Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za veš mašinu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Preporuka za veš mašinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21800 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
85.222.178.*



+166 Profil

icon Preporuka za veš mašinu30.05.2009. u 11:33 - pre 181 meseci
Traži se mašina za veš:

Cena: 20.000-30.000
Kapacitet: 5 kg

Čitajući po forumu naišao sam na razmišljanja da je najbolje kupiti mašinu koja ima 1200 obrtaja a zatim podesiti mašinu da radi na samo 600 obrtaja. Tako mašina najduže traje. Zato ću malo promeniti uslove koje sam postavio i tražim mašinu koja ima 500 - 1200 obrtaja.

Ima programe za šareni i beli veš.
Mašina se puni sa strane i mašina je normalne debljine.
Mašina koristi što manje digitalne tehnologije i što manje elektronike.

Neke specijalne funkcije nisu neophodne. Kako bi mašina bila što jednostavnija poželjno je da ima što manje nekih specijalnih funkcija.

Klase potrošnje vode i struje: Mašina treba da štedi struju i vodu. Potrošnja vode ipak ne bi trebalo da bude isuviše mala pa da ostaje praška na vešu.

Garancija da bude što duža. Servis da bude kvalitetan.

Zanimaju me sledeće preporuke:
- Koji model veš mašine kupiti?
- Koji model veš mašine izbegavati?

- Koja marka veš mašine ima najbolju reputaciju?
- Koja marka veš mašine ima lošu reputaciju?

- Koja trgovinska kuća nudi dobru garaniciju i servis?
- Koju trgovinsku kuću izbegavati?

- Koje topike na ovom forumu pročitati, a da bi mogli da mi pomognu?
Ja ću početi da pretražujem forum, ali pošto mi je veš mašina hitno potrebna ipak sam odlučio da ostavim i ovaj post.

Inače, kao što piše, ja sam iz Beograda.

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 30.05.2009. u 13:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 30.05.2009. u 22:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu30.05.2009. u 20:08 - pre 181 meseci
Posto koliko znam,nijedna nova masina nece ispuniti bas sve od navedenih uslova,preporucio bih Gorenje 61061 ili 61081.Dakle 600 ili 800 obrtaja.Garancija 5 godina i sto je najvaznije,dostupnost delova i koliko toliko pristupacna cena istih po isteku garancije.Za "strane" masine se dosta cesto ceka i vise od mesec dana za neki deo sto zna da bude vrlo iritirajuce.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
85.222.178.*



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu30.05.2009. u 21:29 - pre 181 meseci
Čitajući po forumu naišao sam na razmišljanja da je najbolje kupiti mašinu koja ima 1200 obrtaja a zatim podesiti mašinu da radi na samo 600 obrtaja. Tako mašina najduže traje. Zato ću malo promeniti uslove koje sam postavio i tražim mašinu koja ima 500 - 1200 obrtaja.

Što se tiče mašina Gorenje mašina one su vrlo kritikovane na ovom forumu. Najviše se hvale LG i pojedini modeli Ardo i Ariston. Pohvalno se govori i o Electroluxu ali se ne spominje neki određeni model Electroluxa.

Počeo sam da tražim nešto o firmama koje poseduju Antonio i Vitario Merloni. Firma Antonia Merlonija je pred bankrotstvom. Nikako ne mogu da ukapiram koje marke njemu pripadaju. Inače pronašao sam dobar sajt koji donekle govori o tome ko kome pripada. Taj sajt je http://www.ukwhitegoods.co.uk/...ent&pa=showpage&pid=17

O pojedinim markama proizvođača ima ovde: http://www.ukwhitegoods.co.uk/...st_pages_categories&cid=13

Takođe još nekih podataka o Antonio Merloniju ima ovde: http://www.ukwhitegoods.co.uk/...nt&pa=showpage&pid=170

