Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016599 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.17.04.2014. u 16:03 - pre 121 meseci
Citat:
superbaka: prosto ne mogu da verujem da mi je ovaj film promakao! ... inace, za one koji ga nisu gledali, moja preporuka, u pitanju je sasvim pristojan film...

The Island (2005)


I od mene preporuka

Edit:
suvišno citiranje teksta i slike, kada je odgovor na zadnji post.


[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 17.04.2014. u 18:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.19.04.2014. u 13:34 - pre 121 meseci
Ne znam da li gledate crtane filmove? Ja i ne nesto... ali mi se ovaj svideo jer je dopadljiv vizuelno a ima sve elemente klasicno dobre krimi komedije. Zato, preporuka za The Nut Job (2014).




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 04:46 - pre 120 meseci
Da li je neko gledao ovo:

http://www.amazon.com/Hijacking-Pilou-Asb%C3%A6k/dp/B00FWLK7F0

"A Hijacking" (2013)

Citat:
The cargo ship MV Rozen is heading for harbor when it is hijacked by Somali pirates in the Indian Ocean. Amongst the men on board are the ship's cook Mikkel and the engineer Jan, who along with the rest of the seamen are taken hostage in a cynical game of life and death. With the demand for a ransom of millions of dollars, a psychological drama unfolds between the CEO of the ...
Starring:
Pilou Asbæk, Søren Malling
Runtime:
1 hour 44 minutes
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 09:41 - pre 120 meseci
Dom Hemingway..
Richard Shepard
Jude Law, Luca Franzoni, Richard Graham, George Sweeney, Mark Wingett

Kod mene je dobio -+,engleski fazon,nije mi se dopao.Malo sirovo i bez novih ideja.Cak car accident bi povezao sa
voznjom iz paklene pomorandze.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 12:13 - pre 120 meseci
Anti-preporuka za Noah. Ono moz' valjati uglavnom ljudima koji nikad nisu culi za hriscanstvo i bibliju.
Glumci i gluma su kul, efekti uglavnom dobri, al' scenario je gori od originala...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 14:31 - pre 120 meseci
Reasonable Doubt

www.imdb.com/title/tt2304953/?ref_=fn_al_tt_1

Kod mene je dobio +-.Stvarno su se ispucali za ideje trilera,drame.Uvek neko ko je podeljenog misljenja
da si u pocetku krivac a posle dobar momak.Mada pocetak njegove sumlje i to vec u prvom delu filma je smesno.
Preporuka za popunu slobodnog vremena.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 15:05 - pre 120 meseci
Citat:
Shadowed:
Anti-preporuka za Noah. Ono moz' valjati uglavnom ljudima koji nikad nisu culi za hriscanstvo i bibliju.
Glumci i gluma su kul, efekti uglavnom dobri, al' scenario je gori od originala...


Slazem se za anti-preporuku, al gde vide da su efekti uglavnom dobri?
Meni su ugalvnom ocajni.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.04.2014. u 15:11 - pre 120 meseci
Pa, pod dobrim sam podrazumevao na pozitivnoj nuli, ne ono "wow, bas su dobri" ali moguce i da nisam narocito obracao paznju posto sam se smorio. Pri tome kad ocenjujem efekte ne mislim na to koji su nego na to koliko su dobro uradjeni. Trenutno mogu da se setim da zivotnje nisu nesto posebno uradjene (sve su CGI, nema pravih).
U svakom slucaju ta ocena "uglavnom dobri" nije bas narocito pozitivna :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.04.2014. u 19:50 - pre 120 meseci
A sta konkretno ne valja? Nisam gledao film (nemam pojma zasto, cisto instinktivno uvek izberem neki drugi...) a prelistavajuci neke kritike uglavnom nalazim kao problem to sto se neke stvari ne slazu sa Biblijom. Pa sad, da li je to to i da li je to dovoljno da "nije dobar film". Odgledacu ga sigurno uskoro ali vec sam procitao dosta komentara pa nece uticati na moje vidjenje filma, bar se nadam - iako su skoro svi komentari negativni (ono sto je meni bilo dostupno).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.04.2014. u 21:11 - pre 120 meseci
Meni je bio dosadan, a neki efekti su mi bili kao ofrlje uradjeni.
Nisam poredio sa Biblijom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.04.2014. u 21:23 - pre 120 meseci
Citat:
Sceka: A sta konkretno ne valja? Nisam gledao film (nemam pojma zasto, cisto instinktivno uvek izberem neki drugi...) a prelistavajuci neke kritike uglavnom nalazim kao problem to sto se neke stvari ne slazu sa Biblijom.

