Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Učenik pretukao profesoricu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66421 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.86.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 07:53 - pre 180 meseci
Citat:
Evo bas veceras sam povodom ove teme sam gledala jednu emisiju. Naravno, gost je bila izvesna dama - psiholog iz UNICEF-a

Kad je u pitanju dotična gospodja iz UNICEFA-a, ona pokazuje istu vrstu agresivnosti kao i baraba koja je nasrnula na nedužnu ženu. Način na koji se ona bori za prava giliptera je primitivan i omalovažavajući za učesnike razgovora. Tokom cele emisije ista je prekidala, ometala i upadala u reč učesnicima diskusije. Takvi "psiholozi" su u velikoj meri doprineli sadašnjem haosu u školi. Njena agresivnost i primitivizam su pogonski motor za bezobrazluke koje vidjamo svaki dan.

Naša prava slede iz naših obaveza. Što više imaš obaveza to su ti veća prava. Ta baraba koja je nasrnula na nedužnu ženu nema nikakvu odgovornost niti obaveze ni u školi ni kod kuće. Društvo mora da nauči da razdvaja žito od kukolja. Dripac sa ovakvim ponašanjem je sam izabrao da nema nikakvih prava jer odbija bilo kakve obaveze, ne uči, ne dolazi na časove, siledžija. Nek priča ko šta hoće, ali ovakav nije zaslužio da se primakne trpezi koju su drugi pripremili.

Citat:
Piskaranje i citanje, ovde i na drugim mestima na web-u je kao dve blebetanje dve babe uz tarabu

Ovo "piskaranje" po internetu je i pokrenulo akciju i trglo društvo iz letargije. JAVNOST je generator svih promena u civilizovanom društvu. Zato treba vršiti pritiske na svaki (primeran) način, pa i peticijama, postavljanjem video snimaka na internet i vodjenjem ovakvih diskusija.

Kako će internet u budućnosti dobitjati sve veću ulogu i verovatno postati jedan od dominantnih načina komunikacije političar - biračko telo, to ovakve diskusije dobijaju na težini. Idealno bi bilo da ova diskusija inicira OSTAVKE svih, u tom lancu odlučivanja u prosveti, koji su bezbrižno dremuckali dok se po školama uzdižu i veličaju barabe i primitivci.


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 08:00 - pre 180 meseci
Citat:
milanche: Taj jedan stepen je javna peticija kojom bi svi koji misle slicno na odredjenu
temu (u ovom slucaju: da je krajnje vreme da se prestane sa negovanjem barabizma
u srpskom skolstvu) stavili svoj potpis (ili ime i prezime i e-mail adresu na online peticiji),
i to sve podneli ministarstvu, predsedniku vlade i predsedniku drzave.


izvinjavam se na off-u,kakva vajda od internet peticije?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 08:17 - pre 180 meseci
@ hemarikon Ko o cemu baba o ustipcima. Energiju treba trositi na primoravanje odgovornih da rade ono sto je u njihovom domenu delovanja. Zbog toga sto su po pravilu inertni . Ko garantuje da sledeci koji dodju na to mesto nece biti isti kao prethodni. A dok se oni smene i promene prodje vreme i tema ode u zaborav. Sto se tice kazni. Ako neko ima jedinicu iz hemije u avgustu postoji popravni. Jel' tako ? E pa isto tako ako neko ima jedinicu iz vladanja, zasto ne bi postojao popravni i za to . U vidu drustveno korisnog rada tipa pomoc u domovima za stare ili javnoj kuhinji jedno mesec dana u toku leta. I nema prelaska u naredni razred ako se ne popravi ocena vladanje. Naravno ta ocena treba da ulazi u prosek. Ideja je vec vidjena samo je malo modifikovana. Tako nece trecak da kaze nastavniku nemozes mi nista mogu da radim sta hocu.

[Ovu poruku je menjao stil dana 25.06.2009. u 10:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
91.150.99.*



+21 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 08:36 - pre 180 meseci
Citat:
Horvat: izvinjavam se na off-u,kakva vajda od internet peticije?

Nikakva!
Ima isti efekat kao i nekada čuveni simbol zapadnjačke demokratije i slobode govora "Hyde Park Corner"...
Ali za entuzijaste evo linka Petition Online (Go! Knock yourselves out!)


