Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukinute vize / mozda ce biti ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50034 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 14:57 - pre 180 meseci
Citat:
Horvat:

...hoce sledece nedelje biti izjava
"srpski pasos = svetski pasos

putujte po citavom svetu ,sve sto vam treba je pasos u dzepu i viza kartica"

neko ce jos i poverovati u dacicevu izjavu


Zasto da ne, pa svet polako uvidja (citaj: priznaje) da Srbi i nisu tako losi momci...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 14:58 - pre 180 meseci
na mojoj vozackoj pise da vazi do 2015. takod a me ne zanimaju njihova menjanja dokumenata koja ces promeniti kada promenis ,pa zatim promenis opet dokumenta...

@igor :D
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 16:18 - pre 180 meseci

@Dimkovic:

Tamo je stvar slobodnog izbora, hoces li biometrijski ili obican pasos.
Ovde izbor ne postoji, ovde drzava namece svoj izbor i to je, ako se na varam (mozda se i varam)
prva zemlja koja uvodi OBAVEZNE biometrijske LK, pasose, vozacke.....


Sto se ovoga tice:
Citat:
bventil: Smesna je bila kampanja neke partije(ne znam tacno koje) za zadnje lokalne izbore:

" Shengenu beli, vozdovac te zeli!!! "
:)

A jedna druga partija im je uzvratila:
"To kad se prevede znaci: Sirimo vidike, kao i cma*ove!"


Parola je bila i SENGEN BELI SRECU DELI inace, je to bila parola DS-a (demosratske stranke)


I da vas to ne zbunjuje ubuduce, kada politicari na vlasti kazu
"Uskoro cemo biti na beloj sengenskoj listi"

to u prevodu znaci:

"Uskoro ce izbori, glasajte nas opet pa da idete negde u svet (ako imate pare, a to su precutali)"

Lazi i obmane, dokle vise.......


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 17:32 - pre 180 meseci
Citat:
MAREN:

...Sto se ovoga tice:


Parola je bila i SENGEN BELI SRECU DELI inace, je to bila parola DS-a (demosratske stranke)


I da vas to ne zbunjuje ubuduce, kada politicari na vlasti kazu
"Uskoro cemo biti na beloj sengenskoj listi"

to u prevodu znaci:

"Uskoro ce izbori, glasajte nas opet pa da idete negde u svet (ako imate pare, a to su precutali)"

Lazi i obmane, dokle vise.......


Muka mi je vise od ovih sto sve znaju i kojima je non-stop u glavi nekakva teorija zavere.
Sve bre neki "balkanski spijuni"...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 18:33 - pre 180 meseci
Citat:
MAREN
to u prevodu znaci:

"Uskoro ce izbori, glasajte nas opet ..."

Lazi i obmane, dokle vise.......


He, he, dokle vise!?
Pa politicke parole se smisljaju prema publici, a prezivljavaju prema "prirodnoj selekciji". Ne bi ni jedna politicka stranka pricala gluposti, lagala i obecavala kule i gradove kad to kod naroda ne bi prolazilo, ili kad bi nesto drugo bolje prolazilo od navedenog.
Prema teoriji evolucije i selekcije, primjenjene na nase drustvo, politicari i njihove lazi su savrseno prilagodjeni svojoj okolini, sto se i potvrdjuje u praksi.
Kad bi dosao neko i rekao kako nije sve tako ruzicasto i kako nece biti sve tako ruzicasto bez obzira ko pobjedio na izborima, i kako su krv, znoj i suze rjesenje nasih problema, taj ne bi uspio skupiti ni 3 potpisa za kandidaturu.

Prema tome, odgovor na to "dokle vise" ne mogu dati politicari, nego njihovi sljedbenici.



 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 19:02 - pre 180 meseci
Ma Dacic lupeta, k'o i obicno... Ja se na njega i njegove izjave vise ni ne obazirem. K'o neka baba je, cim vidi mikrofon i kameru napali se i odmah bi nesto da izjavi.

