Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 39495 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
93.86.0.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?22.04.2009. u 17:15 - pre 182 meseci
Ajde pustite politiku, ako tako nastavite za par godina necete izaci iz Srbije...
Manje vise ceo zivot sam letovao u CG (do pre 2 godine), pre rata uglavnom u Hrvatskoj, nikad nisam imao nekih problema (doduse cinjenica da su neljubazni dobrim delom, ali da sam imao vecih neprijatnosti, nisam) ali znam da me CG vise videti nece, moguce ni Hrvatska (nemam apsolutno nista protiv Hrvata, cak imam mnogo rodbine tamo). Prost razlog koji nema nikakve veze sa politikom. Ono sto dobijas za iste pare u CG i na drugim mestima, konkretno mislim na Tursku i Grcku ne moze da se poredi. Navescu primer Turske gde sam prosle godine bio sredinom jula, znaci puna sezona, najskuplji termin, i apsolutno nista nije bilo skuplje nego sto kosta u Beogradu. Sve je ili jeftinije ili u najgorem slucaju iste cene kao kod nas. S druge strane, pre 3 godine u CG na primorju cene su bile vise nego u Beogradu, ono sto ja pamtim to je bilo 20-30% skuplje. Nesto ne verujem da se situacija bitno promenila... Plaze u Grckoj i Turskoj su neuporedivo bolje, more je cistije uglavnom, vode imas non stop, klima je lepsa (meni najbitnije), ljudi su neuporedivo kulturniji i ljubazniji. Gde god sam sedeo zaposleni su par puta dolazili da pitaju da li je sve u redu, da li imamo zamerke i slicno, u CG o tome mogu samo da sanjam. Da ne bude da se to samo odnosi na CG, znam da sam u sebi razmisljao kako bi i Srbi mogli da dodju na koju lekciju o ophodjenju prema gostima. U Turskoj opet ima svasta i da se vidi za smesne pare, ne znam sta bih isao da razgledam u CG...

Bio sam na sajmu turizma i namerno uzeo i ponude za CG za neka mesta, ostalo mi je u secanju da je Canj kostao 10 dana oko 250e, dok za iste pare moze da se ode u Grcku ili Tursku komplet aranzman, pa sad ako je neko lud da ide u CG neka ide... Canj, koji se obidje za 15 min ceo...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?22.04.2009. u 17:34 - pre 182 meseci
@Predrag Supurovic,izvini,ali sta sam izvrcao,jesu jasno napisali da ne treba ici u crnu goru jer je "priznala kosovo"? [chupko i sopocanac]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?22.04.2009. u 17:37 - pre 182 meseci
Citat:

Vidim, zaboravio si tursko ophodjenje prema Srbina pre 150+ godina.


O cemu bre vi pricate? Kakve veze ima bilo ko u Turskoj danas sa necim sto se desavalo pre 150 godina u sasvim drugoj drzavi? Da nije jos neko odgovoran za to ziv? Ako jeste, zovite Ginisovu Knjigu Rekorda, cenim da imaju jako dobar materijal za jedan rekord...

Turska je jedno od najprijatnijih mesta za odmor, i to kazem kao neko ko je bio u preko 50 zemalja i 5 kontinenata - sa najusluznijom poslugom, vrlo fokusirani na to sto rade i sa vrlo umerenim cenama. Odnos cena/kvalitet je vrlo visok u Turskoj, ne pokusavaju da budu Monako kada to nisu - ali imaju unikatne stvari da ponude i to za vrlo umerene pare. Naravno, bolju uslugu cete dobiti na Maldivima, ali za to cete morati da se otvorite i 10x skuplje, medjutim IMHO Turska je mesto za odmor na kome se moze i videti mnogo cega osim hrpe belog peska i egzoticnog rastinja.

Medjutim, ako TO sto dobijate u Turskoj uporedite sa Crnom Gorom ili Hrvatskom - pa to je apsolutno neuporedivo, Turska je jeftinija od CG (od Hrvatske da ne pricamo, koja je preskupa wannabe luksuzna destinacija) a daleko su vise usluzni + nemaju te balkanske komplekse malih nacija, niti neke neresene nesporazume pa da nekog "vole" ili "ne vole". Ako zaista zelite da se odmorite i da ne razmisljate o tim besmislicama Turska je zapravo pravo mesto za odmor. U Turskoj definitivno nema nikog kome je neko poginuo u nekom ratu sa vasom drzavom - direktnom ili indirektnom.