PS
U sveopštoj diskusiji o vaspitavanju dece vidim da se pominju lopate, oplavljivanje, šamaranje i ostali radikalni roditeljski metodi...

Jel to staro dobro "čupanje ušiju" potpuno izobičajeno ili mi se samo čini?

Ako dete vaspitavate šamaranjem i ostalim oplavljivačkim metodama, nije ni čudo da posle iste te metode primenjuje u komunikaciji sa okolinom.
"Čupanje ušiju" s druge strane potpuno gubi smisao, kad pomisliš da ga primenjuješ na nekoga ko nije dete u "vaspitnom uzrastu"...

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
...96.58.static.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 09:01 - pre 180 meseci
Citat:
Catch 22: ... nekoga ko nije dete u "vaspitnom uzrastu"... :)

Ovaj se sigurno nije ponasao kao dete, jer pojam dete obicno ne podrazumeva ponasanje pod gasom/drogom/alkoholom; pogotovo jer u 'vaspitnom uzrastu' koji mu pripisujes sam je bio u mogucnosti da bira da li da se alkoholise pred cas ili ne.

Postovana EmilijaV,

Citat:

Evo bas veceras sam povodom ove teme sam gledala jednu emisiju. Naravno, gost je bila izvesna dama - psiholog iz UNICEF-a valjda, bavi se nekim decijim pravima (ili tako nesto, nisam zapamtila detalje). ...

Dama o kojoj je rec je dosla u poslovnom aranzmanu. Ne zastupa bilo cija prava, nego samu sebe i svoj posao. Kao gost, ima pravo na svoje misljenje, i slobodna je da ga iznese. Vi kao gledalac te emisije, takodje ste slobodni da procenite sta je smece, a sta je korisno. Iako TV stanice biraju koga ce da pustaju sa lanca, pa pravac na ekran - predlazem selektivnost oko toga koga pustate u svoj dom.

U vezi damskih poteza, doticna dama je izabrala cutanje kao najprimerniji gest u vezi dosadasnjih desavanja u S. Mitrovici, iako je i sama (kroz gledanje snimka) imala uvid u nasilje koje se odvijalo tamo. Zrtve nasilja su bili i ucenici koji su se nalazili u ucionici u to vreme. Zasto nije podigla prst u vezi njihovih prava? Oni sasvim jesu deca, po nastupu koji su dali. Imala je citav prirucnik, vec ako nije bila u mogucnosti da se seti pravih reci ( http://www.unicef.org/serbia/PRIRUCNIK_31.3.pdf ).

Ovo je sminka sa UNICEF internet stranice:
Citat:
„ŠKOLA BEZ NASILJA“
Nasilje u školi je problem svugde u svetu. Skorašnji tragični događaji su nas samo podsetili da
škola više nije „druga kuća“. Nasilje među decom se manifestuje na različite načine: pretnje u razredu, uništavanje imovine, ponižavanje pred drugima, batine. Nasilje počinje u ranom detinjstvu. Posledice su dobro poznate. Žrtve nasilja gube samopoštovanje, plaše se da idu u školu, izostaju sa časova, dobijaju ocene koje su daleko ispod njihovih mogućnosti i boluju od raznih vrsta psihosomatskih bolesti. Moramo da delujemo sada da bi deca mogla da razviju svoj puni potencijal - i za žrtve i za počinioce, za svu decu.
UNICEF radi sa Vladom i timom stručnjaka na programu za borbu protiv nasilja u školi.
„Škola bez nasilja“ je sveobuhvatan program za učenike, nastavnike, roditelje i celu zajednicu, koji se spovodi za i zajedno sa njima. To je akcija za stvaranje škole po meri deteta.

http://www.unicef.org/scg
Posetite naš vebsajt!


U vezi vaznosti koja se pridodaje odredjenoj organizaciji, da li primecujete ujednacnost izmedju njihovog rada/akcije/reakcije u ovoj situaciji i kozmetickog pristupa pri ucestvovanju u izgradnji nekog dokumenta/prirucnika? Ne vidim kako je moguce da ih neko shvati ozbiljno, a kamoli da sami sebe shvataju ozbiljno.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.145.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 09:09 - pre 180 meseci
Oplavljivanje je spomenuto kao prevaziđena metoda od pre 30 godina, tada je to primenjivano za krupnije piydarije koje su pravili mladunci. Daljim usavršavanjem te metode, došlo se do "lopatanja", kao savremenog načina za kontrolu potreba dece.

