Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukinute vize / mozda ce biti ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 49866 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 06:43 - pre 179 meseci
NeZtOc vam je sve lijepo objasnio. U sva tri naroda postoje ekstremno nacionalisticke frakcije koje prave ili ce praviti probleme svima nama u drzavi.

Citat:
žutokljunac: Pre bih rekao da je EU ekskluzivni katolički klub.

Ako postoji jedna drzava koja nije vecinski katolicka, a koja je clanica EU(inace ih ima mnogo vise), kako onda vidis EU kao ekskluzivni katolicki klub? Jbt, cijelo vrijeme, ne samo na ovoj temi, pises neistine i izmisljas svakojake teorije zavjere.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
94.189.228.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 06:51 - pre 179 meseci
Natrag na temu.

Citat iz Kurira:

"Niko, dakle, ne objašnjava kako je moguće da će pravo na beli šengen uživati svi Srbi, makar živeli na Filipinima ili u Hondurasu, ali ne i oni koji su nastanjeni na KiM.

Pitam se kada će neko ovom narodu i ovim novinarima da objasni da bezvizni režim nije nikakvo pravo već čista privilegija, i da mi nema šta tu da prihvatamo ili ne prihvatamo. Jedino što možemo je da bojkotujemo bezvizni režim i da namerno ne izlazimo iz zemlje ako nam ukinu vize. Mislim stvarno ja ne znam koji su ovo polupismeni novinari i političari i sveštenici ("Vladika raško-prizrenski Artemije smatra da bi bilo časno i pošteno da se Srbija zahvali EU i odbije ovakvu ponudu.") koju mogu da lupetaju ovakve gluposti!?! Oni nama ništa ne nude oni nam samo omogućavaju a Artemije, ako mu se ne sviđa nek izvoli pa nek ne putuje u zemlje Šengena.

Pa šta bi sad trebalo građani da rade? Da odbiju da pređu granicu ako im ne traže vize? Da protestuju ispred ambasada i da viču "HOĆEMO VIZE!".

Svaka zemlja ima diskreciono pravo da odluči koga će da pusti i pod kojim uslovima a koga neće. A ko se sa tim ne slaže, molim lepo, ne mora da ide u tu zemlju.

Svaki graničar ima pravo da bilo kome uskrati mogućnost ulaska u svoju zemlju, samo zato što mu se na primer ne sviđa kako izgledaš. To je jednostavno PRIVILEGIJA a ne PRAVO.

Daj nek se nađe više neko normalan i pametan od ovih političara da objasni to ovim budalama iz medija i svima ostalima koji ne razumeju suštinu stvari.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 07:11 - pre 179 meseci
a vize za UK ? 2020 ?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 07:19 - pre 179 meseci
@žutokljunac,

Kako EU moze biti "ekskluzivni katolicki klub" kada UK, Grcka, Holandija, Svedska, Danska, Finska Bugarska, vecinska Nemacka itd... jesu "vecinski ne-katolicke"? Stavise, sve ove zemlje koje sam naveo su porpilicno ne-katolicke sudeci po sastavu stanovnistva. Od njih jedino Nemacka ima neki bitniji % katolickog stanovnistva, ali i on je "ekskluzivnih" 33%.

O kakvoj se tu onda "ekslkuzivi" radi? Ako imas oko 200 miliona ljudi koji NISU katolici ako uracunas ovo gore i ateiste, muslimane itd u ostalim zemljama...

Prvo si lupio to ekskluzivno, pa onda da UK nije deo EU... ocigledno da ni jedno ni drugo nije tacno. Racionalan covek bi na ovom mestu priznao gresku, znas ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.07.2009. u 08:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 08:50 - pre 179 meseci
Ja stvarno ne znam čemu prebrojavanje krvnih zrnaca. Te dal' su katolici te ovo te ono. Zbog čega je to relevantno, kad to ne biraš već ti roditelji to nametnu. Da li među pravoslavcima nema ubica, lopova, silovatelja, pedofila i šta ti ja znam čega sve ne. Pa su katolici ovakvi ili onakvi. Objasni zbog čega je bitno koje si vere. Kad se i onako u Nemačkoj na primer sve više verskih objekata zatvara jer nema ko u njih da dolazi. U školi kad dobiješ temu a pišeš o nečemu drugom dobiješ keca ko vrata sa napomenom da je promašena tema a ovde...
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 08:57 - pre 179 meseci
Citat:
bttp: žutokljunac razočaravaš me što probisvete i barabe koje su se u građanskom ratu u Bosni služile četničkom ikonografijom izjednaćavaš, štaviše nazivaš - Četničkim pokretom. To apsolutno nema nikakve veze jedno s drugim a kladim se da 99% tih probisveta sa kokardama i bradama nemaju pojma o ideologiji izvornog ravnogorskog četničkog pokreta iz 1941.

