Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51912 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
93.87.34.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:34 - pre 179 meseci
@challenger pricas o vojnicima USA koji ne pucaju iz pusaka vec dele poklone po svetu sire demokratiju i slobodu na svakom kutku nase planete?A mislis da ta predivna USA ne cini zlocine protiv covecnosti? mislis da su bezgresni? ostavicu ti link jednog filma koji govori o posledicama "Osiromasenog uranijuma" u Iraku dali znas koliko toga je baceno na Irak? i na nasu zemlju? odgledaj film pa se javi! bas bih voleo da cujem tvoje misljenje!
http://www.youtube.com/watch?v=hSCCsUV7PqQ
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:40 - pre 179 meseci
Citat:
HarryTuttle:Btw. sa Rusijom je postojao sporazum da ako se SSSR mirno "raspadne", NATO nece bivse zemlje SSSR-a uvoditi u vojni savez i shiriti se ka istoku, vec ce one biti vojno neutralne, odnosno buffer zona. Kao sto vidimo od toga nema nista...


Može li malo pojašnjenje, ili neke reference?

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:42 - pre 179 meseci
Citat:

@challenger pricas o vojnicima USA koji ne pucaju iz pusaka vec dele poklone po svetu sire demokratiju i slobodu na svakom kutku nase planete?A mislis da ta predivna USA ne cini zlocine protiv covecnosti? mislis da su bezgresni? ostavicu ti link jednog filma koji govori o posledicama "Osiromasenog uranijuma" u Iraku dali znas koliko toga je baceno na Irak? i na nasu zemlju? odgledaj film pa se javi! bas bih voleo da cujem tvoje misljenje!


Sto pretnje Sev. Koreje i njihovo detoniranje atomskih bombi i drzanje Seula na nisanu cini laksim za podneti? :-)

Ne vidim ni jedan nacin da necija zlodela mogu da opravdaju druga. Ova cak nisu ni povezana - ne preti S. Koreja Americi vec njenim hraniteljima.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:42 - pre 179 meseci
@ majstorjoe: Primer ne prica o USA vojnicima, nego je samo primer. Moze i ovako - nije isto dati debilu i normalnom coveku oruzje. Ko misli da je isto, mozda je vreme da potrazi strucnu pomoc, dok nije kasno.

I nije bitno kakva je USA i njena politika u globalu/proslosti/buducnosti, nego se diskusija odnosi na konkretan problem/situaciju a to je S. Koreja. Za "pljuvanje" po USA otvorite drugu temu, rado cu vam se pridruziti s par konkretnih primera. Sto se tice S. Koreje, da sutra USA (ili neko drugi) odluci da ih dezintegrise - podrzavam, jer ne mozes ti biti lud i ugrozavati stotine miliona oko sebe. Ljudski zivot jeste jako vazan, i pitanje je koliko vredi, ali u svakom slucaju 200+ miliona ljudskih zivota sigurno vise vredi od 20 miliona...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:42 - pre 179 meseci
@Challenger

Znaci bolje je dati tu nuklearku nekom ko je vec iskoristio i pobio 100.000 ljudi, i preti Iraku(svojevremeno), Iranu trenutno upotrebom iste.

I nekom ko je zadnjih 60 godina pretio, pravio buku i uzimao pare na kvarno, ali ne i direktno napao nekoga.

Hm... bolje da nisu ni postojale, samo su otvorili Pandorinu kutiju.

P.S. Pa USA je direktno ugrozila i unistila DALEKO DALEKO vise zivota nego S.Koreja za zadnjih 60 godina. US su na prvom mestu moje liste zemalja bez koje bi zivot na zemlji bio mnogo bolji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:48 - pre 179 meseci
Citat:

Znaci bolje je dati tu nuklearku nekom ko je vec iskoristio i pobio 100.000 ljudi, i preti Iraku(svojevremeno), Iranu trenutno upotrebom iste.


Ovaj, ta zemlja - USA, ima par hiljada aktivnih nuklearnih bombi. Malo ko ima ogroman sigurnosni problem sa tim sto USA, Rusija, Kina pa cak i Indija i Pakstan imaju atomke, na hiljade njih - medjutim, kada atomku ima S. Koreja, to je ipak malo drugacije :-)

Sta mislis zasto svet, recimo, Kinu smatra dovoljno odgovornom da ima atomsko oruzje a Sev. Koreju, recimo ne?