Btw. Sto se tice famoznih "biometrijskih" dokumenata, od "obicnih" se razlikuju samo po 2 stvari:

1) za "biometrijska" je potrebno 2 (ili 3, ne secam se) otiska prsta vise
2) "biometrijska" kostaju vise
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 22:00 - pre 180 meseci
Citat:
Challenger

Btw. Sto se tice famoznih "biometrijskih" dokumenata, od "obicnih" se razlikuju samo po 2 stvari:

1) za "biometrijska" je potrebno 2 (ili 3, ne secam se) otiska prsta vise
2) "biometrijska" kostaju vise :D


1: Nije samo par otisaka vise...ima jos nekih fora koje ne znas, a ja ne bih da pisem, nazovite to teorijom zavere.

(Hm, teorija zavere? To nije fikcija, njeno ime je INTERES!)

2 Kosta vise? E ne dam pare!

Hoce moje biometrijske podatke, pa jos i da im platim. Morgen malo.
Drzava je duzna da obezbedi free promenu LK

Meni bolja od ove ne treba.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 22:13 - pre 180 meseci
^ Koje fore, majke ti? Ajde ulepsaj mi dan, da se malo nasmejem. Ja sam "vadio" nova dokumenta (famozna "biometrijska") jos pre ~ godinu dana pa nisam video nista drugacije od gore-navedenog. Pa da vidim da mi nije nesto promaklo ili sam mozda i ja jedan od zaverenika?
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 22:47 - pre 180 meseci

Dobro, prosvetli me:

Otisao si kod fotografa, uradio par fotografija, odneo u SUP..... Jel mozda tako bilo?

Da te nisu mozda snimali oni? Jesu?

Da li je to samo fotoaparat? Snima se kontura lica. Ovo ti je dosta, imas na forumima dovoljno materije da vidis sta sve
ide. I sta je sve uslo u tvoj cip. Veselo, nema sta......

Kazes, uzimao si nova dokumenta... I do kada vaze?
Do koje godine? 2011 mozda?

A onda? Jovo nanovo?


___________________________________
Nema diskusije bez ozbiljnih sagovornika.
___________________________________

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 23:07 - pre 180 meseci
Vaze do 2013-e. Tacno, bio sam kod fotografa, "uradio" 2 fotke i odneo u SUP. Onda su me i oni tamo fotografisali (da, to je samo fotoaparat (cak neka niza-srednja klasa), ne neka zla masina) pa sam odabrao koju sliku 'ocu na naslovnoj strani a ostale 2 (ili 3, 'bem li ga) su "usle" u famozni "cip" (zajedno s izvodom iz mat. knjige rodjenih i drzavljanstvom). E da, uzeli su mi i 4 otiska, palac & kaziprst x 2 ruke (pre, za "obicna" dokumenta je trebao samo desni kaziprst ili palac i kaziprst, ne secam se).

Pa sta "Jovo nanovo", i ona "obicna" dokumenta su se menjala na svakih x godina, ne kapiram u cemu je razlika?!
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 23:17 - pre 180 meseci

Da, menjala su se. U pocetku, kada si klinac na pet, a zatim na deset godina. Koliko su tebi dali? Pet godina vaze?

Klinac si.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)20.06.2009. u 23:25 - pre 180 meseci


Nije to jedini razlog (starosna dob), al' nema veze - nek' ti bude. Btw. "biometrijske" L.K.-e se izdaju na 5 godina. Nego, koje su to fore, ajde reci, bas me zanima. Posebno ono oko snimanja kontura lica posebnom aparaturom, a slutim da to nije sve, mora da imaju jos nesto...

