Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Učenik pretukao profesoricu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66417 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
...96.58.static.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 16:18 - pre 180 meseci
Citat:
zrachko: 24.06.2009. u 15:47
[objavljeno: 26/12/2008]


UPRAVO TO! Zato sam i napisala da je 'komedija'. To 'sada' traje vise od pola godine! Kao da idu na pripreme vezane za Olimpijske Igre.

Ni TV stanicama nije dozvoljeno da emituju snimak onako kako je napravljen, a gotovo sve su uskocile da prenesu bez 'edit' dugmica.


Hemarikon,
Citat:
Veronauci nije mesto u gradjanskim školama. ... I ono što me zanima, ko finansira izvodjenje nastave veronauke?

Pod 'gradjanskim skolama' da li mislis na drzavne skole? U vezi finansiranja izbornog predmeta, gradjanskog vaspitanja, isto pitanje – ko finansira izvodjenje nastave gradjanskog vaspitanja?

Predlazem uvodjenje novog predmeta u skoli, gledajuci da neki roditelji/staratelji nisu zainteresovani da se bave svojom decom. Predmet bi se zvao 'vaspitanje'. Sve ono sto treba da znate, a nisu vam rekli. Catch up session.

[Ovu poruku je menjao _andjela_ dana 24.06.2009. u 17:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 16:44 - pre 180 meseci
A sta bi ste vi hteli? Da svi dogadjaji ostanu zauvek zataskani, kao sto mnogi verovatno i ostaju? Zato zabraniti snimanje? Mozete da iznosite razne predloge, al nema od toga nista, dok se ne snimi
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.163.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 17:26 - pre 180 meseci
e ovako..

http://www.youtube.com/watch?v=BdcPJdR9vxs
gleb
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
79.101.240.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 17:27 - pre 180 meseci
naslovna strana dasnjih vecernjih novosti, kao iz zabavista:
"nastavnica prva udarila !"
hahaha :D

prosvetna retrospektiva:
http://www.glas-javnosti.rs/cl...ko-cobanski-umoran-od-nepravde
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 17:56 - pre 180 meseci
Citat:
Maloletni O. Z. organima gonjenja juče dostavio nalaz lekara, u kome piše da je u skandalu u školi „Nikola Tesla”, 16. juna, na času hemije, on zadobio povrede nosa, pa ispada da je on dobio batine od profesorke hemije

A prica li se nesto sta ce da bude sa pripadniko mafije u belom koji je 10 dana posle dogadjaja u zamenu za pare izdao to falsifikovano uverenje sa datumom od pre deset dana?

Da se mi ne lazemo, ko ovde u vezi bilo cega trazi nesto od tzv institucija, taj je budala. Pa oni su i Arcibalda Rajsa ubili sikanirajuci ga, a covek imao bolesno srce, pa nece da maltretiraju ovu profesorku i slicne. To su obicne primitivne zivotinje koje se spsdaju sa civilizacijom, balkanišen šv..., i takve treba unistavati nemilice. Kakve institucije, to su gluposti, ovde su vazda zrtve proglasavane za krivce cim se obrate "institucijama" i ako se covek obrati tamo, tu samo ako je normalan moze da dodje do ubistva, ali on da ubije onioga iz tzv institucije ko se mnogo qrci pa pocne da ga ponizava. To su znali i oni koji su premlatili bivseg ministra sto voli da kraducka i pali ambasade, ono kad je imao "mozdani udar". Tako se to radi. Udri bandu.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 24.06.2009. u 19:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 18:04 - pre 180 meseci
Citat:
llux: A sta bi ste vi hteli? Da svi dogadjaji ostanu zauvek zataskani, kao sto mnogi verovatno i ostaju? Zato zabraniti snimanje? Mozete da iznosite razne predloge, al nema od toga nista, dok se ne snimi