Citat:
Catch 22
Ako dete vaspitavate šamaranjem i ostalim oplavljivačkim metodama, nije ni čudo da posle iste te metode primenjuje u komunikaciji sa okolinom.


E ovo nije tačno, jer u vreme kada su korišćene tradicionalne metode, učenici nisu šamarali nastavnike na času. Ako pretpostavimmo da se danas deca ne oplavljuju od batina, možemo da zaključimo da je nebitan način kažnjavanja deteta, nešto drugo izaziva agresiju kod dece.
Ja znam šta je to, ali nisam lud da kažem, pa da me proglasite za komunistu.


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 10:10 - pre 180 meseci
Ja sam vec proglasen za komunistu, pa mi svejedno. To je njihov "liberalni kapitalizam" i njegove "vrednosti". U moje vreme je sloj ovih koji bi se na kraju ovako ponasali zato sto su osiljeni, imaju pare, ovo ono, da im je to bilio dozvoljeno, bio medju nama omladinom nazivan "sminkeri" i kako sve ne, i sluzili su za sprdnju, bez obzira sto su imali pare, i takvi su se upinjali da ih normalni (dobri djaci) prime u drustvo pa makar i ako ce da ih sve vreme zaebavaju, samo da budu u tom drustvu. Cak ni deca najvisih funkcionera nisu smela ni da pomisle na ovakve stvari, iako je i medju njima bilo olosa i pravili su incidente, ali vise po kafanama, a kafane i sluze da se u njiema prave incidenti, pa je to drugo. ne kazem da prema nekima nastavno osoblje nije imalo malo blazi stav, mislim po pitanju kriterijuma za ocenjivanje, jeste, ali to je drugo. Negde su cak pravili posebna odeljena sa ovakvima, da ne smetaju drugim djacima, samo sto su izgredi onih "usiljenih" iz tog vremena bili u rangu "pozovu lift pa pobegnu" a ne napadi na nastavno osoblje. A onda se pojavio Sloba, ime ponosito, i vratio dostojanstvo i slobodu, i njegov sin Marko, koji je bio prvi od ovakvih - bahat, osion, primitivan, nasilan, samo zato sto ima ćaću a prilud je, geni su to. Doduse, drug Sloba je bio samo vrh ledenog brega, to jeste, a iza njega su bili razni "akademici" , "duhovnici" , "liberali" i slicni dusebriznici koji ce da vracaju "nacionalnu svest". A i vrednosti nisu bile ove sad, nego sve ovo sto je sad vrednost, tad je bilo mana i to je bilo sramota raditi. Sitnosopstvenistvo, laktasenje, hvatanje veza, podmicivenje, nadmetanje novcem - sve u svemu "liberalno - kapitalisticka" sveta krava - "davanje ljudima onoga sto zele". Oprijem dobro za to. Evo im sad, dobili su to sto zele - neuracunljive ludake na nivou zivotinje, samo gore, koji se setaju na sve strane i svuda su oko nas. A na kraju ima i da dobiju otvorene obracune na ulici izmedju ovih bahatih i onih kojima je prekipelo, kad jednom dodje do tacke da raja vise davati ne moze ni trpeti "liberalnoga" zuluma.

Cini mi se da sam pricao ovde istiniti dogadjaj iz jednog sela u kome je bio neki kabadahija kao ovaj koji se okomio na nekog slabijeg, malog i sitnog, kako sto takvi i rade i stalno ga maltretirao iz cista mira, jos iz detinjih dana. I tako prolazilo vreme godinama, i jednom ti udje ovaj mali u seosku kafanu, i kao po obicaju, ovaj kabadahija krene da ga maltretira i da ga tera iz kafane. Ovaj pokunjen, po navici, podje da izadje, zastane kod vrata, okrene se, izvadi noz i sjuri ga kabadiji u srce. Ovaj nije ni shvatio sta ga je snaslo. E to ima da bude na kraju ovde, masovno i svuda, a vec je pocelo. Jedan polivao benzinom one u upravi prihoda, onaj usao sa bombama u zgradu predsednistva, onaj pucao puskom na prolaznike iz cista mira, nastavnica osamarila bahatog kabadahikju koji je maltretirao deset minuta... Trazili ste slobodu - eto vam je.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.06.2009. u 11:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.4.*



