Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024460 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2015. u 19:44 - pre 112 meseci
Izvinite na prinudnom odmoru.Ne znam sta da vam kazem,kao u filmu.

Idem ja tako ulicom,setam,razmisljam o buducem festu kada ne lezi vraze,PLAJS U POTILJAK.Budim se danas.Podizu me Valerijan i IUOP_1,

Gilopile malo dalje sa nekim laptopovima,mozdaaa i Mitkoni ali mi se muti.Prvo pomislih da nije zbog lose kritike za John Wick pa me kao njega u kuci

odpozadi u potiljak,ma rekoh,nije.Za Soneka onako sumnjicavo,zbog Budapest Hotel a ja i Mitkoni ga preklopili.mada nije takav,ajde.

Bakara,mmm,mozda u prolasku bajsom pa na kvarno ili Sceka i Vilil1.Njih dvojica najsumnjivijih.Prvi posto mogu da dobijem status zasticenog svedoka

zbog prodaja silnih motocikala muzickoj moto bandi,a ovaj drugi zato sto sam dokazao da nema pojma o starim uvoznim dozvolama posebno onih estradnih do

300 dem uvoza muzickih komponenti po komadu.Sve u svemu videcu da li je dovoljno za pocetak scenarija.Tako.

2.Pisano u snu,dok sam bio zaBANsvescen.

Bakara kao pokretac kritike je postavio film sa Keanu Reeves ( John Wick ).
Film je meni ispod nivoa za preporuku.Vec na pocetku sa scenom na groblju kada Kiano i
Dafo razgovaraju, imaju i jedan i drugi „serpa kisobrane“ da bi u sceni kada
Je kadar udaljen Kianu imao deciji mali kisobran.
2.Takav profesionalac DOZVOLJAVA DA GA MLATNU u kuci i jednim udarcem eliminisu
a tokom celog filma ima super cula i termo oko.
3.Scena sa kucom ( preslatka,san snova) pateticki stavljaju scenu kako se dovukla do njega da bi
uginula pored gazde sa debelim tragom krvi.
4.Policajac dolazi na vrata,lesevi kao ukras a on cekicem lomi beton da dodje do sakrivenog oruzja.
Itd,Itd.Na sve ostalo i Brus Vilis je ostao zatecen.
Film nisam gledao da bi pisao kritike.Clan je pitao zasto mu secka plejer kada gleda film i pomenuo
sajtove,a za filmoviinfopult sam tada prvi put i cuo.Kliknuo,prvi panel je imao taj film i paralelno gledao
I komentarisao vilila1 za neke dozvole.
Ako je ovo dobar film koji treba da bude standard- ,trba se onda drzati da ukusi su razliciti a
negativni komentar za film sam predlozio da se nebi gubilo vreme sa skidanjem ili popunom harda.
Ali i sta je za koga los film?


i predlazem film sa kojim bi se 1 ili 2 lika na forumu poistovetili,posto su uspesni na 50 strana.(posebno scena prvog intervjua kada on prima zaposlenog)


Nightcrawler (2014)

Za Jake Gyllenhaal-a 10 za glumu.Mislim da se toliko uneo u film da bi bio sa komentarom rame uz rame Dastinu Hofmanu na dodeli (mislim oskara)

za Rain Man,kada se ljujao kao da film jos traje.

Tema uobicajena ali dinamika filma od pomisli,u je,smoricu se prelazi u gledam film u cugu.

Film o reporterima lesinarima koji prodaju svoje snimke tv kucama.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2015. u 23:52 - pre 112 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:,a ovaj drugi zato sto sam dokazao da nema pojma o starim uvoznim dozvolama...

