Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukinute vize / mozda ce biti ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50032 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 15:04 - pre 179 meseci
Citat:
cozmo_im: Jednoglasno. Ali kad je Bajden to naredio, ima da glasaju svi, pa cak i poslanici na bolovanju:)))

Sve je reseno kad je Bajden bio u poseti.

Jer situacija je klimava, i mora nesto da se uradi zarad stabilnosti.

A onda se Kosovo zaboravi...

Ameri su carevi, masinerija im radi u svom interesu, dakle njima je u interesu da mi dobijemo ukidanje viza i pristupnicu za clanstvo, a oni Kosovo. Lukavi su, mi nismo i to je to:))))


Daleko najveci signal za ceo zapad da neku sargarepu mora da pruzi je ruska kupovina NIS-a,
tj. pretnja masovnijeg ruskog privrednog ulaska u region.

Svako dalje odrzavanje izolovanosti naroda u Srbiji i izostanak konkretnijeg priznavanja da pripadamo
Evropi bi bila teska greska sa stanovista interesa Zapada.

Sve sto sledi je prosta aritmetika iz zbirke zadataka Josipa Broza. Kamo lepe srece da su se ovi
majmuni na vlasti u Srbiji setili ranije te proste formule ('ako neces da ja <....>, onda ces morati
da <....>).




 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 15:07 - pre 179 meseci
Potpisujem ovo sto je MMIX napisao. Prosle godine pred bozic bio u UK i bas lepo pazario u Primarku, dosta dobar odnos cene i onoga sto dobijes za te pare :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 15:54 - pre 179 meseci
Citat:
cozmo_im
Takav je dogovor. Bajden je pritisnuo EU za vize, a mi se odvajamo od Kosova... Svima odgovara, pa i nama. Iz bezviznog rezima je izuzeto Kosovo. Jel vam to nesto govori?


Mislim da to nista ne govori - Kosovo je de-facto van bilo kakve kontrole Srbije (policijske, granicne, ...) pa je sasvim za ocekivati da nema isti tretman za vize kao i Srbija, bas kao i turski deo Kipra (a Kipar je cak deo EU) - to nema nikakve veze sa Srbijom i njenim stavom o Kosovu, koliko sa nemogucnoscu implementacije istih mera koje su neophodne za ukidanje viza. Takodje, EU drzave nisu jedinstvene po pitanju Kosova, i o tome ne postoji zajednicki stav EU.

Ako malo bolje pogledate - ima slicnih situacija kao sa Kosovom - Kipar, clanica EU ima deo pod okupacijom turske vojske i tom delu trebaju vize. Isto kao i Kosovo, ne postoji jedinstven stav niti mogucnost da se to sada resi i zato postoje posebne mere.

Da li je stvarno moguce da ljudi misle da je Bajden dosao i naredio EU da oslobode Srbiju viznog rezima? Pa to je stvarno malo teze za progutati - posto u poslednje vreme USA nije bas imala takav uticaj na EU (pomenuh Irak, nisu ih bas puno slusali) - a onaj drugi deo "da se Srbija odvaja od Kosova", ostavimo po strani realnost situacije ali to da se srpski politicari "odvoje" od Kosova, o tome moze samo da se sanja. Kosovo je san za svakog politicara - neresivi problem koji uvek moze da se koristi kao marketing.

Sa druge strane - postoji MNOGO BITNIJA stvar za Srbiju, a to je odmrzavanje sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju sa EU, i to daleko vise utice na smanjenje nekog ruskog uticaja nego nekakvi turisticki i poslovni boravci bogatijih gradjana Srbije u EU... pa opet, to se jos nije desilo, i nema bas puno izgleda da se desi sudeci po stavu Holandije i ponasanju njenih zvanicnika (otkazivanje posete) - izgleda da slabo Bajdenu ide to naredjivanje.







DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:15 - pre 179 meseci
Pa recimo da sam u nekoj stranci blizak odredjenom vrhu pa znam o cemu su razgovarali.

Sad, vama to zvuci kao igre za decu, ali tako je...

SSP ce biti odmrznut kad popustimo jos malo oko Kosova.

Kako ne kapirate sta se desilo?