Citat:

I nekom ko je zadnjih 60 godina pretio, pravio buku i uzimao pare na kvarno, ali ne i direktno napao nekoga.


Tvoja percepcija rizika je vrlo zanimljiva, mogu priznati. Jedino sto USA nije zemlja koja ne moze da prehrani svoje stanovnistvo i kojom upravlja diktator sa neogranicenim pravima.

Sitnica.

Citat:

P.S. Pa USA je direktno ugrozila i unistila DALEKO DALEKO vise zivota nego S.Koreja za zadnjih 60 godina. US su na prvom mestu moje liste zemalja bez koje bi zivot na zemlji bio mnogo bolji.


Jeste, cvetale bi ruze bez njih. Samo sto to nema veze sa ovom temom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:51 - pre 179 meseci
@ Igor Gajic: Da, bolje je. Ne vidim da Japancima nesto fali, isto tako ni Kinezima & ostalima (a sigurno bi im falilo da Japanci nisu dovedeni u red).
Da je S. Koreja velicine i kapaciteta USA, verujem da bi broj zrtava bio mnooogo veci (ako bi neko uopste i preziveo). I to sto je tebi USA prva na listi trenutno nije bitno, problem je S. Koreja
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:52 - pre 179 meseci
Citat:

Tvoja percepcija rizika je vrlo zanimljiva, mogu priznati.


Zato sam i napisao:

bolje da nisu ni postojale, samo su otvorili Pandorinu kutiju.


A zasto se niko ne buni protiv Pakistana koji ima nuklearku i zemlja je u gradjanskom ratu?

Protiv Izraela koji malo malo pa bombarduje nekoga, recimo Irak i Osiris reaktor, Sirija pre godinu dana, napada Liban proslog leta,preti Iranu taktickim nuklearkama. Zemlja koja pravi njesra po celom bliskom istoku. A ima 200 nuklearki, medju njima i termo nuklearne, takticke nuklearne podmornice, divota.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:53 - pre 179 meseci
mali off:
ima neko podatke o demografskom razvoju severne koreje od 50-ih godina,od kada su prakticno izolovani?
tj kako su se toliko nakotili,ako nije bilo mesanja ljudi sa strane?
vel'ko rodoskrvnuce?
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 12:57 - pre 179 meseci
Citat:
Igor Gajic: Zato sam i napisao:

bolje da nisu ni postojale, samo su otvorili Pandorinu kutiju.


A zasto se niko ne buni protiv Pakistana koji ima nuklearku i zemlja je u gradjanskom ratu?

Protiv Izraela koji malo malo pa bombarduje nekoga, recimo Irak i Osiris reaktor, Sirija pre godinu dana, napada Liban proslog leta,preti Iranu taktickim nuklearkama.


Zato sto su S. Koreja i Pakistan kao dupe i oko. Neko je spomenuo Slobu i njegovo vreme, i kao, "da smo tad imali nulearku, ko zna sta bi sve bilo". Ne bi bilo nista. Cak i mi smo za S. Koreju pojam...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:00 - pre 179 meseci
Citat:

Zato sto su S. Koreja i Pakistan kao dupe i oko.


S jedne strane iskalkulisani,pragmaticni diktator a s druge skoro totalna anarhija predvodjena fanaticnim islamistima koji jedva cekaju da se dignu u vazduh u svetom ratu protiv nevernika.

Lep svet u kome zivimo...
 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
93.87.34.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:01 - pre 179 meseci
@challenger ja da imam nuklearku ja bi rokno pojedine administratore sajta kad god mi obrisu neki post!!! :P
P.S. toliko o slobodi govora !!!
P.S.S. odjavljujem se iz teme!!!
:)
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:03 - pre 179 meseci
^ Kakav je - takav je, nas je, jbg...

Btw. i te fanaticne islamiste vodi neko ko nije bas toliko fanatican, vec ima neki relativno razuman plan i program. A u S. Koreji je situacija obrnuta, vodje su poremecene
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:05 - pre 179 meseci
Citat:
Igor Gajic
A zasto se niko ne buni protiv Pakistana koji ima nuklearku i zemlja je u gradjanskom ratu?


Mozda zato sto Pakistan ne umire od gladi, i zemlju ne vodi diktator? ;-)

I, poslednji put kada sam proveravao - Pakistan definitivno ne vode nekakvi fanaticni islamisti. U poredjenju sa Sev. Korejom, Pakistan je visoko razvijena demokratska drzava.