Odbaciću sledeće marke: Gorenje, Indesit, Whirpool, Beko, Biru, Zanussi. Zato što je Antonio Merloni pred bankrotom moram da odbacim i Ardo i Ariston. O Candy mašinama čitam i pozitivne i negativne kritike tako da Candy ostaje u igri. Znači, sužavama izbor na: LG, Bosch, Siemens, Electrolux, AEG, Candy i Bloomberg.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu30.05.2009. u 22:07 - pre 181 meseci
Taj izbor ce se tesko uklopiti u cenovni rang,narocito modeli sa 1200 obrtaja.Takodje takve masine odstupaju i od onog zahteva za jednostavnoscu i samo par osnovnih programa.Ako si se ti potpuno predomislio u odnosu na prvi post,onda je to druga stvar...

Citat:
Čitajući po forumu naišao sam na razmišljanja da je najbolje kupiti mašinu koja ima 1200 obrtaja a zatim podesiti mašinu da radi na samo 600 obrtaja. Tako mašina najduže traje.


Ne znam ko je postavio ovu teoriju,ali se nikako ne slazem sa tim.Da ne bude zabune,slazem se da manji obrtaj manje haba lezajeve i amortizere,ali je potpuno isto da li je masina sa 600 o/min ili je sa 1200 o/min pa se koristi na 600 obrtaja.
Jedan isti motor (uglavnom) se ugradjuje u modele sa razlicitim brojem obrtaja jer broj obrtaja ne zavisi od njega vec od napona koji dobija,a taj isti napon odredjuje programator (ploca).

Poseti i par ovlascenih servisa tih brendova koji su ti favoriti pa priupitaj za cenu delova tih masina,a pitaj ih i da li ce sigurno imati te delove i za 5-6 godina.Samo jedan primer:elektromagnetna brava za AEG kao sto je moj kosta u Nemackoj 36 eura...
Poenta je da je kod nas distribucija masina tj njihov uvoz vrlo neozbiljna stvar.Te firme koje su uvoznici,danas postoje,sutra ne,a niko ne pita sta je sa tim kupcima koji su kupili aparate od njih i cekaju da ovlasceni servis dobije deo(samo nema od koga) kako bi njihov aparat opet bio u funkciji.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 30.05.2009. u 23:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
85.222.178.*



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu30.05.2009. u 23:31 - pre 181 meseci
Nisam se kompletno predomislio. Voleo bih da budu ispunjeni uslovi koje sam postavio. Ako nije moguće da budu ispunjeni svi uslovi onda barem većina.

Na netu sam našao neke mašine koje ispunjavaju moje uslove ali na sajtovima nema uvek svih podataka.

Što se tiče broja obrtaja dovoljno mi je i to da se amortizeri i ležajevi manje habaju. Primetio sam da se oni dosta često kvare.

Što se tiče servisa, danas i sutra su neradni dani tako da nisam proveravao kakva je servisna mreža pojedinih marki.

 
Odgovor na temu

kaplan33

Član broj: 147723
Poruke: 8
212.124.170.*



Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 06:42 - pre 181 meseci
Ja vec godinu i po dana koristim Candy Go 510, 5 kilograma, 1000 obrtaja - i prezadovoljan sam. Nijedan problemcic nisam imao za sve to vreme. Masina pere dosta intenzivno, ves izlazi cist (za sve to vreme smo menjali razne deterdzente). Masina je tiha, cak i kada je pustimo na 1000 obrtaja.

Moja najtoplija preporuka. Ja sam je platio nesto preko 30.000 kada sam je kupio
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 10:00 - pre 181 meseci
Naišao sam na sledeći citat:
"Pazi, prakticno ti ne treba centrifuga sa brojem obrtaja preko 600. Maksimum 800. A masine koje imaju preko 1000 rade sa elektromotorima na jednosmernu struju, za razliku od ostalih koje koriste jednostavan i maksimalno pouzdan asinhron motor.
Tako, radi veceg broja obrtaja imas vecu cenu u nabavci, vise odrzavanja i manju pouzdanost. A sto se tice susenja vesa, delim misljenje sa prethodnokom."