+363 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 10:40 - pre 180 meseci
Secam se druge polovine 90-tih dok sam isao u srednju skolu. Imao sam za profesore vecinom staru garnituru, par godina pred penziju. Nikad niko nije ni pomislio da udari profesora niti da vikne na njega. Ne secam se nijednog slucaja da je profesor udario ucenika. Bez obzira na ogroman jaz u godinama i misljenju, postojalo je uzajamno postovanje. A i onda je bila kriza morala, tesko vreme, sankcije, male plate. Sad tog postovanja vise nema. Danasnje generacije prvenstveno srednjoskolaca su katastrofa i po pitanju ucenja i po pitanju ponasanja. Sestra mi predaje u jednoj srednjoj skoli i ne moze da se nacudi tolikoj drskosti i bezobzirnosti vecine. A o neucenju da i ne pricam. A 90% njih po ceo dan provodi na internetu blejeci u prazno...

P.S. Oni psiholozi sto nikad nisu udarili svoje dete i sto se zalazu za vaspitanjre dece nenasilnim metodama(pod nasilnim podrazumevam i one vaspitne ćuške), sigurno nikad nisu dospeli u situaciju da im dete krene stranputicom, da pocne uzimati narkotike, da krade, da postane fizicki nasilno. Oni su jednostvano naucili da vaspitaju decu i nikad nisu imali problema u tome pa nisu ni dospeli u situaciju da vide drugu stranu. A ne pomisljaju na to da ima mnogo roditelja koji ne znaju kako da vaspitaju decu ili to rade na pogresan nacin zbog sopstvenog neznanja ili jednostavno imaju previse zivotnih problema da se izbore s njima i onda kad im dete dospe u neku od gore navedenih situacija-onda se ovo desava.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 10:51 - pre 180 meseci
Tad se po inerciji jos odrzavao "komunisticki" moral iz sedamdesetih i osamdesetih, a ovo sad su generacije devedesetih, Slobini pitomci, i samo moze sve gore i gore da bude ako se to ne sasece u korenu. To si tako izgubljene generacije, ne treba njih previse zaliti, nego sta je tu je, problem postoji, od 99% pripadnika tih generacija nikad nista nece biti u zivotu i to je to, a ono sto treba da se resi je kako njih silom drzati u takvom stanju da ne smetaju drustvu. Oni koji nisu izgubljeni su ovi sad sto imaju tu do desetak godina, i oni treba da se spasu, a ovo sve, ma nema nista od toga. Silom to da se drzi u kakvom - takvom stanju da nije opasan po okolinu i to je to. Mozda da se u svako odeljenje uvede neko sa znanjem borilackih vestina ko ce da odrzava red. Nastavno osoblje ne sme da fizicki "disciplinuje" ucenike, ali neka agencija za zastitu sme. Mogu skole da angazuju te agencije i gotovo, a drzava da dotira sredstva, zbog viseg cilja. Ovo ce nekome da deluje ludacki, ali to je resenje. Ne znam kako je sa zakonskim okvirima za tako nesto, ali ako ih nema, treba da se naprave.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 10:52 - pre 180 meseci
@ Lesli SM i Marko mu su deca komunizma. To je ono u sta se taj sistem na kraju pretvara. Veliki eksperiment koji nije uspeo zbog toga sto nije uzeto u obzir da su ljudi kvarljiva roba ako ih niko ne kontrolise. Pedagozi i nastavnici nemaju polugu kojom mogu nesto uciniti da se stanje promeni na bolje. Zato sto oni koji to propisuju nemaju nikakvog radnog iskustva sa decom. Trebalo bi da provedu mesec dana u problematicnoj skoli pa onda da daju preporuku a ne ovako napamet na daljinski.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 10:57 - pre 180 meseci
Citat:
fanfon: P.S. Oni psiholozi sto nikad nisu udarili svoje dete i sto se zalazu za vaspitanjre dece nenasilnim metodama(pod nasilnim podrazumevam i one vaspitne ćuške), sigurno nikad nisu dospeli u situaciju da im dete krene stranputicom, da pocne uzimati narkotike, da krade, da postane fizicki nasilno. Oni su jednostvano naucili da vaspitaju decu i nikad nisu imali problema u tome pa nisu ni dospeli u situaciju da vide drugu stranu. A ne pomisljaju na to da ima mnogo roditelja koji ne znaju kako da vaspitaju decu ili to rade na pogresan nacin zbog sopstvenog neznanja ili jednostavno imaju previse zivotnih problema da se izbore s njima i onda kad im dete dospe u neku od gore navedenih situacija-onda se ovo desava.