Naravno, kome je imperativ "miris Jadrana" onda definitivno nema logike da ide bilo gde drugde... sta se tu moze. Imam jednog kolegu - covek moze da ide bilo gde, ali eto... "miris Jadrana", iliti neka idilicna slika koju vuce iz detinjstva i za to je spreman da ga deru kao magarca sa ispod-prosecnom uslugom... Opet, ako to zaista volite, onda tu nema sta... niko vam ne brani :)

--

Inace, ako neko ne zeli da ide u Tursku zbog odnosa otomanske imperije prema Srbiji - cenim da ima ozbiljan problem sa sobom i svojim identitetom... Mislim, u takvom stanju svesti vrlo verovatno ne bi valjalo ni napustati Srbiju - posto smo u proteklih 150 godina ratovali sa Bugarskom, Italijom, Albanijom, Nemackom, Austrijom, Madjarskom, Turskom, ... ;-)

Alo bre, pa pre samo 60 godina je cela Evropa bila u krvi... ceo svet zapravo. Pa danas nema bas puno usijanih glava koje ne bi da se mrdnu iz Francuske, Nemacke i sl... zato sto je neko davno mrtav ubio nekog drugog - isto tako davno mrtvog. Uzas jbt.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?22.04.2009. u 21:15 - pre 182 meseci
Samo da te podsetim da gore citiranu rečenicu nije napisao neko kao razlog ne idenja na crnogorsko ili tursko primorje, već neko drugi ko je pokušao da razloge ne odlaska na letovanje u Crnu Goru karikira.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.eunet.yu.



+17 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?22.04.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Medjutim, ako TO sto dobijate u Turskoj uporedite sa Crnom Gorom ili Hrvatskom - pa to je apsolutno neuporedivo


Tačno tako. Ova naša braća su po pitanju odnosa cena/kvalitet jako jako nisko što je samo po sebi dovoljan razlog za većinu ljudi da ne idu kod njih na letovanje. Drugi razlog, meni možda i bitniji, što na dve nedelje odem negde gde ne moram da trpim veliki broj jugo-njuški.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.87.172.*



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 02:42 - pre 182 meseci
Slazem se sa Ivanom Dimkovicem i Mladenom i zakljucujem da samo teska budala moze da ide da letuje u Crnu Goru kad ima i jeftiniju i kvalitetniju ponudu i uslugu u Grckoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu....

Mislim nije mi jasno kako neko moze da poredi letovanje i smestaj u nekom apartmanu i hotelu u zemlji sa ozbiljnom turistickom tradicijom i ponudom , sa Crnom Gorom gde se smestaj u 90% slucajeva odnosi na sobicak u kuci neke brkate crnogorske babe , koja ne samo sto te smara da ne trosis mnogo struje i vode, nego ti i k**** stalno sto kasno lezes na spavanje. Plus ti sav taj mazohizam naplati 30-40% skuplje.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.87.172.*



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 02:44 - pre 182 meseci
Citat:

Tačno tako. Ova naša braća su po pitanju odnosa cena/kvalitet jako jako nisko što je samo po sebi dovoljan razlog za većinu ljudi da ne idu kod njih na letovanje. Drugi razlog, meni možda i bitniji, što na dve nedelje odem negde gde ne moram da trpim veliki broj jugo-njuški.


dodaj na sve to , da su aljkavi, neusluzni, bahati, bezobrazni i nevaspitani i slika ti je kompletna.

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.79.*



+7 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 03:19 - pre 182 meseci
Budva recimo, jeste prava sramota.
Zadnjih mojih 2.5 meseca tamo, radetji kao sezonac,
mogao sam da primetim da cela slovenska plaza (tako valjda),
koliko ona moze da primi, oko 30.000 ljudi,
ima samo "7" funkcionalnih tusheva.

Imala dodushe, sad ne znam jesu li 'popravili' tu "sitnicu".
Dakle, ako je to nekom OK, neka ide tamo,
ja vishe netju.

Izadjesh iz vode kao chudovishte iz mochvare od travki i celofana,
pa te uprzi sunce, a ti da se istushirash,
ono mrk!
Nema vode ili je tush sjeban.
Na 42 celizijusa.

[offtopic]
Jel' ishao neko na zimovanje mozda?
To je chini mi se nekako primamljivije
[/offtopic]


 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
93.87.34.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 06:50 - pre 182 meseci
@zaraza i @horvat !!! posto vidim da trazite prijateljsku zemlju gde mozete da letujete ja vam od sveg srca preporucujem Mamaia i Konstanca na Crnom moru! Kao prvo usluga prvoklasna.Rumunija nije priznala Kosovo i Metohiju drugo Nikada nije ratovala sa Srbijom (jedino sa nama nisu ratovali u svojoj istoriji) slobodno procesljajte istoriju i videcete da nam je Rumunija mozda jedini pravi prijatelj kroz istoriju!!! Ja i ove godine idem tamo! na letovanje! nesto malko vise kosta ali ne moze da se poredi sa Crnom Gorom
:))))))))))))
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 09:27 - pre 182 meseci
Potpuno se slazem sa Ivanovim komentarom : Turska vs (CG i CRO - wannabe exluziva)
Da su se Turci toliko opterecivali istorijom i svojim ratovima nikad ne bi bili ono sto su danas .
Hrvatska je od svih pomenutih zemalja najskuplja (najam najjobicnije sobe na Hvaru je 50E !!!!)