Znači ovi iz 90ih nisu bili članovi nikakvog pokreta već su to bile obične bande probisveta čija je jedina ideologija bila mržnja i ratni profit.


E pa to to navijači bogte!

Navijači su inači miroljubiva lepo vaspitana deca, uredno počešljana i sa belom maramicom uvek u džepu, uvek ustaju starijima u tramvaju, nisu ni malo agresivni... Sve fina deca... A ovi što prave sranja po stadionima, i što guraju baklje drugima u usta i sl. e to nisu navijači, to su samo neke budale koje se predstavljaju kao navijači...
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
188.2.216.*



+168 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)17.07.2009. u 10:15 - pre 179 meseci
Evo danas je Đelić rekao šta je preostalo da se ispuni, a rok da se sve to završi je 1. oktobar

Izvor: B92

Citat:
"To su, kako je rekao, primena Zakona o strancima, usvajanje nacionalne strategije za upravljanje migracijama, akcioni plan za suzbijanje organizovanog kriminala i droga, sprovođenje procedure za izdavanje biometrijskih pasoša za građane koji imaju prebivalište na Kosmetu zato što naš MUP po Rezoluciji 1244 tamo nije prisutan i potpisivanje operacionog dogovora sa Euleksom pod okriljem UN."

 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 12:17 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @žutokljunac,

Kako EU moze biti "ekskluzivni katolicki klub" kada UK, Grcka, Holandija, Svedska, Danska, Finska Bugarska, vecinska Nemacka itd... jesu "vecinski ne-katolicke"? Stavise, sve ove zemlje koje sam naveo su porpilicno ne-katolicke sudeci po sastavu stanovnistva. Od njih jedino Nemacka ima neki bitniji % katolickog stanovnistva, ali i on je "ekskluzivnih" 33%.

O kakvoj se tu onda "ekslkuzivi" radi? Ako imas oko 200 miliona ljudi koji NISU katolici ako uracunas ovo gore i ateiste, muslimane itd u ostalim zemljama...

Prvo si lupio to ekskluzivno, pa onda da UK nije deo EU... ocigledno da ni jedno ni drugo nije tacno. Racionalan covek bi na ovom mestu priznao gresku, znas ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.07.2009. u 08:32 GMT+1]


Pitaš o kakvoj se ekskluzivi radi. Katolici su najuticajniji. Prosto. I šta sad si mi nešto dokazao time što si nabrojao zemlje koje nisu katoličke. Pa šta? Radi se o uticaju, većinskom uticaju. Koliko mi je poznato, mi moramo da se podredimo njihovim zakonima, njihovom pristisku, njihim pravilima igre, a ne obrnuto. Ako te već prca u bulju i još ti zavrće uši, zašto ti ne bi dao i koju mrvicu sa stola. Neću više. Ponovo će me optužiti da sam ekstremista. Nego mlađani i nadasve simpatični gospodine Dimkoviću, da te pitam nešto, šta misliš, zašto se Hrvatima sve gledalo kroz prste, zašto im je omogućeno da isteraju 300 000 Srba, da stvore " čistu " zemlju. Zašto su u bezviznom režimu već 15 godina, zašto mogu slobodno da putuju. Šta su to oni bili bolji od Srba? Jedino što nisu pišali uz vetar, tj. pišali su ali lagano jer su i oni svoje krvnike izručili tek pre neku godinu.



Citat:
Timotić:Radikalne islamske organizacije, kojih u BiH ima na desetine,


Pa gde si ti Predraže Timotiću iz Lopara. Dakle ti si ovaj: http://www.facebook.com/timotic
Ti pričaš o nekom ekstremizmu, balavac jedan.
 
