Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

e-book readeri,sta kupiti

elitemadzone.org :: MadZone :: e-book readeri,sta kupiti

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50704 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti28.10.2009. u 12:22 - pre 175 meseci
Mislim da iRex DR800 ima plasticni substrat i Wacom pen i sto je najbolje 8" ekran!!! I izgleda da ce biti oko $350. Jedino sto mi kod njega smeta je sto nece imati WiFi, nego samo 3G. Tako da je za sada ovo moj favorit.

Moj bivsi favorit, ukrajinski Pocketbook ima touch ispred ekrana i vrlo je glossy, a takodje i BeBook 2 prototip koji sam video.

@DrSabo nisi rekao koji uredjaj imas.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

DrSabo

Član broj: 237340
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti29.10.2009. u 03:09 - pre 175 meseci
Citat:

Mislim da iRex DR800 ima plasticni substrat i Wacom pen i sto je najbolje 8" ekran!!! I izgleda da ce biti oko $350. Jedino sto mi kod njega smeta je sto nece imati WiFi, nego samo 3G. Tako da je za sada ovo moj favorit.
Moj bivsi favorit, ukrajinski Pocketbook ima touch ispred ekrana i vrlo je glossy, a takodje i BeBook 2 prototip koji sam video.
@DrSabo nisi rekao koji uredjaj imas.


Što se tiče uređaja koji dolaze, ja im ništa ne verujem - barem dok ne vidim funkcionalan demo. Stakleni substrat, barem što se mene tiče, nije neki problem. Ja moj Cybook nosim bukvalno svuda gde idem i jedino pazim da ga ne pritisnem ili, ne daj bože, sednem na njega. Imam ga već preko godinu i po dana i zadovoljna sam uz izvesne ograde. Da sada kupujem, uzela bih Sony Touch ili sačekala da vidim Pocketbook 302. Glossy mi ne smeta. Moj prvi reader je Palm TX koji je bio odličan, osim baterije koja traje samo 5-6 sati. I on ima touch ekran ali mi to nikad nije predstavljalo problem.
A što se veličine tiče 6 inča mi je taman, nešto veće više nije pocket-friendly...

DrS
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti30.10.2009. u 11:50 - pre 175 meseci
@DrSabo

Izvini, nisam primetio da si žensko.

iRex ima 8" ekran, ali je skoro istih dimenzija kao 6" uređaji jer ima jako malu "marginu" oko ekrana.

Pocketbook 302 je opensource i to mu je velika prednost. Ima čak i igrice, ima i Sudoku. Ono što mene najviše privlači je što ima WiFi i što podržava čitanje RSS feedova, a ja to redovno upražnjavam.

Znači ti imaš Cybook, pretpostavljam Gen3. Novi Cybook Opus je prelep, ali ima samo 5" ekran. Mislim da je to premalo.

Dakle, čekamo da se pojave Pocketbook 302 i Plastic Logic-ov reader. iRex DR800SG se pojavio, ima na youtube demo snimaka i intervjua sa Frankfurter Buchmesse.

Pojavio se i Barnes And Noble reader koji se zove "Nook" i koji ima 6" e-ink ekran a ispod ima mali LCD touchscreen u boji.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

DrSabo

Član broj: 237340
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti31.10.2009. u 06:08 - pre 175 meseci
Citat:

Izvini, nisam primetio da si žensko.

iRex ima 8" ekran, ali je skoro istih dimenzija kao 6" uređaji jer ima jako malu "marginu" oko ekrana.

Pocketbook 302 je opensource i to mu je velika prednost. Ima čak i igrice, ima i Sudoku. Ono što mene najviše privlači je što ima WiFi i što podržava čitanje RSS feedova, a ja to redovno upražnjavam.

Znači ti imaš Cybook, pretpostavljam Gen3. Novi Cybook Opus je prelep, ali ima samo 5" ekran. Mislim da je to premalo.

Dakle, čekamo da se pojave Pocketbook 302 i Plastic Logic-ov reader. iRex DR800SG se pojavio, ima na youtube demo snimaka i intervjua sa Frankfurter Buchmesse.