Naravno da ne mora da se slaze film sa knjigom...

Ali gledajuci trejler meni upada u oci da je Russell Crowe osisan mashinicom za shishanje


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.04.2014. u 23:13 - pre 120 meseci
Mozda mu je glava bila obrijana pa izrasla kosa
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.04.2014. u 07:57 - pre 120 meseci
Hmm nije mi palo na pamet da je covek prvo poceo da brije glavu a tek kasnije bradu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.04.2014. u 08:45 - pre 120 meseci
Pa, neko drugi je brijao bradu, on je brijao glavu, neko je i jedno i drugo (i trece :P) a neko nista.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.04.2014. u 09:02 - pre 120 meseci
Citat:
Sceka:
A sta konkretno ne valja? Nisam gledao film (nemam pojma zasto, cisto instinktivno uvek izberem neki drugi...) a prelistavajuci neke kritike uglavnom nalazim kao problem to sto se neke stvari ne slazu sa Biblijom. Pa sad, da li je to to i da li je to dovoljno da "nije dobar film". Odgledacu ga sigurno uskoro ali vec sam procitao dosta komentara pa nece uticati na moje vidjenje filma, bar se nadam - iako su skoro svi komentari negativni (ono sto je meni bilo dostupno).


Pozdrav!


Pa, nije da se neke stvari ne slazu sa Biblijom :) Osim toga da je napravljena barka, da su bile zivotinje na njoj i da je bila poplava, nista drugo nema veze sa Biblijom. Najveci deo u Bibliji i ne postoji a neke stvari su izmenjene. Na primer (dakle, spoiler alert):
-U Bibliji nema grupe ljudi koja ga je napala
-Nema savetovanja sa Metuzalemom
-Nema okamenjenih andjela (pa ni svega sto je imalo veze sa njima u filmu)
-Nojevi sinovi su svi imali zene i one su sa njima otisle na barku
-Zena najstarijeg sina nije bila povredjena i neplodna, nije je Metuzalem izlecio (jer nije ni bilo govora o metuzalemu) i nije bilo nikakve price oko svega toga
-Noje nije imao nikakvih nedoumica niti misljenja oko toga da li je bog odlucio da unisti sve ljude (ukljucujuci i njegovu porodicu) ili da ih spase. Bog mu je u Bibliji izricito rekao da ce oni biti spaseni
-Vezano za prethodno glavna premisa filma o tome kako je njemu bila prepustena presuda covecanstvu nije postojala


U sustini, 95% filma je izmisljeno. Od onih 5% je dobar deo izmenjen a najgora izmena je kada je Noje pricao sinovima o postanku i to bilo prikazano uz sve veliki prasak, nastajanje suncevog sistema, zivota i evoluciju sve do coveka. Taj deo se vec granici sa bezobrazlukom sa tacke gledista i ateista i hriscana :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.04.2014. u 21:45 - pre 120 meseci
Citat:
Shadowed: ...

U sustini, 95% filma je izmisljeno. Od onih 5% je dobar deo izmenjen a najgora izmena je kada je Noje pricao sinovima o postanku i to bilo prikazano uz sve veliki prasak, nastajanje suncevog sistema, zivota i evoluciju sve do coveka. Taj deo se vec granici sa bezobrazlukom sa tacke gledista i ateista i hriscana :)

Pa ovo je dovoljan razlog da se kaze "nije dobar film". Uz ogradu - ako film uopste ima pretenziju da se poistovecuje/povodi/bazira... sa bilo cim sto je poznato u vezi tematike/Biblije/religije...