Ovo je sve 100% tacno. Moguce je ocuvati dete i vaspitati ga u pristojnu osobu i bez da ga jedan jedini put fizicki ili na bilo koji drugi nacin kaznis, ali to treba umeti, treba imati vremena i strpljenja za to, i odredjene genetske predispozicije, mislim kod sebe, pa i kod deteta, a to ne moze svako. Ostalima treba da pomogne celo drustvo, a one koji su vec ispusteni i postali malo da kazem nenormalni, treba na silu sprecavati da svojom nenormalnoscu prljaju drustvo. Mislim, ne uklanjanjem takvih, nego njihovim nasilnim uklapanjem u neke norme civilizovanog ponasanja, ako treba pomocu hemikalija - onda pomocu hemikalija. Po jedan "wedlock" svakome na glezanj koji je nemoguce skinuti i koji ce u odredjeno vreme da ispusta sedative, pa da vidis preporoda.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 11:03 - pre 180 meseci
Citat:
stil: @ Lesli SM i Marko mu su deca komunizma. To je ono u sta se taj sistem na kraju pretvara. Veliki eksperiment koji nije uspeo zbog toga sto nije uzeto u obzir da su ljudi kvarljiva roba ako ih niko ne kontrolise. Pedagozi i nastavnici nemaju polugu kojom mogu nesto uciniti da se stanje promeni na bolje. Zato sto oni koji to propisuju nemaju nikakvog radnog iskustva sa decom. Trebalo bi da provedu mesec dana u problematicnoj skoli pa onda da daju preporuku a ne ovako napamet na daljinski.

Ajde bre ne pricaj tu, jesu li i UK skolama deca komunizma i eksperimenti? Jel napadaju tamo djaci nastavnike? Mislis da u mojoj skoli nije bilo "problematicnog" odeljenja? To su bili ucenici metalske struke i slicni, ja sam isao u Suvaricu. Sve sam kabadahija i ulicni sibadzija, ali niko od njih nije napadao profesore. Druge su bile moralne vrednosti drustva i vrednosti uopste, znalo se, ko ide u bolju skolu / smer taj ce posle i bolje da zivi. Tako je bilo i pre "komunizma" u kraljevini. Sta je taj zli komunizam tako drasticno promenio po pitanju odnosa prema skoli i odnosa ucenika prema nastavnom osoblju, u osnosu na isto to u kraljevini ili "kapitalizmu", osim sto je doveo skolske ustanove u svako selo i opismenio ljude? A onda je vas drug Sloba sto treba svecu da mu palite vratio vama ovu slobodu u kojoj nije vazno ko u koju skolu ide i sta ko zavrsi nego ko je vece golo gomno i smrad od coveka taj bolje prolazi. Vi "liberali" ste u stvari napravili ovog junaka. Sto se se more hvatali za nesto da se qrcite kad ne umete da letite? Vi cete da uvodite liberalizam. Ne znate ni sta je to.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 11:14 - pre 180 meseci
Citat:
stil: @ Lesli SM i Marko mu su deca komunizma. To je ono u sta se taj sistem na kraju pretvara. Veliki eksperiment koji nije uspeo zbog toga sto nije uzeto u obzir da su ljudi kvarljiva roba ako ih niko ne kontrolise. Pedagozi i nastavnici nemaju polugu kojom mogu nesto uciniti da se stanje promeni na bolje. Zato sto oni koji to propisuju nemaju nikakvog radnog iskustva sa decom. Trebalo bi da provedu mesec dana u problematicnoj skoli pa onda da daju preporuku a ne ovako napamet na daljinski.

