Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30901 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.02.2012. u 22:14 - pre 148 meseci
Nije im suđeno za ubistvo nijednog čoveka? Hm, lista njihovih atentata je poduža, ne bih da nabrajam imena, ali recimo evo samo jedno - Ivan Stambolić.

A ovo što pričaš za jednocifren broj godina - očigledno pričaš napamet. Samo bih ponovio da okolnosti pod kojima je Taton pao nisu do kraja rasvetljene - da l ije bačen, gurnut ili je sam skočio bežeći od napadača. Znači sud presuđuje pod pritiskom a nerasvetljenim okolnostima.

Poredeći to sa zemunskim klanom je najblaže rečeno neumesno.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića06.02.2012. u 22:54 - pre 148 meseci
Citat:
bttp: 240 godina zatvora ukupno, to je bez presedana. Tolko ne znam dal je dobio i Zemunski klan.

Bez namere da branim osuđene za to što su uradili, ali sud mora da sudi po jednakim kriterijumima za sve. Ako bismo se vodili ličnim emocijama, onda bi svaki počinilac nekog teškog krivičnog dela trebalo da dobije maksimalnu kaznu. Kad bi to bila sudska praksa, molim lepo, ne bih se bunio. Imaš propisanu kaznu, pa ko voli nek izvoli. Ovako se kriterijum menja od slučaja do slučaja, a to svakako nije dobro, i to je jedino što mi smeta kod ovakvih presuda.

http://www.politika.rs/rubrike...razgovara-Slucaj-Taton.sr.html


To je lepo što ti smeta neujednačeni kriterijum. Samo mi nije jasno zašto ti smeta visoka kazna a ne niska kazna.

A ako nisu krivi za to što im je suđeno onda nisu trebali dobiti ni jednu godinu robije.

I još za kraj mi objasni kakve su to olakšavajuće okolnosti za one koji su u bekstvu. Šta, možda će da se predaju kad čuju da im je smanjena kazna. Paz da neće.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića07.02.2012. u 17:12 - pre 148 meseci
Citat:
bttp: Nije im suđeno za ubistvo nijednog čoveka? Hm, lista njihovih atentata je poduža, ne bih da nabrajam imena, ali recimo evo samo jedno - Ivan Stambolić.

A ovo što pričaš za jednocifren broj godina - očigledno pričaš napamet. Samo bih ponovio da okolnosti pod kojima je Taton pao nisu do kraja rasvetljene - da l ije bačen, gurnut ili je sam skočio bežeći od napadača. Znači sud presuđuje pod pritiskom a nerasvetljenim okolnostima.

Poredeći to sa zemunskim klanom je najblaže rečeno neumesno.

Mislim da mesas "čovek" i "đubre".

O tome ja i pricam. Gledaj, sud presudjuje za ubistvo, koje je, po misljenju suda, dokazano. Sud je presudio da je DOKAZANO. Da nije dokazano, bili bi oslobodjeni, a ne bi dobili manju kaznu. E sad, kazna se odredjuje prema svemu, ali ne i prema tome koliko je dobro dokazano. Olaksavajuce okolnosti tipa mladi, ludi, zavedeni... sve to moze da bude, ali "nije rasvetljeno" ne moze. Da nije rasvetljeno sud bi ih oslobodio. Po meni skroz OK presuda, kolovodje su dobile 15-20 godina, za ubistvo iz niskih pobuda i sirenje mrznje, sasvim OK. Svrha je da se ti majmuni sklone sa ulice, od prevaspitavanja sumnjam da ima nade....

A ubistvo Ivana Stambolica... Cuj, ja bi im za to dao medalju. Da, Zemunski klan treba da robija za mnogo toga - ali ovo je najmanji problem. Plus, ta presuda Zemuncima ne ukljucuje onu dvojicu sto su dobili po 20 metaka u ledja, jer su se opirali hapsenju....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novosti u slucaju smrti Đorđa Zarića

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30901 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.