Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10249 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.103.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste08.05.2009. u 17:32 - pre 181 meseci
Citat:
zaraza: i koliko tih seljake NE koristi tonu i po pesticida i kojekakvih otrovcina da zastiti svoje useve?
Oni koji proizvode bez bojnih otrova ulgavnom proizvode za sebe.


To je zbog toga što su seljaci, ne kapiraju koliko su zdravi ti preparati, kako su lepe onda voćkice kad se poliju time, pa jedu one seljačke-neprskane.
Šta bi po tebi bilo normalno, da se solidarišu sa tobom i jedu prskano, ili da protiv nekakve ekonomske logike rade sa gubitkom da bi ti jeo takvo neprskano voće i povrće?
Ok, postoji i mogućnost da sve što proizvedu bude organsko i neprskano, ali je problem što svemoguće tržište izgleda nije to predvidelo.
Odakle povika na seljake kada se ponašaju tržišno, a u isto vreme se aplaudira npr. nekoj velikoj IT firmi kada se takođe ponaša tržišno.

Inače, seljaci bacaju tonu otrova zbog toga što se i proizvođači tih preparata ponašaju tržišno, pa je svake godine potrebna malo veća doza, a i seme od iste firme, koje podnosi te velike doze.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.216.*



+558 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste08.05.2009. u 17:50 - pre 181 meseci
Citat:
mrle 011: e moj keljanovicu, zli totalitarizam iznedrio i sijana, i gorana markovica, i karanovica, i batu stojkovica, i zokija radmilovica, i paju vujisica, i serbedziju, i dzonija stulica, i mladenovica, i one kosarkase sto su cepali sve zivo ........
otkad uvedosmo ovu tvoju slobodu i pakovanje jednog te istog jogurta u 15 razlicitih pakovanja, takvih vise nema moj pobro.

Tacno, poznato je da su represivni sistemi dobri za umetnost i za dusu, i da se u zatvorima najbolje knjige pisu. Izem ti ja ovu njihovu zadriglost, nema od toga nista. Zadrigli i besni nikad nece da snime takve filmove i da pisu takve knjige kao oni koji zive u represivnim sistemima. Bas bi Dostojevski napisao one njegove knjige da se švrćkao po pariskim balovima u svili i kadifi. Nije nego. I kakve su ovo gluposti i ovi saveti, "kupci neka citaju" , sad cu ja da idem po marketima i da citam Rat i mir tamo na etikatama. Sto kazes, daj mi bre mleko i jogurt pa da idem kuci da jedem, imam ja i drugih stvari kojima bi se zanimao nego da citam etikete. To su prvo poceli sa onim pivom od 0,33 jos odavno, i jos tad mi je to islo na ganglije. Sta mi bre tu dajes levo jaje od piva, ja ti nisam to trazio nego pivo, a zna se sta je pivo, flasa od pola litra. Kakvo je bre to pivo od 0,33 sta da radim sa njim, ko je bre to izmislio. To samo sluzi da uzmu pare, isto kao i te cokolade od 80 grama ili mleko od 0,6 l. Sve su to gluposti, nego ne znaju vise sta ce od besa sto im je propao "liberalni kapitalizam" i sto se piramida rusi, pa daj da se malo ukrade sta jos moze, dok ima, to je svrha ovog najnovijeg umnog poteza.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste08.05.2009. u 17:55 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Tacno, poznato je da su represivni sistemi dobri za umetnost i za dusu, i da se u zatvorima najbolje knjige pisu. Izem ti ja ovu njihovu zadriglost, nema od toga nista. Zadrigli i besni nikad nece da snime takve filmove i da pisu takve knjige kao oni koji zive u represivnim sistemima. Bas bi Dostojevski napisao one njegove knjige da se švrćkao po pariskim balovima u svili i kadifi. Nije nego. I kakve su ovo gluposti i ovi saveti, "kupci neka citaju" , sad cu ja da idem po marketima i da citam Rat i mir tamo na etikatama. Sto kazes, daj mi bre mleko i jogurt pa da idem kuci da jedem, imam ja i drugih stvari kojima bi se zanimao nego da citam etikete. To su prvo poceli sa onim pivom od 0,33 jos odavno, i jos tad mi je to islo na ganglije. Sta mi bre tu dajes levo jaje od piva, ja ti nisam to trazio nego pivo, a zna se sta je pivo, flasa od pola litra. Kakvo je bre to pivo od 0,33 sta da radim sa njim, ko je bre to izmislio. To samo sluzi da uzmu pare, isto kao i te cokolade od 80 grama ili mleko od 0,6 l. Sve su to gluposti, nego ne znaju vise sta ce od besa sto im je propao "liberalni kapitalizam" i sto se piramida rusi, pa daj da se malo ukrade sta jos moze, dok ima, to je svrha ovog najnovijeg umnog poteza.