U stvari u pravu si za jedno, u ovo se pretvara taj vas veliki eksperiment sa "liberalizmom" koji nije uspeo zbog toga sto nije uzeto u obzir da su ljudi kvarljiva roba ako ih niko ne kontrolise. Ovi sad su vas proizvod, deca devedesetih i pocetka dvehiljaditih, a komunizam je odavno mrtav i u komunizmu je bilo kontrole pa da se sve pusis.

Moju familiju sa obe strane cine uglavnom prosvetni radnici, od nastavnika do profesora fakulteta, i znas sta su oni radili u zlom komunizmu? Pravili su posebna odeljenja od problematicnih da ne smetaju ovim da kazem normalnima, i prema njima su imali blaze kriterijume za ocenjivanje. Samo sto ti problematicni i ovaj sad olos nisu u istom rangu, nego su tad problematicni bili u rangu huligana koji se gadjaju papiricima na casu. Deo njih iz tog odeljenja su vec bili na putu da postanu teski alkoholicari sto su kasnije i postali, vecina je vec umrla od pica. Pa niko od njih glas nije podigao na nastavno osoblje, a kamo li da nekoga napadne, a tad nastavnica o kojoj je rec imala 22 godine, samo sto je zavrsila skolu.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 11:32 - pre 180 meseci
Nisi u pravu. Nasilje se desava zato sto mogu i zato sto smeju. Sto nije napao nekog profesora od dva metra nego je nasrnuo na zenu od 60 godina, pi***ca. Pa je jos isao po uverenje o nanetim povredama, kao prebila ga bakica. O zemljo otvori se. Nasilje u skolama se nije prosirilo preko noci. Prvo su na udaru bila deca koja su se trudila da nesto nauce-oni su streberi. Oni su izvrgavani ruglu i torturi. Zatim i svi koji su razliciti na ovaj ili onaj nacin. Zato sto je za neko znanje ili sportsku vestinu potrebno uloziti vreme i trud. Lakse je "izvesti" nesto i oduzeti vreme od casa nego se na neku drugi nacin istaknuti. Vecina nastavnika nije reagovala na takve pojave a i kada bi reagovali to bi bilo u vidu razgovora sa psihologom ili direktorom i sutra isto. E sad, streberi su istrebljeni pa su krenuli na nastavnike. Tako to ide. A sto se tice liberalizma. Bolje je coveku objasniti zbog cega nesto (dobro) treba da uradi nego ga naterati da to uradi. Jer sutra kad okrenes ledja (citaj: diktator umre) dolazi do skretanja sa puta (citaj: haos, ko pusteni s lanca itd.) Tezi je put liberalno vaspitanje kada nesto radis ili ne radis ne zato sto se bojis vec zato sto to zelis ili ne zelis da radis bilo da je vaspitac tu da te kontrolise ili ne.

[Ovu poruku je menjao stil dana 25.06.2009. u 12:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 12:31 - pre 180 meseci
Kakav diktator? Ko je govorio o diktatorima? "Diktator" treba da bude drustvo a ne neki pojedinac, recimo eto Tito. Ne to, nego treba da drustvo pomocu instrumenata prislile ovakve drzi na uzdi i da u svojoj kulturi ne gaji nasilje i balkanizam*, nego neke pozitivne moralne vrednosti, od kojih je ta da bolje u zivotu prolaze oni koji bolju skolu zavrse i da je "znanje moc", a "snalazljivi" jedino mogu da pune zatvore, 99,999% njih, ne sporim da i medju njima ima kakav kvalitetan covek. A za takvo drustvo je potreban kvalitetan ljudski materijal, a ne divlje horde sa Balkana i njihova "elita" sastavljena od poluintelektualaca i diplomiranih primitivaca. Kakviste vi Englezi... takvi vam i liberali. I drustvo koje su oni napravili.

