Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52298 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day20.06.2009. u 20:57 - pre 180 meseci
Citat:
I u toj Juznoj Koreji do pre par godina bili su za pomirenje sa severnom bracom, krenuli avioni, kamioni pomoci, razmena turista, sve lepo fino...

Da da da... Pomirenje... Otkrivaju se tajni tuneli za napad ispod DMZ-a, detonacije podzemnih nuklearki, direktne pretnje, kidnapovanja po JK i Japanu, naručena ubistva na tlu JK, itd. I onda pored svih tih sranja, skupe se dobri ljudi Južne Koreje, i uprkos svim pretnjama i k****žama, pošalju stotine grla stoke, pomoći u hrani, automobila i sl. Severu, pa zauzvrat dobiju par dobrih reči i 10h spajanja davno razdvojenih porodica iz dve Koreje, pre nego što se svi vrate svojim kućama. Ukratko rečeno - "Sunshine Policy" - pomirenje u pokušaju... I uprkos svemu tome:
Citat:
On October 9, 2006, following the nuclear and missile tests, South Korea suspended aid shipments to the North and put their military on high alert status.

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day20.06.2009. u 21:06 - pre 180 meseci
Pa u okviru te saradnje otvorena je zeleznicka veza izmedju J i S Koreje, Samsung otvara fabrike u specijalnoj ekonomskoj zoni, i to je mnogo mnogo vise nego sto je bilo uradjeno pre toga. I onda dolazi nova administracija u J. Koreji, prestaje saradnja i krece lansiranje raketa, nuklearne detonacije i ostala njesra.... Nije tesko izguglati timeline...

EDIT :

Mali citati iz wikipedije(znam znam nije savrsena...) :

Citat:

On October 2, 2007, South Korean President Roh Moo-hyun walked across the Korean Demilitarized Zone in travelling to Pyongyang for talks with Kim Jong-il. During the visit, there were meetings and discussions.[1][2][3][4]

At the meetings and talks, the two sides have reaffirmed the spirit of the June 15 Joint Declaration and had discussions on various issues related to realizing the advancement of South-North relations, peace on the Korean Peninsula, common prosperity of the Korean people and unification of Korea. On October 4, 2007, South Korean President Roh Moo-hyun and North Korean leader Kim Jong-il signed the peace declaration. The document called for international talks to replace the armistice which ended the Korean War with a permanent peace treaty.[5]


Roh Moo-hyun je pre mesec dana izvrsio samoubistvo pod jako sumnjivim okolnostima.


Na vlast dolazi novi predsednik, Lee Myung-bak, i onda krece ovo sto danas imamo :
Citat:

President Lee of South Korea has taken a colder and tougher approach to North Korea. As a result, North Korea cut off much relationships and even communications among the two Korean nations.


Citat:

MB Doctrine is the foreign policy doctrine of South Korean president[1] Lee Myung-bak. The policy advocates engagement with North Korea and strong South Korea-United States relations. [2]



http://en.wikipedia.org/wiki/North_Korea-South_Korea_relations

http://en.wikipedia.org/wiki/MB_Doctrine

[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 20.06.2009. u 22:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.155.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day20.06.2009. u 21:32 - pre 180 meseci
A SK stvarno ima to? Mislim nuklearku, kao i Sadam ili...

Kepeca jos drze jer niko nije prevagnuo. Da hoce demontirali bi ga samo tako, nije im prvi put.

Na vise mesta se spominje avganistan bar u literaturi i novinama sto sam ja citao.
Gomila krsa, nedodjija nevidjena.
A spominju ga u kontekstu – ko kontrolise avganistan, kontrolise centralnu aziju, ko kontrolise centralnu aziju, kontrolise svet.
Priznajem meni nije jasno, samo njih stalno biju. Rusi, pa sad ameri...
Mora da tu ima nesto.

Rusi sad kalkulisu da su izgubili ceo vek u borbi za prevlast nad pacifikom kad su izgubili rat sa japanom kod port artura. A gde je taj port? Pa tu gde je guzva.
Onda je japan ojacao, pa im ameru uveli sankcije (da u to vreme), pa je dosao perl harbur pa..

Postoje ozbiljna predvidjanja da ce rusi da presele centar vlasti, ako nista drugo bar izvrsnu u Vladivostok, tu u komsiluk.

