Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102298 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.86.188.*



+31 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?01.05.2009. u 23:07 - pre 182 meseci
Ako je za tebe SNN i BBC pravi izvor informacija mora da si onda u velikoj zabludi.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?01.05.2009. u 23:14 - pre 182 meseci
Sta je to SNN?
Ma ja pogledam samo RTS noćnik, i nesto malo vesti po internetima, sto stignem...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?01.05.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Ako ta opaka svinjsko-covekolika bolest stigne i kod nas, sta mislite, u kom mestu ce prvo da se pojavi? :)
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?01.05.2009. u 23:29 - pre 182 meseci
Ma nece stici, sta ti je...

Vlada je usvojila Zakljucak, a mozda je donet i Akcioni plan, a kad se za nekoliko dana formira i Tim za donosenje Novih zakljucaka o gripu, boles' nema sanse...

Da ne zaboravim, zabrana uvoza mesa iz opasnijeh krajeva, kao prva, ali vec vrlo ozbiljna mera, skoro je u potpunosti suzbila mogucnost pojave ovog gripa kod nas, to je valjda jasno...

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?01.05.2009. u 23:42 - pre 182 meseci
Citat:
koje TI uopšte imaš moralno ili bilo kakvo drugo pravo da sa te bezbedne daljine kritizerski tretiraš sve nas ovde?

Pravo sledi iz činjenice da je oteran odavde jer niko nebi zbacio svilu i kadifu da bi se potucao po belosvetskim kamenjarima. Proterivanje može da bude psihološko, moralno, pljačkanjem, ubijanjem i drugo a sve to smo videli u pravednoj državi Srbijici u poslednjih 20 godina a i ranije. Ako je neko uspeo da ispliva iz takvog djubra ima pravo da se osvrne na životno putešestvije. Postoje i oni koje UDBA infiltrira u zajednice van Srbije. Od takvih možeš samo čuti reči hvale o zemljici Srbijici. Prava je istina da te giliptere mi plaćamo da se provode, hvale vladu, pljuju teorije zavere i povreeno propuste kroz šake nekog jadnika.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 00:10 - pre 182 meseci
da sasecem raspravu
upravo sam na vestima cuo da su "pronasli klinca koji je prvi zarazeni" [samo ne znam kako znaju da je bas 1. :)]
inace,u pitanju je dete od ~5 godina
mama ga je odvela u bolnicu jer je primetila da nije kao obicna gripa nego je previse buncao
dala mu je vakcinu protiv [obicne] gripe i klinac je posle nedelju dana ozdravio,sve normalno,trci za loptom smeje se ...

meni tu najcudnije,sto niko mu u familiji nije vise zarazen [bio],a pored mame sam primetio da ima jos par klinaca,malo starijih...

neki doktor meksicki je rekao da je to "pravo medicinsko cudo"i da mu nije jasno kako je to moguce

a sad apropo onog "ako dodje kod nas"
s obzirom da "imamo" zalihe od CAK 75 000 bocki,ne pise "nam" se bas lepo ;)
cak i malo jace od 1% stanovnistva "moze" dobiti bocu :)

medjutim,moje neko misljenje je i dalje da od ovoga nece biti nista "posebno",da ce razboljeni ozdraviti [i bez boce] i da broj mrtvih koji ce umreti bas od ove gripe,biti u rangu sa brojem ubijenih americkih vojnika u najezdi na irak u ovom milenijumu
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 00:52 - pre 182 meseci
Citat:
upravo sam na vestima cuo da su "pronasli klinca koji je prvi zarazeni"

To si mogao da odgledaš na Sky News pre dva dana. Reporter je posetio porodicu.

Na Sky Digital 28East 12207Ver 27500 kS/s ide stalna retrospektiva najnovijih vesti
Headlines V-PID 0515, A-PID 0643, PCR PID 8190
Top Story V-PID 0516, A-PID 0644, PCR PID 8190
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 01:05 - pre 182 meseci
Al ovaj kosuta smara sa latinskim izrekama :)
ne izgledas ako pametnije, s obzirom da ti je ostatak postova uglavnom besmislen :)
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 01:07 - pre 182 meseci
Citat:
upravo sam na vestima cuo da su "pronasli klinca koji je prvi zarazeni"


A ovo se sigurno nije desilo.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.14.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 07:21 - pre 182 meseci
Citat:
zaraza: Al ovaj kosuta smara sa latinskim izrekama :)
ne izgledas ako pametnije, s obzirom da ti je ostatak postova uglavnom besmislen :)

Kad se u mojoj blizini pojavi "supozitorija",ja sednem,a prethodno se najedem pasulja...
za svaki slučaj,možda se "pojavila" da nauči latinske sentece,a jadna,ne zna odakle treba da počne...
možda upravo od LAPSUS CAPITI,što ima za posledicu LAPSUS CALAMI...o b a v e z n o .
Citat:
holononi: Pravo sledi iz činjenice da je oteran odavde jer niko nebi zbacio svilu i kadifu da bi se potucao po belosvetskim kamenjarima. Proterivanje može da bude psihološko, moralno, pljačkanjem, ubijanjem i drugo a sve to smo videli u pravednoj državi Srbijici u poslednjih 20 godina a i ranije. Ako je neko uspeo da ispliva iz takvog djubra ima pravo da se osvrne na životno putešestvije. Postoje i oni koje UDBA infiltrira u zajednice van Srbije. Od takvih možeš samo čuti reči hvale o zemljici Srbijici. Prava je istina da te giliptere mi plaćamo da se provode, hvale vladu, pljuju teorije zavere i povreeno propuste kroz šake nekog jadnika.