Ovo drugo si u pravu, ali ko je stvorio taj sistem vrednosti u kome su "streberi" budale a "snalazljivi" su ugledni gradjani? Mrski nam komunisti nisu. Na kraju to nije ni vazno, nego je vazno da se problem resi, a ko je kriv, time se bave oni koji ne zele da rese problem nego samo hoce da ga tupe.

BTW, isto su oni od pre bili komunisti koliko su i ovi koji su ovakve proizveli liberali. U stvari, ja uvek kad napisem "liberal" i slicno mislim na ove pomodarske wannabe srboliberale, ne na one u pravom smislu te reci. Pravih liberala i nema, kao sto nema ni pravih komunista, a i ako ih negde i ima, bave se uglavnom sobom i za sebe osvajaju slobodu i ne trude se da nikome nista objasnjavaju jer znaju da tzv covecanstvo cini uglavnom stoka kojoj ne moze nista da se objasni.
Citat:
stil: Pa je jos isao po uverenje o nanetim povredama, kao prebila ga bakica.

Nije niko isao nigde, nego je ćaća posle objavljivanja snimka i dizanja halabuke potplatio nekog pripadnika mafije u belom da izda falsifikovano uverenje sa datumom od pre nedelju dana.

* izraz koji oznacava nacin i sistem koji vlada u javnom zivotu balkanskih drzava i naroda: beznacelnost, borba nedopustenim sredstvima, podvala, politicka ubistva, podmicivanje, strast za bogacenjem, puzavost prema visim, a grubost prema nizim od sebe, zajednicka karakteristicna pojava kod balkanskih naroda.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.06.2009. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.153.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 12:45 - pre 180 meseci
Danas sam posalo pismo (postom) na sledece adrese:

Ministarstvo obrazovanja i sporta Republike Srbije
Nemanjina 22-24.
11000 Beograd

Republička prosvetna inspekcija
Nemanjina 22
11000 Beograd

Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje
Bulevar Mihajla Pupina br. 16
21000 Novi Sad


Skupština opštine Sremska Mitrovica
Prosvetna inspekcija
Svetog Dimitrija 13
21205 SremskaMitrovica


text pisma glasi:




ADRESA

Predmet: Pismo podrške

Poštovani,

Kao građanin i državljanin Republike Srbije ovim putem želim da uputim pismo podrške nastavnici hemije Mariji Mošić iz Srednje tehničke škole „Nikola Tesla" u Sremskoj Mitrovici.

Upoznat sam sa nasiljem počinjenim nad njome putem sredstava javnog informisanja.

U ovom groznom slučaju nastavnik, slabijeg pola, koja po godinama može da bude ne samo majka već baka napadaču, smatram reagovala je u afektu, i prvenstveno u strahu za svoj fizički integritet a braneći se od nasrtaja učenika. Na snimku se to jasno vidi.

Nedopustivo je da se posledice nasilničkog ponašanja pijanog učenika pripisuju nekome ko je radio svoj posao. Gospođa Marija Mošić je branila čast i ugled ne samo svoj lični nedopuštajući učeniku da otme dnevnik i ispravlja ocene, već i svoje profesije kao i društva u celini.

Kako nju nije imao ko da zaštiti na vreme, i sada je javno izložena osudi, ponavljam, evo ja to sada činim i stajem u njenu odbranu, kao i u odbranu sitema školovanja i nastavnog osoblja.

Jer, našu decu, neće imati ko da vaspitava, uči redu i disciplini, usađuje ispravne vrednosti i znanje, ukoliko se dopusti osuda samoodbrane.


Ja dole potpisani, ukoliko smatrate da treba, stojim Vam na raspolaganju,


Ime i prezime, zanimanje
Adresa.

Beograd, dana 25. juna 2009.



gleb
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 12:51 - pre 180 meseci
Sve što je uradila nastavnica hemije je za pohvalu. Vredan rad, doslednost u ocenjivanju, odanost profesiji i poslu, hrabrost da se suprotstavi vucibatini, strpljenje u pokušaju da se nasilnik prizove razumu. Pokrajinski sekretar i direktor a na kraju i ministarstvo su se pokazali nedorasli problemima koje godinam guraju pod tepih, umesto da se suoče sa javašlucima sopstvenog nerada.

