Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024606 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.05.2015. u 08:16 - pre 109 meseci
Citat:
Sonec:
Manje price, vise filmova, toliko se raspisaste da se ponadah da ste preporuli hrpu fimova, kad ono, oni nesto polemisu, ko neke zene.


Ovo je jedina tema na MZ gde covek moze da razmeni par reci bez bojazni da ce se uplesti trolovi,
a evo sad, ne smes da pricas, po pravilniku ne smes da pitas za filmove, ccc... :)

Evo jedne preporuke od mene, gledao sam pre par dana.
Igra kodova: http://www.imdb.com/title/tt2084970/



Prica je sada poznata. Matematicar pokusava da razbije sifru nacisticke masine za kriptovanje podataka.
Benedikt je odlicno odglumio, film sve vreme drzi paznju.
Prevodi na koje sam na naisao ne valjaju nista (moja zena pola nije pohvatala).

Nazalost, posle filma sam malo guglovao i onda mi se pokvario ugodjaj.
Naime, saznao sam da je u filmu dosta toga preuvelicano i izmenjeno.
Ne znam kako da opisem svoj osecaj, bilo mi je krivo sto sam to saznao.
Naravno, ovo je igrani, a ne dokumentarni film, ali ipak...

U svakom slucaju, preporuka stoji. Trenutna ocena na IMDb je 8,1.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.05.2015. u 12:28 - pre 109 meseci
Dobar film, bilo je na temi pre godinu dana... Pa to preuvelicavanje zna da zasmeta. Ali generalno, igrani filmovi su vec neko vreme podlozni varijanti "mora se opravdati dobijena kinta a kako drugacije..." sto meni licno smeta ali sta da se radi, tako je neki period vremena pa ce nekako drugacije i tako stalno, kao i sve u zivotu. Film je dobar po raznim kriterijumima a raznorazne izmene u odnosu na stvarne digadjaje, ja se trudim da to zanemarim. Uspeva mi jer je tako vece uzivanje u gleanju.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.05.2015. u 18:29 - pre 109 meseci
+1 za The Imitation Game...

Licno, ne bih se preterano uzbudjivao sa istorijskom tacnoscu, nije u pitanju dokumentarni film (kao sto vec IUOP_1 pomenu), plus mislim da sama kreativna sloboda koju su sebi dozvolili autori nije nesto specijalno velika, pogotovu ne za filmove ovog formata.

Bilo bi jako tesko ostati pri 100% istorijskim faktima i, u isto vreme, ostati pri formatu za film koji je materijal za oskara (i dobitnik jednog). Za pocetak, bilo bi neophodno prosiriti ulogu Poljaka sto bi verovatno bilo tesko izvesti a da zadovolji attention-span prosecnog gledaoca, zakomplikovati radnju paralelnim projektima u Bletchley parku koji bi Joe-a zbunili ili bi mu, jednostavno, bili dosadni i, na kraju, sam kraj i sudbina Turinga bi bili daleko dosadniji za gledanje masama da se insistira samo na cistim istorijskim faktima.

Jednostavno cela stvar mora biti dramatizovana i uproscena kako bi film bio materijal za industriju zabave. Zbog toga i postoje dokumentarci :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.customer.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.05.2015. u 20:09 - pre 109 meseci
Pa kakav je to genije, kada mu je toliko vremena trebalo da u svoj algoritam ukljuci reci koje se ponavljaju?

Ja nisam bio odusevljen filmom, ne zbog ovoga gore, vec zbog nekih delova koji vise prilice stripu ili filmu B produkcije.

Rado bih objasnio, ali se vise ne secam. Ali svakako preporuka.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.05.2015. u 20:21 - pre 109 meseci
Citat:
llux
Pa kakav je to genije, kada mu je toliko vremena trebalo da u svoj algoritam ukljuci reci koje se ponavljaju?


Turingova genijalnost je demonstrirana sa mnogo vecim stvarima sa kojima je isti zaduzio svet nego kriptoanalizom koju je radio za GC&CS. Upravo je to pumpanje te epizode njegovog zivota posledica Holywood-style "dramatizacija".

Ali to je off-topic za ovu temu, zadrzimo se na filmovima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.08.05.2015. u 09:05 - pre 109 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Licno, ne bih se preterano uzbudjivao sa istorijskom tacnoscu, nije u pitanju dokumentarni film (kao sto vec IUOP_1 pomenu), plus mislim da sama kreativna sloboda koju su sebi dozvolili autori nije nesto specijalno velika, pogotovu ne za filmove ovog formata.

