Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl-wireless pomoc

[es] :: Wireless :: adsl-wireless pomoc

[ Pregleda: 1499 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikimiki82
student
bg,srbija

Član broj: 226457
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon adsl-wireless pomoc24.06.2009. u 19:57 - pre 180 meseci
imam problem sa internetom jer u mojoj posti nema slobodnih portova.moja komsinica(zgodna),udaljena 15-20m od moje kuce ima adsl,sa modemom koji nema wireless antenicu.pri tome njen uredjaj ima samo jedan lan izlaz.ne znam koji je model u pitanju.mogu li ja da postavim moj wireles ruter na njenu tel liniju pre njenog modema,ili mora linija prvo u adsl modem pa u moj ruter.ja bih kupio taj ruter i wlan karticu.kako to funkcionise i kakav bi bio prijem kod mene?imate li neku preporuku za uredjaje?a da ono za redosled uredjaja pitam jer mi je (zbog njenog rasporeda u kuci) mnogo lakse postaviti prvo ruter,pa iz njega kabel u njen modem.mozda vam nesto ne bude jasno,jer sam nov u ovim tehnologijama.unapred hvala
 
Odgovor na temu

mikimiki82
student
bg,srbija

Član broj: 226457
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: adsl-wireless pomoc24.06.2009. u 20:09 - pre 180 meseci
da,jos nesto,kada bih joj ja kupio modem sa wireles odasiljacem,da li bi ga bilo tesko konfigurisati za njen racunar?provajder joj je inffo.net
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: adsl-wireless pomoc24.06.2009. u 23:12 - pre 180 meseci
Prvo mora ici modem pa iza njega onda router (ili ako imas adsl router onda on moze prvi - jer on u sebi vec ima modem). U svakom slucaju, modem iza routera ne ide.

Ti spajas wirelles router na njen modem i postavis ga na pogodno mjesto na kojem ces ti imati signal. Onda iz tog routera vracas drugi kabl njoj za internet.

Citat:
mikimiki82: da,jos nesto,kada bih joj ja kupio modem sa wireles odasiljacem,da li bi ga bilo tesko konfigurisati za njen racunar?provajder joj je inffo.net

To zavisi od provajdera - ako neko ima iskustva sa njima moze ti odgovoriti iz prve ruke, ili da zovnes njih pa da ih pitas da li to dozvoljavaju. Sad koliko ti se ovo isplati....hmm.... mislim da je ipak korisniji broadband router nego kupovati adsl modem, jer router i kasnije mozes iskoristiti, a modem vec teze, a i ako se ikad budes povezivao na adsl dobijas od njih modem (koji nije los).

Jedino jos sto mi nije jasno - kakvih to portova nema slobodnih u posti.
 
Odgovor na temu

mikimiki82
student
bg,srbija

Član broj: 226457
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: adsl-wireless pomoc25.06.2009. u 13:52 - pre 180 meseci
to je njihovo saopstenje,nema tehnickih mogucnosti-tj. slobodnis portova u posti.u svakom slucaju hvala,barem si mi nesto razjasnio.samo mi reci sta je broadband router?
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: adsl-wireless pomoc27.06.2009. u 00:01 - pre 180 meseci
Ako budes kupovao, kad budes u prodavnici, samo reci prodavacu da ti treba wirelless router (valjda ce prodavac znati - sigurno ti nece dati neko enterprise rjesenje), a ja cu ti ovih dana napisati sta znaci ono sto si pitao.

Radli se o tome da je ovdje neko bio narucio malo vecu kolicinu ADSL routera, pa su ih ljudi kupovali i nisu mogli iskoristiti, pa sam ti zato napomenuo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: adsl-wireless pomoc

[ Pregleda: 1499 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.