Jasta, ja pocinjem to da primenjujem, danas mi krivo bilo sto sam zaboravio da uopste to moze, jer retko koristim mobilni, ali sam se kasno setio, i za sledeci put bicu spreman. Dodjem ti ja na red na salteru u opstini, kad ona sto tamo lupa pecate ustade pa sede malo dalje da pusi. Nisam mnogo ni cekao, ni 5 minuta, samo jedan bio ispred mene, ali ipak odoh ja, necu budale da cekam da puse. Posle se setih da sam mogao da kazem fazon iz Surde "mi li be ovde treba da cekamo dok ti pusis, zabrekla si u tu fotelju kao da ces jaja da izlegnes, more mrš" i da snimim to sve mobilnim pa da postavim na youtube, ali kasno. Ima da ih snimam od sad stalno pa da napisem "ovo je taj koji se na vezu nabio u opstinu da prima platu ni za sta, a onda sedi i pusi dok ljudi cekaju". Samo 25 po turu asovom, nema druge, crna reka je zakon za takve.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 18:19 - pre 180 meseci
Svi do jednoga, počev od pomoćnika direktora, direktora, prosvetne inspekcije, ministrstva i ministra treba da daju ostavke. Svi oni znaju šta se dogadja po školama. Ovo nije ni prvi ni poslednji slučaj maltretiranja nastavnika. Dogadja se svakodnevno. Kakav je to ministar ano ne zna šta mu rade podredjeni. Pravo je rešenje da se napuste udobne fotelje usled prikrivanja kaznenih dela. Direktori po svojim ormarima prikrivaju na hiljade prijava nedoličnog ponašanja učenika. Svi to znaju. Namešteni inspekcijski izveštaji uvek konstatuju da se sve odvija u granicama dozvoljenog. Šta će takvi inspektori, da čuvaju sistem u iluziji? Njihov zadatak se zna, ali ga oni ne obavljaju na propisan način jer je najbolje ne talasati.

Umesto da obavljaju posao za koji su izabrani i plaćeni ovi smradovi puste vetar i ćute. Sad su podigli glas na bespomoćnu ženu glumeći strogoću na najslabijem. Svi do jednog nastavnika mogu da se oglase i kažu da su ne jednom već više puta trpeli razna poniženja tokom poslednjih par nedelja školske godine kad se zaključuju ocene. Zašto ćute? Gde je sindikat prosvetnih radnika? Što ne uzme u zaštitu svoje članove od kojih redovno u pohlepi otima članarinu. Sve je to korumpirano. Svi ćute i puštaju da hijene nekog rastrgnu. Kad se hijene zasite ostali su neko vreme mirni. A na jesen iste priče. Možda i u većem obimu nego do sada.

Prema tome OSTAVKE. Da su to ljudi već bi podneli OSTAVKE.

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 18:42 - pre 180 meseci
A sta sam vam ja juce kaz'o:
Citat:
Đak batinaš može da bira novu školu, a može opet i u staru

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=55201
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.185.96.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 19:59 - pre 180 meseci
Ljudi, da ne budemo u zabludi. Kada bi barabe u ministarstvu zajedno sa svojim poltronima direktorima reagovali na prijave
nastavnika kad se desi incident u školi taj baraba uopšte ne bi smeo ni da pridje katedri a kamoli da nasrće na nastavnicu. Sve prijave nastavnika na nedolično ponašanje učenika završe tamo gde se voda pušta iz kotlića. Ponašanje nastavnika, profesorice u ovom slučaju je iznudjeno u očaju. Ovkvih primera ima bezbroj i kumuju im upravo oni koji sada jezde u kaznenim povorkama pozivajući direktora da pokrene disciplinski postupak. Ni reči o hiljadama prijava koje su podnete protiv istih takvih vandala, učenika, roditelja koji dolaze u školu da se obračunaju itd. Trebalo bi pokrenuti postupak po svim tim prijavama i "oribati ledja" svima koji su to zataškavali i proganjali nastavnike koji su to prijavljivali.

Svi oni "pedagozi" koji misle da znaju bolje od aktuelnih nastavnika da pridju učeniku, neka izvole u školu i to pokažu. Veoma sam zainteresovan da to vidim, jer sam ne umem da objasnim, barem ovakvim živahnim učenicima. Hemija je fakultet koji se završava tako što radite dnevno 10-15 časova i nikako nije prijatno i bezbrižno studiruckanje kao na nekim drugim fakultetima. Ne očekujte od ljidi koji toliko rade da budu zabavni komičari.