Da li neko zna da li je ovo tačno?

Inače čitajući i neke druge forume došao sam do zaključka da Beko mašine i nisu tako loše. Gledajući cene po sajtovima ispada i da one nisu baš najjeftinije. Izgleda da se kvalitet Beko mašina popravio u poslednje vreme.

Mislim da su mi trenutno sledeće marke favoriti LG, Candy i Beko. Mislim da Bosch, Siemens, Electrolux, AEG i Bloomberg nemaju dovoljno razvijenu servisnu mrežu, nisam siguran u to, to je samo pretpostavka.

Nisam bio suguran da li ARDO pripada Antonio Merloni grupi ali evo pronašao sam dokaz: http://www.ardo.co.rs/news.asp?year=2008
Ovde piše da je ARDO, tj. Antonio Merloni primio neku nagradu za dizajn. Reč je o istoj firmi.

Evo pronašao sam specifikacije za spomenutu Candy GO510 na http://www.novel.rs/shop/bela-...e/candy-ves-masina-go-510.html
Nije loša mašina, košta 32 500 dinara.

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 31.05.2009. u 12:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 11:21 - pre 181 meseci
Masine sa asinhronim motorom mogu da imaju 800 i 1000 obrtaja samo uz pomoc elektronike.Cist primer su Eurotech (Antonio Merloni) masine koje je sastavljao suboticki Sever.Takodje Gorenje i ostale masine sa 600 i 800 obrtaja imaju jednosmerni motor tako da u principu do 1000 obrtaja nema pravila sto se tice motora i elektronike.Izmedju tih tvojih favorita,ja bih izabrao LG.Sasvim OK masina,sa malo losije odradjenom plocom (kvarovi se uglavnom javljaju u garantnom roku) koja se lako popravlja.Beko je los sto se tice mehanike.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 12:17 - pre 181 meseci
Spala je knjiga na dva slova: LG ili Candy.
Ako bi neko mogao da preporuči konkretan model od ove dve marke.

Zanima me takođe da li je bolji asinhroni ili kolektorski motor.
Moji kriterijumi za motor su: motor je dugovečan i ne kvari se, može da bude bučan ali ne previše.

Da li neko može da mi objasni sledeće stvari u vezi bubnja-kazana?

1) Bubanj je ono što se vidi kada otvorimo vrata mašine.
2) Kazan (Kada) je onaj lonac u kome se nalazi bubanj.
3) Od materijala se koriste inoks, nerđajući čelik, plastika i karbon.

Mene sada zanima da li su tačne moje definicije za bubanj i kazan i od kojih materijala je najbolje da oni budu izrađeni?

Šta znači "Silitech kada"? Da li je "Silitech" firma ili vrsta materijala?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 12:22 - pre 181 meseci
Inox,nerdjajuci celik i prohrom su jedno isto.Ovakve kade su mnogo bolje od plasticnih jer ne moze da dodje do kidanja nosaca opruge i slicnih havarija.
 
Odgovor na temu

Masinko

Član broj: 198848
Poruke: 44
79.143.166.*



Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 12:26 - pre 181 meseci
Ja bih ti preporucio Gorenje WA 63140. Kosta 29 999 dinara. Klase je AAA, 1400 obrtaja, 6 kg vesa, garancija je 5 godina. Iz iskustva ti kazem da odlicno pere.

http://www.gorenje.rs/filelib/...eti/liflet_gs_maj_2009_web.pdf
 
Odgovor na temu

Masinko

Član broj: 198848
Poruke: 44
79.143.166.*



Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 12:33 - pre 181 meseci
Samo da vidis na jednom primjeru kako je problematicno uzimati Indesit, Ariston i slicno.


-----------------------------

Evo friške novosti našeg slučaja: nakon uplaćene akontacije od 1000 kn (elektronika perilice/sušilice Ariston riknula zbog nestanka struje, novi dio-1700 kn), servis se ne javlja dvadesetak dana (rekli su da novi dio stiže za nekoliko dana). Stara poludi, ode tamo, da bi joj mrtvi hladni rekli da talijanski Ariston odakle stižu dijelovi ima problema, i jednostavno ništa od tog sklopa i ništa od popravka.

