Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30951 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 10:05 - pre 157 meseci
Pa da su ubili neke ljude te veceri posto su prolazili kroz sva crvena, ne verujem da bi se ovde neko bunio ni da su ih panduri ubili. Ja prvi ne bih.

A te fore, "koga ima u 3 ujutru" ostavite za nekog drugog. Cak i u Kraljevu subotom ili petkom u 3 ujutru ima dosta ljudi koji su izasli u grad. Mogu da zamislim kako je u "svetskoj metropoli zabave" u 3 ujutru. Sigurno ima dosta ljudi. Mozda nema "trudnica sa kolicima i bebom" ali covek je covek. Ne podrzavam ubistvo ovog decka ako je bilo bez razloga, ali to je samo posledica necega sto su oni zapoceli.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 10:29 - pre 157 meseci
Te jedinice interventne policije treba da sluze iskljucivo u slucaju kad je potrebna intervencija, a ne da maltretiraju ljude po ulici. Uopste me ne cudi da su nekog ubili s obzirom kako nastupaju. Prst na obaracu, rasiri noge, lice na haubi... Pa dobro je da ne ubiju nekog svake nedelje.
Zasto oni uopste zaustavljaju ljude po random principu? Dosadno im?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 10:42 - pre 157 meseci

Citat:
Po izricanju presude, Raičevićeve kolege policajci burno su reagovali i nekontrolisano vikali na sudiju.

- Sramota! Niste osudili navijače! Radili smo svoj posao! Pričaćemo mi još! P... vam materina - vikao je jedan od Raičevićevih kolega.

Sudija Zorana Trajković je prilikom izricanja presude navela da je sud ustanovio da je Raičević, posle potere za pežoom, u kojem je Zarić sedeo na mestu suvozača, izašao iz policijskog džipa i repetirao službeni pištolj.

Potom je prišao vratima suvozača pežoa, naredio Zariću da izađe i, kada je mladić izašao, pucao mu u glavu sa pet centimetara udaljenosti i ubio ga na licu mesta.

http://www.vesti-online.com/Ve...licajcu-ubici-13-godina-robije

Mozda bi mogli da uvedemo instituciju "Judge Dredd-a", sve uz obaveznu recenicu "I am the law"... i naravno pucanj posle toga u glavu (sa 5 cm, ako je moguce).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 10:50 - pre 157 meseci
Citat:
Potom je prišao vratima suvozača pežoa, naredio Zariću da izađe i, kada je mladić izašao, pucao mu u glavu sa pet centimetara udaljenosti i ubio ga na licu mesta.

Ocigledno decko nije bio lepo vaspitan sto rece ventura. A znas kako se kaze, there is no excuse for bad manners
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 10:52 - pre 157 meseci
Citat:
Mozda nema "trudnica sa kolicima i bebom" ali covek je covek.

To i ja kažem.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 11:27 - pre 157 meseci
Citat:
a1200: .........


Zna se kako se postupa sa besnim PSETOM
13 god je malo...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 16:49 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP: Te jedinice interventne policije treba da sluze iskljucivo u slucaju kad je potrebna intervencija, a ne da maltretiraju ljude po ulici. Uopste me ne cudi da su nekog ubili s obzirom kako nastupaju. Prst na obaracu, rasiri noge, lice na haubi... Pa dobro je da ne ubiju nekog svake nedelje.
Zasto oni uopste zaustavljaju ljude po random principu? Dosadno im?

Interventna policija je posebno obučena i opremljena da rešavaju slučajeve kakve običan policajac ne može, ili je isuviše rizično da rešava. Šta je po tebi opravdan scenario kada treba da reaguje interventna? Da li su u ovom slučaju trebali da pozovu predsednika kućnog saveta da ih uhapsi?

Ja mislim da je bežanje od policije, prolazak kroz nekoliko crvenih svetala, divljačka vožnja, i nasilno zaustavljanje drugim policijskim autom i više nego dovoljan razlog da za taj slučaj bude angažovana interventna brigada.. Igrom slučaja, oni su od samog starta tu bili uključeni... Možda bi bilo drugačije da ih je jurila obična saobraćajna policija (ako oni to uopšte i smeju da rade), i verovatno saobraćani policajac ne bi prilazio autu i pokušavao da iz izvuče, već bi ih držao na nišanu dok ne stigne interventna (kojoj je to posao)... Međutim da su u autu bile neke ubice, bio bi mnogo ozbiljan rizik da običan policajac bude upucan dok to radi..