Na kraju da ispričam jedan slučaj za koji sam čuo da se dogodio u Indjijskoj osnovnoj školi "Petar Kočić". Jedna vaspitačica je u dvorištu zatekla grupu predškolske dece??? kako se igraju tako što su napravili vešala i spremali se da obese jednog mališana. Nakon intervencije da spreči takvu "igru" vaspitačica je slučaj prijavila direktorici. Odgovor direktorice je bio "ne treba ti sve da primetiš". Mislim da je slučaj prijavljen i policiji ali ni tu nije bilo intervencije.

Ukoliko neko ima drukčijih informacija neka me demnatuje ili priloži detalje.

Povodom iste škole, "Petar Kočić" u Indjiji, slučajno sam prolazio tuda pre desetak dana. Na prvom spratu u neposrednoj blizini sportske hale nalazi se učionica, koja je u vreme trajanja časa bila bez nastavnika. Učenici su bili u učionici, lomili nameštaj a delovi su leteli kroz prozor. Prosvetni inspektor ima kancelariju na dvadesetak metara od škole i to sa te strane. Da li je bilo neke intervencije? Nije mi poznato. Zašto nastavnik nije bio načasu? Zašto direktor nije obezbedio zamenu ako je nastavnik bio sprečen da dodje na čas? Hoće li biti inspekcijskog nadzora ili nećemo talasati?

Ukoliko se opisani dogdjaji nisu desili, demantujte me.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 20:02 - pre 180 meseci
Srbadijo medju sljivama, i vi li ste ljudi.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 20:08 - pre 180 meseci
Nista cudno. To je standardna procedura vec vise od 20 godina. Sad kad dodje u novu sredinu biva jos gori prema nastavnicima a sta cini drugim ucenicima da ne pominjem. Predstavlja glavni remetilacki faktor u nastavnom procesu. To je sablon koji sam video vise puta . @ hemarikon iako se u globalu slazemo retorika kojom govoris mi se ne svidja jer mi je poznata (foteljasi, poltroni ...) Stvar nije u beskonacnom kao na traci menjanjem kurte za murtu na vlasti. Vec u traganju za nacinima da se oni koji su sada tu a nasledili su to stanje nateraju da nesto ucine da se stanje u njihovom domenu delovanja promeni na bolje.






[Ovu poruku je menjao stil dana 24.06.2009. u 21:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 20:17 - pre 180 meseci
E zato je u kraljevini Jugoslaviji postojao propis da ucenik koji napadne nastavnika vise ne moze da se upise ni u jednu skolu na teritoriji zemlje. Ja jes da sam fan eseferjot, zbog rezultata joj, ali imalo je i u kraljevini dobrih stvari. Takodje bi trebalo vratiti telesne kazne za ove sto izdaju lekarska uverenja sa 10 dana zakasnjenja i sprdaju se sa civilizacijom muckajuci u skladu sa propisi. Takvi mi se posebno gade, i kon'jma za repove bi po meni bila primerena kazna za njih. Kako se meni cini, ovde se sve krece prema ponovnom formiranju hajduckih i vigilante druzina koje ce da se bore protiv slobodarskog zuluma i ovakvog izivljavanja zadriglih i osionih vezaša koji zloupotrebljavaju pravni sistem nad proleterima i ostalom sirotinjom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Guardian_Angels

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 24.06.2009. u 21:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.59.*



+1 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 21:31 - pre 180 meseci
Za ovakvo debilno ponašanje problem je u roditeljima. Nemaju vremena za svoju decu. Vaspitava ih ulica. Deci fali roditeljska ljubav, a ne neki džeparac.

Ovog STVORA roditelji su se setili da kazne letovanjem tek kad je nagruvao tolike kečeve. Gde su bili cele godine kada ih je on vredno gajio? Verovatno ni jednom nisu otišli u školu da vide šta se dešava sa njihovim, još uvek maloletnom, detetom (npr. otvorena vrata i sl). Ko zna da li su uopšte i pitali to svoje dete šta radi u životu, kako je u školi, kakvi su mu prijatelji, da li ima devojku, šta ga muči. Roditelji ne poznaju svoju decu. Zanemarili su ih. Decu ne može da vaspitava škola, nego kuća, a toga retko ima.

poenta je: dotična profesorka je verovatno idiot, ali on nije smeo ni da je takne. Ako je imao problem sa njom (zbog njene neprofesionalnosti) trebalo je roditeljima da se obrati za savet i pomoć, a roditelji da mu pomognu.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.94.*



Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 21:42 - pre 180 meseci
Citat:
Stvar nije u beskonacnom kao na traci menjanjem kurte za murtu na vlasti.