Pa najvaznija stvar je to sto je KOSOVO i gradjani srpske nacionalnosti sa Kosova su izuzeti iz vizne liberalizacije. Korak ka totalnom "gusenju" nase politike (bilo kakve) prema pokusaju da zadrzimo Kosovo. Upravo je to bio cilj Bajdena. Nije on bukvalno naredio EU "E to i to", vec se duze vreme o tome pregovara, a sve je uvijeno ko lepa bombonica za nas.
Nesto vam je promaklo da su odmah posle ove odluke uveli carinu dole (Euleks). Dakle sve ide polako i de fakto mi ama bas nista necemo moci da uradimo po pitanju Kosova.
Srbi ce morati uzeti njihov pasos uskoro - zivi bili pa videli:)

A kad na red dodje SSP, eto opet trgovine, Kosovo izuzeto, blokirace nas (satro Mladic i Hadzic) dok ne popustimo i potpuno se ne odreknemo bilo kakvih ingerencija na Kosovu.

Naravno, javno nece traziti bilo sta (priznanje) za pristupanje EU, a ovakvim igrama ce to biti na dnevnom redu.

Kako sad nema primene nikakve sile, ide se putem stapa i kanapa. Vama vize - ali niht za srbe s Kosova, oni moraju da igraju po Kosovskim pravilima. Dakle, postace drzavljani Kosova svejedno. Zatim SSP - Evo vama i pristupnica, ali zaboravite na srbe s Kosova i Kosovo se izuzima iz svih tokova, nego ce oni posebno sa svojim vlastima.

Sto znaci, za oko 2 godine fakticki cemo priznati Kosovo. I to je cilj ovakve politike. Nema tu mudrovanja.

Sta mislite, Toma se odvojio od radikala zbog politickog marketinga? Jok, nego je finansiran odakle se finansiraju stranke na vlasti - malo ce zapusiti usta oko Kosova. Da li je neko cuo od njega skoro neku retoriku? Ne, samo ekonomski i socijalni problemi.

Inace, radio sam sa stravicno dobrim analiticarima i s njima sam u kontaktu i sve se lepo odvija u smeru Kosovo baj baj, Srbijo da cutis. Na lep nacin naravno.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:25 - pre 179 meseci
@cozmo_im
Ne vredi, sad ce Dimke da padne u vatru, i da ti objasni da USA u stvari nema zasto tako nesto da radi - jer jel'te oni ni ne stoje iza celog projekta "kosovo republjik"... al' koga to zanima...
Tiha voda breg roni
 
0

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:30 - pre 179 meseci
Citat:
cozmo_im: Pa recimo da sam u nekoj stranci blizak odredjenom vrhu pa znam o cemu su razgovarali.


Odoh u off i rizikujem da mi post bude obrisan ali zvucis kao da si u DSS-u i blizak Kostunici... :P
Every hamster has his day.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:32 - pre 179 meseci
Pa ako si blizak vrhu neke stranke, sto ti ne objasne da nista nije jednostavno i jednoznacno.

I da je to odlicna podloga za "navodjenja voda" na kojecije vodenice.

EU ima prava da zateze i petlja oko Kosova, ali onako, fakultativno, posto im sustinski ne znaci nista.

Da oni zele Kosovo kao zaista nezavisnu zemlju, i da su sigurni u to sto pricaju, ulozili bi jedno stotinak milijardi, podigli standard bar na nivo Irske, a onda bi se moglo razgovarati sa gradjanima sta zele ili ne. Ili da se organizuje neka medjunarodna konferencija i poresavaju vruce tacke na planeti ili bar u Evropi.
Situacija bi znacajno bila drugacija, u krajnjoj liniji, vazno je da gradjani Kosova zive dobro..i normalno.

Sa trece strane, izgleda da se "nasi" politicari nisu puno pitali,, i nesto se ne hvalisu, po obicaju, posto bi tesko bilo objasniti njihove uticaje na status CG i Makedonije.

E tu su "tvoji" politicari iz vrha(kojegod stranke) zacutali, posto sledi ono sto se ne govori

Ostala je da "visi" Zetra, iliti "zelena transverzala", Turska, Kosovski teren, Albanija(koju pokusavaju da otrgnu) i BiH.

Nije zvucno najavljeno, odbijen je komentar EU za Tursku...

Prosto receno nije tema ali je neka namera.

Tako da ne bih previse davao znacaj "nama"...i "nasim problemima", oni su samo nama najveci.

Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:33 - pre 179 meseci
Citat:
cozmo_im
Pa recimo da sam u nekoj stranci blizak odredjenom vrhu pa znam o cemu su razgovarali.

Sad, vama to zvuci kao igre za decu, ali tako je...


Dobro, OK - Bajden dosao, napravio deal (sto je inace malo verovatno, posto se na ukidanju viza radi daleko pre Bajdena i ne samo za Srbiju vec za sve zemlje u okruzenju, i bilo je potpuno izvesno da ce do toga da dodje krajem ove godine - za zemlje koje ispune uslove) i naredio EU drzavama da odblokiraju sporazum sa Srbijom i oslobode je viza :-)

Sa druge strane, USA nije uspela iste te zemlje da natera da joj pomognu u daleko bitnijoj stvari - ali, eto, za Srbiju izgleda pali naredjivanje...