Ariston ide u smeće, stara kupila novu veš mašinu, ovaj put obavezno bez sušilice i sa što manje elektronike.

Serem se ja na takvog proizvođača koji nije u stanju osigurati servis i dijelove dulje od dvije godine nakon kupnje

......................................

To nije točno jer ja sam kupio skupu Candy Grand’O 7kg koja je zapravo veliko Sr@nje. Nakon 2 god. i 2 mj. počela proizvoditi nesnošljivu buku. Majstori lažu i petljaju. 5 pitanja - 5 različitih odgovora. Cijena popravka 900 kn. CANDY = SR@NJE

-----------------------------

Eto da se i ja priključim komentarima! Izgleda da je ovim novijima uređajima, neovisno o proizvođaču "rok trajanja 5 godina. Mi imamo perilicu Whirlpool, 1000 okr., kap. 5 kg. sa gornjim punjenjem 5 godina, do unazad 20 mjeseci prala je dva puta tjedno, sad 3-4 puta tjedno (imamo bebu), do sada je radila besprijekorno, baš sam se neki dan pohvlila da je savršena, i jučer je počelo nešto "preskakati" dok se bubanj vrti, danas dijagoza: otišao neki ležaj u motoru, popravak 1000-1500 kn, dakle, kupujemo novu. I sad neka čovjek zna koju marku uzeti. Postadoh na sve skeptična u moru kvarova koji su mi se desili u zadnjih mjesec dana, a horoskop za dalje nisam ni pogledala!

--------------
Nikad više BOSCH...
...kupio sam peglu u Merkuru Čakovec, platio sam ju oko 500kn i nakon mase no-name modela bila je pravi preporod i imala je dvogodišnju garanciju i stvarno je izgledala močno u odnosu na ostale pegle...
Pokvarila se dva mjeseca prije isteka garantnog roka (čim se uštekala izbacila je strujnu sklopku) i naravno odnio sam ju u Merkur na reklamaciju (12.01.2009) gdje sam dobio zapisnik o reklamaciji robe i uljudnu rijeć prodavačice da će se glačalo poslati na ovlašteni servis 'LEVAK' u najkraćem roku te da će me kontaktirati čim bude gotovo...
Nakon 45 dana, kad je prošao rok za popravak prema garancijskom listu, otišao sam u Merkur i naravno pitao što je s mojom peglom...trgovac je predamnom kontaktirao ovlašteni servis 'LEVAK' te mu je djelatnik servisa odgovorio da nema pojma (???) i da za to treba kontaktirati direktora servisa (...za peglu???) što je i učinjeno, a dotični se izgovorio na to da je na terenu te da će kontaktirati Merkur ćim se vrati kući...
Nakon toga sam otišao kući s uvjerenjem Merkurovog djelatnika da će me nazvati kući ćim dobe povratnu informaciju za peglu...to je bilo u četvrtak 05.03.2009.,52 dana nakon reklamacije...
U ponedjeljak još ništa (56. dan), pa sam malo poslije podneva otišao ponovno u Merkur da pitam što se događa...veli mi trgovac da su svi šefovi na sastanku i da neka dođem oko 15:15 sati...dođem ja ponovo u dogovoreno vrijeme i veli meni trgovac da će oni kontaktirati servis, ali da je sad već kasno jer više ne rade(???), pa će ga oni nazvati sutra...
U utorak su nazvali, mene nije bilo doma, i javili da će pegla biti gotova za oko dva tjedna...sad sam već bio lud...
U srijedu odem ponovno u Merkur (58. dan) i velim da mi se jebe za njihovu peglu i da mi vrate lovu...ponovno ja trgovka zvala u famozni servis i veli da dok joj iz servisa ne pošalju napismeno ona nesmije vračati novce, nakon što sam se nekako smirio rekao sam joj da sutra oko 12 dolazim po novce ili idem na državni inspektorat...
Sad stignem doma i potražim BOSCH-ovu internet stranicu i naravno potražim kontakt broj za reklamacije te ga krenuh nazvati, nitko se ne javlja, zovem centralu, marketing i sve ostale brojeve i sve mrtvo(???)...zovem udrugu za zaštitu potrošača u Čakovcu...ništa...
Uzmem broj servisa 'LEVAK' iz Trnovca kraj Varaždina...zovem tamo i javi mi se neka gospođa i naravno ona nema pojma i da mi broj od famoznog direktora...čovjek mi se javi i naravno ista priča, službeni put, nema papire, nema pojma kad je to došlo, pa veli da je možda to stalo u Merkuru, itd...
E onda sam ga ja 'prao' sljedećih nekoliko minuta...
PA ZA BOGA MILOGA KOLIKO VAM TREBA DA SLOŽITE USRANU PEGLU U OVLAŠTENOM BOSCH SERVISU, ILI MOŽDA ČEKATE ATOMSKOG STRUČNJAKA DA DOĐE I ODVRNE TRI ŠARAFA I PROMJENI GRIJAČ KAD VEĆ NITKO DRUGI NIJE SPOSOBAN...
Sutra u podne, ako nema love, idem direktno u državni inspektorat...
A BOSCH i Merkur više za mene ne postoje...
I još ću se raspitati koliko stoji objava ovog teksta u nekim dnevnim novinama...