Jeste, jeste, dokazao si ti ovde - http://www.elitemadzone.org/t4...-JNA-mitovi-legende-idijotizmi svima koji citaju temu, da si ili klinac koji je nesto nacuo pa piskara reda radi ili si mozda i odrasla osoba ali sarlatan. ;)

Inace, za zainteresovane...pre izvesnog vremena sam pisao da ce uskoro i nastavak Rurouni Kenshin-a. http://www.elitemadzone.org/t361655-64-Preporucite-neki-film

Pa, eto, pojavio se

-Rurouni Kenshin: The Legend Ends

http://www.imdb.com/title/tt3029556/

Nema slike.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.01.2015. u 06:34 - pre 112 meseci
Boze,ima slika samo je treba videti.



Mitkoni..mislio sam da si tolerantniji na zanr:)..Meni se film svideo,a ako budemo detaljisali (kao ja u ovom) smeta ce nam i zanr koji preferiramo.

Whiplash

JAZZ

Pocetak,surova istina ka uspehu u skoli jazz-a,ili ipak ne ?Zameram prebildovanog mentora,psovanje
I maltretiranje.Mogli su isto da mu zamaskiraju protezu kada je vikao na studenta.
Svidja mi se tacnost datuma na memorandumu april 14.2014.

Kraj filma,da li se zezao ili je to i dalje njegov stil skolovanja !


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.01.2015. u 17:50 - pre 112 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Bakara kao pokretac kritike je postavio film sa Keanu Reeves ( John Wick ).
Film je meni ispod nivoa za preporuku.Vec na pocetku sa scenom na groblju kada Kiano i
Dafo razgovaraju, imaju i jedan i drugi „serpa kisobrane“ da bi u sceni kada
Je kadar udaljen Kianu imao deciji mali kisobran.
2.Takav profesionalac DOZVOLJAVA DA GA MLATNU u kuci i jednim udarcem eliminisu
a tokom celog filma ima super cula i termo oko.
3.Scena sa kucom ( preslatka,san snova) pateticki stavljaju scenu kako se dovukla do njega da bi
uginula pored gazde sa debelim tragom krvi.
4.Policajac dolazi na vrata,lesevi kao ukras a on cekicem lomi beton da dodje do sakrivenog oruzja.
Itd,Itd.Na sve ostalo i Brus Vilis je ostao zatecen.
Film nisam gledao da bi pisao kritike.Clan je pitao zasto mu secka plejer kada gleda film i pomenuo
sajtove,a za filmoviinfopult sam tada prvi put i cuo.Kliknuo,prvi panel je imao taj film i paralelno gledao
I komentarisao vilila1 za neke dozvole.
Ako je ovo dobar film koji treba da bude standard- ,trba se onda drzati da ukusi su razliciti a
negativni komentar za film sam predlozio da se nebi gubilo vreme sa skidanjem ili popunom harda.
Ali i sta je za koga los film?

Sta da ti odgovorim na ovo, (a mogao bih) osim da nisi ljubitelj tog zanra...
I superman moze da leti, pa niko ne pita kako

Moja kritika se odnosila samo i jedino na to sto si postavio film i napisao da je film za izbegavanje, i stoga zamolio da se ovde postavljaju filmovi koje preporucujete.

Ovde sam postavio i mnogo ozbiljnije filmove od JW (gledam sve zanrove), a opet se nisam bunio ni kad si ti postavio preporuku za Zodiac, pa cak si sam skapirao da je trash
Kod mene film koji nije zivotna drama nikada nije dobio ocenu 10.

Svaku kritiku i dobronamerni komentar (verujem i ostali?) pozdravljam u duhu zdrave diskusije.
Ja se samo trudim da ova tema ostane cista, i ne pretvori se u hrpu nabacanih filmova koje smo nekad gledali.

