Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretne klime - koja od ove četiri klime

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Pokretne klime - koja od ove četiri klime

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 56632 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skuzer

Član broj: 144350
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Pokretne klime - koja od ove četiri klime19.07.2009. u 09:35 - pre 178 meseci
Razmisljam se da kupim pokretnu klimu, naleteo sam na sledeća četiri modela

Link 1

link 2

link 3

link 4

Da li neko ima iskustva s nekim od ovih modela, ili bi ste mi preporucili neki drugi model u ovo cenovnom rangu?

Hvala na odgovorima.

 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.82.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime19.07.2009. u 09:45 - pre 178 meseci
To nisu klime, pokretna klima je recimo ovo i to je opet jedan od najjeftinijih modela... I svakako je bolje uzeti zidni split sistem iz dosta razloga, jedina prednost pokretnih klima je to sto su pokretne i nista osim toga :)
 
Odgovor na temu

skuzer

Član broj: 144350
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime19.07.2009. u 14:13 - pre 178 meseci
Čekaj, pa šta su ako nisu klima uređaji, ili je to nešto između klime i osveživača vazduha???
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.82.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime19.07.2009. u 17:42 - pre 178 meseci
Najobicniji ventilator, mislim da ima neka komora u koju sipas hladnu vodu i onda ventilator duva na to... Ne bacaj pare dzabe, time bas nista ne mozes da ohladis
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime19.07.2009. u 22:39 - pre 178 meseci
Ove "klime" su super za zimu, ko ima suv stan, zbog centralnog grejanja. Postoje neki manji aparati za vlazenje (ultrazvucni, hladni, topli) ali sticem utisak da vecina tih aparata radi sa destilisanom vodom, sto je trosak i glavobolja, a ove "klime" mislim da rade sa obicnom vodom.

Imao sam nesto slicno, pa bacio, sad mi zao, mada je ona moja bila ogromna u odnosu na neke od ovih nabrojanih modela. Plasticno kuciste, ventilator sa 3 brzine, vodena pumpica baca vodu na vrh kucista koja se odatle sliva preko drvenih "rezanaca" spakovanih u plasticnu mrezu, i kad ventilator duva preko tih "rezanaca" vazduh se bas lepo ovlazi. A kod nas je leti uglavnom problem visoka vlaga, zato to ovde leti ne pomaze dosta.

Ozbiljno cu pogledati da kupim jedan od nabrojanih aparata za zimu, jer sam probao nekoliko ovlazivaca i ni jedan mi nije bio bas OK.

Izmena: Pogledah jos jednom na brzinu. Izgleda da samo ona na link 1 ima i grejanje, sto nije lose za zimu, i kosta skoro duplo vise od ostalih, a ostale imaju samo vlazenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime22.07.2009. u 15:48 - pre 178 meseci
Zidni sistem ti je najbolji neces pogresiti!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime24.07.2009. u 16:28 - pre 178 meseci
Nije bas tacno da su sve ovo "vodene" klime, recimo ova poslednja Galanz http://www.tehnomanija.rs/katalog/galanz-klima-am-09e53ca1.html je standardna klima, kapaciteta 9.000btu (kao "devetka").

Problem sa pokretnim klimama je sto su, pod jedan, manjeg ucinka nego split sistemi, pa ti tako devetka nece ohladiti nista, 12-ica ce ti hladiti kao neka slaba sedmica, 14-ica ce hladiti kao split devetka itd itd...

Drugi problem je sto su jako glomazne, a to tek uglavnom shvatis kada je uneses u stan, sto treba da se izbaci crevo napolje sto uopste nije jednostavno, iako na prvi pogled deluje da je tako, kao i sto prave uzasnu buku (i preko 50db za jace modele) uz sta je gotovo nemoguce spavati.

