Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukinute vize / mozda ce biti ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 49974 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
87.116.142.*



+24 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 08:33 - pre 179 meseci
Citat:
milanche

U Sarajevu, nekada gradu rokenrola, Bijelog Dugmeta, Vatrenog Poljupca, Zabranjenog Pusenja,
nose se feredze, a roditelji koji ne zele preterano izlaganje podmlatka islamskoj ideologiji pribegavaju
upisu dece u srpska obdanista.


U Sarajevu nose feredže u istom procentu u kom novokomponovani Srbi idu u crkve i nose zlatne kajle sa krstom. Možda čak i manje.
Tužna je istina da je Sarajevo jedan od retkih gradova gde te niko ne pita ko si i šta.

Prema tome ne lupaj o nečemu o čemu nemaš pojma.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 08:34 - pre 179 meseci
Ura, moćiću opet u Trst po farmerke, Rumuniju po dukseve i Mađarsku po sir i salamu. Pa Bugarski "Metro", duplo jeftiniji!
Samo...što bi ovi naši "stručnjaci" pustili da tamo ostavimo poslednje `artije iz slamarice, kad` mogu oni to da pokupe do daske? Tako da nešto mislim, smisliće oni već nešto da zayebu taj plan za "belo" od 1. Jan. Možda preševska kriza, neispravni pasoši, "nelegalno" izdavanje pasoša Srbima sa Kosmeta u npr. Kraljevu, osveta Interpolu prvom prilikom...bilo šta. Maheri su to...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 09:05 - pre 179 meseci
Samo ako im normalni ljudi dozvole da to urade. Samo zbog čega jedino misliti o tome kako da se tamo samo troši novac, mislim ostvarivanjem direktnih kontakata sa ljudima i firmama bez povlašćenih posrednika koji sada postoje moguće je i zaraditi.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 09:32 - pre 179 meseci
Nego....

Opet pitam - zar nisu vec postavljeni biometrijski citaci na nasim granicnim prelazima?

I sta je potrebno da bi se takav sistem postavio (kakve baze podataka, koliko je to zahtevno sa aspekta tehnologije i sl)

Nisam drumom presao granicu skoro, pa ni ne znam, a ni ne poznajem tematiku - pa ako neko zna, osim Sopocanca.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.163.*



+6455 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 09:49 - pre 179 meseci
Citat:
Isak666:
I sta je potrebno da bi se takav sistem postavio (kakve baze podataka, koliko je to zahtevno sa aspekta tehnologije i sl)


Tehnologija nije problem, problem su finansije... Ipak to sve košta debele pare...
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 09:51 - pre 179 meseci
Citat:
Tužna je istina da je Sarajevo jedan od retkih gradova gde te niko ne pita ko si i šta.


Ovo mogu da potvrdim.

Zamolio bih vas sve da se drzite teme u nastavku.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 10:01 - pre 179 meseci
Tehnologija može da bude problem, koliko sam čuo instaliraju IBM WEBSPHERE na servere kao osnovu za upravu carine.
Ne znam koliko je to u duhu postojećeg nivoa tehničke kulture naše državne uprave.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 10:16 - pre 179 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ovo mogu da potvrdim.



Evo da potvrdim i ja koji već nekoliko godina živim u centru "mudžahedinskog " Sarajeva. Kada se vratim, iz Sarajeva ću nositi samo lepe uspomene. Nije da volim Bosance, ali vidim da se bune što su svima ukinuli vize, samo njima nisu. I mogu reći da se sa pravom bune. Oni su sve ispunili šta se od njih tražilo ( ne sakrivaju heroje ), a ovom iz Lukavice ( Srpsko Sarajevo, tj. Istočno ) da kažem da ne lupeta više o mudžahedinima i centrima za obuku, jer sam se dugo vremena bavio istraživanjem ratnih zločina, i gotovo sve nam je poznato, ali eto on zna bolje, kao i ovaj Milanče iz Amerike.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 10:35 - pre 179 meseci
Citat:
ventura: Tehnologija nije problem, problem su finansije... Ipak to sve košta debele pare...