Siguran sam da se ovde kod nas,polako ali sigurno,približavamo kritičnoj masi onih koji svojim sagledavanjima,
postupcima,delima daju svoj doprinos u borbi protiv aktuelnog stanja u ovoj našoj Stradiji.

Možda će neko u ovome videti samo jednu romantičarsku želju,poriv,ali i to je bolje od borbe pukom retorikom iz Amsterdama,Ilinoisa ili šta ti ja znam odakle sve iz belog sveta.

Niko odavde nije proteran,bar ne u ovo naše doba,već je otišao dobrovoljno,udovoljavajući svojim konformističkim nazorima i ako je već rešio da najbolje svoje godine pokloni "svetu",a ne neposrednom rešavanju problema u svojoj bivšoj zemlji,onda neka lepo uživa plodove svog žrtvovanja tamo gde jeste.Život je ionako isuviše kratak.
Takve"borce"genijalno je definisao pok.Ljuba Moljac:"I ja sam učestvovao u II sv.ratu,četiri godine sam proveo u podrumu i INTENZIVNO mrzeo švabe"!

Sve stoji što je navedeno kao problem ovde kod nas,a ima ih i više iz dana u dan i na to ne mora niko posebno da nam ukazuje svojom retorikom.

Potrebna su nam dela,a ne reči i za tako nešto se mora biti OVDE.

Ovaj virus je samo još jedno od mnogih"nevremena"koja su iza nas...

„ I dok nas traje mi ćemo u sebi deliti svet na kojoj je ko strani i čime se zaklinjao“.
I.Andrić

mislite o tome...

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 02.05.2009. u 08:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 02.05.2009. u 08:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.88.*



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:04 - pre 182 meseci
Citat:
Niko odavde nije proteran,bar ne u ovo naše doba

Proterano je 14 miliona ljudi. Samo što nekima ne odgovara da sagledaju da svode Srbiju na Moravu.

Citat:
četiri godine sam proveo u podrumu i INTENZIVNO mrzeo švabe

Da smo pustili belosvetske budale da se tuku izmedju seba oko raspodele plena danas bi Srba bilo 20-30 miliona, ne bismo se raspravljali okolo koliko je nevinih ljudi stradalo ovde ili onde niti bi bitange poput Josipa Broza dizale sebi spomenik na Golom Otoku i krasili nazive ulica. A nakon raspodele plena Srbiji je ostao samo prazan Borski rudnik ničega i slično bogatstvo.

 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.86.21.*



+31 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:11 - pre 182 meseci
Da smo se mi pitali da, ali narod se nikad za nista i nepita.
Zasto smo usli u rat protiv nemaca, zato sto to francuzima nije odgovaralo
i gle cuda pakt je bio odbacen, a da smo bili neutralni prezivelo bi dosta ljudi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:14 - pre 182 meseci
@holonomi ,mrzi me okretati antenu :)

ne znam ko je radio ovu reportazu,vest je preuzeta

Citat:
holononi: Da smo pustili belosvetske budale da se tuku izmedju seba oko raspodele plena danas bi Srba bilo 20-30 miliona, ne bismo se raspravljali okolo koliko je nevinih ljudi stradalo ovde ili onde niti bi bitange poput Josipa Broza dizale sebi spomenik na Golom Otoku i krasili nazive ulica. A nakon raspodele plena Srbiji je ostao samo prazan Borski rudnik ničega i slično bogatstvo.


o cemu ti??

otisli ste taaakooo daleko i od virusa i od zastite od virusa ovde...
manite se toga


edit:
Citat:
m milosevic:

Zasto smo usli u rat protiv nemaca, zato sto to francuzima nije odgovaralo

ha? sta francuzima nije odgovaralo?!?!
kakve sad francuska ima veze
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:25 - pre 182 meseci
Citat:

o cemu ti??

otisli ste taaakooo daleko i od virusa i od zastite od virusa ovde...


Horvat, pa otkad si ti clan ovde?
Sta se cudis, bilo je krajnje vreme da se dodje do II svetskog rata, preterano dugo smo se drzali teme!
Nadam se da cemo reci i koju o nepravedno zapostavljenoj SFRJ, a ne bi bilo lose da se kaze i nesto o razlici izmedju kouminzma i kapitalizma, o zdravstvenoj zastiti na Kubi, o Severnoj Koreji, itd, itd...

A, vi, izdajnici, cekajte samo da se probude partizani (drug mrle i co) pa da vam objasne...