----------

Poz, supruga i ja imamo takav Indesit(ili oznaka manje, 5kg pere, 4suši tako nekako), stara 15 mjeseci, Konikom,City centar One sa 3700 na 3000 kn akcija!
Solo smo, bez djece, tako da i nije nešto pretjerano prala i sušila.
Dosta je glasna a nakon sušenja osjeti se čudan miris.
A sad ono najbolje: 10.03.2009. perem dva para tenisica(prema propisu!), nešto pukne i ona stane, zovem Pušić, prijavim kvar, 13.03.2009. stiže majstor(dogovor u 11.00 on dođe u 17.00 sati, super što neradim uredovno pa sam doma), dijagnoza: izgorjela matična ploča, dolazi kroz 10 dana. Prema gar.listu 45 dana je rok popravljanja onda daju novu ili vraćaju pare.
Zovem svaki tjedan servis, kažu još čekati(valjda matična dolazi iz duge galaksije..)
Jučer 23.04.2009. (45 dan od prijave kvara!!) stiže majstor sa mat. pločom, otvori perilicu, stavi ju te onda šok na njegovom a i mom licu, skuren je i neki adapter(što nije vidio prvi put) naravnio taj adapter nema kod sebe pa treba pereilicu/sušilicu odfurat u servis. Prvi put čujem neku ispriku, makar od meštra, navodne će biti vraćena iz servisa u ponedjeljak. Živi bili pa vidjeli!
Do onda, opet će da peremo rublje kod staraca( dobro da su blizu, niti 90 km od Zagreba..)
Sorry na dugom postu, što se tiče daljnjih kupovina Indesita nadam se da sm bio jasan!
Thanks, but NO thanks!
Poz..
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 15:10 - pre 181 meseci
Sada je novi preokret u priči. Keva izgleda hoće slim mašinu. Izbor je sužen na modele
LG WD 10364 NP Slim
LG WD 80264 NP Slim
Ako neko zna nešto o ovim mašinama neka napiše.

Takođe me zanima mišljenje o mašinama
Bosch WAA 12162BY
Bosch WAA 16162BY
Ove mašine se prodaju za 31000 i 33000, ali uz garanciju od pet godina. Ne znam da li je reč o potpunoj ili delimičnoj garanciji. Inače ove mašine nisu slim, ali i ove deblje mašine dolaze u obzir.