To stoji, ali seti se teksta na kraju filma.
On daje neki utisak objektivnosti i neko ko nije upucen u materiju moze steci pogresan utisak.
Naravno da smo svi svesni da je u pitanju igrani film, ali meni se cini da su autori hteli malo da nas predju.
To mi je pokvarilo, dobro - smanjilo ukupan ugodjaj.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Bilo bi jako tesko ostati pri 100% istorijskim faktima i, u isto vreme, ostati pri formatu za film koji je materijal za oskara (i dobitnik jednog). Za pocetak, bilo bi neophodno prosiriti ulogu Poljaka sto bi verovatno bilo tesko izvesti a da zadovolji attention-span prosecnog gledaoca, zakomplikovati radnju paralelnim projektima u Bletchley parku koji bi Joe-a zbunili ili bi mu, jednostavno, bili dosadni i, na kraju, sam kraj i sudbina Turinga bi bili daleko dosadniji za gledanje masama da se insistira samo na cistim istorijskim faktima.

Dodao bih i seksualnu orijentaciju, koja je takodje previse istaknuta, zbog toga sto je povezana sa samim... krajem filma (da ne spojlujem).
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.08.05.2015. u 10:01 - pre 109 meseci
Kad smo kod igranih i dokumentaraca i umetnicke slobode, jel neko gledao:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...Snoudenu-uznemirio-Beogradjane ?
 
Odgovor na temu

fandorin
Erast Petrovich
Moskva

Član broj: 317309
Poruke: 11



+62 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.05.2015. u 13:13 - pre 109 meseci
^ Ne znam, meni se nije naročito dopao. Jednostavno, mnogo puta već viđeno, bar sam ga ja tako doživeo.

Inače, preporučio bih Conspiracy. Fantastične role i jedan, bar za mene, "drugačiji" pogled na dešavanja u WWII.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.05.2015. u 14:12 - pre 109 meseci
Citat:
ivaninapruga:
The Guest :) Odličan!

Citat:
fandorin:
Ne znam, meni se nije naročito dopao. Jednostavno, mnogo puta već viđeno, bar sam ga ja tako doživeo.

Nije se ni meni svideo.
Iako je nesto obecavao, krajem je skroz upropascen.

Citat:
fandorin:
Inače, preporučio bih Conspiracy. Fantastične role i jedan, bar za mene, "drugačiji" pogled na dešavanja u WWII.

Deluje zanimljivo. Daj par reci o radnji.
Bez spojlera :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.05.2015. u 14:57 - pre 109 meseci
Odgledah *The Imitation Game*, i ne sviđa mi se. Tehnički je dobar, zvuk, kamera, Benedikt je dobro glumio, ali mi je film kao balon. Izgleda veliki, oskarovski, ali unutra prazno. Što neko reče kao da je poenta filma njegovo seksualno opredeljenje. Ni jedna tema nije obrađena, samo površno dotaknuta.

Na kraju filma jedino što mi je ostalo upečatljivo je da sam ubeđen da je Stiv Džobs za logo Appla našao inspiraciju u Turningu. Posle sam našao da su geyevi svoju zastavu ustanovili 2 godine posle Apple logo-a, ali eto šta mi je utisak filma :)

 
Odgovor na temu

fandorin
Erast Petrovich
Moskva

Član broj: 317309
Poruke: 11



+62 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.05.2015. u 20:05 - pre 109 meseci
@IUOP_1

Kompletan film je o sastanku nemackih glavesina gde pokrecu raspravu o "konacnom resenju jevrejskog pitanja". Prosto, mora se pogledati :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.05.2015. u 21:00 - pre 109 meseci
Pa onda se napise nesto o filmu, neki podaci, svoje utiske, poster...

Dzaba i Pavilnik i sva prica, ljudi jednostavno "onako kako mi cefne ovog momenta...". Vrlo nepregledno, zadnih nekoliko poruka... narocito poruka sa textom "The Guest :) Odličan! " - dobro i?! Steta...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.05.2015. u 14:19 - pre 109 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
IUOP_1:
Sto se tice Gone girl, ne znam da li ga gledam, jer su mi svi rekli
da je odlican film koji je toliko zasran na kraju, da to nije normalno.

Citat:
dusans:
Gone Girl ima odličan kraj. A i sam film je odličan.