Citat:
a1200
"Potom je prišao vratima suvozača pežoa, naredio Zariću da izađe i, kada je mladić izašao, pucao mu u glavu sa pet centimetara udaljenosti i ubio ga na licu mesta."

Mozda bi mogli da uvedemo instituciju "Judge Dredd-a", sve uz obaveznu recenicu "I am the law"... i naravno pucanj posle toga u glavu (sa 5 cm, ako je moguce).

Ma da, i dok je pucao u njega vikao je "die motherfucker, die!!"

Sama pozicija tela govori da se pištolj opalio u trenutku komešanja dok su ga izvlačili iz auta... Ali opet ponavljam, koliko treba da budeš bahat/glup/retardiran prvo da bežiš od interventne, a potom da nećeš da izađeš iz auta sa raširenim rukama nakon toga, već dopustiš da te oni na silu izvlače iz auta... Ma koliko da si pijan, toliko uvek možeš da budeš svestan..
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 16:53 - pre 157 meseci
Ja ne znam koji deo nije jasan u:"kada je mladić izašao"
Jos sam i podvukao. Ne govori se o nikakvom izvlacenju, nego je izasao, i onda mu je ovaj uparkirao metak u glavu. Jos su vrata bez okvira, nisko spusten auto - lepo se vidi unutrasnjost kad stoji neko pored... mislim cak i da je prozor spusten.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića03.06.2011. u 17:09 - pre 157 meseci
Citat:
ventura: Interventna policija je posebno obučena i opremljena da rešavaju slučajeve kakve običan policajac ne može, ili je isuviše rizično da rešava. Šta je po tebi opravdan scenario kada treba da reaguje interventna? Da li su u ovom slučaju trebali da pozovu predsednika kućnog saveta da ih uhapsi?

Slazem se, to su specijalne obucene jedinice policije koje se koriste ikljucivo u trenucima kad regularna policija ne moze da izadje na kraj sa problemom, dakle specijalne intervencije. Po pozivu ili u slucaju incidenta, potrage za odredjenim licima ili slicno.

Zasto onda te jedinice zaustavljaju ljude nasumicno i maltretiraju ih kao sto si ti lepo opisao? Zasto bleje sa tim dzipovima nocu i kao nesto rade? Sta tacno rade? Evo i mene su te "korektne" jedinice pre zaustavljale, bez ikakvog razloga. Niti sam prekrsio bilo sta, niti sam bio blizu ikakvog incidenta koji bi zahtevao njihovo maltretiranje. Zato sto vozim kola kasno uvece ili nocu? Kakav je to razlog? To se zove maltretiranje i ponizavanje naroda bez ikakve potrebe.

Ali dobro Srbija je policijska drzava pa me to toliko ne cudi. Cudi me samo kad ljudi vole ponizavanje od strane policije i kad brane te specijalce kad slucajno upucaju nekoga svojom nepaznjom.

A povodom ovog slucaja, pretpostavljam da ti mislis da je ovo nesto sto obicna policija ne moze da odradi? Cisto sumnjam Kamo srece da je obicna policija bila tu, sigurno ne bi ubili nikoga.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.06.2011. u 08:06 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Zasto onda te jedinice zaustavljaju ljude nasumicno i maltretiraju ih kao sto si ti lepo opisao? Zasto bleje sa tim dzipovima nocu i kao nesto rade? Sta tacno rade? Evo i mene su te "korektne" jedinice pre zaustavljale, bez ikakvog razloga.