Prednost je naravno sto mozes da je selis iz sobe u sobu ili iz kuce u vikendicu ili sta vec, ali je cena ozbiljnih pokretnih klima tolika (od 500 eur navise) da ti se vise isplati da za svaki prostor uzmes neku Mideu, Galanz ili slicni split sistem i resis problem.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime24.07.2009. u 18:58 - pre 178 meseci
Citat:
acabgd: Nije bas tacno da su sve ovo "vodene" klime,
Mozda sam bio neprecizan - mislio sam na one navedene pod

"Link 1

link 2

link 3

link 4"

u prvoj poruci iz ove teme.

O pravim pokretnim klimama, kao sto je ova http://www.tehnomanija.rs/katalog/galanz-klima-am-09e53ca1.html postoji nekoliko detaljnih tema na ES, pa kome treba neka potrazi.

Citat:
Problem sa pokretnim klimama je sto su, pod jedan, manjeg ucinka nego split sistemi, pa ti tako devetka nece ohladiti nista,
Cudno, meni obe (imam dve, nekoliko sezona) hlade dobro. Kako si dosao do ovog podatke (i gde?) da su te klime manjeg ucinka? U principu su one identicne nekada vrlo popularnim prozorskim (sve izjedna), samo sto je ovde problem odakle uzeti vazduh za hladjenje vruceg dela klime za kod nas najpopularnije klime sa 1 crevom. Klime sa jednim crevom ga uzimaju iz prostorije u kojoj su upravo rashladile vazduh i tako se ohladjeni vazduh jednostavno baca. Zbog tog problema postoje jos neki sistemi prenosnih klima (dva creva, split prenosne - sa odvojenim spoljnom i unutrasnjom jedinicom i slicno) ali malo sta od toga stize do nas (ne znam tacno, valjda se 12-tice prodaju sa 2 creva, odnosno mozes koristiti 1 ili 2, po zelji?).

A to pitanje koju klimu instalirati, u smislu split / prozorska / pokretna je nekad mnogo komplikovanije nego sto izgleda na prvi pogled. Onako kako se split klime standardno instaliraju u stanovima slicnim ovome u kome ja zivim, ja od toga ne bih imao nista, jer skoro svi ljudi to stavljaju u dnevnu sobu, a meni konretno hladjenje treba u jednoj drugoj sobi i sta onda? A u toj "jednoj drugoj" sobi nema uslova za instalaciju split sistema.

Osim toga, nekad postoje i specificna ogranicenja - stan nije tvoj ili je instalacija split klime iz gradjevinskih razloga komplikovanija od pokretne i slicno. Nemojte stalno govoriti pausalno (kao ja u ovom momentu) i ljudima "nametati" resenje koje im mozda ne odgovara. Verovatno su split klime poznatije i sama cinjenica da neko razmislja o pokretnoj znaci da za to ima neki svoj razlog.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime24.07.2009. u 21:11 - pre 178 meseci
Danas mi poslao covek Vivax pokretnu devetku,staru oko godinu dana da je namestim.Ukljucim kuci kod mene i klima radi sasvim normalno,nazovem pitam ga sta hoce,on kaze da je koristi u prikolici i da radi 15 min,te se gasi kompresor i nece da hladi,pauza pa opet tako u krug.Juce je bilo 38-39 stepeni i nije htela da radi na toj temperaturi,kod mene radi jer je 26 unutra i ne gasi se..Problem je pregrevanje kondenzatora,te kompresora i izbacuje termicka zastita..To se desava i kod ovih jeftinijih split sistema,jer imaju jako male kondenzatore i kad upece sunce ne rade klime...Eto jedan moj komentar na ove uredjaje.Znaci veliki je problem to sto tdjokic govori o uzimanju vec rashladjenog vazduha iz prostorije i mogu vam reci da izuzetno greju na crevu..To treba resavati i mogu ti uredjaji odraditi posao kad su ove temperature...Da napomenem nisu ni tako bucne kao sto neki pricaju,bucan je ventilator vise od kompresora..:)
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime25.07.2009. u 20:21 - pre 178 meseci
Ja mislim da sam prilicno jasno izneo probleme kod pokretnih klima i to konkretno zato sto ja imam jednu. Imao sam isti problem sa instalacijom (nemoguca) split sistema tamo gde mi je klima bila potrebna i zato sam uzeo pokretnu koja mi obavlja posao.