0

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 12:28 - pre 179 meseci
Citat:
žutokljunac: Pa gde si ti Predraže Timotiću iz Lopara. Dakle ti si ovaj: http://www.facebook.com/timotic
Ti pričaš o nekom ekstremizmu, balavac jedan.


Wow, otkrio si moj identitet. Jes' da se ja nisam ni krio, al' dobro sad... :)
A, ti, osim sto si zutokljunac, imas li ime i prezime?

Ja tebe znam k'o dezurnog forumskog saljivdziju, a vidi sad...mnogo mi se nerviras. Ajde, prosetaj malo, popij jednu kahvicu...

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 14:34 - pre 179 meseci
Citat:
žutokljunac
Pitaš o kakvoj se ekskluzivi radi. Katolici su najuticajniji. Prosto. I šta sad si mi nešto dokazao time što si nabrojao zemlje koje nisu katoličke. Pa šta? Radi se o uticaju, većinskom uticaju. Koliko mi je poznato, mi moramo da se podredimo njihovim zakonima, njihovom pristisku, njihim pravilima igre, a ne obrnuto. Ako te već prca u bulju i još ti zavrće uši, zašto ti ne bi dao i koju mrvicu sa stola. Neću više. Ponovo će me optužiti da sam ekstremista. Nego mlađani i nadasve simpatični gospodine Dimkoviću, da te pitam nešto, šta misliš, zašto se Hrvatima sve gledalo kroz prste, zašto im je omogućeno da isteraju 300 000 Srba, da stvore " čistu " zemlju. Zašto su u bezviznom režimu već 15 godina, zašto mogu slobodno da putuju. Šta su to oni bili bolji od Srba? Jedino što nisu pišali uz vetar, tj. pišali su ali lagano jer su i oni svoje krvnike izručili tek pre neku godinu.


Pricas gluposti,.

Najuticajnije EU zemlje su: Nemacka, UK, Francuska i nesto manje Holandija. Od tih 4, 3 NISU KATOLICKE - stavise potpuno je besmisleno trpati veru u uticaj EU, cak ni sam Papa nije uspeo da ubaci imbecilnu hriscansku deklaraciju u onaj propali EU ustav - eto ti koliko su uticajni, da su tako uticajni to ne bi bio problem - kad ono prc, nije moglo... Izgleda "oni drugi" nisu maciji kasalj.

Hrvatima su gledali kroz prste ne zato sto su katolici, vec zato sto su se lepo utalili sa njima unapred. HDZ je stvorena u Austriji, ocigledno su ljudi znali kuda idu stvari i odradili posao - nekom carstvu si se morao prikloniti a 'Rvati se priklonise onom koje je izaslo kao pobednik iz hladnog rata. U to isto vreme Srbija se razmisljala kome se carstvu prikloniti cak je i podrzala komunisticki puc u Rusiji koji je propao 1992 (jebes mu sve, cak smo luzere i u Rusiji podrzali i time odjebali onu pijanduru koja je posle bila predsednik... za to moras biti posebna vrsta krelca da se cak i sa "prijateljima" dokacis).

Nema to veze sa "verom" vec sa elementarnom kratkovidoscu i nesposobnoscu srpske politicke elite da uoci kojim putem Evropa ide krajem 80-tih i da prihvati drasticnu promenu situacije ne terenu sto se odnosa snaga u svetu tice.... Zapravo cisto sumnjam da je "srpska politicka elita" tada ramziljala o bilo cemu drugom osim u akrobacijama sa teritorijama i ucvrscivanjem diktatorskog rezima SPS.

Kao sto rekoh, nadjoj pre koju nedelju neki NIN iz 1990-te, koji je izasao taman posle pobede HDZ-a u Hrvatskoj gde je Dobrica Cosic analizirao pobedu HDZ-a u Hrvatskoj i nesto trabunjao - covece pa njihove partije su imale "U Europu" slogan TADA na izborima (1990 je u pitanju)... HDZ stvoren u "Europi", izdilovali se sa njima i dobili podrsku... a Srbi? Lozili se na nesto drugo, mislili da su im neki drugi "saveznici" kad ono prc... vec 1992-ge su im "saveznici" precutno podrzali sankcije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 17:28 - pre 179 meseci
ne bih rekao da je Holandja nesto uticajna bar ne vise od Italije. A Italija, Spanija i Poljska su ciste katolicke drzave i to je ta 6: UK, D, I, E, F, PL.


