram lepo ulje meracem, ponekad dolijem malo za svaki slucaj i tako. Nego resio sam konacno da ovo sve napakujem na vecu bocu od 80l. Pa sad imam zezancije treba da izvarim nekoliko izlaza na boci, da postavim lepo tockove, da napravim postolje za glavu, za motor da sve to spakujem, jel ovu bocu sto imam je 74'godiste i vec je neko vario odozdo verovatno je istrulila bila, pa je pustala dole, i onaj sraf sto imam dole za ispustanje vode nmg da odvijem jer je zapekao, zardjao bukvalno pa necu da diram nista. Nego cu polako na ovu bocu sto sam nasao na otpadu od plina 80l debelozidnu, da napakujem. Sa boce je skinut onaj ventil i otvorena, pa sam je prao sipao vodu i prasak pa sam ostavio tako da stoji nekoliko dana pa je muckao pa sve to prosuo, pa sam cak i pesak sipao i sa njim muljao da bi se oprala kolko tolko od plina i kad sam je isprao, stoji tako vec otvorena napolju 3-4meseca bukvalno ce da pocne da mi rdja, pa lepo da uzmem na nju da sve spakujem.
Evo nekih slika od moje "krsine" ne lici ninasta, ovo sto je crno masno to je jos od prosle glave nisam ni obrisao samo sam ovu stavio za probu i ostade tako 3 meseca, i svi koji su videli kompresor smejali se kakvo je, a svako ko je radio sa njim je rekao da je greota da mi bude ova glava na ovoj maloj boci od 50ak litara.



A da zaboravih da kazem posto ste mi rekli da bi ova glava trebala da se okrece u smeru kazaljke na satu zbog remenice da bi je hladila, a posto je meni motor 2.2kw trofazni ugradio sam grebenasti prekidac 1-0-2, pa sam pravio i kutiju za njega od kutije 80x80 sve lepo sam namestio povezao, da ne bi stalno menjao faze na uticnici, zato sam to i stavio taj prekidac, sad odem kod komsije bilo koga probam u jedan polozaj, vrti u tom smeru ok, ako ne prebacim samo na drugu stranu i onda vrti kako treba. :) Ali to je sve privremeno napravljeno i ovi nosaci to je bilo samo proba bukvalno da vidim dal ce to sve da radi.



Takodje i ovo, nisam imao, a nisam hteo da bacam pare za regulator pritiska nego sam samo stavio ovaj loptasti(kuglicni) ventil kako ga vec zovu, i sa njim podesim lepo pritisak koji mi odgovara za farbanje i samo rokaj :D



E, a evo poceli novi radovi




Normalno pod 90



Izvareno



Malo brusenja



Zasrafljeni tockovi



I ovako bi nekako trebalo da izgleda



To je to nadam se da vas nisam smorio ovolikom porukom, postavicu jos slika kako budu tekli radovi ;) Pozz
 
Odgovor na temu

gagi1983
dragan travar
postar
ptt beograd centar
beograd

Član broj: 327158
Poruke: 183
*.google.com.

Jabber: gaga1401983
ICQ: 1401983
Sajt: prva petoletka


+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor19.10.2015. u 20:16 - pre 103 meseci
Pa ti nisi video sta su krsine...ovaj tvoj je babaroga i mogu ti reci lepo izgleda i ovo sto pravis samo rokaj ja jos nemam vremena za to mislim zenim se i tako...ali pasce sneg...valjda...drago mi je da funkcionise moj patent a svidja mi se ovaj grebenasti prekidac dobra ti ideja nisam se setio mucim se samo tako...i to cu da dodam kod mene...ajd polako
Dragance83
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor19.10.2015. u 20:26 - pre 103 meseci
Pa meni tako izgleda starinski napravljen samo da radi. Ja se nadam da ce i dalje funkcionisati odusak. Ma sa tim grebenastim je prava stvar, ono sam se zezao vrti faze, i onda sam ovo ugradio malo sam se zezao oko pravljenja kutije ali nije tesko kad budem rasturio kompresor, slikacu kako sam napravio kutiju unutra... Aj polako posle svadbe sklapaj! ;-)
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor20.10.2015. u 11:16 - pre 103 meseci
nije lose bitno je da dobro radi ali na kuglicnom vent ne mozes stelovati pritisak jer kad pustis pistolj za farbanje i kad ponovo stisnes icice pritisak isto koliko je u boci ima za 1000din sa spojkama nisu losi
i moj ti je savet kupis 80L bocu od plina i prepravis 99% slucajeva su zdrave bez korozije samo da su koriscene do skoro
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
37.19.105.*



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor20.10.2015. u 13:56 - pre 103 meseci
Ma ova sto sam nasao je ko nova nije nigde bila trula i slicno, niti varena, a unutra bukvalno nova, nego mi stojala napolju i kisnula pa je krenula kao korozija ali cim sa krpom predjem obrise se. Ma odradicu ga polako, sipacu vodu u bocu kad budem vario da za svaki slucaj da sve sto padne, padne u vodu.
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor20.10.2015. u 18:58 - pre 103 meseci
Evo nastavak radova:



Zaheftano, izvareno, izbruseno...



Postavljen i prednji tocak da ne bih vukao ovu bocu, ona od 50l pa je bila teska sa onom glavom i motorom tako da sam odlucio da stavim prednji tocak



Postavljen na noge

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor21.10.2015. u 00:00 - pre 103 meseci
Stevo jel si razmišljao možda da se baviš fotografijom umesto mašinstva ?
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor21.10.2015. u 05:51 - pre 103 meseci
Sto? Jel ne valja? :p
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 708229 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.