I pored toga sto obavlja posao, ljudi se cesto zalete pa kupe pokretnu klimu jako malog kapaciteta, verujuci da ce ona da im resi problem i da ce da hladi kao split 12-ica - a to najcesce nije slucaj. Takodje, mnogi zanemaruju gabarite pokretnih klima, njihovu buku, kao i cesto prilicno nezgodno resenje za crevo za izbacivanje vazduha.

E sad, ako je to sve sto sam naveo "pausalno", onda tvoja poruka ima smisla. U suprotnom mislim da si promasio temu, bar ako je tvoja poruka bila upucena meni.
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime25.07.2009. u 21:09 - pre 178 meseci
Ja stvarno ne znam sta si ti ovim postom hteo da kazes!Kao prvo da sam se obracao tebi citirao bih tvoj post!Drugo rekao sam sta sam radio i sta je problem kod tih sistema,a sto je tdjokic iznosio i ranije a to je pregrevaje kondenzatora,i moj cilj je bio samo da prenesem ostalima koji se dvoume o kupovini ovih uredjaja,neke nedostatke kod ovih sistema.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime26.07.2009. u 00:32 - pre 178 meseci
Odgovor je bio konkretno na ovaj tvoj pasus, pa sam samo zeleo da objasnim zasto uopste iznosim neke negativne aspekte o pokretnim klimama.

Citat:
tdjokic:Nemojte stalno govoriti pausalno (kao ja u ovom momentu) i ljudima "nametati" resenje koje im mozda ne odgovara. Verovatno su split klime poznatije i sama cinjenica da neko razmislja o pokretnoj znaci da za to ima neki svoj razlog.


A da postoje ljudi koji imaju svoje razloge za njih, naravno da se slazem posto sam i ja jedan od tih.
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.93.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 14:55 - pre 176 meseci
m dj je verovatno PR doticne firme :)

Inace proizvod je u rangu kirbi i rainbow usisivaca. Slicne uredjaje imate po radnjama za par hiljada din, a pravu klimu nista ne moze da zameni. Ovo je vise ovlazivac vazduha nego bilo sta drugo i bio bi mozda pogodan u oblastima gde su temperature jako visoke a vlaznost vazduha izrazito niska...

Evo i slike koja opisuje moje misljenje o tom uredjaju:



[Ovu poruku je menjao Sylvester dana 21.09.2009. u 16:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon233393

Član broj: 233393
Poruke: 2
79.101.174.*



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 15:08 - pre 176 meseci
Pozdrav, doticni gospodine sa problemima sa varenjem.
Nije mi cilj da se vredjam sa vama preko foruma.
Informacija koju sam ja dala moze se staviti pod znak pitanja kao i bilo koja druga koja se nadje na forumu.
Ja zaista jesam odusevljena ovim uredjajem i stvarno nije u pitanju jeftina masina koja se moze kupiti za par hiljada.
Volim argumentovanu raspravku, koja ocigledno nije vasa vrlina.
Evaporativni kuleri su se tek sad i u ovakvom obliku pojavili kod nas. Stvarno mi je zao sto ih porede sa kineskim lazuljama.
Po obrazovanju sam molekularni biolog, nisma pr, po vokaciji ekolog.
Izvinjavam se svima ostalima osim doticnom godpodinu. Volela bih da se uverite licno kako ovi uredjaji rade, da ih jednom vidite, pa tek onda da....
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.93.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 15:26 - pre 176 meseci
Jedini argument tvoje raspravke je providna reklama a ne informacija i ocigledno ti je stalo samo da prodas/uvalis a ne nesto da objektivno preporucis (na forumu je to bezobrazluk). Taj uredjaj ce mozda za jedan ili dva stepena sniziti temperaturu ali ce napraviti saunu (sta mislis gde nestane nekoliko desetina litara vode za tih 10 sati)!?
 