Samo je jedan razlog: može im se !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića04.02.2012. u 17:35 - pre 148 meseci
Apelacioni sud smanjio prvostepenu presudu sa 13 na 10 godina zatvora.

http://www.bg.ap.sud.rs/cr/archive/dk-donete-odluke/2012/1



31. januara 2011. godine
MILjAN RAIČEVIĆ

PRVOSTEPENA ODLUKA

Presudom Višeg suda u Beogradu K. br. 4165/10 od 31. maja 2011. godine okr. Miljan Raičević je oglašen krivim zbog izvršenja krivičnog dela ubistva iz člana 113. KZ i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 13 godina.

Okrivljeni Miljan Raičević je oglašen krivim što je 19. marta 2009. godine, na Novom Beogradu, lišio života pok. Đ. Z, tako što je kao policijski službenik, pripadnik Interventne jedinice, lišio života Đ. Z. na taj način što kada je patrola uspela da zaustavi motorno vozilo kojim je upravljao A.A, a na mestu suvozača sedeo Đ. Z, zajedno sa ostalim članovima patrole izašao iz patrolnog vozila, repetirao svoj službeni pištolj i držeći ga u desnoj ruci prišao vratima suvozača putničkog vozila, naredio suvozaču da izađe napolje, otvorio vrata suvozača, pa kada je Đ. Z. izašao iz navedenog vozila, iz svog službenog pištolja sa rastojanja od 5 cm, ispalio jedan projektil u predelu glave Đ. Z, nanevši mu tešku telesnu povredu opasnu po život usled koje je na licu mesta preminuo.

PODNOSIOCI ŽALBE

Okrivljeni i njegovi branioci.

DRUGOSTEPENA ODLUKA

Apelacioni sud u Beogradu, nakon većanja, doneo je 16. decembra 2011. godine presudu Kž1 4595/11 kojom je uvažio žalbu okrivljenog i njegovih branilaca, u pogledu odluke o kazni, i okr. Miljana Raičevića zbog izvršenja krivičnog dela ubistva iz člana 113. KZ osudio na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina. U preostalom, nepreinačenom delu, prvostepena presuda je potvrđena.

Po nalaženju Apelacionog suda, u delu odluke o kazni, prvostepeni sud je odlučujući o vrsti i visini krivične sankcije pravilno cenio olakšavajuće okolnosti na strani okrivljenog, dok otežavajućih okolnosti nije našao, ali nije dao adekvatan značaj olašavajućim okolnostima, te u odsustvu otežavajućih okolnosti, Apelacioni sud nalazi da će se kaznom zatvora od 10 godina u potpunosti ostvariti svrha kažnjavanja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića04.02.2012. u 17:45 - pre 148 meseci
Citat:
abitbp6_
Po nalaženju Apelacionog suda, u delu odluke o kazni, prvostepeni sud je odlučujući o vrsti i visini krivične sankcije pravilno cenio olakšavajuće okolnosti na strani okrivljenog, dok otežavajućih okolnosti nije našao, ali nije dao adekvatan značaj olašavajućim okolnostima, te u odsustvu otežavajućih okolnosti, Apelacioni sud nalazi da će se kaznom zatvora od 10 godina u potpunosti ostvariti svrha kažnjavanja.

Otezavajucih okolnosti nije bilo, a koje su olaksavajuce to ne znamo?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića04.02.2012. u 18:31 - pre 148 meseci
Javili u vestima da je "olaksavajuca okolnost" to sto ubica "nije hteo"....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića04.02.2012. u 18:34 - pre 148 meseci
Citat:
vladd: Javili u vestima da je "olaksavajuca okolnost" to sto ubica "nije hteo"....

Ako nije `teo, onda je valjda u redu da mu smanje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića04.02.2012. u 19:14 - pre 148 meseci
Zivot je jeftin ovde. Mlad je covek, tim tempom moze za zivota jos bar petoricu da eliminise. Uz apelacioni sud mozda i sestoricu.

Mali on/off


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića05.02.2012. u 11:14 - pre 148 meseci
Jel isti taj apelacioni sud pre par dana smanjio kazne ubicama Brisa Tatona?!?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića05.02.2012. u 17:51 - pre 148 meseci
Te kazne su bile drakonske, kolko se sećam. Nešto tipa preko 100 godina zatvora svi ukupno, za nasilničko ponašanje sa smrtnim ishodom. Niti su okolnosti bile potpuno rasvetljene, a presuda je donošena pod pritiskom medija. Naravno ničim ne opravdavam te osuđenike, samo sam za to da se sudi "ni po babu ni po stričevima". Toliko su bili dobili samo zato što je poginuli bio Francuz. Kada se tako drakonske kazne budu izricale uvek, a ne samo kod medijski razvlačenih slučajeva, nemam ništa protiv, ali ovako, bilo je očigledno da ta presuda mora da padne.