Meni je npr. Crveno more daleko lepse Jadrana ,
a Egipat je jeftiniji i od Grcke , Turske i CG-a i CRO , i usluga je na zavidnom nivou.
kao i veliki izbor zanimljivih jednodnevnih izleta (ronjenje i krstarenje, Luxor, Kairo ,obilazak pustinjskih beduinskih sela , moto-safari itd..)
koji mogu biti veoma povoljni ako ih potrazite preko lokalnih egipatskih agencija, jer ih nase agencije daju u ponudi po vecoj ceni.
Jedini problem nekima je mozda avionska karta i preskupa JAT-ova aerodromska taksa .
Egipat nije bas za one koji vole lud nocni provod kao u Grckoj , ali je za odmor jako dobar ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.87.172.*



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 09:38 - pre 182 meseci
Citat:
Potpuno se slazem sa Ivanovim komentarom : Turska vs (CG i CRO - wannabe exluziva)
Da su se Turci toliko opterecivali istorijom i svojim ratovima nikad ne bi bili ono sto su danas .
Hrvatska je od svih pomenutih zemalja najskuplja (najam najjobicnije sobe na Hvaru je 50E !!!!)

Meni je npr. Crveno more daleko lepse Jadrana ,
a Egipat je jeftiniji i od Grcke , Turske i CG-a i CRO , i usluga je na zavidnom nivou.
kao i veliki izbor zanimljivih jednodnevnih izleta (ronjenje i krstarenje, Luxor, Kairo ,obilazak pustinjskih beduinskih sela , moto-safari itd..)
koji mogu biti veoma povoljni ako ih potrazite preko lokalnih egipatskih agencija, jer ih nase agencije daju u ponudi po vecoj ceni.
Jedini problem nekima je mozda avionska karta i preskupa JAT-ova aerodromska taksa .
Egipat nije bas za one koji vole lud nocni provod kao u Grckoj , ali je za odmor jako dobar ...


drugo crveno more je tropsko more i ima nesto najlepse sto se moze naci u morima - KORALNE GREBENE i samim tim neverovatan podvodni svet pred kojim zastaje dah. To Crna Gora i Hrvatska niti bilo koja mediteranska zemlja nemaju niti ce ikada imati.


Ko jednom ode na ronjenje i proba taj ima zelju posle stalno da ide :)
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 09:41 - pre 182 meseci
Citat:
deerbeer: Potpuno se slazem sa Ivanovim komentarom : Turska vs (CG i CRO - wannabe exluziva)
Da su se Turci toliko opterecivali istorijom i svojim ratovima nikad ne bi bili ono sto su danas .
Hrvatska je od svih pomenutih zemalja najskuplja (najam najjobicnije sobe na Hvaru je 50E !!!!)

Meni je npr. Crveno more daleko lepse Jadrana ,
a Egipat je jeftiniji i od Grcke , Turske i CG-a i CRO , i usluga je na zavidnom nivou.
kao i veliki izbor zanimljivih jednodnevnih izleta (ronjenje i krstarenje, Luxor, Kairo ,obilazak pustinjskih beduinskih sela , moto-safari itd..)
koji mogu biti veoma povoljni ako ih potrazite preko lokalnih egipatskih agencija, jer ih nase agencije daju u ponudi po vecoj ceni.
Jedini problem nekima je mozda avionska karta i preskupa JAT-ova aerodromska taksa .
Egipat nije bas za one koji vole lud nocni provod kao u Grckoj , ali je za odmor jako dobar ...


Konstanca nikad više. Za tri dana su pokušali četiri puta da me opljačkaju usred bela dana, na sred ulice.

Pa makar Rumunija bila jedina zemlja na svetu koja nije priznala kosovo, ja tamo više ne idem. :-)


edit. Pogrešno sam citirao. trebalo je majstorjoe-a.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 09:51 - pre 182 meseci
Citat:
@Sopocanac
drugo crveno more je tropsko more i ima nesto najlepse sto se moze naci u morima - KORALNE GREBENE i samim tim neverovatan podvodni svet pred kojim zastaje dah. To Crna Gora i Hrvatska niti bilo koja mediteranska zemlja nemaju niti ce ikada imati.
Ko jednom ode na ronjenje i proba taj ima zelju posle stalno da ide :)

Pricaj mi :):)

Razgovarao sam sa jednim Belgijancem koji drzi u Hurgadi ronilicki centar .
Ronio je po celom svetu a na kraju se skrasio u egiptu jer nema boljeg mesta za ronjenje.

