Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39457 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 00:14 - pre 182 meseci
nego,cuo sam /procitao negde,da masa radnika u tim hotelima,kaficima i ostalom u cg je bas iz ...srbije ,sto ce reci ,da ne prave crnogorci "pizdarije" nego srbi [stanovnici srbije koji su otisli raditi preko leta u cg]

e sad,zanima me od ovih sto su imali neprijatna iskustva,ako se secaju,koji naglasak /govor su imali kelneri?
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.96.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 00:15 - pre 182 meseci
Citat:
sasa-shile: ... O epidemiji su cutali dok nije prosla sezona a 90% klinaca je povracalo i imalo visoku temperaturu i po nekoliko dana.Pitam se da li ce se to pred ovu sezonu zaboraviti.


Tako sam i ja prošao sa decom, još smo bili jedna država. Deca se razbolela, muka, povraćanje, ja odem u apoteku po neki lekić, kaže u H.Novom apotekarka, da dajem deci hladnu koka kollu, ali iz limenke. Sad znam ja za ta "lekovita" svojstva kole, ali mi nikada to nisu prepisivali kao lek, zahvalim se i izađem, a u nekom parkiću u Igalu neposredno posle toga sretnem porodicu sa istim problemima. Oni su ipak išli kod lekara, i naravno dobili koka kolu kao lek. Iz limenke.
Što se tiče nekih mesta, možda Ada Bojana, pomalo liči da bi mogla da zadovolji neke moje želje po pitanju mesta za odmor, ostalo hvala lepo.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 00:51 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat: nego,cuo sam /procitao negde,da masa radnika u tim hotelima,kaficima i ostalom u cg je bas iz ...srbije ,sto ce reci ,da ne prave crnogorci "pizdarije" nego srbi [stanovnici srbije koji su otisli raditi preko leta u cg]

e sad,zanima me od ovih sto su imali neprijatna iskustva,ako se secaju,koji naglasak /govor su imali kelneri?


Tako je, ili su sa severa CG, ili iz Srbije,a ima i ih iz Bosne, ovi dole domoroci nece da rade to, to im je ispod casti da jurcaju sa tacnom ihaaaaa
Ja nisam imao losa iskustva sa kelnerima, ali vidi ovako...pa nije to kao pre sto je bilo drustvena svojina, pa nece niko da placa bezobraznog ili lenjog konobara, naucili su se necemu do sada.
Ovo su moja iskustva vezana za Budvu i Kotor van sezone, tako da mozda i nisam bas merodavan.
Citat:
drbogi: Tako sam i ja prošao sa decom, još smo bili jedna država. Deca se razbolela, muka, povraćanje, ja odem u apoteku po neki lekić, kaže u H.Novom apotekarka, da dajem deci hladnu koka kollu, ali iz limenke. Sad znam ja za ta "lekovita" svojstva kole, ali mi nikada to nisu prepisivali kao lek, zahvalim se i izađem, a u nekom parkiću u Igalu neposredno posle toga sretnem porodicu sa istim problemima. Oni su ipak išli kod lekara, i naravno dobili koka kolu kao lek. Iz limenke.
Što se tiče nekih mesta, možda Ada Bojana, pomalo liči da bi mogla da zadovolji neke moje želje po pitanju mesta za odmor, ostalo hvala lepo.

Nevezano za CG, ali to za koka kolu je tacno, moja tetka je doktor i ona me stalno i kada sam bio mali cimala da pijem koka kolu (naravno i lekove) kada pokvarim stomak, meni je uvek pomagalo u smislu da me brze prodje boljka, koliko se secam ima veze zato sto je gazirana i ima dosta secera, sada sam mozda lupio ovo, ali nesto mi je tako ostalo u secanju.

Sto se tice tih putovanja, ja sam se vec naucio.....nigde ne idem bez onog apotekarskog uglja ili kako se vec zove...one crne tablete, i super su, dejuju jako brzo, naravno ako nije u pitanju neko jace i ozbiljnije trovanje.
Edit:
Ljudi ako imate samo jedan odmor godisnje, nemojte rizikovati sa CG, ima dosta proverenih destinacija za iste pare cak i ako je malo skuplje nemojte se kockati sa sobodnim danima, pare dodju i prodju a sledeci godisnji odmor je tek dogodine.
Zamisli planiras odmor, uklopis ga sa supruznikom, uplatis i odes i posle dva dana se otrujes, pa i da vam vrate pare to breeeeeeeeeee presedne a sledeci odmor tek dogodine, nije vredno rizika. Jos ako imate decu....uf.