Ono što je iznenadjuje to je da i orgnizacije koje krasi medjunarodna reputacija, imaju takve promotere poput nabedjenog psihologa u TV emisiji od sinoć. Psiholozi često govore da postoje osobe koje se ponašaju kao žrtva i da je to negativan stereotip koga se treba osloboditi. Ali istovremeno gospodja samozvani psiholog kritikuje hrabrost nedužne žene, koja je smogla snage da se suprotstavi barabi. Time se gospodja svrstava medju orlušine koji se s visina obrušavaju skrivajući se iza maski takozvanih "pshiloga". Jedno govore, drugo rade, tipično za licemerne.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 12:57 - pre 180 meseci
Evo im ga krivac, ovima sto vole da traze krivce:

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 13:50 - pre 180 meseci
Lesli slazem se sa tim sto si rekao. Dodacu samo ovo. Ja ne pokusavam nikoga da kopiram, ja samo kazem pisem ono sto mi zdrav razum nalaze. To samo mozda lici na liberalizam mada je meni totalno svejedno kako ga zoves. Cisto da ne ispadne da guram nekakve tudje ideje i tako to. Sto se tice peticija i podrske. Jako bitno je da tema odrzava zivom (u fokusu) u javnosti dovoljno dugo da bi doslo do nekakvog pomaka. Saradnja sa novinarima je jako bitna.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 16:39 - pre 180 meseci
@Leslie,

moram da ti malo korigujem istorijske cinjenice.

Odlicno pamtim momenat, cak i godinu (ili par godina) kada je pocelo gazenje stoletne tradicije postovanja
skole i profesora vise nego rodjenog oca.

Iako je cinjenica da je Slobin Marko vrlo izrazit primer, nazalost pocelo je 5-6 godina pre njih dvojice.

Negde sredinom osamdesetih godina, Srbija je nekim cudom imala nevidjenu kolekciju muzicki talentovane
dece, koja su munjevito poosvajala gotovo sve sto se moglo na tadasnjim evropskim muzickim takmicenjima
(Stefan Milenkovic, Natasa Veljkovic, Ilija Marinkovic, Veljko Klenkovski, Maksimilijan Emanuel Cencic...koji
su bili bas deca, a nesto malo stariji sa nista manjim uspehom Aleksandar Madzar, Rita Kinka, ...sve do
seniora Kemala Gekica).

Apsolutno koincidentno sa pojavom te dece (koja su de fakto bila samo vrh ledenog brega, tj. posledica
dobrog rada u muzickom skolstvu, popularnosti svega vezanog za muziku, dobre muzicke klime uopste), pocelo
se sa agresivnom promocijom obicnog ulicarstva i barabizma.

Pra pocetak cele price koja je danas jasno vidljiva je serija "Sivi Dom", o deci/sloju stanovnistva koji u to doba
(sredina osamdesetih kojih se izuzetno dobro secam) nije postojao ni u promilu promila, pravljena u dusebriznickom
maniru slicnom pomenutoj gospodji (deca su nam strogoscu sprecena da na miru ispoljavaju svoje huliganstvo).

Kompletna disproporcija izmedju onoga sto je de fakto postojalo u realnosti (tj. gomila kvalitetne dece koja se
izuzetno uspesno bave lepom i smislenom delatnoscu i de fakto sire ugled zemlje) i medijske paznje okrenute na
stranu necega sto u realnosti nije postojalo ni u promilima je i glavni razlog sto sam celu pricu dobro zapamtio.

Samo nekoliko godina posle toga, desava se konkretna realna sekvenca - iz inostranstva se polako vracaju
istaknuti kriminalci, klinci iz mog kraja (oni sto sam im namestao lanac na biciklu dok im curi slina iz nosica) su
postajali segrti (kradje, uglavnom) po zapadnoj Evropi, da bi pocetkom devedesetih paradirali po beogradskim
kaficima sa obaveznim pistoljem za pojasom, ginuli od droge, pucnjave, bombi, sacekusa.

Negde 1987-me me je frapiralo saznanje da je brat mog skolskog druga, jedan mnogo simpatican beogradski
mangupcic + odlican djak, sacekao nama poznatog profesora istorije iz nase gimnazije, uvrnuo mu ruku iza skole
i pretio mu sto mu je dao cetvorku a ne peticu (????).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66421 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.