Meni to vise lici kao prazno puvanje srpskih politicara i izgovor za neuspeh njihove "diplomatske borbe za zadrzavanje Kosova".

Citat:

Kako ne kapirate sta se desilo?

Pa najvaznija stvar je to sto je KOSOVO i gradjani srpske nacionalnosti sa Kosova su izuzeti iz vizne liberalizacije.


Definitivno najvaznija - tim mrskim cinom je Srbija definitivno priznala Kosovo (inace sa tim Srbija nema ama bas nikakve veze - ako nisi primetio, oko viza ne odlucije Srbija vec EU :-) Kakve to veze ima sa bilo cim? Drzavljani Srbije na Kosovu su specijalan slucaj iz posebnih okolnosti i za njih ne mogu vaziti ista pravila jer zive na medjunarodnom protektoratu - osim nemogucnosti putovanja bez viza oni nemaju ni mnoge druge stvari od Srbije, pa to ne znaci da je Srbija priznala ili nije priznala bilo sta.

Ne vidim kako nekakvo turisticko putovanje tj. nesto oko toga ima tako veliki uticaj na bilo sta.

Citat:

Korak ka totalnom "gusenju" nase politike (bilo kakve) prema pokusaju da zadrzimo Kosovo. Upravo je to bio cilj Bajdena. Nije on bukvalno naredio EU "E to i to", vec se duze vreme o tome pregovara, a sve je uvijeno ko lepa bombonica za nas.


Jel... i sta je Srbija uradila? Da li je povukla onaj zahtev medjunarodnom sudu pravde? Da li je prestala da trosi novac na diplomatske posete zemljama kako bi lobirala za svoju stvar? Nisam primetio. Naravno te cuvene "mere" koje Srbija preuzima nemaju nikakve prakticne rezultate - ali nisam primetio da iko preterano pritiska Srbiju da ih menja... a i sto bi, to su pare srpskih poreskih obveznika.

Srbija je samo prihvatila mogucnost da joj neki gradjani putuju bez viza - sto je korisna stvar, i to je sve. To sto politicari hoce da naprave pricicu kako su se oni tu puno pitali i kako su, eto, morali da "odustanu od Kosova" je samo jeftin marketing.

Citat:

Kako sad nema primene nikakve sile, ide se putem stapa i kanapa. Vama vize - ali niht za srbe s Kosova, oni moraju da igraju po Kosovskim pravilima. Dakle, postace drzavljani Kosova svejedno. Zatim SSP - Evo vama i pristupnica, ali zaboravite na srbe s Kosova i Kosovo se izuzima iz svih tokova, nego ce oni posebno sa svojim vlastima.


Cek cek, ti tvrdis da ce Srbi sa srpskim pasosem na Kosovu postati drzavljani Kosova time sto ce im trebati vize za turisticki boravak u Nemackoj??? Hm :)

Uzgred, zar nisi primetio da Srbija nije jedina zemlja u ovoj listi - vec jos 2 zemlje. Zasto mislis da je ikoga u EU preterano briga za Srbiju pa da Srbiji postavlja neke specijalne neprihvatljive uslove??

Citat:

Inace, radio sam sa stravicno dobrim analiticarima i s njima sam u kontaktu i sve se lepo odvija u smeru Kosovo baj baj, Srbijo da cutis. Na lep nacin naravno.


Pa sad, to je nesto sto se zeli od Srbije godinama - nisam primetio da se nesto bitno promenilo po tom pitanju juce ili proslog meseca... Opet, nisam ni primetio da je Srbija nesto promenila svoj kurs - mozda posle shoppinga u EU i promeni :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:37 - pre 179 meseci
Poslednji put kad sam gledao, politika beše zabranjena na ES-u, pa bi bilo dobro da izostavite likove iz domaće tragikomedije iz postova.

@cozmo_im
Postoji li ijedna tema gde Ti nemaš nekog/nešto u nečemu ili imaš insajdere/štaveć u svim mogućim oblastima, kao i primere za sve i svašta u bliskom okruženju? Nezavisno od teme, nezavisno od oblasti, svuda imaš bliske ljude, 3 miliona likova svih mogućih profila, upućenih u tančine svih mogućih zanimanja.

Izvini na ovako indiskretnom stavu, ali to malo počinje da upada u oči. Ne znam da li samo ja to primećujem?