[Ovu poruku je menjao kelja dana 02.05.2009. u 10:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.86.21.*



+31 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:27 - pre 182 meseci
Sve ima sa svim veze. pojenta je da se mi nikad za nista ne pitamo
niti smo se pitali. Tako i za ovaj virus. Sta raditi kako raditi ne pitamo se ni mi ali sto je
najgore niti nasi nadlezni organi i neki strucnjaci u ovoj zemlji, a za toliko i mi imamo pismene ljude.
Sto nam kazu tako radimo, ne koristimo mozak ni 2 promila.
kolko ja znam komunisti za vreme i pre II WW su veoma malo bili zastupljeni kod nas.
A dosli su na vlast zahvaljujuci Cercilu, velikog kapitalistickog vode.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:32 - pre 182 meseci
@kelja stvarno si u pravu,ali rasprava je do sada tekla u "dobrom" toku...nagli preokret ;)

@milosevic,i dalje mislim da francuska nema nikakve veze sa ww2[a jos manje ww1] i uplitanjem juge u istu
sto NIJE TEMA,niti iz daleka

jeste,bas nam je "neko" poslao idiote da seru ko grlice u skupstini i ministarstvima
uvek je drugi kriv :)


a sad on topic:
sad sam ovo procitao sa b92...prakticno nista vredno citanja ;)
Citat:
Preduzete sve mere za novi grip
2. maj 2009. | 00:55 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- U Ministarstvu zdravlja Srbije navode da je pojava novog gripa moguća na Balkanu, ali da su sve institucije spremne da prime eventualne bolesnike.

Član radne grupe Ministarstva zdravlja za epidemiju novog gripa Branislav Tiodorović izjavio je da će broj slučajeva te bolesti u svetu biti u daljem porastu i da je moguće da se oboleli pojave i na Balkanu. Tiodorović je ipak rekao da nema razloga za paniku i da su u Evropi, kao i u Srbiji, preduzete sve mere da se spreči epidemija.

“U Srbiji imamo visok stepen pozornosti. Svi naši instituti i zavodi za javno zdravlje imaju dežurne ekipe i sve klinike - odnosno institut za zarazne i tropske bolesti u Beogradu i klinike u Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu - su spremne svakog trenutka da prime odgovarajuće bolesnike“, objašnjava Tiodorović.

Epidemiolog gradskog Zavoda za javno zdravlje Predrag Kon izjavio je da talas novog gripa ukazuje da će veliki talas doći i u narednom periodu, ali da situacija u kojoj nema većeg broja umrlih od novoobolelih pokazuje da taj virus nema toliko jaku snagu.

Kon je dodao da se očekuje da će uskoro moći da se u okviru ovog virusa uvrsti sezonska vakcina protiv gripa, ali se ne može znati za koliko vremena će se to dogoditi.

Kon je rekao da će veliki talas novog gripa doći na jesen ili sledeće godine, ali da je Srbija u situaciji kao i čitav svet i da se očekuje praćenje situacije i ponašaje virusa.

izvor
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.85.*



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:33 - pre 182 meseci
Citat:
mrzi me okretati antenu :)

Ugradi još jedan LNB s leve strane postojećeg i dodaj Switch-er. Sve zajedno košta oko 2-3 pretplate RTS.u.



 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.86.23.*



+31 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:49 - pre 182 meseci
@milosevic,i dalje mislim da francuska nema nikakve veze sa ww2[a jos manje ww1] i uplitanjem juge u istu
sto NIJE TEMA,niti iz daleka

vidi se koje ucio titovu istoriju.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.78.*



+558 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:56 - pre 182 meseci
Citat:
holononi: Pravo sledi iz činjenice da je oteran odavde jer niko nebi zbacio svilu i kadifu da bi se potucao po belosvetskim kamenjarima.

Niko nije proteran, nego ovde nikad nije ni bilo perspektive za tehnicka zanimanja, ne za toliki broj onih koji upisuju te skole.

Sto se tice Titine Jugoslavije, pa, vreme te bitange je bilo jedino vreme kad su ovde bila potrebna tehnicka zanimanja, a u onoj slobodi pre i posle se vidi sta je potrebno. Rezultati takodje sami govore, te nema potrebe da se o tome prica. A to ko ne nepravedno cijeg dedu nabio u zatvor, koga briga, ako je.

Sto se pa tog takozvanog virusa tice, koga briga, u kosmickom smislu to je dogadjaj jedva vredan pomena, i sve to sto se po ceo dan zvalavi se samo sou biznis. Svako cudo za tri dana.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?02.05.2009. u 09:59 - pre 182 meseci
off:a odakle meni 2-3 pretplate rts-a?:P
p.s. tesko da bi to moglo tako,posto mi nije na astri antena,nego na 1 zapada

@milan,kad vec "insistiras" na temi
1. da li je nemacka bombardovala beograd?
2. da li je "kralj" pobegao ko muva bez glave u london
3. da li je odatle objavio kapitulaciju
4. da li je teritorija rasporedjena kako je rasporedjena,a u toj raspodeli u srbiji su bili "nedici"[moguce da sam pogresio malo ime] ,koji su lizali dupe okupatoru?


kako se tu uklapa francuska?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102298 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.