[Ovu poruku je menjao Challenger dana 21.06.2009. u 02:46 GMT+1]
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 10:20 - pre 180 meseci
^^koliko sam ja cuo [za pasos] ,oni te snimaju,nekih pola minuta [treba da mirujes] ,da bi ti snimili ,bas kako je maren rekao,fizionomiju lica :)

za lk nisam cuo da to rade ;)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 11:34 - pre 180 meseci
Citat:
Challenger: Vaze do 2013-e. Tacno, bio sam kod fotografa, "uradio" 2 fotke i odneo u SUP. Onda su me i oni tamo fotografisali (da, to je samo fotoaparat (cak neka niza-srednja klasa),


Inače to sa fotografijama je urađeno jer su se fotografi bunili da će ostati bez posla ako MUP ukine potrebu za donošenjem fotografija... Tako da sad kažu možete doneti, a nemorate, al u svakom slučaju im te fotografije netrebaju nizašta :)

 
0

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 11:45 - pre 180 meseci
Tako je, u Srbiji imamo i fotografski lobi. Ne znam kako jos uvek nisu doneli uredbu da se ne mozes vencati ako ne iznajmis profi fotografa :)

Ako zelis mozes doneti svoju fotografiju i onda je oni skeniraju ne moras se slikati kod njih. To se nigde ne pominje, ali je tako.
To je dobro za one koji imaju malu decu, koja nece da miruju u kabini.
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 12:06 - pre 180 meseci
^ Moj slucaj. Samo nisam bio nemiran (mada sam klinac, kako rece MAREN) vec su me fotografisali a slike ispale ocaj (fotoaparat bio iskrivljen na stalku, objektiv prljav, sve nekako "zrnasto" ispalo), pa sam im rekao da stave (skeniraju) ove od fotografa. Dobro je da postoji foto lobi, ovi ionako ne znaju da koriste nista kompleksnije od hemijske olovke.

Citat:
Horvat: ^^koliko sam ja cuo [za pasos] ,oni te snimaju,nekih pola minuta [treba da mirujes] ,da bi ti snimili ,bas kako je maren rekao,fizionomiju lica

za lk nisam cuo da to rade


Teska glupost, ja odradio i L.K. i pasos odjednom, nikakvo snimanje ne postoji, jedino je neki lik (bio pre mene) snimao citav postupak, valjda da razuveri neke ortake teoreticare zavere...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 12:21 - pre 180 meseci
meni su dva drugara koja su nedavno vadili pasos rekli da sedis na stolici,da ti kazu da mirujes jedno pola minute a dotle te kamera "snima"

ako su lagali mene i ja lazem vas
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 12:29 - pre 180 meseci
^ Sedi se na stolici, u "kabini", ali ne traje bas pola minuta vec nesto krace -> 10-20 sekundi. Pitaj drugare zasto je blic "opalio" 2x (ili 3, ne secam se) ako se snima? A inace, i to fotografisanje i skeniranje i kasnije upload na taj njihov server/sistem traje dosta dugo ne zbog neke tajne operacije koja se izvodi u pozadini, vec zbog P IV-i s pocetka veka i neoptimizovanog sw-a, ono je kriticno kako sporo radi. Znaci, smejao sam se, riba cuka podatke, a ono lag od 1-2s...tuga
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 12:46 - pre 180 meseci
ljudi bre, najobičnije slikanje i gotovo. Šta toliko pravite nešto od ničega, to stvaro ne razumem. Biometrijske lične karte traju 5 godina.
I dodao bih, da u bankama uglavnom traže za neke operacije i ime oca, koje ne stoji u lk bez čipa, tako da moraš da donosiš još neki ID, a ako imaš lk sa čipom, tu ti stoji i ime oca i oni to lepo pročitaju čitačem i nema dodatne papirologije i smaranja.
Nikad ali NIKAD mi neće biti jasni ljudi koji u svemu vide neku teoriju zavere i koji stalno nešto kriju bez ikakvog razloga...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)21.06.2009. u 13:16 - pre 180 meseci
^ Ne vredi, trebao sam i ja snimati ceo proces, ili bar traziti od tog lika da mi prebaci snimak.Mada, neki ne bi poverovali ni da vide uzivo, a za snimak bi rekli da je montaza...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50034 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.