Sto je najbolje, koralna ostrva i prelep morski svet se moze itekako istraziti sa samo maskom i dihalicom
na samo 3 -5 metara dubine. Sa bocom i odelom dozivljaj je jos bolji .
Do tada sam mislio da tako nesto postoji samo u filmovima sa specijalnim ronilackim ekspedicijama .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 10:44 - pre 182 meseci
Kada bi cela prica bila kao prethodnih par postova, mislim da bi ova rasprava imala smisla.
Dakle, razmatranje ponude, koralnih grebenova, smestaja, prevoza i ostalog....
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 11:39 - pre 182 meseci
Pa i odnos lokalaca je deo turisticke ponude :)

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.87.172.*



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 11:41 - pre 182 meseci
Citat:
Pricaj mi :):)

Razgovarao sam sa jednim Belgijancem koji drzi u Hurgadi ronilicki centar .
Ronio je po celom svetu a na kraju se skrasio u egiptu jer nema boljeg mesta za ronjenje.

Sto je najbolje, koralna ostrva i prelep morski svet se moze itekako istraziti sa samo maskom i dihalicom
na samo 3 -5 metara dubine. Sa bocom i odelom dozivljaj je jos bolji .
Do tada sam mislio da tako nesto postoji samo u filmovima sa specijalnim ronilackim ekspedicijama .


upravo tako . ja sam ronio prosle godine i sa disaljkom (snorkeling ) i sa bocom (diving) . najlepsi svet se nalazi kao sto si vec i sam rekao na 3-5 metara dubine. o bogatstvu podvodnog sveta i prelepim ribama koje tamo zive bolje da ne govorim .

dok ronis imas osecaj kao da si u raju , kao da si u najlepsem svetskom akvarijumu (sto realno i jesi) . neponovljiv osecaj , i meni je stvarno smesno kad mi na sve to neko kaze "crna gora, hrvatska" . gluposti.

drugo u egiptu se covek oseca kao GOSPODIN, kao Turista u rpavom smislu te reci. Egipcani ginu da te usluze svi se osmehuju svi su pozitivni dok u Crnoj Gori svi znamo kakav je odnos prema turistima. Kao prema neprijateljima.

ne bih otisao tamo za zivota vise nikad. pre bih stedeo novac da odem svake trece godine u egipat na ronjenje nego da idem svake godine u hrvatsku ili crnu goru.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 11:49 - pre 182 meseci
Citat:
chupcko: Pa i odnos lokalaca je deo turisticke ponude :)


Ali prica kako je A opljackao B 1323. godine nije.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 12:25 - pre 182 meseci
Citat:
Sopocanac: upravo tako . ja sam ronio prosle godine i sa disaljkom (snorkeling ) i sa bocom (diving) . najlepsi svet se nalazi kao sto si vec i sam rekao na 3-5 metara dubine. o bogatstvu podvodnog sveta i prelepim ribama koje tamo zive bolje da ne govorim .
meni je stvarno smesno kad mi na sve to neko kaze "crna gora, hrvatska" . gluposti.

Ko mi kaze : ne mogu bez Jadrana i njegovog mirisa ja mu pokazem samo slike :







Inace cena celog aranzmana :
hotel 4* sa doruckom i vecerom (svedksi sto) i avionom je 450E + (110 E JAT taksa) .
Npr. 2 neskafe litar i po vode i limenka svepsa je u hotelu kostala oko 240 din.-a
Pa sad uporedite i prosudite sami :)


Viva lollapalooza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 12:40 - pre 182 meseci
Meni je npr. dosadno ici na ronjenje i gledanje tamo nekih koralnih grebena, tako da u Egipat ne bih isao na more. Mozda samo zbog piramida, ali i to zimi kada nije 60 stepeni vani. Egipat je, kako kazes 560 evra, a u Hrvatsku mozes otici na kampovanje 4 evra/dan, bus recimo jos 60-70 evra, hrana jos 100 evra... ispadne oko 250 evra za nedelju dana, a ostatak potrosis na pivo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?23.04.2009. u 12:54 - pre 182 meseci
^ Na takve varijante idem samo na planinu ,recimo kanjon Tare do Scepan-polja + splaverenje ili prasuma Perucac.
Nekad mi je to bolje nego samo more. Divljina i prelepa priroda , sator i neki rostilj i pivo ...bog da te vidi ..


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Crnoj Gori - ide li ko?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 39495 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.