Pozdrav
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:37 - pre 179 meseci
Citat:
Fedya: Odoh u off i rizikujem da mi post bude obrisan ali zvucis kao da si u DSS-u i blizak Kostunici... :P


A sto njima, pogotovo sto je iz Zemuna

Uostalom, "odbrana" Kosova je ustavni zadatak SVIH koji su na vlasti, a od opozicije "ko zeli"

Bez sale, svi se zalazu da se resi problem Kosova, i vrhovi stranaka su 99% u sglasnosti sa ciljem, jedino se razlikuju metode, neke su manje ili vise rizicne ili politicne..

Druga je prica sa "navijacima", daleko od vrha stranaka, e tu je polarizacija kao sto pisu u novinama.


Poz
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:39 - pre 179 meseci
gradjani Srbije sa Kosova i Metohije treba da tuze vladu Srbije jer ovo sto su oni prihvatili predstavlja jasan vid diskriminacije.

Ustav i zakoni bi trebali da budu za sve jednaki, i da pred njima svi gradjani uzivaju jednaka prava...

Ovako ispada da je vladajuci rezim prihvatio da diskriminise sopstvene drzavljane....

 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.222.*



+471 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:40 - pre 179 meseci
A šta je sa mojih 1000 evra? Je l´video neko? Ja hoću svoje. Vize mi ne trebaju, hoću devize.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:43 - pre 179 meseci
Citat:
Sopocanac2
gradjani Srbije sa Kosova i Metohije treba da tuze vladu Srbije jer ovo sto su oni prihvatili predstavlja jasan vid diskriminacije.


Pa ne izdaje Srbija vize - vec zemlje EU, neka slobodno tuze njih do mile volje :-) Cisto sumnjam da je Srbija potpisala bilo kakav dokument na kome diskriminise svoje gradjane, nisu bas takvi idioti. Ogranicenja, ako ih bude, ce sigurno biti objavljena unilateralno od strane EU kada se sve zavrsi, i to je sasvim normalna stvar.

Nemackim studentima treba viza za ulaz u USA, dok ostalim drzavljanima Nemacke ne treba viza - to nema veze sa nemackom drzavom vec sa USA imigracionom politikom koja ima sva prava na ovom svetu da diskriminise koga god hoce. Zamisli nemacke studente koji tuze nemacku drzavu "za diskriminaciju" - prava adresa je Vasington :-)

Citat:

Ustav i zakoni bi trebali da budu za sve jednaki, i da pred njima svi gradjani uzivaju jednaka prava...


Pa i uzivaju - ako nisi primetio pravo ulaska u stranu zemlju, kao i okolnosti i neophodne uslove ne propisuje Srbija. Niko ti zapravo ne garantuje nista po pitanju ulaska u drugu zemlju, pogotovu ne Ustav.

Citat:

Ovako ispada da je vladajuci rezim prihvatio da diskriminise sopstvene drzavljane....


To bi bilo tacno samo kada bi srpska policija zaustavila gradjane Srbije sa Kosova na prelazu u Madjarsku i rekla im da se vrate nazad. Ovako, ako Madjarski sluzbenik kaze "sorry, ne moze bez vize" to nije stvar Srbije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:44 - pre 179 meseci
Apsolutno sam zadovoljan sto nema politike na ES-u.

Jedan savremen forum ne bi trebao da se bavi ostrascenoscu politickih opcija, o ogromnom kolicinom gluposti koje politicke stranke navode kao "argumente" ili cinjenice.

Kao trece, politicke informacije(one relevantne) su nedostupne, pristizu u javnost sa ogromnim zakasnjenjem, ali, i nemoguce da nema tog vremenskog raspona, posto su politicke odluke i dogovori podlozni brzim, recimo taktickim izmenama, i uglavnom imaju trenutno marginalan znacaj, ali dovode u konfuziju duboko polarisane narodne mase.

A to je preveliko tracenje resursa, vremena i pameti..ko ne zivi od politike

Poz.

P.S.
@SopocanacX

Pa zar te je toliko propaganda izoblicila da ne vidis sumu od drveta. Kakve veze imamo MI sa odobravanjem ulaska u neku STRANU zemlju. NASE je jedino bilo da prihvatimo dogovor i dinamiku readmisije, da se ne udavimo u povratnicima
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:46 - pre 179 meseci
moguce je da gresim, al sumnjam da ce ovo spreciti i Srbe sa Kosova da putuju. Jer carinik na granici nece gledati odakle si ti rodom iz Srbije, nego ce samo po pasosima tj drzavljanstvu davati slobodan prolaz.