Mene vise brine sto nas nema na mapama i u planovima nego to sto se cetiri imperije bore za svoje interese.

gleb
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day20.06.2009. u 21:40 - pre 180 meseci
Citat:
prestaje saradnja i krece lansiranje raketa, nuklearne detonacije i ostala njesra

Krive su obe strane. Na severu se bunili da previše sarađuju sa imperijalističkim okupatorima, a na jugu da previše sarađuju sa komunističkim gulag-loving đubradima, i eto ti konflikta. Uostalom, ako DPRK prekine saradnju sa Južnom Korejom, a ima pri ruci svoju svevišnju Juche ideologiju, čemu onda pretnje, nuklearne detonacije i ostale nebuloze?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day20.06.2009. u 23:35 - pre 180 meseci


Kako ono rece Putin?

Slazem se sa US da treba da se smanji broj bojevih glava.
Neka to prvo uradi zemlja koja je napravila a zatim i upotrebila nuklearnu bombu.

Putin, legenda


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 00:28 - pre 180 meseci
Ovaj, USA je od kraja 80-tih do danas smanjila broj bojevih glava za poprilicno velik broj - sada ih imaju duplo manje aktivnih od Rusa i oko 30% manje ukupno - a to su podaci koje su i Rusi cross-checkovali, posto je takav dil bio :-)

Malo vise prati stvari a manje citiraj ruski folklor i navodne citate njihovog predsednika vlade - Amerima je trebalo vise atomskog oruzja od Rusa kada su smatrali sebe za slabiju silu (kada je nuklearna opcija bila deterent) - od kako je SSSR pukao, Amerima je trebalo manje od trecine nuklearnog arsenala da se osecaju sigurnim - pa su pristali na to razoruzanje. Danas Rusija ima vise nuklearnog oruzja od USA - 50% vise aktivnog i 30% vise ukupnog.

Sto se "naprasnog" prestanka saradnje izmedju SK i JK tice - hehehe, dobra im je bila saradnja, reklo bi se da su ga malo u JK konstantno duvali shodno tome sta su "dobili" od te saradnje - a prestala je zbog akcija SK, ne zbog neke navodne USA teorije zavere.

SK jednostavno radi sta god hoce - pravi podzemne bunkere oko DMZ, pravi atomske bombe, drzi tesku artiljeriju spremnu da roka Seul, i kada im bilo ko nesto uskrati zbog toga oni to smatraju "aktom rata" - a bukvalno bi crkli od gladi da okolne zemlje prestanu da ih hrane...

Ma da, krivi su i jedni i drugi... totalno - sto kaze burex, eto im Juche pa nek se hrane sa knjigama Kim Il Sunga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 01:13 - pre 180 meseci
Od Andjele odavno nismo culi vecu kolicinu gluposti :) Ali dobro, neki gledaju samo crno-belo. Pitam se kako bi coolirala da se to desava pored njene granice.
Slazem se sa Ivanom, odlican post.
 
Odgovor na temu

HarryTuttle

Član broj: 221581
*.karwasz.org.



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 01:13 - pre 180 meseci
Severna Koreja daje ovakve izjave, zato sto Juzna Koreja, Japan i USA planiraju da im presrecu brodove i dodatno/totalno ih blokiraju (sa ili bez rezolucije UN-a)... a to za SK znaci josh vece siromastvo nego sada. To se radi, da bi se urusio SK rezim, i izazvala promena vlasti (posto vojna intervencija nema smisla - ovi imaju nuklearku, i lansirali bi je u tom slucaju na Japan ili Juznu Koreju).

E sad, odgovor Severne Koreje je da ce takve poteze (izmedju ostalog i presretanje brodova) smatrati objavom rata. Zato i serviraju ratnu retoriku, prave josh jednu nuklearnu probu, testiraju rakete ... u nameri da pokazu zube i da sprece da ih doticne zemlje dodatno pritiskaju (kad neko misli da si lud i naoruzan, manje su sanse da ce da proba da te dodatno pritiska i zajebava :)).

Da sam ja lider neke zemlje, gledao bih da pod broj 1 nabavim oruzje koje bi mi omogucilo odbranu i delovalo preventivno (npr. nuklearno oruzje + interkontinentalne rakete). Odnosno, takvo oruzje bi sprecilo u korenu ideju da neko moze da me okupira izmisljajuci povod (Irak & WMD), bez odobrnja UN-a, a pod parolom "oslobodjenja"...

Ako svetski policajac ne bude pritiskao i cackao mecku, nece biti nikakve vojne akcije/upotrebe nuklearnog oruzja... jer ovi iz SK nisu suicidalni, tj. vole da vladaju, kao i svi ostali...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 02:29 - pre 180 meseci
Prošli put kada se neki brod približio Severnoj Koreji, završilo se nasilnim ukrcavanjem, kidnapovanjima i potapanjem... Pored sitnih ribarskih brodova, navodim USS Pueblo ( http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Pueblo_(AGER-2) ). Pre će biti da se nijedan brod ne sme približiti Severu, a ne obrnuto :)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

HarryTuttle

Član broj: 221581
*.wkwtor.vivi2.kapper.net.