I na kraju necemo se svadjati valjda zbog filmova?
Diskutovati svakako trebamo, svideo nam se film ili ne!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.01.2015. u 22:55 - pre 112 meseci
Meni se "John Wick" svideo, mnogo. Najvise zbog scena tuca (mnozina) koje su za razliku od u bar 85% novijih filmova (pa recimo unazad tri, cetiri godine, mozda cak i vise?!) realne koliko je to moguce a u praksi vidjeno. Nema nebuloza vec se svi ponasaju u skladu sa povredom. Mislim, ako nekoga zavalis stanglom u glavu - taj se ili vise nikada ne digne ili nakon duuugo vremena i sa teskim posledicama - a nikako ne moze da nastavi da se maklja narednih pet minuta i da potpuno prebije nekoliko dripaca, a nakon toga cak i nezadihan pretrci par kilometara i spasi... A to je postalo toliko normalno da mi se ogadilo gledanje "akcionih" filmova, mada i trileri nisu bolji po tom pitanju. Pa stvarno! Pa, bre, odalamis nekoga pesnicom u facu, on padne a tebe boli ruka danima. A ako se taj digne skoro sigurno neces da ga zveknes istom rukom. Da ne pricam o tuci od pet minuta (ili vise) a da ti se ne mrdne cuperak na glavi! Ma vazi.

Sledece sto mi se svidelo je scena, kadar, fotografija i kasting. Recju, sveukupno jedan od retko dobrih filmova u zadnjih ne znam ni sam koliko vremena. Pri tom i nisam nesto ljubitelj Keanu Reeves-a.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.01.2015. u 23:08 - pre 112 meseci
Citat:
Svaku kritiku i dobronamerni komentar (verujem i ostali?) pozdravljam u duhu zdrave diskusije.
Ja se samo trudim da ova tema ostane cista, i ne pretvori se u hrpu nabacanih filmova koje smo nekad gledali.

I na kraju necemo se svadjati valjda zbog filmova?
Diskutovati svakako trebamo, svideo nam se film ili ne!




Sceka...ajde da ti verujem ali nije ni bitno:).Nema razlike sto se tice akcionih,ali i zodiak je tvoj zanr.Rekao si svojevremeno da sve gledas,samo da je sf.
Da li si odgledao film?


 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.01.2015. u 01:05 - pre 112 meseci
Citat:
Sceka:
Meni se "John Wick" svideo, mnogo. Najvise zbog scena tuca (mnozina) koje su za razliku od u bar 85% novijih filmova (pa recimo unazad tri, cetiri godine, mozda cak i vise?!) realne koliko je to moguce a u praksi vidjeno. Nema nebuloza vec se svi ponasaju u skladu sa povredom. Mislim, ako nekoga zavalis stanglom u glavu - taj se ili vise nikada ne digne ili nakon duuugo vremena i sa teskim posledicama - a nikako ne moze da nastavi da se maklja narednih pet minuta i da potpuno prebije nekoliko dripaca, a nakon toga cak i nezadihan pretrci par kilometara i spasi... :) A to je postalo toliko normalno da mi se ogadilo gledanje "akcionih" filmova, mada i trileri nisu bolji po tom pitanju. Pa stvarno! Pa, bre, odalamis nekoga pesnicom u facu, on padne a tebe boli ruka danima. A ako se taj digne skoro sigurno neces da ga zveknes istom rukom. Da ne pricam o tuci od pet minuta (ili vise) a da ti se ne mrdne cuperak na glavi! :) Ma vazi.

Sledece sto mi se svidelo je scena, kadar, fotografija i kasting. Recju, sveukupno jedan od retko dobrih filmova u zadnjih ne znam ni sam koliko vremena. Pri tom i nisam nesto ljubitelj Keanu Reeves-a.


Pozdrav!


Sve je ovo fino sto si napisao i slozicu se u potpunosti sa tobom.
Ali, da li se na to obazire veca vecina? Veruj mi da je bas onog automehanicara briga o svemu tome kada dodje umoran s posla zalegne i odgleda neki klishe uz par piva i zaspe i vec je sutra dan zaboravio film.
Producenti i izdavacke kuce znaju da ima takvih. pa je vise onih filmova za 'obicnu publiku' a za one sto bas gledaju film postoje nagrade tipa Oscar i slicno.

btw malo cas procitah neku vest na Blic - http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/528417/DOBRODOSLI-U-KUSTIN-SVET
Otvoren 8. Kustendorf: Tasovac doneo tepih, Kusta prošetao vuka i onako citajući vest naletoh na sliku gde neki - Veliki rusko-američki reditelj Andrej Končalovski nateze rakiju.