Pojavio se i Barnes And Noble reader koji se zove "Nook" i koji ima 6" e-ink ekran a ispod ima mali LCD touchscreen u boji.


Nemoj gledati samo veličinu ekrana. Moraš uzeti u obzir i koje formate podržava, naročito ako već imaš dosta knjiga. Konverzija među formatima je moguća ali zahteva nešto znanja i dosta stpljenja a rezultati nisu nikad savršeni.

Irex je infamous po trajanju baterije tako da se ne bih zaletala. A to što se pojavio demo... Dok se ne bude mogao kupiti i dok ne pročitam neki hands-on-review...
Opus jeste prelep, ali trenutni firmware je bagovit a oni kao firma su prilično kilavi što se tiče izdavanja novih firmware-a.
Moj favorit je definitivno Pocketbook i ja bih čak uzela i 301+ verziju ali nema svrhe kupovati samo drugi firmware a ostati na bazično istom uređaju. Njihov forum je jako dinamičan, na pitanja se brzo odgovara, nove verzije firmware-a izlaze svakih par meseci i koliko vidim ljudi koji ih imaju su prilično zadovoljni.

Trenutno je tržište ovih uređaja u velikoj ekspanziji. Novih proizvođači (ili bolje rečeno brendovi - pošto je većina ovih uređaja u bazi Netronix hardware) i gomila novih modela. Ja kad budem kupovala sledeći uređaj gledaću da go, ukoliko je to moguće, prvo opipam i isprobam. Moj Gen3 je za tri koplja iznad bilo kog non-dedicated uređaja (baterija, baterija, baterija...) ali to može i bolje...

Uglavnom, 2010 će biti veoma interesantna.

DrS
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti09.01.2010. u 15:35 - pre 173 meseci
Evo i Plastic Logic-ov reader



http://www.que.com/index.asp

Treba sacekati jos, bice tu jos interesantnih stvari i povoljnijih ;)
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti09.01.2010. u 16:30 - pre 173 meseci
Zanima me kako se ovi elektronski uredjaji za citanje knjiga ponasaju sa pdf knjigama koje su generisane od slika (ne znam kako bolje da objasnim), mislim na pdf dokumente koji su napravljeni tako sto je neka knjiga skenirana i zatim odmah prebacena u pdf format. Verovatno ste primetili, vecina domacih knjiga ali i dosta stranih koje se mogu naci besplatno na netu su ovakve, karakteristicno za njih da su dosta velike, loseg su kvaliteta kada se smanji ili poveca slika da bi stala u ekran. Mucim muku sa njima i kada ih citam na racunaru dok kada ih prebacim na pda postaju neupotrebljive.
 
Odgovor na temu

DrSabo

Član broj: 237340
*.neobee.net.



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti09.01.2010. u 18:57 - pre 173 meseci
Citat:
Zanima me kako se ovi elektronski uredjaji za citanje knjiga ponasaju sa pdf knjigama koje su generisane od slika (ne znam kako bolje da objasnim), mislim na pdf dokumente koji su napravljeni tako sto je neka knjiga skenirana i zatim odmah prebacena u pdf format. Verovatno ste primetili, vecina domacih knjiga ali i dosta stranih koje se mogu naci besplatno na netu su ovakve, karakteristicno za njih da su dosta velike, loseg su kvaliteta kada se smanji ili poveca slika da bi stala u ekran. Mucim muku sa njima i kada ih citam na racunaru dok kada ih prebacim na pda postaju neupotrebljive.