Pa ok, postoji umetnicka sloboda stvaranja. To znam, postujem, razumem, ucio o tome, obrazovao se u tom smislu ( nije formalno obrazovanje u pitanju), zivim u okruzenju punom Umetnika i Umetnosti... ali neke stvari su, po meni, malo nespojive. Banalizovati nesto sto je tolikom broju ljudi 'svetinja', iskrivljavati (moze li se tako reci?), lazirati, podmetati, skrnaviti, izmisljati... je po meni nezamislivo. Znaci, uz sva razumevanja neke stvari su za mene jednostavno nepojmljivo besmislene.

A sad sam stvarno zainteresovan da pogledam film. Nemam vremena ovih dana ni da se naspavam (i ovo kucam dok se procesuira jedan audio fajl...) ali cu "cim prije" odgledati. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.25.04.2014. u 05:47 - pre 120 meseci
Dzizus,Shadowed pa ti sem sto si procitao,i analiziras bibliju:).

Hteo sam da preporucim OLDBOY ali bakara
ga opisa kao...
Citat:
ali ako je kao old boy, radije cu preskociti :)

Sto,meni je film bas interesantan.Na kraju ce da ispadne da je reditelj gledao kraj srpskog filma.

Jos jedan za mene od dosadno-haoticnih filmova.

The bag man.
http://www.imdb.com/title/tt2212008/



 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Preporucite neki film.25.04.2014. u 07:26 - pre 120 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Dzizus,Shadowed pa ti sem sto si procitao,i analiziras bibliju:).


Kad nece vernici, neko mora :)
U sustini, u bibliji je bog dosao kod Noja i rekao "mnogo su ljudi losi, sve cu da i' podavim, napravi ladju toliko dugacku, toliko siroku, toliko visoku, potrpaj po dvoje od svih vrsta i ukrcaj se sa zenom i sinovima i njihovim zenama" i onda je ovaj to uradio, ovaj poslao kisu, padalo, poplavilo, razislo se, kraj. Otprilike za jedan crtani film pred drugi dnevnik :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.04.2014. u 01:18 - pre 120 meseci
Citat:
Shadowed: Kad nece vernici, neko mora :)
U sustini, u bibliji je bog dosao kod Noja i rekao "mnogo su ljudi losi, sve cu da i' podavim, napravi ladju toliko dugacku, toliko siroku, toliko visoku, potrpaj po dvoje od svih vrsta i ukrcaj se sa zenom i sinovima i njihovim zenama" i onda je ovaj to uradio, ovaj poslao kisu, padalo, poplavilo, razislo se, kraj. Otprilike za jedan crtani film pred drugi dnevnik :)

Hahahaha, jedan od boljih opsia. TL;DR Wikipedia style. :D
Npr:

:D







Citat:
Lavlja_Jazbina: Dzizus,Shadowed pa ti sem sto si procitao,i analiziras bibliju:).
Jos jedan za mene od dosadno-haoticnih filmova.

The bag man.
http://www.imdb.com/title/tt2212008/

www.youtube.com/watch?v=mKBLfwVEKP8

Thx za preporuku, meni ovo izgleda prilicno dobro!






[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 26.04.2014. u 03:20 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.04.2014. u 03:57 - pre 120 meseci
Posto ti se dopada krimi dzimi evo ti nesto frisko.Drzi paznju ka ekranu,nista drugacije od slicnih osvetnickih scenarija.

Tokarev


Director:
Paco Cabezas
Writers:
Jim Agnew, Sean Keller
Stars:
Nicolas Cage, Rachel Nichols, Peter Stormare

http://www.imdb.com/title/tt2401807/

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016599 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.