Onda od spomenutog nadjoh neki film. Je li neko gledao? Sudeci po trejleru cini mi se nije los...

The Postman's White Nights (2014)



http://www.imdb.com/title/tt3591984/



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 22.01.2015. u 06:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.01.2015. u 07:12 - pre 112 meseci
Trejler bez ijedne izgovorene reci,muzicka podloga za lebdenje,4 kadra sa mackom pored.

Mislim da vredi pogledati.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.01.2015. u 07:47 - pre 112 meseci
Citat:
Mitkoni:... Tasovac doneo tepih, Kusta prošetao vuka i onako citajući vest naletoh na sliku gde neki - Veliki rusko-američki reditelj Andrej Končalovski nateze rakiju. Onda od spomenutog nadjoh neki film. Je li neko gledao? Sudeci po trejleru cini mi se nije los...


Ne znam da li si bio ozbiljan kada si "napisao" neki reditelj i neki film, ali

Citat:
He is the son of Natalia Konchalovskaya and Sergey Mikhalkov, and brother to Nikita Mikhalkov who is also a well known Russian film director.

He studied for ten years at the Moscow Conservatory, preparing for a pianist's career. In 1960, however, he met Andrei Tarkovsky and co-scripted his movie Andrei Rublev (1966) [kao i Ivanovo detinjstvo (1962) i Valjak i violina (1961), sve preporučujem bez "opisa").


Nikita Mihalkov je snimio npr. Sibirski berberin (1998) (ako dozvolite: meni ne odgovara, ali je hvaljen)

A Končalovski npr. Runaway Train (1985) (Pomahnitali voz) Preporučujem, verovatno su ga svi 18+ gledali.
Citat:

Pomahnitali voz: Očajni i odlučni da prežive! Okoreli robijaš i jedan novi, tek pristigli zatvorenik, beže iz dobro čuvanog zatvora na Aljasci i ukrcavaju se na voz. Problem nastaje kada mašinovođa iznenada umire i voz ostaje totalno van kontrole...


Citat:
Sibirski berbein: Ekscentrični američki naučnik dolazi u Rusiju 1885. godine, sanjajući da proda novu mašinu za sakupljanje drvene građe takozvanog "Sibirskog berberina". On dovodi i svoju pomoćnicu Džejn (Džulija Ormond), kako bi zavela generala Radlova i tako došla do Kneza, koji treba da odobri novac za naučnikov projekat. Ali, Džejn se zaljubljuje u mladog kadeta Andreja Tolstoja (Oleg Menšikov).



p.s. a to sa polu uspavanim vukom je tek posebna priča...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 22.01.2015. u 08:57 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.22.01.2015. u 20:25 - pre 112 meseci
Da. Neki. Jer ne znam ko je on uopste.
Poznati su mi neki naslovi ali nisam ni znao da su to njegovi filmovi.

Nisam bas od tih osoba koje kriju nesto sto ne znaju pa ih sramota kazat jednsotavno ne znam sta je to ili ne znam ko je to.
Normalna stvar da sam pomalo ponesto pronasao od pomenutog ali sada niti planiram da ga kujem u zvezde niti da ga grdim. I dalje ce ostati 'neki'




 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.01.2015. u 02:57 - pre 112 meseci
Verovatno si pogrešno pročitao moju poruku. Nije bila negativna kritika, naveo sam tih par informacija oprezno jer nisam znao da li si ozbiljan.
Pomislio sam da si to "neki" ubacio u sklopu "estetike" tepiha i onog zatečenog Vuka...i cele te "narodne" priče.

Pomahnitali voz je film koji je moja generacija (90%) gledala pa sam smatrao da nije loše da se pojavi ta informacija. Sibirski berberin se pojavio istim povodom.