 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 01:45 - pre 182 meseci
Citat:
drbogi: Tako sam i ja prošao sa decom, još smo bili jedna država. Deca se razbolela, muka, povraćanje, ja odem u apoteku po neki lekić, kaže u H.Novom apotekarka, da dajem deci hladnu koka kollu, ali iz limenke. Sad znam ja za ta "lekovita" svojstva kole, ali mi nikada to nisu prepisivali kao lek, zahvalim se i izađem, a u nekom parkiću u Igalu neposredno posle toga sretnem porodicu sa istim problemima. Oni su ipak išli kod lekara, i naravno dobili koka kolu kao lek. Iz limenke.
Što se tiče nekih mesta, možda Ada Bojana, pomalo liči da bi mogla da zadovolji neke moje želje po pitanju mesta za odmor, ostalo hvala lepo.

Ja znam za Coca-Colu! Meni su to jednom preporucili da dajem detetu za stomak, ali u Beogradu! Samo, koliko znam Coca-Cola treba da bude prokuvana, da izadje gas iz nje. Jer, Coca-Cola pospesuje varenje, u tome je poenta!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 01:49 - pre 182 meseci
Citat:
Ja znam za Coca-Colu! Meni su to jednom preporucili da dajem detetu za stomak

Khm, ovaj, ne bih bas kljukao svoje dete kokakolom :) (iako je ja volim)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 01:51 - pre 182 meseci
^ Pa niko ne kaze da treba da ga kljukas! Das mu jednu casu.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 01:51 - pre 182 meseci
Ja sam mislio da taj gas pospesuje varenje, al dobro sad mozda je i tako kako kazes.
Da bi "izbacila" gas ne moras je prokuvati, dovoljno je da sipas pola kasicice secera i izvetrece.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 01:53 - pre 182 meseci
^ Jes' i to su mi rekli za secer! Sad si me podsetio.

Gas pospesuje varenje, ali i nadima!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 02:02 - pre 182 meseci
Citat:
pitikovski

Tako je, ili su sa severa CG, ili iz Srbije,a ima i ih iz Bosne, ovi dole domoroci nece da rade to, to im je ispod casti da jurcaju sa tacnom ihaaaaa
Ja nisam imao losa iskustva sa kelnerima, ali vidi ovako...pa nije to kao pre sto je bilo drustvena svojina, pa nece niko da placa bezobraznog ili lenjog konobara, naucili su se necemu do sada.
Ovo su moja iskustva vezana za Budvu i Kotor van sezone, tako da mozda i nisam bas merodavan.


e hvala :)
dakle svi sto kukaju na "crnogorsko poimanje turizma" ,odnosno usluzvanje ,nek se obrate komsijama u zgradi pored ;)


pa ne znam kako vi,ali ja uvek pijem coca colu uz pizzu ,taman fino papas,i onda zalijes da ti se ne naduva stomak,nego fino radi
pa i uz drugu hranu,nekako opusta stomak

@emilija,koji gas? CO2?
nisam cuo da se prokuvavanjem to dobija,nego sa kasikicom secera
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.86.*



+4 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 02:06 - pre 182 meseci
Protiv letovanju u Crnoj gori, Hrvatskoj i ostalim neprijateljskim zemljama preporucujem lavor, spustene roletne i dobro zakljucana vrata.
Tako 100% necete dozivte nikakbvu neprijatnost. Naravno, nemojte izlaziti na ulicu, moze se desiti da naidje neki covek i da vas gurne, opsuje, prevari u prodavnici, ostavi da cekate u kaficu....ali to verovatno neki Crnogorac ili Hrvat, tako da ostaje na snazi zabrana izlaska iz kuce.

Zasto na moru? Provedite leto u lavoru!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 02:12 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat: e hvala :)
@emilija,koji gas? CO2?
nisam cuo da se prokuvavanjem to dobija,nego sa kasikicom secera

Pazi, nisam probala, jer nije trebalo, dete je u medjuvremenu ozdravilo. Samo se prisecam sta mi je neki lekar rekao. I tacno se secam da je bilo - prokuvana Coca-Cola, ili ta varijanta sa secerom.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 02:20 - pre 182 meseci
zar nije brze [i jeftinije] sa secerom?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 02:29 - pre 182 meseci
@Horvat

Pa dao mi covek dve varijante, pa koju izaberem! Mozda ono - ako hoces toplu, onda prokuvas.
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
93.87.157.*



Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 03:28 - pre 182 meseci
m - o - n - t - e - n - e - g - r - o

tako se speluje tesko trovanje.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 08:12 - pre 182 meseci
Samo da razjasnimo pojam paradajz turista, pošto je očigledno da niko od ovih što se njime koriste ne zna šta to tačno znači.

