Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 101589 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.89.*



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 09:59 - pre 181 meseci
U zabludi su oni koji misle da ne umem da promenim kanal na prijemniku. Ko je pažljivo pratio moje postove mogao je da primeti da se uvek pozivam na više izvora. Tu su osvrti na BBC, Sky, CNN, EuroNews. Osim toga, povremeno špijuniram i egzotične kanale popur Russia Today, Al Jazeera Eng, Vesti, Al Jazeera Int, CCTV, IRIB ENG, Nile TV Int i domaće TV stanice kao što su TV SLO, HRT, RTCG, RTS i slične.

U svojim vestima Rusi su puni hvle Putina i Osetije, imaju i dobre vučjake graničare, berzanski izveštaji redovno prate GazProm, RuzHidro i ostale Ruz-Gaz-ove. Ali ne propuštju priliku da se podsete 90-godišnje "Željezne ledi". Inače udarna vest na ruskoj TV stanici Vesti je požar u Irkursk-u, zatim sledi jubilej Tatjane Samoilove uz obavezne kadrove iz Ane Karenjine. Na grip se ni ne osvrću.

Sa druge strane Al Jazeera se živo zanima za nasilje u Pakistanu. U pretežno muslimanskim državama ovaj grip ne talasa. Izgleda se se uplašio dogadjanja u Egiptu.

Kako je ovo forum vezan za aktuelnu situaciju oko gripa nisam smatrao potrebnim da ovo komentarišem. Takodje neću da komentarišem ni priče o Indijancima jer ovaj forum se ne bavi tom temom. Što se tiče citata i slika koji idu na bog zna koliko strana, to neću ni da pogledam a kamoli da čitam, jer da hoću dovoljno sam pismen da pronadjem i pročitam. U tom smislu, autori takvih postova neka daju referencu na ono što misle da je zanimljivo ili ukratko prepričaju svojim rečima. Sve ostalo mi liči na nesposobnost izražavanja sopstvenih razmišljanja.


Dok slušam ove teorije zavere tako mi je dobro da se loše osećam.



 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 10:50 - pre 181 meseci
Citat:
holononi:]Što se tiče citata i slika koji idu na bog zna koliko strana, to neću ni da pogledam a kamoli da čitam, jer da hoću dovoljno sam pismen da pronadjem i pročitam.

Nijednog trenutka nisam dovodio u pitanje tvoju pismenost i umešnost,pa mi to ni navedenim citatom nije bila namera.

Jednostavno,snagom svog izraza,vizionarstvom,porukom za sve generacije,gde se IN MARGINIS može i ova tema provući,smatrao sam da ovaj tekst zaslužuje da mu se posveti pažnja,uveren da time pošteđujem i sebe i druge"pronalaženja rupe na saksiji",pored toga što sam se potrudio da izrazim i neko sopstveno mišljenje,

Grip,u tolikoj meri aktuelan ovih dana,polako pokriva "prašina zaborava" i jedino što sada preostaje je da se iz svega ponešto nauči,bar donekle razume,a u tome reči starosedeoca američkog podneblja mogu pomoći.

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 04.05.2009. u 12:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.169.*