Odgovor na temu

anon233393

Član broj: 233393
Poruke: 2
79.101.174.*



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 15:45 - pre 176 meseci
Taj uredjaj moze da napravi temperaturnu razliku do 15 stepeni, a uslov da bi radio je da vrata ili prozori budu otvoreni, tj. da topao vazduh ima gde da izadje. Meni je uredjaj usmeren direktno u laptop sto znaci da nema vlaznog vazduha. Budi fer pa procitaj bas na sajtu te firme, za koju me prozivas da radim, kako ti uredjaji rade i gde rade. Tesko je ubediti nekoga da pogleda pravu stvar kad mu je vid tako suzen. Videla sam tih kineskih ovlazivaca milion i ovi uredjaji nemaju veze sa tim. Cilj mi je bio da kazem ljudima da postoji i alternativa koja ne samo da prija ljudima, vec je i enviromental frendly, mali potrosac i bez freonskih gasova. Procitaj malo po netu kako svetske vlade resavaju problem sa klasicnim klima uredjajima i shvatices da je ovakav nacin hladjenja nesto sto pametne drzave i pojedinci podrzavaju.
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.93.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 16:15 - pre 176 meseci
Upravo zato sto sam procitao dovoljno o tim kulerima i pisem ovo.

Link 1 - "This combination of moisture and a steady breeze can lower indoor temperatures by as much as 30°F."

Link 2 - "The swamp cooler will increase the humidity to between 85% and 90% and generally will only cool to about 5 degrees F of the wet bulb."

A tu je i Wikipedia - "Asthma patients may need to avoid poorly maintained evaporatively cooled environments."

P.S. Otvoreni vrata i prozori i 15 stepeni razlika u temperaturi!?!? How yes no
Pa niko ziv ne bi proizvodio vise klima uredjaje niti bi ih iko kupovao da je tako kao sto pricas
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 16:30 - pre 176 meseci
Bacih i ja pogled. Prva stvar koja bode oci - c(ij)ena - prava sitnica :)))
 
Odgovor na temu

anon233393

Član broj: 233393
Poruke: 2
79.101.174.*



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 17:09 - pre 176 meseci
Izgleda da uopste nisi pazljivo citao linkove koje si poslao.
U principu, ne znaci mi sta ti mislis. Ti se ocigledno bavis klasicnim klima uredjajima i branis ih jer ti je to posao.
Ja sam probala, meni je strava i moji problemi reseni. Mozda ima jos ljudi kojima klima smeta i kojima ce koristiti informacija.
Nisam verovala ni u dormeo dusek i tesko sam se odvojila od para ali ga posle tri noci spavanja svima najiskrenije preporucujem.
Kao i vitafon, kao i gomilu drugih alternativnih i ne toliko rasirenih resenja. I nije mi zao para ni za jednu stvar koju sam kupila i sa kojom sam zadovoljna.
Bilo bi dobro kada bi ljudi davali komentar samo o onome sto su licno probali i pisali meni se svidja/ne svidja, dobro je/nije dobro zbog toga i toga i izbegavali komentare mislim da je, procitao sam/cuo/pricala mi komsinica.
U krajnjoj liniji, ko si ti da kazes da je klima bolja od kulera? Neko ko je procitao par stranica na netu i to jako povrsno?!
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.93.*



+17 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime21.09.2009. u 18:43 - pre 176 meseci
Sve sto sam napisao je u cilju informisanja drugih citalaca, tebe nemam nameru ni u sta da ubedjujem, niti ima svrhe raspravljati sa tobom o bilo cemu. Iskljucujem se iz dalje diskusije

pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Pokretne klime - koja od ove četiri klime

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 56632 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.