Kapirrah?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.01.2015. u 10:18 - pre 112 meseci
Ne znam ni sam kako da preporucim ovaj film.
You Can't Kill Stephen King: http://www.imdb.com/title/tt1691452/

Realno gledano, film je propast
Ali ja volim da ponekad pogledam ovakvu sprdnju, pa ako jos neko voli...

Mislim da film mogu pogledati samo oni koji:

- vole blesave americke parodije (ovaj film me je podsetio na "Kolibu u sumi", koji je, medjutim, neuporedivo bolji)
- su citali Kinga i gledali njegova filmovana dela.
Stvar je u tome sto u filmu postoje direktne i indireknte reference na Kingov opus (prezime brata i sestre, naziv glisera...),
pa je meni to bilo simpaticno, jerbo volim Kinga.

Ko se ne pronalazi u ove dve stavke, bolje da batali ovaj post!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.01.2015. u 19:02 - pre 112 meseci
Ja sam ljubitelj stivena kinga, ali ovaj tvoj ne obecava.
Zajednicko sa kingom je samo naslov

Inace gledao sam Interstellar...

/spoiler/ ne citajte ako mislite da gledate

Ma film je cista SF prevara, poceo tako obecavajuce lepo; znaci uvod je na zemlji, al kad odletose u svemir sve je OK i moze nekako da se proguta do dela kada se on spusta na planetu (WTF biblioteku).
Ono je vredjanje inteligencije i gledalaca, da sam gledao u bioskopu trazio bih pare nazad.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.01.2015. u 21:07 - pre 112 meseci
Zasto,zar nisi mogao taj deo nekako simbolicno da proguras i ubacis u celinu filma.Menije pocetak smoran,posebno ona prasincina.

Ja Matthewa inace ne volim,cak je u momentu kada su odmrzli onog tipa napravio gestikulaciju kao u vol stritu kada je rucao sa di kapriom,

a kaciga mu nekako manja od koleginicine.:):)-U takvim filmovima ne treba traziti logiku.Meni je nejasno da robot mars onako hoda po kamenu.

Po meni,prosao je.Vec ga zaboravljam.:).


Akcija,detektivska,Radnja 80.ih,brutalna ubistva u spanskom selu..Meni se dopao,muzicka podloga je tokom celog filma.Za uvece,lagano.
Nema trejlera,i bolje.Ma evo c/p

osamdesetim godinama proslog veka, duboko na jugu Spanije u gotovo zaboravljenom gradu vec se godinama desavaju brutalna ubistva tinejdzerki. Juan i Pedro, detektivi koji preuzmu slucaj iskusni su detektivi, ali ipak veoma razlicitih karaktera i pogleda na svet. Svoje razmirice i razlike morace prevazici ako zele uhvatiti ubicu.

Marshland






Da,jedan od detektiva me potseca na Eskobara iz Blow.....http://www.imdb.com/title/tt0221027/
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.01.2015. u 23:11 - pre 112 meseci
St. Vincent (2014)

Citat:
Posle razvoda, Megi (Melisa Makarti), sada samohrana majka, i njen dvanaestogodišnji sin Oliver (Džejden Liberer) dosele se u Bruklin. Budući da radi do kasno, mora da ostavi Olivera na brigu njihovom komšiji Vinsentu (Bil Marej), penzionisanom gunđalu sklonom kocki i alkoholu.

Priča o Vinsentu je inspirisana stvarnim događajem scenariste, reditelja i producenta Teda Melfija koji mu je promenio život.



p.s. @IUOP_1 stao sam u red za You Can't Kill Stephen King, pa šta bude

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 24.01.2015. u 00:31 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.01.2015. u 07:45 - pre 112 meseci
Citat:
bakara: Ja sam ljubitelj stivena kinga, ali ovaj tvoj ne obecava.
Zajednicko sa kingom je samo naslov:)

Nije samo naslov, ali i sam sam rekao da je film los :)

Citat:
valerijan:@IUOP_1 stao sam u red za You Can't Kill Stephen King, pa šta bude

Sem mog posta, nadam se da si pogledaom i ocenu na IMDb?

Citat:
bakara: Inace gledao sam Interstellar...