+558 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 10:52 - pre 181 meseci
Ne znam ja ko se uhvatio kao pijan za plot za neke teorije zavere o kojima niko nije ni pricao, a ako su neki i pricali, nisu pricali o ozbiljnim teorijama zavere nego o kafanskim. Ovi drugi koliko vidim samo kazu da je cela ta prica napumpana i da to nema veze sa vezom da je taj grip tako opasan kao sto "slobodni mediji" to predstavljaju. A i da jeste, koga briga, dvonoscima i treba nesto da ih malo spusti na zemlju iz ludila u koje su upali... ne, gurnuti su u njega, kad su u periodu 1989 - 91 agresivni i pohlepni, a frustrirani maloumnici, i na istoku i na zapadu, pusteni iz rupa u kojima su 5,000 godina smrdeli, da zloupotrebljavaju celu planetu, da upropaste i ideju globalizacije, kao sto su sve slicne ideje pre toga upropastili, i da onda to nazivaju progres. I umesto da se pokriju po usima pa da cute sad kad im je taj "progres" propao, da priznaju da su ukakili i da kao ljudi stanu pred lice pravde i kazu, jeo sam gona, jeste, tim recima, bez moljenja, jeo sam gona, radio sam to i to, kaznite me da okajem svoje grehe itd, oni dobijaju 300 hiljada milijardi dolara zajednickih para (nije vazno koliko, brojke su simbolicnog znacenja) u svim zemljama koje su zahvacene ludilom, pa i u Srbiji, i to predstavljaju kao sta ja znam sta, neki do jaja mudar potez koji ce sve da izbavi iz nekakve tzv krize (koja i ne postoji) a u koju su ih isti takvi olosi gurnuli svojim budalastinama i piramidalnom ekonomijom, u kojoj se trosi nezaradjeno i zivi se iznad mogucnosti. Takav je to gad i smrad. To su najobicnije kukavice i ostrvljeni krvozednici koji za razliku od svakog bednika (koga oni preziru), i "neuspesnog" gologuzana, koji prihvata svoju sudbinu i nosi je kako zna i ume kad nesto u zivotu upropasti, na primer eto uzima kredite pa onda kad ne moze da ih placa izgubi kucu i mora na ulicu, ili proda stan pa ulozi u posao i onda propadne, cak ni to ne umeju da urade kao ljudi, nego traze da ih spasava drzava, a do juce su plakali da se smanji uticaj drzave na njihovu "trzisnu privredu". I to im uspeva, zato sto sad i drzave cine njihove bande, jataci i placenici koji najbolje umeju da zloupotrebljavaju pravo i pravdu. I sad im je taj tzv grip dosao kao kec na desetku da rovare opet i da skrecu paznju sa te najvece pljacke u istoriji covecanstva i sa njihovih lazi. E zato i treba nesto da protrese planetu, a da li ce to da bude neki virus, kamencina sa neba, mini teroriristicke akcije neobojene nikakvom ideologijom, u smislu da onaj koga 20 godina ugnjetavaju izbode u afektu onoga ko ga ugnjetava, i da ta pojava postane masovna, pa mozda cak i neke ogranicene akcije ludaka sa bliskog istoka, to je manje vazno, kao i koliko njih ce da ode bogu na istinu zbog toga. U kosmickom smislu sve su to dogadjaji jedva vredni pomena, a vazno je samo da se raskrinkaju slobodari i njihov "sistem" i da se njihov gad i smrad opere, pa da civilizacija nastavi kako je postojala 5,000 godina pre incidenta poznatog kao "potrosacko drustvo". I ovo sve nema nikakve veze sa usporavanjem tehnoloskog razvoja, naprotiv. Kad bi se energija koja se trosi na ove njihove budalastine usmerila na razvoj tehnologije, mi bi sad svi sa zlatne cyber kasike kusali.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 11:18 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: ... Postavio sam sebi samo jedno pitanje:Da li je civilizacijski progres ono što nam današnja Amerika(neka bude sinonim "sveta") nudi,prethodno uništivši ovakvu civilizaciju sa ovakvom životnom filosofijom?


sta li je sad pa ovo!?
prodje vec nekoliko sati od tvog posta, a nema ga moj drugar dimke da reaguje ismejavanjem i podvrgavanjem ruglu na spominjanje indijanaca!?
ovo je nezapamceni incident u karijeri ovog foruma.
ja postajem zabrinut!
da ga nije savatao ovaj smrtonosni AH1N1?

DIMKOVICU ... DI SI?
...

ja predlazem da se napravi mali test, pa ako se dimke ni tada ne oglasi, da javimo SZO da dize uzbunu na 6. stepen.
... evo, ako ne bude reagovao i na spominjanje "virtuelnog prijatelja", mislim da moramo da preduzmemo mere.

dimke, ja smatram da se religije ovih sto veruju u virtuelnog prijatelja - koje ti nikada ne propustas priliku da ismejes, osim ako to ventura vec nije uradio pre tebe - ne razlikuje mnogo od tvoje religije, tzv. naucne religije.

jel' mozes da nam objasnis (da bismo znali da si ziv, zdrav i u punoj kondiciji) - po cemu se razlikuje verovanje zaverenicima teorije o nikad dokazanim stvarima kao sto su: teorija o velikom prasku, teorija evolucije, teorija o smrtonosnim virusima, teorija o postojanju vremena, teorija o greskama u prirodi, teorija o najbrzoj svetlosti, teorija o jos stotinama nedokazanih teorija iz kojih su zaverenici teorije izvukli svoje religiozne zakone - od teorija ostalih religija koje dokazuju da je isus hodao po vodi, da je sve ovo kreacija itd...?

u cemu je razlika izmedju onoga, sto u bibliji lepo pise, da je bog sve ovo stvorio i tzv. naucne teorije po kojoj je npr. svetlost brza u picku materinu, toliko da ne postoji nista brze?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 11:25 - pre 181 meseci
Citat:

teorija o velikom prasku, teorija evolucije, teorija o smrtonosnim virusima, teorija o postojanju vremena, teorija o greskama u prirodi, teorija o najbrzoj svetlosti,


Zato sto ih podrzavaju cinjenice.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 11:48 - pre 181 meseci
Cekaj, bre, sad ce mrle da obori bar jednu od tih teorija, samo ako mu skupimo cash za Fiat Punto.