kako uvek fali novca kada nesto za narod treba uciniti,a za njihov stomak nista...
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 11:29 - pre 179 meseci
Citat:
žutokljunac: ali vidim da se bune što su svima ukinuli vize, samo njima nisu. I mogu reći da se sa pravom bune. Oni su sve ispunili šta se od njih tražilo ( ne sakrivaju heroje )

BiH nije ispunila sve zahtjeve i zbog toga nije dobila zeleno svjetlo. Biometrijski pasosi su tek juce predstavljeni javnosti, a izdavanje istih bi trebalo da pocne pocetkom naredne godine. Naravno, pod uslovom, da politicari opet nesto ne za*ebu.

Citat:
žutokljunac: a ovom iz Lukavice ( Srpsko Sarajevo, tj. Istočno ) da kažem da ne lupeta više o mudžahedinima i centrima za obuku, jer sam se dugo vremena bavio istraživanjem ratnih zločina, i gotovo sve nam je poznato, ali eto on zna bolje, kao i ovaj Milanče iz Amerike.


Inace, posto mi je prethodna poruka obrisana zbog navodnog off-topica, da odgovorim opet. (Tyler-u, tema je manje-vise povezana sa procesom dobijanja bezviznog rezima, tako da nema potrebe da brises poruke. A ako vec tako mora, onda obrisi i poruku zutokljunca, jer je podjednako "off-topic". Ovako ispada da nemam sta da kazem na prozivanje.)

Dakle, zutokljunac, niko nije rekao da se teroristicki kampovi nalaze u Sarajevu, vec da takvi centri postoje u BiH. Potvrdu toga ces pronaci u svim relevantnijim medijima(ne samo srpskog urednistava). To je javna tajna. Mnogi ljudi umijesani u teroristicke akte sirom svijeta su na krajnje sumnjive i nelegalne nacine dobili drzavljanstvo Bosne i Hercegovine. Stade Department je posvetio tom pitanju dovoljno paznje.

I, da, u pravu je NoneVi, vezano za feredze i Sarajevo. Nema ih toliko koliko neki misle.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 12:03 - pre 179 meseci
Dali je u Bosni urađen popis stanovništva posle 1990-te ?
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 12:27 - pre 179 meseci
Poslednji popis je bio 1991. godine. ;)
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.167.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 12:37 - pre 179 meseci
@Dimkovic

"vlast u Srbiji nema puno drugih stvari sa kojima da se pohvali, pa verujem da definitivno ne zele da izgube i ovu sansu za hvalisanje :)"

Pa evo Tadic je odma izasao na TV i vec se pohvalio ;) Samo da se ova "raketla" ne upuva ko ona Korejska....
 
0

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
Citat:
dejanet: Dali je u Bosni urađen popis stanovništva posle 1990-te ?
Citat:
Slobodan Miskovic: Poslednji popis je bio 1991. godine. ;)


Vec godinama muslimani blokiraju novi popis, jer novim popisom bi se jasno utvrdila nova etnicka slika, i eventualno narusila ona simpaticna teorija o dzelatima i zrtvama.

Inace, u BiH djeluje veliki broj radikalnih islamskih grupa kao sto su Al Gama'a Al Islamiya, Elbard Bosnia, Muslimansko bratstvo, Nedwe...
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 16:19 - pre 179 meseci
Hvala Bogu (ili Alahu) da srdacni duh dobrog starog Sarajeva nije umro. Moze samo da me raduje.

Medjutim, ako sam pogresno izabrao simbol za nesto, ne znaci da se to nesto (radikalna islamska ideologija)
ne desava mozda u okolini, pocevsi od prvih 50 km od Sarajeva, sto izgleda nije tesko potvrditi.