Citat:
llux:
Gledaj Gone Girl, ali se spremi za dogadjaje u koje je nemoguce poverovati i ekstremno glupe ljude iz FBI-a.

Citat:
Goran Mijailovic:
I meni se svideo i film i kraj. Odličan.

Citat:
Sonec:
Vidim da sam u manjini, al meni je Gone Girl gomno od filma. Mozda i zato sto sam pogledao dosta trilera od Korejaca, koji su u tom zanru neprevazidjeni (bar prema mom skromnom misljenju), pa za takve filmove u startu imam visoke prohteve.

Pogledao sam, svideo mi se.
Zanimljiva prica, 2 i po sata se i ne osete.
Ne znam sto su mi pricali da je kraj los, meni je sasvim na mestu.
Jedini nedostatak je ovo sto spomenu @llux.
Zaista, film ima dozu 'neverovatnog', malo je tesko to progutati, ali sve u svemu, dobro je ispalo.
Film je radjen po knjizi, verovatno zato i dugo traje.


Zanimljiv i gledljiv film je. I sa moje strane preporuka, mada ne treba očekivati neviđeno.

Doduše par scena su dali u film, verovatno ni sami ne znaju zašto, bio bi bolji da su tih nekih pola sata isekli. Solidna gluma, naterali su me da ih mrzim neizmenično :)
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.05.2015. u 12:46 - pre 108 meseci
The Kids Are All Right (2010)

http://www.imdb.com/title/tt0842926/?ref_=nm_flmg_act_23




odgledah ga pre neki dan na TV-u, i sam film mi se jako svideo... jedino mi se nije svideo sam kraj, to sranje o monogamiji i moralisanje, sto pak, ne umanjuje vrednost samog filma u potpunosti... mozda nekom legne i kraj... meni i supruzi nije... u svakom slucaju, vredi pogledati...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.05.2015. u 19:03 - pre 108 meseci
Ex Machina
Film za ljubitelje SF zanra. Cudi me da ga vec niste analizirali?

Prica je solidno dobra (realizacija losija).
Mladi programer dobija priliku (dobio nagradu?) da uradi Turing test na najnovijem robotu ekcentricnog bogatasa koji zivi izolovan u divljini u haj tek gajbi.

Film ima dosta rupa, ali ljubitelji sf-a ce progutati.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.05.2015. u 19:23 - pre 108 meseci
Spreman za gledanje veceras. Juce sam izabrao da prvo gledam Chappie (2015) jer mi je delovalo da je vise SF nego Ex Machina.

Chappie, po meni vrlo dobro uradjen film po skoro svim kriterijumima. A narocito mi se svidja govor, humor (proizasao iz situacija i slenga), i ponasanje karakteristicno za sve filmove cije desavanje je u Johanesburgu. Drzi paznju veoma dobro, kadrovi i kasting odlicni, sama prica "nista novo" i vidjeno prilicno puta ali ni trunku ne smeta jer je stvarno dobro uradjeno. IMDb ocena 7.1 i mislim da je odgovarajuca. Kritike u svetu su odlicne a moja preporuka i za one koji bas i ne vole SF, nece se pokajati.






Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.05.2015. u 20:24 - pre 108 meseci
Ex Machina je daleko veci (kvalitetniji) SF od Chappie-a koji je vise onako.. skoro pa deciji film. Ono sto je u Chappie-u stvarno kvalitetno je animacija samog Chappie-a.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.05.2015. u 20:59 - pre 108 meseci
Da, Chappie stvarno izgleda mnogo dobro. Kazem, veceras cu gledati Ex Machina i nadam se da cu da uzivam jer su kritike u svetu odlicne. A nakon toga gledam "Project Almanac" za koji sam cuo da vredi pogledati a nisam stigao da ga pogledam prosle godine...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.05.2015. u 22:19 - pre 108 meseci
Project Almanac je ok. Mada, ja ne volim taj "found footage" stil filma. Doduse, ovde je to bitno i za radnju.

Inace, za ostale, u pitanju je Butterfly Effect u stilu Blair Witch-a.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.05.2015. u 00:16 - pre 108 meseci
Uf, ne volim ni ja. Ali zbog ovoga sam i nabavio film:
Citat:
... You'll spend more time than usual feeling happy for the characters as they're having fun rather than the usual dose of drama every five minutes to keep people chewing their finger nails wondering what's going to happen next if Marie finds out Tony was talking to Marisa behind the bleaches and all that teen nonsense. ...




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024606 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.