Mozda bi pale i teorija evolucije i teorija relativnosti ako skupimo za neki bolji auto? Mrle je na potezu.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 11:48 - pre 181 meseci
Citat:
zaraza: Zato sto ih podrzavaju cinjenice.

sa najmanjim zajedničkim imeniteljem,zaraza...

Citat:

ajde,molim te,da ih ostavimo na miru,nije ovo više humano,vidiš da su baldisali ko i onaj njihov virus...
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 12:58 - pre 181 meseci
Idemo redom:

Citat:
po cemu se razlikuje verovanje zaverenicima teorije o nikad dokazanim stvarima kao sto su: teorija o velikom prasku

Tačno je da je to samo teorija, ali je zasnovana na posmatranju pojava u prirodi. Neki dogadjaji se uklapaju u tekvu teoriju. No kako se uočavaju nove pojave, to se i takve teorije dopunjuju.

Citat:
teorija evolucije

Uopšte me nije sramota što potičem od majmuna, jer su "bogom dani" ogrezli u krvi ne do lakata već se dave. A kad je u pitanju polepa na "prezriva" ovozemaljka dobra, ja sam spram posvećenih, koji kradu i šakom i kapom, "još nerodjeni Isus". A debelim krmcima koji sebe nazivaju "božjim slugama" ću ponešto poverovati kad ih vidim asketski oblikovane kao indijske fakire. I naravno sa isto takvim imetkom a ne da se voze "prljavim kapitalističkim" audi-jima i opel-ima a pogotovu ne u "odvratnim" mercedesima.

Citat:
teorija o smrtonosnim virusima

Da, oni iz 1918 su verovali da je Španski grip bakterija, tada se još nije znalo za viruse. Razlika je ogromna. Na primer, za razliku od bakterija virus može da miruje i "bez vode i bez vazduha".

Citat:
teorija o postojanju vremena

Čini mi se da sam malo ostario dok sam ovo pisao. Moguće je da postoji "tamo neko vreme".

Citat:
teorija o greskama u prirodi

Nema greške. Ima samo neprilagodjenih. Sve ostalo je podjednako verovatno.

Citat:
teorija o najbrzoj svetlosti

Brzina svetlosti je brzina svetlosti i ne postoji svetlost koja je brža od druge svetlosti.

Citat:
teorija o jos stotinama nedokazanih teorija iz kojih su zaverenici teorije izvukli svoje religiozne zakone

To je osnov na kome počivaju ostrašćene religije, "mi smo lepši od drugih a naš bog je najveći". U medjuvremenu "ubij sve i vrati se sam". S naftom ili zlatnim prstenjem, kako već ko ceni.

Citat:
od teorija ostalih religija koje dokazuju da je isus hodao po vodi

Nije isključeno, pogledaj šta rade danas skijaši na vodi. Da to ispričaš nekom zatucanom verniku rekao bi ti da to može samo bog.


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 13:06 - pre 181 meseci
Citat:
...od teorija ostalih religija koje dokazuju da je isus hodao po vodi


Ja znam da gacam po bari. I to je nesto.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 13:47 - pre 181 meseci
Citat:
Vokabular, recnik srpskog jezika
Rezultati pretrage

Pronađeno pojmova: 1

teorija (gr.)
gledanje, posmatranje u širem smislu:uopšteno iskustvo, čisto saznanje (supr. praksa); u užem smislu: sistematsko izlaganje neke nauke, izvođenje jedne pojave iz zakona na kome se ona osniva (supr. empirija); učenje stvoreno od zakona i pretpostavki; čisto naučno posmatranje bez obzira na stvarnost; školska mudrost.

Citat:
Vokabular, recnik srpskog jezika
Pronađeno pojmova: 1

hipoteza (gr.)
pretpostavka, pretpostavljanje; naručno: pretpostavka koja treba da dopuni ;oskudno empirijsko saznanje prethodno uzimanje neizvesnog ijoš nedokazanog, ali i nepobijenog, opšteg pravila radi objašnjenja jedne činjenice ili više činjenice; eks hipotezi (l. ex hypothesi) na osnovu pretpostavke, prema pretpostavci; in hipotezi (l. ih hypothesi) u primeni na dati slučaj.

E,sad se ja pitam,u šta treba da verujem,a šta da znam?

U zakone,koje donose "grešni ljudi",bez obzira na stvarnost?

U uopšteno iskustvo,koje sputava nova iskustva?