 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 18:05 - pre 179 meseci
^ UK katolicka drzava? Aman, informisi se malo! Ko je i zasto osnovalo Anglikansku crkvu?

A uostalom, svi se malo raspitajte. Najbogatije zemlje sveta su upravo protestantske (pocevsi od USA), ako je to uopste bitno. Mada, bitno je utoliko sto je upravo filozofija protestntizma nekima pomogla da postanu ovakvi kakvi su danas.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 18:20 - pre 179 meseci
Citat:
Pitaš o kakvoj se ekskluzivi radi. Katolici su najuticajniji. Prosto. I šta sad si mi nešto dokazao time što si nabrojao zemlje koje nisu katoličke. Pa šta? Radi se o uticaju, većinskom uticaju. Koliko mi je poznato, mi moramo da se podredimo njihovim zakonima, njihovom pristisku, njihim pravilima igre, a ne obrnuto. Ako te već prca u bulju i još ti zavrće uši, zašto ti ne bi dao i koju mrvicu sa stola. Neću više. Ponovo će me optužiti da sam ekstremista. Nego mlađani i nadasve simpatični gospodine Dimkoviću, da te pitam nešto, šta misliš, zašto se Hrvatima sve gledalo kroz prste, zašto im je omogućeno da isteraju 300 000 Srba, da stvore " čistu " zemlju. Zašto su u bezviznom režimu već 15 godina, zašto mogu slobodno da putuju. Šta su to oni bili bolji od Srba? Jedino što nisu pišali uz vetar, tj. pišali su ali lagano jer su i oni svoje krvnike izručili tek pre neku godinu.


zutokljunac ?????

Onaj isti ???? sa teme http://www.elitemadzone.org/t3...ion-probing-Balkan-organ-trade

Prebice te stariji brat kad vidi da si mu se ulogovao na ES.

Ako vec to radis, gledaj da ti prica lici na njegovu (tj. da su jedini zlikovci na Balkanu Srbi)
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.133.*



+5251 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 18:22 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
... stavise potpuno je besmisleno trpati veru u uticaj EU


Nije potpuno, mozda u nekoj vecoj meri, inace je smesno koliko je primetno da proklamovana "Zetra" nije omirisala sengen.

A nas ce posebno obradovati deo aktivnosti, usvajanje nacionalne strategije za upravljanje migracijama, koji podrazumeva prihvat onih "nasih" za koje EU smatra da im je balast, narocito u recesiji.

A to je minimum 100k dusa(podaci variraju od 150-220000), u paketima od po 20-30000 godisnje

Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 18:24 - pre 179 meseci
Citat:
Beltrammi
ne bih rekao da je Holandja nesto uticajna bar ne vise od Italije. A Italija, Spanija i Poljska su ciste katolicke drzave i to je ta 6: UK, D, I, E, F, PL.


UK je katolocka kada bi se salili (u UK ima katolika u tragovima) a samo 1/3 Nemacke su katoloci - valjda je jasno da je to daleko od "ekskluzive"

Od >3< najbitnije EU drzave (koje su okosnica ekonomije i imaju ponajvise glasova u EU parlamentu) jedna je totalni ne-katolicka (UK), jedna je 1/3 katolicka (DE) i samo jedna (FR) je vecinski katolicka.

I to je to. Upravo zbog ovoga onaj smesni predlog da u EU Ustavu stoji nekakvo pozivanje na "hriscansku istoriju" nije ni u teoriji mogao da prodje - naravno, trolovi poput Poljske i Portugala su bili jako za to cak su bili i vrlo glasni, ali na svu srecu, kao sto se vidi, EU klub ne samo da nije "eksluzivno katolicki" vec i nije preterano indoktriniran religijama (ako izuzmemo Poljsku i Portugal) - koje nemaju sta da traze kada su zakoni i ustav u pitanju.