Ako nisi primetio - tamo su prosle godine bili izbori, i covek sa blagim diktatorskim aspiracijama, prijatelj USA! je morao da se povuce... meni to ipak ne lici na diktat :)

Citat:
majstorjoe
@challenger ja da imam nuklearku ja bi rokno pojedine administratore sajta kad god mi obrisu neki post!!! :P


Cisto da ne bude zabune - to je neki drugi admin, a ne ja - ja nemam obicaj da brisem poruke u temama u kojima diskutujem ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:09 - pre 179 meseci
Da vode ih demokrate, kao sto mi imamo vlasti na Kosovu...

Koliko teritorije vode Talibani(i sve vise i vise se sire po Pakistanu, zemlja je na ivici kolapsa, 40% ljudi je ispod granice siromastva):




Opasno se priblizavaju S.Koreji i ne bi me zacudilo da ih i preteknu u tim parametrima...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:13 - pre 179 meseci
Citat:
Igor Gajic
Da vode ih demokrate, kao sto mi imamo vlasti na Kosovu...

Koliko teritorije vode Talibani:


Taj tvoj argument nema veze sa temom, a zasto?

- Talibani u Pakistanu kontrolisu pastunske oblasti i imaju blagu prisutnost svuda gde ima Pastuna, sto i nije za cudjenje - to su slabo razvijene periferne oblasti van bilo kakvih urbanih i industrijskih centara
- To nema BLAGE VEZE sa zvanicnim Pakistanom i centralnom vladom

A pogodi ko ima nuklearke i ko kontrolise iste? Talibani? Ne bih rekao :)

Odgovor je - Islamabad... znas, oni imaju skupstinu, izbore - poslednji put, kao sto rekoh, je USA covek (Musaraf) pukao i morao da se povuce na izborima. Nisu bas demokratija za primer, imaju politicka ubistva itd... ali su DALEKO od Sev. Koreje.

Pakistan je za Sev. Koreju zapad - i geografski i ekonomski :)

Citat:

Opasno se priblizavaju S.Koreji i ne bi me zacudilo da ih i preteknu u tim parametrima...


Pa sudeci po proslogodisnjim izborima, situacija nije bas takva kakva se tebi cini. To mozda i objasnjava zasto se, recimo, SBUN ne bavi Pakistanom i njegovim naoruzanjem vec Sev. Korejom.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:27 - pre 179 meseci
Što se tiče osiromašenog uranijuma, on se koristi u vojne svrhe jer ima izuzetno veliku gustinu (pa se koristi za municiju koja lakše probija oklope i štitove), a da nije toliko skup za proizvodnju. Cilj korišćenja osiromašenog uranijuma nije da se "ozrači" stanovništvo, jer ima jeftinijih i efikasnijih metoda da se to učini. Naravno da se ne bi trebao koristiti zbog potencijalnih malih količina radioaktivnosti, ali opet je činjenica da je osiromašeni uranijum "scare word" (zbog ključne reči "uranijum") i pominjao se na Dnevniku 2, davne 1999 koliko god je to bilo moguće.

A pazi našu propagandu:

Opasan radioaktivni materijal... IZA STAKLA! Čak i da su u pitanju alpha čestice malog dometa i još manje prodornosti, još nisam čuo da je to propisan način za čuvanje radioaktivnog materijala i njegovo prikazivanje publici.
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.74.*



+987 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 13:31 - pre 179 meseci
@Ivan:

Citat:

situacija nije bas takva kakva se tebi cini.


Pa sad... Izgleda da jos neko razmislja kao ja:

http://yaleglobal.yale.edu/display.article?id=12361

Citat:

As Vice President Biden has warned: "It is hard to imagine a greater nightmare for America than the world's second-largest Muslim nation becoming a failed state in fundamentalists' hands, with an arsenal of nuclear weapons and a population larger than Iran, Iraq, Afghanistan, and North Korea combined.” And President Obama deserves great credit for his April 29 statement that, “on the military side, you are starting to see some recognition just in the last few days that the obsession with India as the mortal threat to Pakistan has been misguided, and that their biggest threat right now comes internally.” It has been many, many years since an American President has spoken so publicly, truthfully, and bluntly to the leadership and people of Pakistan.

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 14:21 - pre 179 meseci
Ivane kada Amerikanci kazu:

"Mi smatramo da demokratska Rusija ne predstavlja opasnost po nasu bezbednost" to se moze i ovako procitati.

