Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7578 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator26.05.2009. u 20:59 - pre 181 meseci
http://www.huffingtonpost.com/...ell-jr-baby-pool_n_207416.html
http://www.nydailynews.com/new...zling_crowds_with_pool_pr.html

Video sam veliki broj dece izuzetno talentovane za ponesto.

Medjutim, izgleda da nema granica u pogledu toga koliko rano neki talenat moze da se ispolji.

Kako objasnjavate ovakve slucajeve ?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.175.104.*



+7 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator26.05.2009. u 21:37 - pre 181 meseci
Majka ga naduckala malecka,jes' majstor!

Ali ti milanche mnogo pitas....

Vec osecam frku na ovoj temi...

Ne verujes mi?

Trebalo bi,imas mnogo duzi staz od mene,ovde...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator26.05.2009. u 21:39 - pre 181 meseci
Ovo je naprosto neverovatno..

Svaka čast :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator26.05.2009. u 22:00 - pre 181 meseci
E, stvarno, ovaj je fenomen, pada mi na pamet bar 5 razloga zasto on
to u svojoj dobi ne bi trebao da moze da izvede, a opet moze... :)
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 02:23 - pre 181 meseci
Pa ovaj malisan je od ranih dana imao roditelje koji su se konstantno bavili onim sto vole; u ovom slucaju se desilo da oboje vole bilijar. Jeste primetili jednog od roditelja kako sedi pored njega dok snimak tece?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 05:00 - pre 181 meseci
Sledeci u nizu:

klinac od 4 (sada vec 7) godine koji vec svira jazz trubu i improvizuje uz orkestar profesionalaca.

Slusao sam ga na TV-u, i od srca me je nasmejao kada ga je voditeljka pitala da li zna da odsvira
"Mary has a little lamb", nasta je odgovorio 'naaah, ...that is the song for small kids'.

http://www.cbsnews.com/stories...eisure/music/main1195834.shtml
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 05:10 - pre 181 meseci
Neko vreme pre toga, rekao bih 2003-ce....koncert David Benoit-a u Yoshi's jazz klubu u Oakland-u, CA.

Negde na sred koncerta, David uzima mikrofon i kaze kako cesto dobija video kasete sa snimcima dece koja
skidaju njegove stvari, medjutim, jedan decak iz SF Bay Area-e daleko odskace od svih. Poziva ga na binu,
izgovara neko ocito japansko ime (mali je amero-japanac, rodjen u obliznjem Fremont-u, CA), izlazi na binu,
seda za klavir.

Cuo sam u zivotu ogroman broj izuzetno talentovane dece, ali nikada do tada nisam sreo 14-godisnjaka sa
umom jazz muzicara od 65 godina.

Mislim, deciji prstici i decija bistrina lako mogu da uhvate jasne pravilnosti Mozart-a, Bach-a, i ostalih stvaralaca
klasicne muzike, na isti nacin na koji se brzo i lako nauci decija pesmica ili tablica mnozenja, ali da se odsviraju
cluster-i gustih i zahebanih akorda, sve u neverovatnom drajvu energije (koja kod normalnog coveka dodje u
vreme kad seksualnost uzme pun zamah), u preciznom tajming-u, sa citavom paletom dinamike i izvrsnog fraziranja,
to pre toga nisam cuo.

Posle koncerta, desilo se da sam se isparkiravao u isto vreme kad i mali sa svojom kevom. Pogledam ga, sedi
na suvozackom sedistu, keva mu vozi, on - ocito klinac. Nema lazi, nema prevare.

Kako sve to racionalno objasniti ?

(...pokusavam da mu nadjem ime i prezime na web-u, nesto mi ne ide, jer ga nisam dobro ni zapamtio...)

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 06:11 - pre 181 meseci
Citat:
milanche: Kako sve to racionalno objasniti ?

Cemu potreba da se trazi racionalno objasnjenje?

Verujem da si tokom koncerta uzivao u muzici, a ne u trazenju objasnjenja.