Citat:
EmilijaV
A uostalom, svi se malo raspitajte. Najbogatije zemlje sveta su upravo protestantske (pocevsi od USA), ako je to uopste bitno. Mada, bitno je utoliko sto je upravo filozofija protestntizma nekima pomogla da postanu ovakvi kakvi su danas.


Ma, nije ni to poenta - poenta koju Zutokljunac & Co pokusavaju da proguraju je da je navodno Srbija, zbog toga sto je "pravoslavna" usporena u EU integracijama - i to bas zato sto je EU "ekskluzivni katolicki klub"

Sa tim ima nekoliko problema:

1. EU je daleko od "ekskluzivnog katolickog kluba" (videti gore)
2. Grcka i Bugarska su pravoslavne zemlje i clanice EU - Grcka odavno, a eto njih nije usporavalo
3. Grcka je, stavise, daleko vise ortodoksna u svom pravoslavlju nego sto je Srbija ikad bila - pa, opet... nije tu bilo problema

Pre ce biti da su neke druge stvari usporile Srbiju po tom pitanju.

Citat:
vladd
Nije potpuno, mozda u nekoj vecoj meri, inace je smesno koliko je primetno da proklamovana "Zetra" nije omirisala sengen.


Mislis na Bosnu? Pa Bosna nije omirisala Sengen jer je manje-vise blokirana drzava zbog nacina na koji je organizovana - zbog toga nisu uradili dosta stvari koje bi trebali da urade. Problem Bosne nije neka pojedinacna religija vec fakat da je danasnja Bosna nastala na skorom ratnom primirju i gde ocigledno mnoge stvari jos ne funkcionisu kako treba.

Citat:

A to je minimum 100k dusa(podaci variraju od 150-220000), u paketima od po 20-30000 godisnje


Znas kako, mislim da bi tih 100k i ovako i onako morali biti vraceni (postoji dosta stvari sa kojima se moze pritisnuti Srbija) tako da, ako nista drugo, bar nesto dobijamo za uzvrat ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 19:19 - pre 179 meseci
pa ako se ne varam EU zaceta je na zapadu evrope a to je bastion katolicizma i od njega odvojenog protestantizma, a Brisel je odabran kao glavni grad bas i zato sto kroz njega i prolazi granica. Ja tu ne vidim nista pravoslavno i to je potpuno normalno.

Uzgred na osnivanju EU 1958. u Rimu bio je prisutan i papa Pio XII.

Citat:
(ako izuzmemo Poljsku i Portugal) - koje nemaju sta da traze kada su zakoni i ustav u pitanju.


zanimljiv pogled na EU. Potpuno suprotan nacelima EU kao sto su jednakost i medjusobna solidarnost i uvazavanje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 19:26 - pre 179 meseci
Citat:
Beltrammi
pa ako se ne varam EU zaceta je na zapadu evrope a to je bastion katolicizma i od njega odvojenog protestantizma,


Protestantizam >VEZE< nema sa katolicizmom i nastao je kao REVOLT iz velikog nezadovoljstva korupcijom u katolickoj crkvi. Principi protestantske varijante hriscanstva su potpuno drugaciji od katoloicke crkve - fundamentalno razliciti da budem precizniji.

Citat:

a Brisel je odabran kao glavni grad bas i zato sto kroz njega i prolazi granica. Ja tu ne vidim nista pravoslavno i to je potpuno normalno.


Pa nema nista ni "katolicki" ako cemo tako. U EU imas i pravoslavaca i katolika i protestanata, a i drzava koje su prilicno ateisticke u svom politickom establismentu. U EU zakonskoj infrastrukturi nema nikakvog uticaja crkvi. I ne treba da ga ima.

Citat:

zanimljiv pogled na EU. Potpuno suprotan nacelima EU kao sto su jednakost i medjusobna solidarnost i uvazavanje.


Ma da. Religija je licna stvar pojedinca i nema apsolutno sta da trazi u funkcionisanju drzave. To je nacelo dobrog dela EU drzava, sa izuzetkom Poljske, Portugala, Vatikana i Grcke koje imaju veci upliv crkve u drzavna posla.