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 02:33 - pre 180 meseci
Btw. spoljna politika USA je cak stigla i do GTA 4, nisam mogao da verujem prvi put kad sam video ovo :)
Umro sam od smeha :)

Obavezno pogledati, iako je sarkasticno, dosta toga je receno...
RSR - Republican Space Rangers :)

http://www.gametrailers.com/us...epublican-space-rangers/210909



@burex: procitao sam u vestima i cuo izjave - tako nesto se planira, zbog toga i ovoliki stepen "zveckanja oruzjem"
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
...96.58.static.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 06:44 - pre 180 meseci
Challenger,

Citat:
Auuu... Znaci, po tebi je isto dati pistolj ludaku koji je pobegao iz Laze i prof. vojniku koji je prosao x psiho-fizickih testova i obuka?! No comment.

Da li je ovo no comment za sopstvene zakljucke i onda tapsanje po ledjima? :) I taj profesionalni vojnik moze da pukne. Skrenula sam paznju na medijsku preopterecenost jednim problemom, dok drugi rade sta hoce u pozadini.

Citat:
Nevena79: Od Andjele odavno nismo culi vecu kolicinu gluposti :) Ali dobro, neki gledaju samo crno-belo. Pitam se kako bi coolirala da se to desava pored njene granice.
Slazem se sa Ivanom, odlican post.

Iskreno ne mislim da si ikad bila u prilici da cujes bilo sta, jer se radi o pisanoj reci. (Ne verujem da si se bavila tehnickim opcijama koje bi ti to omogucile.) Sem komentarisanja drugih sagovornika, i 'gluposti' i 'inteligencije' koji oni pisu, izabrala si da ne ucestvujes. 'Slazem se' je ekvivalentno klimanju glave. Ako se sa necim ne slazes, izvoli, slobodna si da napises zasto. Iz pitanja sta bi bilo kad bi bilo, ti se izgleda i dalje brines o kapacitetu SK da unisti sve oko sebe. Svakog ko ne brine si jasno strpala u kos 'glup'. A da li je bilo kome zabranjeno da brine? Sta se postiglo sa silnom brigom?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.214.*



+471 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 07:42 - pre 180 meseci
Citat:
Miroslav Jeftic:Zato što se Kini nije svidelo da joj prvi komšija bude SAD, pa je poslala svoju vojsku u pomoć i na kraju su se svi vratili na početnu poziciju što se tiče teritorije. Nažalost, za ljudske žrtve i materijalana razaranja nema povratka na početak.


U tom ratu je poginulo tri miliona ljudi. Nešto ne verujem da je neko ko je podneo toliku žrtvu, i ko je pred sigurnom pobedom, spreman da se vrati na početak, samo jer se Kini to nije svidelo. Pre će biti da im je doktrina takva. Da je celo poluostrvo palo u ruke Južne Koreje onda USA dugoročno gledano ne bi imala potrebu za prisustvom.
Elem, to za život ljudi u Severnoj Koreji i nije preterano bitno jer to nije država, već koncentracioni logor i mučilište. Dvesto hiljada političkih zatvorenika i gradovi pretvoreni u koncetracione logore. Posebno me dojmila priča bivšeg političkog zatvorenika koji je nekako uspeo da prebegne iz tog pakla, i njegovo svedočenje kako se vrše eksperimenti na ljudima. Uzmu celu porodicu, oca, majka, sina i kćerku, zatvore ih u "staklenu" sobu, i puštaju gas dok sa strane naučnici posmatraju. Potresno je kada taj čovek objašnjava kako majka koja umire, pokušava da spasi svoje dete davajući mu veštačko disanje usta na usta, iako i sama umire.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 21.06.2009. u 08:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 08:24 - pre 180 meseci
Citat:
Da sam ja lider neke zemlje, gledao bih da pod broj 1 nabavim oruzje koje bi mi omogucilo odbranu i delovalo preventivno (npr. nuklearno oruzje + interkontinentalne rakete). Odnosno, takvo oruzje bi sprecilo u korenu ideju da neko moze da me okupira izmisljajuci povod (Irak & WMD), bez odobrnja UN-a, a pod parolom "oslobodjenja"...


pazi bogati kako si ti bistar, ko pcelica ! Pa dobrojutro da ti niko nece dozvoliti da kupis i pravis nuklearke. Pa nisu Ameri i Rusi sisali vesla.
 