Deca neke stvari prihvataju kao normalne, i sebe ne sputavaju konstantnim analizama niti objasnjenjima necega sto je deo njih. Bas kao i taj decak sto je konstatovao da je pesma 'Mary has a little lamb' za malu decu. :)
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 06:34 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Cemu potreba da se trazi racionalno objasnjenje?


Cemu ?

Sa stanovista biologije, antropologije, nauke, evolucije...cega god hoces u tom domenu.

Nisam sasvim siguran da shvatas koliko treba potuci verovatnocu pa se (prakticno) roditi sa vestinom
tolike kompleksnosti (mislim na decu muzicare koje sam pomenuo, mada ni mali sa bilijarskim vestinama
sigurno nije za podcenjivanje).

Ti slucajevi definitivno nisu bazirani na standardnom prirodnom varijetetu koji u svojoj raznovrsnosti izbaci prosto
usavrsenje jedne ili vise prostih motorickih radnji, dobijanje mimikricnih pega na krznu slucajnom mutacijom
koja omoguci bolje prezivljavanje u dzungli, niti lagani kvantni iskorak u strategiji samoodrzanja (tipa: leopard
se spretno penje na drvece za razliku od geparda ili lava), sto su sve vidjene varijante u evoluciji zivog sveta.

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 06:50 - pre 181 meseci
Pa jos uvek ostaje pitanje cemu potreba za analizom, jer sama analiza ne menja situaciju.

Radjanje sa talentom nije garancija da ce taj talenat doci do izrazaja, pogotovo ako osoba nikad nije imala priliku da upotrebi svoj talenat. A nije ni garancija da ce taj talenat biti koristan ili prihvatljiv u drustvu. Da li je idiosinkraticna pojava ili ce biti rezultat borbe u krizi (sta je preovladalo od gena) ili nesto trece je sasvim nebitno jednom detetu, pogotovo jer dozivljava ono sa cim je rodjeno kao sasvim prirodnu stvar.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 07:28 - pre 181 meseci
Ma, sa svime time mogu da se slozim.

Ali, ne pricam o tome, sta ce biti od svega itd.

Meni je fascinantan detalj da neko prakticno dodje na svet takav da mu je citava jedna kompleksna
disciplina kao sto je bilijar ili sviranje trube ili kvalitetna jazz improvizacija vec kompletno jasna
do mere da tu ima sta da kaze pre nego sto je stigao da ista drugo prostije u zivotu uradi
(naprimer, da nauci da sam piski ili kaki na noshu, da sklapa recenice...)

Pazi....mali bilijardzija ima dve godine.

Te discipline (nazovimo ih tako), cak i za genijalnog coveka zahtevaju neko konacno vreme da se
'raspakuju', da se analitickim umom prodje kroz bitne detalje i da se cela prica sklopi u celinu, da bi
tek na kraju doslo do neke kreativne kombinatorike na bazi stecenog znanja. Naravno, kod genijalnog
sve to ide lakse i brze nego kod prosecnih, ali opet je to neko finitno vreme, tipa deset do dvadeset
godina.

Medjutim, kod ove dece vreme potrebno da 'raspakuje' i aktivira svoje kreativno prisustvo u izuzetno
kompleksnim shemama je prakticno nula.

Najblizi ekvivalent nasem svakodnevnom ljudskom iskustvu je kao da je neko rodjen sa pre-programiranim
EPROM-om u kojem je kompletna svita programa za citavu jednu disciplinu.

To je ono sto je neverovatno, zbunjujuce, sto tuce sve normalne rezone.



[Ovu poruku je menjao milanche dana 27.05.2009. u 08:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 08:25 - pre 181 meseci
Kako bese:
Horacio mi i ne slutimo sta postoji pod kapom nebeskom…

Sta te cudi? Pa i psiholozi su poceli da dokazuju da se znanja nasledjuju. Ili ono narodno – ma isto ko njegov deda…

Ili one price ljudi kojima je presadjen organ, pa ‘dobiju’ neka cudna secanja, razmisljanja koja nikad ranije nisu imali.