Ovaj policajac koji je ubio ovog dečka nema nikakvih olakšavajućih okolnosti, a otežavajućih kolko hoćeš. Ne znam po kom osnovu mu smanjiše kaznu. Znači ubistvo sa umišljajem i to od strane ovlašćenog službenog lica, koji treba pre svega da te štiti umesto da te ubija, to su samo neke od otežavajućih okolnosti. Ako je bio psihički labilan, onda to možda može da se uzme kao olakšavajuća, ali onda treba da odgovaraju njegove starešine koje su ga takvog pustili na ulice.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.02.2012. u 09:45 - pre 148 meseci
Citat:
bttp: Te kazne su bile drakonske, kolko se sećam. Nešto tipa preko 100 godina zatvora svi ukupno, za nasilničko ponašanje sa smrtnim ishodom. Niti su okolnosti bile potpuno rasvetljene, a presuda je donošena pod pritiskom medija. Naravno ničim ne opravdavam te osuđenike, samo sam za to da se sudi "ni po babu ni po stričevima". Toliko su bili dobili samo zato što je poginuli bio Francuz. Kada se tako drakonske kazne budu izricale uvek, a ne samo kod medijski razvlačenih slučajeva, nemam ništa protiv, ali ovako, bilo je očigledno da ta presuda mora da padne.

Ovaj policajac koji je ubio ovog dečka nema nikakvih olakšavajućih okolnosti, a otežavajućih kolko hoćeš. Ne znam po kom osnovu mu smanjiše kaznu. Znači ubistvo sa umišljajem i to od strane ovlašćenog službenog lica, koji treba pre svega da te štiti umesto da te ubija, to su samo neke od otežavajućih okolnosti. Ako je bio psihički labilan, onda to možda može da se uzme kao olakšavajuća, ali onda treba da odgovaraju njegove starešine koje su ga takvog pustili na ulice.


Tebi je mnogo kad neko dobije 12 - 35 godina za linč. Blago tebi, i nama sa tobom. Pa pre ovaj policajac ima osnova za olakšavajuće okolnosti (učestvovali u poteri, mada stvarno je i on ...) nego grupa idijota koja se organizovala da linčuje nekog.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.02.2012. u 17:44 - pre 148 meseci
240 godina zatvora ukupno, to je bez presedana. Tolko ne znam dal je dobio i Zemunski klan.

Bez namere da branim osuđene za to što su uradili, ali sud mora da sudi po jednakim kriterijumima za sve. Ako bismo se vodili ličnim emocijama, onda bi svaki počinilac nekog teškog krivičnog dela trebalo da dobije maksimalnu kaznu. Kad bi to bila sudska praksa, molim lepo, ne bih se bunio. Imaš propisanu kaznu, pa ko voli nek izvoli. Ovako se kriterijum menja od slučaja do slučaja, a to svakako nije dobro, i to je jedino što mi smeta kod ovakvih presuda.

http://www.politika.rs/rubrike...razgovara-Slucaj-Taton.sr.html
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.02.2012. u 20:02 - pre 148 meseci
Citat:
bttp: 240 godina zatvora ukupno, to je bez presedana. Tolko ne znam dal je dobio i Zemunski klan.

Zemuncima nije sudjeno za ubistvo nijednog coveka. OK, sudjeno im je za ubistvo politicara, ali oni skoro pa nisu ljudi.... Mislim, atentat... to mu dodje skoro pa prirodna smrt. Profesionalni rizik.

A drugo, 240 godina nije dobio jedan covek vec njih mnogo. Vecina jednocifren broj godina. Sta je trebalo, da dobiju po 6 meseci za UBISTVO? Pri tom taj lik nije NISTA uradio.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30951 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.