Sve si već rekao. Ista priča je i sa njihovim čitanjem na ovim uređajima. Sam pdf je kao format katastrofa za bilo koji uređaj sa ekranom manjim od letter/A4 a tek image-based pdf je katastrofa na kvadrat. Sporo učitavanje, sporo okretanje stranica, sporo, sporo, sporo. Za domaće knjige ne znam kako stoje stvari, ali strane se uglavnom mogu naći i u nekom pristojnijem formatu.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
109.93.132.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti10.01.2010. u 01:56 - pre 173 meseci
Aa bre ljudi na netu ima mali milion konvertora, pa samo nadjite pristojan format...nije to nista strasno.
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zoxkac
novi sad

Član broj: 69039
Poruke: 4
93.86.116.*



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti10.01.2010. u 17:05 - pre 173 meseci
imaš li primer nekog konvertera koji bi mogao da konvertuje pdf u neki text format koji može da se čita na mobilnoim telefonu
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti11.01.2010. u 03:52 - pre 173 meseci
Citat:
sacekajmo....


ako mene pitate, sacekajte model firme Kakai.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti13.01.2010. u 22:48 - pre 172 meseci
@oPEN:

pdf koji se sastoji od skeniranih stranica knjige je najbolje provuci kroz OCR softver (softver za prepoznavanje slova i konverziju slike u tekst).

Dobar primer je Scan Tailor koje freeware http://scantailor.sourceforge.net/

A ako volis mozes i sam da skeniras knjige pomocu relativno jeftinog uredjaja: http://www.diybookscanner.org/

Pogledaj na forumu ovog sajta jos softvera koji sluzi za pretvaranje slika u tekst.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti27.01.2010. u 21:27 - pre 172 meseci
Sta kazete na http://www.apple.com/ipad/features/ ? Za 500$ dobije se reader+ WiFi + mnooooogo mnoooogo toga
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti27.01.2010. u 23:17 - pre 172 meseci
Koliko ja vidim, dobiješ reader samo preko iBook aplikacije iz AppStore-a. Ali small-print kaže da je iBook aplikacija dostupna samo u USA.
Sve ostalo je manje više super - jedan veeeliki iPhone. I jako, jako brz.
Trajanje baterije 10h.
Ali ipak, LCD displej nije isto što i e-paper.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti28.01.2010. u 07:04 - pre 172 meseci
Citat:
mist: Ali ipak, LCD displej nije isto što i e-paper.

Upravo tako. Nema smisla porediti iPad i eBook readere tipa Kindle jer uređaji nemaju istu namenu. Jedino što im je zajedničko je format.
 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti30.01.2010. u 21:12 - pre 172 meseci
Nisam upucen,iPad moze da cita pdf format zar ne?
Da li je korisno kupiti ovu spravu za citanje e knjiga?
Jedini citac koji moze da reprodukuje boje,sto mi je jako bitno za atlase
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti31.01.2010. u 12:10 - pre 172 meseci
Citat:
sasabraj
Jedini citac koji moze da reprodukuje boje,sto mi je jako bitno za atlase


Ne brini



;)
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
93.87.218.*



+181 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti31.01.2010. u 21:54 - pre 172 meseci
u vezi ove slike, da li je ofucan i neuredan covek manje ofucan i neuredan ako je milioner ?

http://www.youtube.com/watch?v=TT_vf5ioXXk
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti31.01.2010. u 22:01 - pre 172 meseci
Drzite se teme.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti30.07.2010. u 12:54 - pre 166 meseci
Ajde da zanovimo malo temu, rat cenama je poceo :)

Nook Wi-Fi: $149
Kindle Wi-Fi: $139

Oba imaju po 6'' što je po meni i dalje nedovoljno veliko, dok su 9-inčni ekrani već preko $300 što je u ovom trenutku rekao bih mnogo.
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti30.07.2010. u 14:42 - pre 166 meseci
Ja sam kupio Foxit-ov eSlick 6" pre par meseci,

Solidno se snalazi sa PDF-om, radi reflow, jedino nece da otvara PDF-ove od par desetina megabajta, ali to su obicno lose skenirani magazini.
Izvorni firmware ima masu bagova, cesto se zakucava.

Zadovoljan sam uredjajem, citam puno i stvarno je praznik sa oci odmoriti se od LCD-a, mada sam ga preplatio :/

Da ostavim link ako zatreba nekom, odlican ebook management program, pretvara veliki broj formata.
http://calibre-ebook.com/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: e-book readeri,sta kupiti

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50704 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.