 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu31.05.2009. u 15:38 - pre 181 meseci
Ako su slim masine izbor, Candy ima ubedljivo najbolje kombinacije kapaciteta i dubine:

6 kg u 40 cm i 5 kg u 33 cm

poprilicno skupe doduse.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu01.06.2009. u 11:38 - pre 181 meseci
Pogledaj Ariston AML 129, interesantna masina. Pere i susi 4 Kg. vesa, ima prohrom kazan i bubanj, 1200/600 Rpm, trofazni motor bez cetkica, totalno besuman, velika vrata, stedljiva, nije previse skupa itd. Minus joj je mozda elektronika i nije za kupatilo bez velikog prozora, ali vise nemas masine bez elektronike.

Sto se tice bankrota, ne sekiraj se, nece oni prestati sa proizvodnjom samo ce gazdu promeniniti, otpustiti malo radnika i ponovo u krug.
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu01.06.2009. u 11:51 - pre 181 meseci
Citat:
test1234

Sto se tice bankrota, ne sekiraj se, nece oni prestati sa proizvodnjom samo ce gazdu promeniniti, otpustiti malo radnika i ponovo u krug.


Ne bih se kladio u ovo. Sto se novog gazde tice, oni ga vec imaju - to su banke kreditori...koje bi, da je to lako, vec nasli novog kupca. Problem je sto se kapaciteti (fabrike) u Italiji i ostaloj zapadnoj Evropi zatvaraju i bez krize, a kamoli sa njom.

Ardo trenutno funcionise u skladu sa odredbama zakona usmerenog protiv "divljeg" bankrota, koji glavnim poveriocima pruza sansu da, koliko toliko, namire svoja dugovanja. Vreme ce pokazati sta ce sa njima biti ali se ja zaista ne bih igrao sa time.

Kupis uredjaj na koji imas garanciju, a proizvodjac ( i uvoznik jer ga je proizvodjac osnovao) posle nekog vremena bankrotira. Ja ne bih rizikovao, a ko smatra da je to nemoguce - slobodno nek kupuje.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu01.06.2009. u 14:30 - pre 181 meseci
Sad sam zvao "tehnički manijakalnu" prodavnicu da pitam kakva je to petogodišnja garancija na Boschove veš mašine. Rekli su mi da je reč o punoj petogodišnjoj garanciji, a takođe tvrde da i Gorenje ima punu petogodišnju garanciju. Inače citiraću pitanje koje sam im postavio:

"Šta Boschova garancija obuhvata, a šta ne obuhvata? Da li obuhvata i delove, sve delove i rad?"

Odgovor je bio pozitivan, ali ja moram da odem tamo da lično proverim na samom garantnom listu šta piše.

Inače ako nekog zanima u "rimski bog mora" electronics prodavnici trenutno imaju akciju i prodaju LG WD 10364 NP Slim veš mašinu zajedno sa LG-jevim usisivačem od 1600 wati za 27 800 dinara.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu01.06.2009. u 20:34 - pre 181 meseci
Pa videsmo, onolike firme bankrotirase ali i dalje rade, niko nece svoje firme da zatvara i radnike na ulice, zna se sta to znaci, bankroti su fiktivni, kako Fijat moze da kupi G.M.-a, ali nije to tema.

Slobodno kupi neku masinu, ako nebude valjala ne spasava te nikakva garancija ili propast neke firme, ovo je Srbija, ovde ionako vaze neka druga pravila.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu02.06.2009. u 09:20 - pre 181 meseci
Kupljena je veš mašina LG WD 80264 NP Slim.
Cena 24 000
Za jedno tri meseca napisaću kakva su iskustva sa ovom mašinom.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Preporuka za veš mašinu04.06.2009. u 19:15 - pre 181 meseci
Hteo sam da editujem prethodni post ali sam dobio poruku da nije moguće editovati post stariji od 48 sati. Zato pišem novi post.

Mašina je koštala 25 500 dinara. Cifra od 24 000 je pogrešna. Mašina je OK. Lepo radi i izgleda i dovoljno je tiha.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Preporuka za veš mašinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21800 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.