Meni je ovo najbolji SF u poslednjih par godina.
E sad, sto to vise govori o SF produkciji, nego o samom Intestelaru, to je druga stvar...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.01.2015. u 21:07 - pre 112 meseci
Preporuka za Maleficent (2014) - Bajka ... lepo ... sve ... Preporuka sa moje strane.




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.01.2015. u 21:30 - pre 112 meseci
Gledao sam i preporučujem film Birdman (2014)

Citat:
Novi film Alehandra Gonsalesa Injaritua "Čovek ptica - Neočekivani uspeh neznanja" (Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance) nakon otvaranja Filmskog festivala u Veneciji u domaće bioskope stiže u martu 2015. godine.

Ostvarenje u kojem glavnu ulogu tumači Majkl Kiton, otvorilo je 27. avgusta 71. Venecijanski filmski festival. Sudeći prema reakcijama brojnih filmskih kritičara i publike nakon premijernog prikazivanja, postavio je visoke standarde za ostale filmove koji će biti prikazani u narednih devet dana.

Premijeri filma u Veneciji pored Kitona, prisustvovali su i Edvard Norton, Ema Stoun, Ejmi Rajan, kao i reditelj filma Alehandro Gonsales Injaritu koji nije mogao da sakrije oduševljenje.

Majkl Kiton u filmu “Čovek ptica” tumači lik ostarelog glumca, koji pokušava da povrati slavu i postavi predstavu na Brodveju zasnovanu na romanu Rejmonda Karvera. Proganja ga lik filmskog superheroja Birdmana koji ga je proslavio na početku karijere. U danima i noćima do otvaranja, nastavlja da se bori sa svojim egom i pokušava da povrati svoju porodicu, karijeru i sebe.

“Čovek ptica” je crna komedija u kojoj pored Kitona igraju Edvard Norton, Zak Galifijanakis, Ema Stoun i Naomi Vots. Kiton se proslavio u filmovima “Betman”, “Povratak Betmena” i “Mnogo buke ni oko čega”.

Meksički reditelj Alehandro Gonsales Injaritu svetsku slavu stekao je filmskom trilogijom o smrti koju čine hvaljena i nagrađivana ostvarenja „Pasji život“ (Amores Perros), „21 gram“ i „Vavilon“ (Babel). b92



_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.27.01.2015. u 21:52 - pre 112 meseci
Više u Film Soundtrack ES temi:

Citat:
Džon Karpenter, slavni reditelj filmova “Noć veštica” i “Bekstvo iz Njujorka”, objaviće 3. februara album sa autorskom muzikom.

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.01.02.2015. u 17:34 - pre 112 meseci
The limits of control (2013)

Citat:
Novi Dzarmusov road movie govori o misterioznom usamljeniku koji pokusava da okonca kriminalni posao, a bice sniman u martu u Spaniji, preneo je "Holivud reporter". "The Limits of Control" bice treci film Dzarmusa sa Marejem, posle "Kafe i ciratea" i "Slomljenog cveca", u kojem je igrala i Tilda Svinton. U novom Dzarmusovom filmu igrace i Gael Garsija Bernal (Garcia).


a pripremam se za Only lovers left alive Bilo je ovde priče o filmu zbog FEST-a.

Citat:
“Samo ljubavnici opstaju” je neobična ljubavna komedija koja daje drugačiji pogled na vampirski žanr. Tilda Svinton tumači Evu, „grandži” obrazovanu vampiricu udatu za usamljenog vampira muzičara Adama (Tom Hidlstoun). Adam i Eva nisu vampiri koji sišu krv i ubijaju, već prefinjeni ljubitelji književnosti, nauke i uopšte obrazovanja. Njih dvoje pokušavaju da održe strastvenu vezu iako on živi u Detroitu, a ona u Tangeru.
Posvećeno članu 2012

Da li je tema zaključana pa samo ja mogu da predlažem ili je post srpskonovogodišnja depresija?

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 01.02.2015. u 18:47 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024460 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.