Najbitnije - meni je d-rastic'no razlicito od istinski multikulturalne, jugoslovenske, progresivne
Bosne koju pamtim, a drasticno u pravcu u kojem sam to naznacio.

Znamo svi kako je do toga doslo, sto opet, ne menja kompletan geografski trend desavanja stvari. Jer,
na drugim koordinatama nije bilo ratova i razaranja, pa su ishodi slicni.


Ipak, od interesa za ovu temu (tj. zasto iznosim ove detalje) :

Zato sto mi izgleda da Evropa ima problem nadiruceg islamskog fundamentalizma,
i zato sto znam da islam razlike tesko resava mirnim putem.

Voleo bih da upuceniji u problem iznesu kako oni vide stvari, tj. kako vide da ce se taj
problem resiti u blizoj i daljoj buducnosti.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 16.07.2009. u 17:38 GMT+1]
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.223.*



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 17:08 - pre 179 meseci
Mnogo veći problem i meni i svima koji su radili na različitim "projektima" je predstavljao radikalni problem hrvatske ( ustaške ) i velikosrpske ( četničke ) ideologije. Sa trofrtaljcima ( kratke pantalone) je lako, oni su kontrolisani i jako ih je malo, dok sa ovima napred, nije lako, jer, kao što i sam vidiš, oni su debelo ukorenjeni u srpstvo. Mrzi me da guglam, ali znam da je npr. Alžirska grupa završila u Gvantanamu i to pre dosta godina. Takođe znam da su muslimanske vlasti ( FBiH ) oduzimale državljanstva i isporučivali. Hrvati se kobejagi trude da ga reše ( naravno u rukavicamo, namazano i podlo ), ali bar ima nekih rezultata, dok kod Srba iz BiH to nije slučaj. Da danas dođe Raša i kandiduje se na izborima, koliko sutra bi dobio na izborima. To je problem srpskog naroda koji mora da se rešava, ali dok Srbija srbuje, ni njima drugo ništa nije preostalo.
A duh Sarajeva je davno umro, ali je davno umro i duh Beograda i Zagreba. Štaš nema više R´N´R´ima pomorandža ceđena.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 17:11 - pre 179 meseci
Jos jednom, bez doticanja politike i vere. Tema su vize i njihovo ukidanje. ;)
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.223.*



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 17:14 - pre 179 meseci
Vize su političko pitanje.

edit: Skoro svi Hrvati iz Bosne imaju hrvatsko državljanstvo i hrvatske putovnice, a apsloutno nikakve veze nemaju sa Hrvatskom. Niti su rođeni, niti tamo imaju koga. Nedavno sam upoznao devojku koja živi u Sarajevu, koja je Hrvatica iz nekog sela u Bosni, doselila u Sarajevo, i baš sam se iznenadio da ima sve hrvatske papire. Jednostavno, hrvatska država je vršila upis u Knjige rođenih, izdavala državljanstva, lične karte, svima koji su se izjasnil kao Hrvati i dokazali svoje hrv. poreklo. Koliko znam to nije slučaj sa ljudima iz RS-a.
Naravno, Hrvatska nikada nije imala problema sa vizama, a ponašala se kako je htela. Pa eto, možda ima veze i sa verom.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 17:39 - pre 179 meseci
Citat:
žutokljunac: Naravno, Hrvatska nikada nije imala problema sa vizama, a ponašala se kako je htela. Pa eto, možda ima veze i sa verom.

Bolji marketing tokom rata.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.223.*



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)16.07.2009. u 17:44 - pre 179 meseci
Ne bih rekao. Pre bih rekao da je EU ekskluzivni katolički klub. Ali eto, ponestaje radne snage, treba zatvoriti krug penzionih fondova, u svetu su se iskristalisale još neke sile osim USA, pa treba otvoriti vrata. Ako me razumeš. Dimković to sve lepo, fino i staloženo objašnjava.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 49974 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.