Paradajz turista nije onaj koji nosi paradajz od kuće, već onaj koji nosi sve ostalo a na moru kupuje samo paradajz.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 08:27 - pre 182 meseci
Pošto ona stara kaže: "Pre rata na more je išla samo sirotinja, a gospoda u banju", a pošto usput nemamo more, a nisam na istom ni rođen, odoh ja na neku našu planinčinu i bog da me vidi. Zdravije, lepše, korisnije.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 14:52 - pre 182 meseci
Ja vec 10-ak godina unazad idem redovno u C.Goru. I to ne zato sto zelim vec silom prilika. Za ronilacki klub to je jos uvek najjeftinija varijanta. Opsti utisak je da se za 10-ak godina promenilo skoro nista u odnosu domacina prema turistima i (ne)kvalitetu higijene. Stekao sam utisak da su domacini samo dobri kad im dajes novac i da su prave lencuge po pitanju poboljsanja uslova za turiste. Naravno ima izuzetaka i odlicne usluge, ali ona nije konkurentna po ceni onom sto moze da ponudi npr. Turska, Bugarska i Grcka. Proslog leta nisam bio paradajz turista zbog znatizelje kako ce da sprovode uredbu o zabrani unosa hrane, ali sam zato pukao novca na hranu samo tako. Bio sam u Zanjicama koje su po pitanju cena u restoranima gore nego u Budvi. Mnogo skupo za ono sto dobijes. Ove godine cu opet da budem paradajz turista jer ne zelim da skupo placam nesto sto nije vredno toga. Tereni za ronjenje su tamo stvarno ekstra kad se ima u vidu da je to C.Gora i sta rade dinamitasi, plaza na Zanjicama je lepa, nema preterane guzve jer vecina dolazi brodicima zbog teskog prilaza, mikroklima je odlicna(nijedan kisni dan za 15 dana, sto dosad ne pamtim na letovanju). Opsta losa finansijska situacija je jedini razlog sto klub ide tamo da roni. Ali nadam se da cemo u skorije vreme promeniti lokaciju. U Crnoj Gori nema vise sta novo da se vidi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 15:35 - pre 182 meseci
Ja sam ziveo u verovanju da je razboliti se na moru najnormalnija stvar, sto dodje s promenom klime ili sta ja znam. A onda sam otisao na more van Crne Gore...
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 16:41 - pre 182 meseci
Nece se Odin D. naljutiti, citiracu njegov post iz jedne slicne teme. Duhovito i istinito...

Code:

Statistickom obradom podataka moze se dokazati da broj turista u Crnoj Gori direktno zavisi od broja onih ljudi koji tamo ni jednom nisu bili ili nisu najbolje obavjesteni.
To su (sa izuzetkom nekih ponavljaca kojima nije do turizma nego im reko' doktor da je dobro za njih ili za djecu da malo navataju sunca) jedini potencijalni konzumenti crnogorske turisticke ponude.
Posto je prirodni prirastaj stanovnistva u Srbiji u proteklih nekoliko godina bio manji nego broj osoba koje su direktno ili indirektno upoznavane sa crnogorskom turistickom ponudom, logicno je da iz godine u godinu preostaje sve manje neupucenih ljudi, pa im je zato i svake sezone sve losije i losije.

Jedini nacin da izadju iz te krize je da se nekako natalitet u Srbiji znatno poveca, a da pri tom oni koji su ljetovali u Crnog Gori ne pricaju o tome kad se vrate kuci. To je, ja mislim, ipak vrlo neizvjestan plan.
Bolje bi bilo da se oslone na nesto drugo, ali sumnjam da su zainteresovani za bilo kakvo drugo rjesenje koje bi ukljucivalo neko poboljsanje ponude ili ulaganje nekog rada (bu, bu - rad!)


Ja bi dodao i da "dole" odu i oni koji "imaju kombinaciju", to jest, tetka mame njegovog druga iz srednje ima apartman na 800 metara od plaze u Tivtu, i nece im nista naplatiti, tata mu radi u Lasti pa mu je prevoz Dž, i kupovace konzerve da jede i eto letovanja.... Okacice onda slike na FB, i pricace kako se proveo nezaboravno... Nije bas bilo vode stalno, spavao sa medvedima i lisicama, imao zatvor 7 dana od mesnog nareska, ali more je more ;)

Evo jedne duze teme u kojoj se prica o ovom poznatom letovalistu:
http://www.elitemadzone.org/t2...sko-poimanje-Turisticke-ponude

Poz...
 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
93.87.34.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?19.04.2009. u 17:47 - pre 182 meseci
Iskustvo mog dobrog prijatelja od prosle godine u Budvi! Covek prvi put otisao u CG da letuje igrom slucaja bio je tamu bas kada se odigravala vaterpolo utakmica izmedju CG i Srbije na olimpijadi!!! Jedini razlog zasto nije doslo do tuce u kaficu gde je gledao utakmicu je taj sto se utakmica davala ujutru.Svi su bili trezni! inace da je bila u nekim vecernjim satima! Tesko da bih prosla samo sa uvredama i verbalnim duelima!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39457 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.