@mrle 011, nemoj ti mene sa ovom ''slobodom'' da povezujes, nisam se ja za to borio...

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste11.05.2009. u 21:52 - pre 181 meseci
Citat:
Nego ono što bi jedino mogao,da objasniš(svojim rečima) motive "tabora" čije sam stavove i viđenja napomenuo,jer motiv "tabora" čije stavove pokušavaš da plasiraš,definisao sam u jednoj jedinoj reči: PROFIT.(po svaku cenu)

Ode ova tema i na trecu stranu,a josh mi niko nije odgovorio na gornje pitanje,jer konachno za sve je potrebna motivacija,pa i za smanjenje gramazhe...
 
Odgovor na temu

Foki

Član broj: 14836
Poruke: 122
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 15:22 - pre 181 meseci
Da se vratimo na pocetak:

Kupi juce sestra Chipsy, obmotan trakom na kojoj pise 15% gratis. Okrenem kesicu kad tamo pise - 45g. Wtf!?
U takvim trenucima pozelim onaj bajati, natopljen uljem sa crnim ivicama PIK Cacak cips, on je skroz zaostao u vremenu. Ali ni njega vise ne jedem, najvise zbog uvlacenja u dupe vecinskom stanovnistvu nase juzne pokrajine.

Ajde sve, nego ni Cipiripi vise nije Cipiripi nego jeftina kopija Eurokrema i jos se idioti hvale novom formulom. Eto kako ljudi stvore potrebu za marketingom. Treba to djubre prodati...

[Ovu poruku je menjao Foki dana 14.05.2009. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 16:00 - pre 181 meseci
Cek, cemu ljutnja na kompaniju? Tvoja sestra se nije ljutnula na sebe sto nije pogledala sta kupuje, jer joj je odgovaralo, pa je kupila. Ti kad budes kupovao, pogledaj gramazu ako te zanima.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 16:38 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... I kakve su ovo gluposti i ovi saveti, "kupci neka citaju" , sad cu ja da idem po marketima i da citam Rat i mir tamo na etikatama....


pa da, a i to sto napisu, ako si poneo mikroskop sa sobom da procitas, ili ne pise ono sto te zanima ili lazu ono sto su napisali.

kao sto rekoh kod njih kupujem samo jogurt, al' ponekad, kad me mrzi da idem na pijac il' pada kisa isl., bacim malo pogled i po tim supermarketima.
na primer mene zanima dal' je maslina skuvana ili nije, a to na onoj tegli nigde ne pise.
za maslinovo ulje lazu da nije rafinisano u 90% slucajeva, lazu i ostalo ... hladno cedjeno, devicansko ...
postoje sistemi da se to utvrdi, ali to mozes da ustanovis tek kod kuce, posto si ga je li vec platio.
lazu npr. i za med.
pola onoga tamo uopste nije pravi med.
nekada davno, u ono zlo doba, je pekabeta imala svoju laboratoriju i proveravala med koji je prodavala.
sad je to valjda kupio gazda misko .... po "trzisnoj ceni" naravno.

... ili mozda oni i ne lazu, vec samo malo slobodnije tumace pojmove rafinisano, med, 100 grama (koji mogu biti teski i 90gr.), integralni hleb itd....

integralni hleb - sto bi trebalo da znaci da je napravljen od integralnog zrna zitarice, kako je oduvek znacilo - tzv. slobodno trziste sada pravi od najjeftinijeg brasna T-500, u koje naspe aditive za boju, ukus, izgled itd... i onda u sve to dodaju 5-6 zrna integralnog susama, ili tako nesto, i onda to zovu integralni hleb.
reklamokratija i marketing.
tako se i razanim hlebom naziva onaj sto ima 10-15% razi.

sve kafe neki minasi iz brazila, ono bre u zivotu nije videlo juznu ameriku, sve africko 6-e kategorije .... ono sto pometu po podovima brodova.

idi bezi, a sa prednje strane sve nacrtana neka lepa deca koja se smeju, sunce, priroda, cvece .... kao oni deterdzenti su napravljeni sve od prirodnih sastojaka.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.86.*



+4 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 16:54 - pre 181 meseci
a u kiselo mleko trpaju sircetnu kiselinu da bi ga zakisilililili...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 16:59 - pre 181 meseci
@mrle,i tu da te pitam,da mi pojasnis pojam "slobodno trziste"
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste14.05.2009. u 17:19 - pre 181 meseci
@mrle
Pa jel te tera neko da kupujes? I da uopste izlazes na ulicu? Sedi kuci i proizvodi med i slicne gluposti sam, tako niko nece da te zajebe.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Smanjuju gramazu, litrazu a cene ostaju iste

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10249 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.