Odgovor na temu

HarryTuttle

Član broj: 221581
*.kynisk.com.



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 09:15 - pre 180 meseci
Citat:
Beltrammi: pazi bogati kako si ti bistar, ko pcelica ! Pa dobrojutro da ti niko nece dozvoliti da kupis i pravis nuklearke. Pa nisu Ameri i Rusi sisali vesla.


Tako je, pa naravno da nece dozvoliti, kad bi svi bili propisno naoruzani, kako bi onda mogli da sprovode sveje interese i brane/uvode "demokratiju" po celoj planeti? Treba to saseci u korenu... jer zna se ko ima tapiju da rukovodi svim dogadjanjima na planeti, da pravi nove drzave, rastura stare i ko je uvek u pravu.

Vidis, posto je US & co. odlucila da ne mora da slusa/postuje UN kad joj ne ide na ruku (UN koji je napravljen sa idejom da se izbegnu veliki sukobi i ratovi), onda su i druge zemlje pocele da rade na sopstvenom obezbedjivanju. Btw. sa Rusijom je postojao sporazum da ako se SSSR mirno "raspadne", NATO nece bivse zemlje SSSR-a uvoditi u vojni savez i shiriti se ka istoku, vec ce one biti vojno neutralne, odnosno buffer zona. Kao sto vidimo od toga nema nista...

Znaci medjunarodno pravo i sporazumi sa ostalim, pritom, veoma velikim i naoruzanim zemljama se nepostuju... a to izaziva reakciju i kod velikih i malih, jer je dobar indikator sta se moze ocekivati od US & Co. ako im neko smeta, odnosno smeta njihovim interesima. A to stvara nesigurnu atmosveru u kojoj se svi naoruzavaju.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 10:11 - pre 180 meseci
Ne nego mi je apsoltno glupo da neko moze braniti na bilo koji nacin takvog coveka a jos si prosla Milosevica i valjda ti je jasno kako se manipulise narodnim masama i koliko ima ljudi koji ce sve sto im se kaze progutati. E sad seti se tog vremena pa na to dodaj jos i mogucnost da smo imali atomsku bombu, kakav bi to sou bio!
Ti ne brines oko toga sta ce on uraditi i da li ce, u sustini ne brinem ni ja jer me to jos uvek preterano ne dotice, ali po tebi niko ne bi ni trebalo da brine sto je u najmanju ruku sarhasticno. Ludi ljudi su uvek postojali i uvek ce postojati, sta ces bolji primer od Hitlera, hteo je sve da pokori. Ako se takvi docepaju jos necega tako mocnog kao sto je atomsko oruzije, najmanje sto svet moze da radi je da brine.

P.S. i gde sam ja to napisala da si glupa? Da si lupetala, jesi, ali to dvoje nisu iste stvari.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 10:15 - pre 180 meseci
Citat:
Ne nego mi je apsoltno glupo da neko moze braniti na bilo koji nacin takvog coveka a jos si prosla Milosevica i valjda ti je jasno kako se manipulise narodnim masama i koliko ima ljudi koji ce sve sto im se kaze progutati. E sad seti se tog vremena pa na to dodaj jos i mogucnost da smo imali atomsku bombu, kakav bi to sou bio!
Ti ne brines oko toga sta ce on uraditi i da li ce, u sustini ne brinem ni ja jer me to jos uvek preterano ne dotice, ali po tebi niko ne bi ni trebalo da brine sto je u najmanju ruku sarhasticno. Ludi ljudi su uvek postojali i uvek ce postojati, sta ces bolji primer od Hitlera, hteo je sve da pokori. Ako se takvi docepaju jos necega tako mocnog kao sto je atomsko oruzije, najmanje sto svet moze da radi je da brine.


promeni tampon !
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 10:38 - pre 180 meseci
tako je budi muskarcina, udri joj po ciklusu ;)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 11:45 - pre 180 meseci
:)
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 11:59 - pre 180 meseci
@Beltrammi
Ispao si glup u "drustvu", a samo si zeleo da budes duhovit, bas bezveze jel da...?
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:17 - pre 180 meseci
@ _andjela_: Moze da "pukne" i vojnik, ali ne tako nepredvidivo ako je pod redovnim kontrolama/testovima/odgovara nekome. A ludak je vec "puk'o". Ako ti mozes da poredis ove dve stvari onda stvarno... Znaci, tebi je isto dati nuklearnu bombu Rusiji/SAD-u/Francuskoj i npr. S. Koreji/Talibanima?! Ako je tako, onda - no comment.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52298 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.