Narode nas, yebiga,

eto ima jedna zemlja mocnija od nas, nismo ih mogli nikako spreciti da se naoruzaju. I ne placite sto placate im gas jer jebiga da nema tih njihovih igracaka mi bi vec umarsirali u Sibir i delili ga za fraj. Sad cemo probati da im preko maske demokratije bacimo par NVO da ih ubede da im ne treba vojska kao relikt proslosti cime bi nas posao bio laksi. Ako ne uspemo, nema veze, restartovacemo odnose pa cemo videti dalje sta i kako dalje.


Prema tome, za zelenim stolom osmeh i kravta, a ispod stola prst na obaracu.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
...96.58.static.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day21.06.2009. u 14:46 - pre 179 meseci
Nevena79,
Citat:
Ne nego mi je apsoltno glupo da neko moze braniti na bilo koji nacin takvog coveka...
Ko brani tog coveka? Gde je napisano da ga neko brani, u ovoj citavoj temi?

Ako biram da ne odvajam svoje vreme za tog coveka, niti da brinem o njemu niti sta ce on uraditi, to je odmah znak da ga neko brani? A ko je to pa on da vredi toliko da svi misle o njemu?

Citat:
Ti ne brines oko toga sta ce on uraditi i da li ce, u sustini ne brinem ni ja jer me to jos uvek preterano ne dotice, ali po tebi niko ne bi ni trebalo da brine sto je u najmanju ruku sarhasticno.
Ne. Ko hoce moze da brine koliko im dusa to zeli. Upitala sam samo kakvu korist imaju od silne brige.

Citat:
P.S. i gde sam ja to napisala da si glupa? Da si lupetala, jesi, ali to dvoje nisu iste stvari.
U prethodnoj poruci si se bavila 'glupostima'. Sad je lupetanje. Ako je glupost i lupetanje sto se neko ne nervira u vezi ovog gospodina i njegovih pretnji, pa onda mogu zadovoljno da konstatujem da se takvo razmisljanje tice samo tebe, i ponovo te upitam – sta si dobila od silne brige i nerviranja za ovog gospodina i njegove pretnje? Meni se cini da zdrav covek moze da zaradi cir ili stres. Ovaj ako je bolestan i ako ce da okine, svejedno ce se to desiti, sa ili bez necijeg nerviranja; sa ili bez necijeg etiketiranja.

Svetska briga se uglavnom okrece oko medijske paznje, i njihove predstave stvari. Svi brinu o cikici u SK, dok su postali ravnodusni da ono sto druge cikice rade u njihovoj zemlji.

Citat:
...najmanje sto svet moze da radi je da brine.

Mozda. Meni je to luksuz. Ako bude bilo kakve koristi od nerviranja, javi mi, da i ja pocnem.


Challenger,
Citat:
@ _andjela_: Moze da "pukne" i vojnik, ali ne tako nepredvidivo ako je pod redovnim kontrolama/testovima/odgovara nekome. A ludak je vec "puk'o". Ako ti mozes da poredis ove dve stvari onda stvarno... Znaci, tebi je isto dati nuklearnu bombu Rusiji/SAD-u/Francuskoj i npr. S. Koreji/Talibanima?! Ako je tako, onda - no comment.

Kakvo poredjenje? Fino sam objasnila, a ti poredis pa poredis. Izvoli, slobodno poredi do sutra. Jedno pitanje za tebe: da li je manje opasno drzati arsenal ovakve vrste u SAD, nego kod tog gospodina u SK? Po cemu je zemlja koja vec 60-ak godina napada druge zemlje i vrsi teror nad njima bezbedna zemlja? Ovaj u SK trenutno terorise sopstvene gradjane, ponekad i zapreti ovima u komsiluku, ali se nije bavio osvajackim aktivnostima. Sad sto su SAD sami objavili da su bezbedna zemlja, da im ljudi trebaju verovati, bla bla bla...imaju svoje medijske kuce koje prenose ono sto im je u interesu, pa ko se upeca na mamac, njihov je. Kao sto je i Rim otkazao kad nije vise funkcionisao, ovima ne dajem vise od pet-sest godina.

Takodje, pitanje za tebe: sta konkretno dobijas nerviranjem i silnom brigom o stanju SK nuklearnog arsenala, i ko im sedi za trpezom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan warns that North Korea may fire missile at U.S. on Independence Day

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51912 | Odgovora: 349 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.