Nema tu nista protivno uvazavanju - moli se kome hoces bogu i niko to ne moze da ti zabrani ili da ti uskrati, ali to ne moze biti deo ovozemaljskih zakona koji regulisu kompletno drustvo. Drzava je servis kompletnom stanovnistvu, i ne moze imati nekakve dilove sa pojedinacnim religijama jer je upravo to nejednako tretiranje gradjana. A svaka veca drzava danas ima stanovnistvo sacinjeno od raznih religija kao i ateiste - i zbog toga drzavne sluzbe i servisi nemaju ni jedno opravdanje da budu pod uticajem neke posebne religije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 19:44 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ma, nije ni to poenta - poenta koju Zutokljunac & Co pokusavaju da proguraju je da je navodno Srbija, zbog toga sto je "pravoslavna" usporena u EU integracijama - i to bas zato sto je EU "ekskluzivni katolicki klub" 

Slazem se da nije u tome poenta. Ja sam uostalom u nekom ranijem postu navela reci nekog francuskog politicara, koji je rekao da je EU "hriscanski klub", sto je slozicete se, siri pojam od "katolicki".

Uostalom ako cemo vec da sirimo temu o uticaju religija u EU, katolicizam je najuticajniji u zemljama koje su u pogranicnim podrucjima sa pravoslavljem. Primeri: Hrvatska, Poljska..., ali su u pitanju istorijski razlozi. A te zemlje nisu okosnice EU. Sto se tice Portugala, jeste da su vecinom katolici, ali ni po cemu i nikad nisu spadali u ekstreme. Isti je slucaj sa Italijom i Spanijom.

Sto se FR tice, ta zemlja je najuspesniji primer sekularnog uredjenja drzave u Evropi, ako ne i sire! Odavno su tamo razdvojene Crkva i drzava, tako da svaka gleda svoja posla. Pogledajte npr. njihov Porodicni zakon, pa ce vam sve biti jasno. A znamo svi kakvi su stavovi Katolicke crkve po tom pitanju.

BTW, u FR je kandidat za predsednika bila zena, koja zivi godinama sa partnerom u vanbracnoj zajednici i sa njim ima (mislim) cetvoro dece. Vrlo katolicki, nema sta...

 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 19:57 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma da. Religija je licna stvar pojedinca i nema apsolutno sta da trazi u funkcionisanju drzave. To je nacelo dobrog dela EU drzava, sa izuzetkom Poljske, Portugala, Vatikana i Grcke koje imaju veci upliv crkve u drzavna posla.

Upravo je Grcka jedina drzava u EU koja po Ustavu nije sekularna, nego tamo postoji drzavna Crkva, a to je Pravoslavna. I u Grckoj Crkva ima veliki uticaj u odlucivanju i donosenju zakona, jer joj to Ustav dozvoljava! Kod njih cete u Parlamenu uvek videti pored poslanika i popove, koji nisu tamo samo za ukras, nego odlucuju ravnopravno sa poslanicima!

Citat:
Ivan Dimkovic: Protestantizam >VEZE< nema sa katolicizmom i nastao je kao REVOLT iz velikog nezadovoljstva korupcijom u katolickoj crkvi. Principi protestantske varijante hriscanstva su potpuno drugaciji od katoloicke crkve - fundamentalno razliciti da budem precizniji.

Tacno tako! Protestanta ima raznih vrsta, a zajednicko im je to da su svi nastali kao plod neslaganja sa Katolickom crkvom!

A sto se Anglikanske crkve u UK tice, nastala je iz proste zelje Henrija VIII da se zeni i razvodi koliko hoce, jer nije imao muskog naslednika. Pa posto mu Katolici to nisu dozvoljavali, lepo covek osnovao svoju Crkvu! Zenio se i razvodio mislim 7 ili 8 puta, ali muskog naslednika nije dobio, nego ga je nasledila kcerka Elizabeta I.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)18.07.2009. u 20:01 - pre 179 meseci
Citat:
Sto se FR tice, ta zemlja je najuspesniji primer sekularnog uredjenja drzave u Evropi, ako ne i sire!


sto se FR tice, ta zemlja je zalostan primer sekularnog uredjenja.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 49866 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.