U ovoj državi postoje milioni nezaposlenih poštenih ljudi, koji su nezaposleni samo zato što nisu korumpirani. Sa druge strane šaka baraba se već godinama, mnogi decenijama, smenjuju u upravnim odborima preduzeća na koje nisu potrošili ni prebijene pare a kupe kajmak šakom i kapom. Sve te barabe treba uvaljati u katran izmet i perje. Na rukovodeća mesta treba dovesti nove ljude. Niko ne treba da bude u upravnom odboru večito jer mora doći red na sve one druge, valjda će se naći neko pošten. U svakom slučaju ove barabe nisu opravdale svoje privilegije.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 22:37 - pre 180 meseci
Ma kapiram ja to. Treba razmisljati o tome u vreme izbora. Sada u ovom trenutku na ove koji su sada tu treba vrsiti pritisak da nesto ucine,svako u svojem domenu delovanja. Tema je nasilje u skolama a ne upravni odbori.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.221.*



+21 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu24.06.2009. u 23:54 - pre 180 meseci
... izgleda da nekim učesnicima u ovoj diskusiji nije dobro, ako smem da primetim!

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 00:18 - pre 180 meseci
Aha, ovima koji nalaze nacine da relativiziraju zlikovacku prirodu ovog potencijalnog ubice.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 00:56 - pre 180 meseci
Jbg, u ovoj drzavi moze da radi ko sta hoce, samo nek se pozove na zapostavljeno kucno vaspitanje i nedostatak roditeljske ljubavi, i odma ce se naci razni pojedinci, "udruzenja" i slicni da ga sazaljevaju i pomazu mu da istraje i dalje na tom svom putu.

Ima ljudi koji su djubrad i stoka bez obzira na roditeljsku ljubav i to je tako (nauka dokazala da se covjek radja sa ugradjenih 60% licnih osobina i ako je po rodjenju 60% stoka, ne moze se sa onih preostalih 40% preobratiti nikakvim kucnim vaspitanjem i roditeljskom ljubavi, vec iskljucivo mjerama na koje stoka reaguje, kao sto su npr. pendrek, lopata i sl.)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 01:19 - pre 180 meseci
Citat:
_andjela_: Hahahahahahahah...ovo me podseca na npr. Oprah i plasiranje 'lifestyle'-a. Ovakve trebaju da su vam roletne, ovakve boje trebaju da su vam peskiri, ovakve krevete trebate kupovati, ovakvu hranu trebate jesti...bla bla bla. Zalosno je, ali u gledanju par takvih emisija, samo npr. troje od desetoro 'vaspitaca' sa kutije su imali zdravu i pravu decu, jer se ostatak uzurbano bavio drugim ljudima/karijerama/problemima. Zaboravili su na svoju decu. E to je tuga. A onda istog puste na kutiju da ti kaze kako je najbolje da ljudi paze na svoju decu? Mnogo opasna stvar.

Pa bas tako se mi ponasamo kad nam se prica o Evropi i tamosnjim dostignucima civilizacije! Kao ovce! I vaspitanje dece je postalo "lifestyle"! Tamo nam neki rekli kako treba vaspitavati decu, pa se onda kod nas namnozili kojekakvi "strucnjaci" koji setaju po TV emisijama i objasnjavaju nam postupak. A trebalo bi prvo da se kaze kakva su njihova deca!