Čisto saznanje,bez prakse?

U učenja stvorena od pretpostavki?

U to da je vreme apsolutno i linearno?

U to da ne postoje brzine veće od svetlosne?

U holografski,virtuelni svet,kreiran svim ovim gore?

SCIO ME NIHIL SCIRE...
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 13:56 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: E,sad se ja pitam,u šta treba da verujem,a šta da znam?
U zakone,koje donose "grešni ljudi",bez obzira na stvarnost?
U uopšteno iskustvo,koje sputava nova iskustva?
Čisto saznanje,bez prakse?
U učenja stvorena od pretpostavki?
U to da je vreme apsolutno i linearno?
U to da ne postoje brzine veće od svetlosne?
U holografski,virtuelni svet,kreiran svim ovim gore?

Šta da ti kažem, poodavno je dokazano da je prosečna naseljenost čitave Vaseljene ravna nuli, a ljudi koje možda srećeš s vremena na vreme samo su proizvod bolesne mašte...

Citat:
SCIO ME NIHIL SCIRE...
O TEMPO'A! O MO'ES!
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 15:14 - pre 181 meseci
o cemu vi?
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
91.150.121.*



+31 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 15:20 - pre 181 meseci
Ovi prolupali nacisto.
Otkriven i potvrden prvi slucaj u Portugaliji. a u Egiptu i dalje tamane svinje.
Verski fanatici, koriste priliku da se obracunaju sa slabijim od sebe.
Al, neka, docice i njima svinje glave.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 15:28 - pre 181 meseci
Citat:
SCIO ME NIHIL SCIRE...


To zato sto si dozivotni ucenik, i sto nisi mrle.
On ZNA, on IMA ODGOVORE, samo mu fali PUNTO.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.dsl.vic.optusnet.com.au.



+1 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 15:56 - pre 181 meseci
Citat:
Milan Milosevic: Ovi prolupali nacisto.

Pa moze im se. Forum se ionako zove 'Madzone'. Kod kuce su. Sem sto su pojedini korisnici odlucili da eksperimentisu sa copywriting-om (ako su slova podebljanja - to je valjda veca sansa da ce njihova poruka biti procitana?), nema nista novo o ovoj tako-reci-groznoj-zarazi, ali bitno je da svi ucestvujete u sto brzem rasipanju teme u off. Sta ce biti sa svim silnim maskama koje su prodate, kada to ionako nije glavni nacin transmisije virusa? Sta ce se desiti sa entuzijastima koji se bave reciklazom maski - da im duze traje? I sta ce se desiti sa svim tkz. potvrdjenim slucajevima? Ako je toliko problematicna bolest za koju je prave, zar onda nisu do sada trebali da ukinu sva javna okupljanja, SAD da zatvori granice, i avio saobracaj da se obustavi do daljnjeg? Pa ako u recesiji, tj. u ekonomskom glibu, ne mogu da pokrenu jos jedan rat, pa hajde da im nova bolest bude marketinski momenat, i koji dolar u dzepu. Btw, ako imate kutijicu Tamiflu-a, u kojoj je zemlji napravljen?
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 16:23 - pre 181 meseci
Citat:
ne mogu da pokrenu jos jedan rat, pa hajde da im nova bolest bude marketinski momenat

Što Rusi ne mogu da pokrenu još jedan rat ?

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 16:33 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: . Btw, ako imate kutijicu Tamiflu-a, u kojoj je zemlji napravljen?

Danas to više nije toliko bitno,interesnatno bi bilo saznati ko su glavni akcionari u Roshe-u,Cibi,Geige,Pfizer i ostalim "fabrikama meda"...
Citat:
holononi: Što Rusi ne mogu da pokrenu još jedan rat ?

Jesi li siguran da nisu?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 16:37 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: o cemu vi?

Citat:
Milan Milosevic: Ovi prolupali nacisto.

Dobar jutar...jesmo li lepo pajkili?
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.dsl.vic.optusnet.com.au.



+1 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 17:08 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: Citat:
_andjela_: . Btw, ako imate kutijicu Tamiflu-a, u kojoj je zemlji napravljen?

Danas to više nije toliko bitno,interesnatno bi bilo saznati ko su glavni akcionari u Roshe-u,Cibi,Geige,Pfizer i ostalim "fabrikama meda"...


Pa paravan je uvek bitan. A od pukog interesovanja nema puno vajde.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.225.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?04.05.2009. u 17:22 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Pa paravan je uvek bitan. A od pukog interesovanja nema puno vajde.

Da bi uopšte jednog dana i bilo neke vajde,mora se ljudima prvo zagolicati interesovanje...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 101589 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.