Cim vidi srpski crveni pasos - kaze ti vozi i kraj price.....

moguce je da je ovo samo opravdanje da se albanci zadrze u viznom rezimu

a ono sto mene brine jeste da je beogradski rezim prihvatio da saradjuje sa siptarskom vlascu na kosovu i da prelaze na severu kosmeta stavi pod njihovu kontrolu .

zar to nije priznavanje nezavisnosti na mala vrata?
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:47 - pre 179 meseci
Citat:
A šta je sa mojih 1000 evra? Je l´video neko? Ja hoću svoje. Vize mi ne trebaju, hoću devize.


djekna jos nije umrla a ka' ce ne znamo....

to je bila jos jedna sarena laza za naivne da ne kazem glupe srpske birace....
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:48 - pre 179 meseci
Citat:
žutokljunac: A šta je sa mojih 1000 evra? Je l´video neko? Ja hoću svoje. Vize mi ne trebaju, hoću devize.

I ja se isto pitam, evo kazu svaki dan moze da stigne ta kintica... :)
Sto bi rek'o Bogdan Diklic u Maratoncima: 'ocu svoj deo! Necete da me prevarite :)
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:49 - pre 179 meseci
evo sad sam procitao ovo na b92 i mislim da nece biti problema da i srbi sa kosmeta putuju bez viza

Citat:
Liberalizacija i građani sa Kosova

Odluka o ukidanju viza neće se odnositi na građane sa Kosova, iako će Srbija Srbija nastaviti da i njima izdaje nove pasoše.

Evropski zvaničnici kažu da se Kosovo mora posmatrati posebno budući da policija i pogranične službe Srbije nemaju kontrolu nad tom teritorijom.

Baro, Ren i Ljoveras insistiraju da je i odluka o ukidanju viza statusno neutralna.

“Kada je reč o Kosovu, prema rezoluciji 1244, Kosovo nije deo viznog dijaloga. Iz tog razloga, ali i iz bezbednosnih razloga, novi srpski pasoši ne mogu se izdavati na kosovu i oni ce ostati pod rezimom viza”, objasnio je Oli Ren.


pasosi za nase drzavljane na kosovu se svakako tamo ne izdaju vec u nisu kraljevu raski gde je vec koja opstina odredjena da pripada

tako da nasi drzavljani i braca sa Kosova i Metohije sve sto treba da urade jeste da recimo ako su nastanjeni u kosovskoj mitrovici prosetaju do SUP Kraljevo i tamo izvade pasos.

I kraj price....

pasosi se nece izdavati na kosovu i metohiji ali se hoce izdavati u ostatku srbije nasoj braci i sunarodnicima sa kosova i metohije ;-)
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:51 - pre 179 meseci
Citat:
I ja se isto pitam, evo kazu svaki dan moze da stigne ta kintica... :)
Sto bi rek'o Bogdan Diklic u Maratoncima: 'ocu svoj deo! Necete da me prevarite :)


a najjace mi je bilo kad me je 2 dana pred izbore krenuo ubedjivati drugar , za kojeg ne mogu da kazem da je glup covek, da "tamo negde" 100% neki ljudi daju 600 evra za akcije ako im das onaj papir sto si dobio odmah ;-) ja mu rekoh tad , vodi me odmah kod njih dacu im ih za 200 . on je rekao da ce proveriti sve, i par dana posle izbora rece mi da je sve bila prevara i laz :)
 
0

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:53 - pre 179 meseci
Licno mislim da malo politike na ovakvom mestu nije na odmet. S obzirom da je ovo stucan forum i uglavnom sastavljen od obrazovanih ljudi, korisno je cuti misljenja ljudi tog nivoa i po politickim pitanjima (za razliku od drugih domacih foruma gde su moderatori polupismeni a o clanovima da ne govorimo). Naravno, ne bi trebalo komentarisati odredjene politicare i slicno...
Jedini razlog zasto sam spomenuo odredjong politicara je zbog komicnosti postova koje pise cozmo_im. Necu vise.

Citat:
Sopocanac2: Jer carinik na granici nece gledati odakle si ti rodom iz Srbije, nego ce samo po pasosima tj drzavljanstvu davati slobodan prolaz.
Cim vidi srpski crveni pasos - kaze ti vozi i kraj price.....


Mislim da nisi u pravu, mislim da je jedan od uslova koje treba da ispunimo do novembra prestanak izavanja pasosa gradjanima kosava (ili strozija kontrola, mada mi nije bas jasno sta bi se to kontrolisalo).
Every hamster has his day.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50032 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.