Evo bas veceras sam povodom ove teme sam gledala jednu emisiju. Naravno, gost je bila izvesna dama - psiholog iz UNICEF-a valjda, bavi se nekim decijim pravima (ili tako nesto, nisam zapamtila detalje). A gosti su bili i razni nastavnici. I znas sta je rekla doticna "braniteljka prava dece"? Da decu NIKAD ne treba kaznjavati! Bilo je reci o fizickom kaznjavanju dece. Jedan od prisutnih profesora se pobunio protiv pristupa psihologa (bar je on to naveo kao njihov pristup) da onaj fazon - dete nesto zgresi, a vi mu posle uvece zabranite da gleda crtani film je bez svrhe, jer ce dete do uvece vec da zaboravi zasto je kaznjeno. A to je i istina! Na sta mu je doticna dama uzvratila da ona svoju decu ni na taj nacin nije nikad kaznjavala! Kaze ona - nije potrebno kaznjavati decu uopste, dovoljno je razgovarati! A kako razgovarati sa detetom od npr. dve godine? Mozes ti njemu da pricas koliko hoces da je ringla vruca, ali ce ono uvek hteti da je dodirne, jer je radoznalost kod dece normalna pojava. Jedino kako mozes da ga odgovoris od namere da dira ringlu je ili da mu podviknes, ili da ga lupis po rukama, ili da ga malo opeces necim, pa da shvati, ili da ga nekako kaznis kad pokusa! Jer ce u suprotnom kad-tad hteti da dodirne tu ringlu, vrebace trenutak kad se vi okrenete i moze da napravi belaj. Ne kapiram kako ravnopravno razgovarati sa malom decom?! Neka mi neko objasni.

A bio je i jedan nastavnik iz osnovne skole koji je rakao - da su deca vec u trecem razredu svesna da im niko nista ne moze, da znaju da ih zakon stiti i da imaju svoja prava. Zato se i ponasaju tako! Lepo ja kazem - od kad su razni strucnjaci poceli da nam prosipaju pamet o vaspitanju, nikad vise delikvenata nije bilo!

Citat:
drbogi: @Emilija
I sam jesam roditelj, sve potpisujem što si rekla. Samo mislim da neopravdano tražiš krivicu u liberalnom pristupu vaspitanju. Ovaj nema pojma o tome a verovatno ni njegovi roditelji, on to nije u stanju da racionalno sagleda, on se tako ponaša jer mu takvo ponašanje prolazi. Nije ovaj balavac zwer zato što su mu roditelji liberalni, on je vaspitno zapušten. U skandinaviji se deca liberalno odgajaju, pa nemaju običaj da šamaraju nastavnike.
Društvo nema uspostavljen sistem vrednosti, ili ima nakaradan, roditelji isti nemaju, ne žele ili nemaju vremena da prenesu na dete nekakve normalne obrasce ponašanja, kao rezultat dobijamo ovakve primerke. Tu se skroz slažemo.
Samo da objasnim oko "roditeljskih batina": nisam mislio na obične batine, ono par šamara, govorio sam o teškim batinama, nasilnim, ono da te oplavi od batina, da dete oseti kako boli i šta je to roditeljska ljubav. /ironija
NIsam pristalica toga, ali u moje vreme za tako teške prekršaje su sledovale veoma teške i duži period po telu vidljive batine, od strane roditelja. Tako su roditelji, preko modrica na svojoj deci, pokazivali okruženju da smatraju ponašanje svoje dece neprihvatljivim, slali su poruku okolini na taj način.

Ne, ja ne trazim krivicu u liberalnom nacinu vaspitanja, nego bih volela da se to vaspitanje primeni na razuman nacin i u razumnoj meri, a ne sve bukvalno da se shvata. Ovaj balavac je zapusten i iz razloga sto ti isti roditelji pored nemanja vremena, slusaju i razne "savete" na TV, koji su takvi, da lako mogu da se tumace i pogresno, npr. ako ti psiholog kaze da treba da tretiras decu ravnopravno i da s njim razgovaras po potrebi, roditelji mogu da podju linijom manjeg otpora (jer im to i odgovara), pa da to protumace kao: "Aha, super! Ne treba onda da ga kontrolisem, ja sam s njim uspostavio ortacki odnos, pa ce on meni da se obrati kad mu nesto treba." Super, do tad mozak na otavu... A klinac u medjuvremenu redja keceve (za koje ce kasnije biti krivi profesori), tuce se okolo i sl... A matori nece da ga kaznjava, jer ce da krsi njegova "decija prava"!