Ima tu svasta nesto sto nije matematika.

Scena koju su mi pricali a ja dosao koji minut posle toga, je kad dete nesto malo starije od ovoga na nekom slavlju trci kroz kucu i ne zaustavlja se, skace od srece, ne mogu da ga smire, i kad ga na kraju pitaju sta mu je odgovara:

- Pa ovo je super. Ranije sam mogao samo da plivam, sad imam noge i mogu da trcim!
- ?
- Pa imao sam peraja u proslom zivotu, sad imam ruke i noge, supeer!

Ajd objasni…









gleb
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
77.46.204.*



+22 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 09:18 - pre 181 meseci
Citat:
gleb:
-Pa imao sam peraja u proslom zivotu, sad imam ruke i noge, supeer!

Ajd objasni…

Nepobitni dokaz reinkarnacije. Nema shanse da je dete nachulo od nekog ili videlo na televiziji. Mislim, pored toliko ljudi klinac sigurno nije osetio potrebu da bude u centru paznje...
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 10:07 - pre 181 meseci
zrachko,

Dokaz reinkarnacije? :) Znaci u startu si fino odredio da bice ne moze doci na svet samo, unikatno, onakvo kakvo jeste. Sasvim razumem ako svoje potomke analiziras na ovaj nacin, ali ne znaci da svako prihvata takvo objasnjenje.



Citat:
milanche: Meni je fascinantan detalj da neko prakticno dodje na svet takav da mu je citava jedna kompleksna disciplina kao sto je bilijar ili sviranje trube ili kvalitetna jazz improvizacija vec kompletno jasna
do mere da tu ima sta da kaze pre nego sto je stigao da ista drugo prostije u zivotu uradi
(naprimer, da nauci da sam piski ili kaki na noshu, da sklapa recenice...)


OK. Fascinacija je jedna stvar. Analiza/rezonovanje/ugao koji si izabrao je druga stvar.

Ali cemu pobuda ka analizi?
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
77.46.204.*



+22 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 10:16 - pre 181 meseci
Za one sa jeftinijim ulaznicama, bio sam sarkastichan. ;)
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 10:54 - pre 181 meseci
zrachko,

Sama fraza koju si izabrao je jeftina i izlizana. U duhu teme, samo za tebe:
http://www.youtube.com/watch?v=w6Qoc8Bw46E&feature=related

Nije jedini put da se postovani diskutantni vade kroz prijavu sopstvenog sarkazma.

Sem sarkazma, da li i ti imas neko misljenje o malom bilijardziji? :)
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
77.46.204.*



+22 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 11:35 - pre 181 meseci
Wunderkind. Shta drugo. Evo ovaj je sa 3 godine chitao 3 jezika(plus maternji Koreanski): http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Ung-yong
I aj batali prichu o meni, izlizanosti toga shto pishem i linkovanju reklama.
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 13:53 - pre 181 meseci
Citat:
Ali cemu pobuda ka analizi?

Kako čemu ? Pa ako uspemo da ustanovimo šta od deteta napravi wunderkinda... sutra ćemo na osnovu toga uz pomoć genetike moći da stvorimo gomilu wunderkindova. Dakle, i pre nego što se dete rodi moći ćemo od njega da napravimo super-naučnika, super-plivača, super-letača, X-Men-a... mogućnosti su neograničene...
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.248.*



+15 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 14:14 - pre 181 meseci
Citat:
Keith jr learned to count from pool, he also learned colors. He is now able to count to 20! He also know just about every color. He is working very hard on his ABC's (Getting so close) just a few mistakes.

Thanks for the comments everyone!
From Two very Proud Parents




 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator27.05.2009. u 20:01 - pre 181 meseci
Eto, a da nisu videli u praksi, sada bi svi oni koji poznaju malo nauku tvrdili da je to nemoguce i iznosili bi naucne dokaze da to stvarno nije moguce. Morate biti otvoreniji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvogodisnjak cepa bilijar kao mator

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7578 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.