Ne mozemo mi ako nam kojekakvi "strucnjaci" kazu "to i to" da se slepo drzimo njihovog recepta. Neka isti ti prvo kazu kakva su njihova deca, pre nego sto pocnu da uce druge! Bilo je neceg dobrog i u starom pristupu, a i svaka porodica je drugacija, svako dete je drugacije. Evo bas veceras sam cula da je Velika Britanija tek '86. ukinula fizicko kaznjavanje po skolama i to je uradjeno pod pritiskom. Ali deca i dan danas imaju strah od fizicke kazne, jer je secanje jos sveze, zato se tamo i ne desavaju napadi na nastavnike. Ne, naravno nisam ni za to... Ali mora da zna gde su mu granice!

Pogresno smo se razumeli! Nisam ja nikako pristalica toga da dete treba da se oplavi od batina, a ne bih imala ni srca za tako nesto! Nikako, Boze sacuvaj! Ali jesam za to da treba da se nekako kazni kad zgresi, da zna DA JE POGRESIO i da bi naucio lekciju, a i da zna neke svoje obaveze (jer svi koji zahtevaju prava, imaju i obaveze, makar to bila i deca!). A kako? Pa svako treba da nadje nacin i da proceni sta je za njegovo dete najprikladnije. Ja npr. uvek mom detetu uskratim nesto sto voli, ili ga ucenim necim. Ako zgresi, on zna da ce mu biti uskraceno da se igra na kompu. Ili necu da mu kupim nesto sto sam mu obecala, a pomaze jako mnogo i kad ga ignorisem neko vreme i ne konstatujem sta prica, itd... Ovo poslednje nekako jako pali!

A uostalom koliki je, bojim se da sad i ne bih mogla protiv njega da primenim fizicku silu, he, he... Ali jos uvek sam mu autoritet!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Učenik pretukao profesoricu25.06.2009. u 07:04 - pre 180 meseci
Postoji nacin da se nesto uradi povodom ovakvih stvari.

To nesto je onaj jedan stepen izmedju totalne indolencije i masovnog nasilja.

(...pod totalnom indolencijom podrazumevam totalni nedostatak bilo kakve akcije,
ne ubrajajuci gundjanje sebi u bradu, nasta se zapravo svode sva ova piskaranja
po forumima i po komentarima online novinskih kolumni...)

Taj jedan stepen je javna peticija kojom bi svi koji misle slicno na odredjenu
temu (u ovom slucaju: da je krajnje vreme da se prestane sa negovanjem barabizma
u srpskom skolstvu) stavili svoj potpis (ili ime i prezime i e-mail adresu na online peticiji),
i to sve podneli ministarstvu, predsedniku vlade i predsedniku drzave.

Posle toga, bice sve mnogo jasnije - onima kojima nesto smeta ce postati jasno u kom
procentu egzistiraju i sta mogu da urade, osoblju na vlasti o tome sta biracko telo misli
i u kom procentu.

Kad se to uradi na pravi nacin, napravljen je prvi korak posle kojeg nema nazad ni za jednu
stranu u sukobu politickih volja.

Ako je vec nekakva demokratija osvojena, onda se, gospodo biraci, takvih postupaka
treba drzati kao redovne prakse. To moze da izgleda i zamorno i bezpredmetno i dosadno
i nedelotvorno, ali bez tog domaceg zadatka uradjenog u svakoj prilici - demokratije nema.

Tamo gde je ima - ljudi se daleko vise odazivaju na takve svakodnevne teme i probleme
(jer znaju da je to nesto sto se njih tice) nego sto cekaju halabuku oko izbora za vlast
odredjene stranke (sto se tice senatorskih i kongresmenskih du.peta).

Dakle - ovo i ugasena Petnica - eto prilike da se pokusa osnovna tehnika demokratije.

Piskaranje i citanje, ovde i na drugim mestima na web-u je kao dve blebetanje dve babe
uz tarabu 'jeste li videli gospa-Soko sta rade oni mangupi' dok za to vreme mangupi rade
sta rade - postalo je vec mucno.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Učenik pretukao profesoricu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66417 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.