Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

e-book readeri,sta kupiti

elitemadzone.org :: MadZone :: e-book readeri,sta kupiti

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50707 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
78.155.35.*



+2 Profil

icon e-book readeri,sta kupiti02.08.2009. u 13:57 - pre 178 meseci
Koji reader da kupim?
Na sto treba obratiti paznju,memorija,trajanje baterije i sl??Pored toga,bitno mi je da moze da reprodukuje boje,zbog atlasa koje imam
Da li uzeti Sony,Fujitsu???
Ako ne ovdje,onda na pp ili mail
Hvala na pomoci

http://www.masternewmedia.org/...ate-of-the-market-20071010.htm

http://www.masternewmedia.org/...ate-of-the-market-20071010.htm
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.192.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti02.08.2009. u 20:42 - pre 178 meseci
Pa jel se to moze kupiti negde u Srbiji ?
Ja bi ti licno preporucio Sony...a sad sve ostalo je na tebi. Paznju moras obratiti na kapacitet momorije, bateriju i njene karakteristike ali i na garanciju samog uredjaja...e sad daj neke konkretnije modele ako si zainteresovan za neke bas konkretne readere...ili zelis i da ti naveemo neki model...ali moras reci okvirno do koliko novca ?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti02.08.2009. u 20:45 - pre 178 meseci
Sve mi se nesto cini da je Asus Eee jeftiniji od ovoga....a dobijes ceo komp....
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.192.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti02.08.2009. u 20:58 - pre 178 meseci
Citat:
zaraza: Sve mi se nesto cini da je Asus Eee jeftiniji od ovoga....a dobijes ceo komp....

Da recimo AUSU 4G surf eeePC je 150 eura. Ali je problem sto ga trenutno tesko mozes naci na trzistu Srbije. Ocekuje se uskoro nova tura uvoza...ako nije stigla vec

Aj ako neko zna neku prodavnicu ovih readera u Srbiji nek mi pusti link na PP ?!

evo vidi cene !
http://www.sk.co.yu/2009/03/sknt01.html
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 17:33 - pre 177 meseci
Sta se desava Sasabraj,
jesi kupio sta?

Evo i ja gledam par dana po netu, uzeo bih isto sebi jedan reader.

Sony sad nudi PRS 505 i cena mu je 250€.

http://www.sony.de/product/rd-...ce=wep#pageType=TechnicalSpecs


Jel' neko koristi takav i jel' zadovoljan?


Ili uzeti nesto drugo, ako ima starije i povoljnije?

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 18:11 - pre 177 meseci
I mene zanimaju e-book readeri ali jbg skupi su bre...raspitao sam se i stvarno su skupi u odnosu na eee PC...

Sony je ok kao firma, apsolutno jos nisam naisao na neki njihov proizvod da nije dobar, da je serijski los i nekvalitetan, stoga siguran sam da neces pogresiti ako ga kupis...
Nego jel postoji neka on line radnja u srbiji da se vidi sta nudi od ebook readera ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 19:12 - pre 177 meseci
ptak13,
citam na linku sto si ostavio o manama ebook readera i stoji Elektronski uređaji za čitanje koriste razne metode menadžmenta zaštite podataka u skladu s važećim propisima o autorskim pravima, što u nekim slučajevima može onemogućiti pristup željenim sadržajima ili ograničiti pristup samo na one elektronske formate koje podržava proizvođač dotičnog uređaja. U najvećem broju slučajeva, pogotovo imajući u vidu naše okruženje i dostupnost knjiga u različitim formatima i u različitim mrežama (da ih ovde ne imenujemo), ovo ipak predstavlja samo manju prepreku.

da li to ipak moze uticati kako na knjige koje se u Srbiji svlace bez izricite dozvole izdavaca za skeniranje? ;)
Nije bas to moj fah poznavanja :)
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 20:55 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: ptak13,
citam na linku sto si ostavio o manama ebook readera i stoji Elektronski uređaji za čitanje koriste razne metode menadžmenta zaštite podataka u skladu s važećim propisima o autorskim pravima, što u nekim slučajevima može onemogućiti pristup željenim sadržajima ili ograničiti pristup samo na one elektronske formate koje podržava proizvođač dotičnog uređaja. U najvećem broju slučajeva, pogotovo imajući u vidu naše okruženje i dostupnost knjiga u različitim formatima i u različitim mrežama (da ih ovde ne imenujemo), ovo ipak predstavlja samo manju prepreku.

da li to ipak moze uticati kako na knjige koje se u Srbiji svlace bez izricite dozvole izdavaca za skeniranje?
Nije bas to moj fah poznavanja


Pa koliko ja to razumem to mu dodje ovako nesto.
Razni ebook readeri podrzavaju razlicite fajlove...PDF, JPEG, DOC i vec sl. nisam siguran za DOC lupio sam....e sad, ti imas memorijsku karticu i lepo na njoj ubacis sve sto zelis da citas....po meni nekako najbolje ti je da budu PDF dokumenta..pretvori ih u PDF convertuj...i onda lepo citas...
Ukoliko postoji neka iole zabrana za autorska prava zasto bi se ta knjiga nasla u PDFu i kako bi se citala na kompjuteru ako bi bila zabranjena za ebook reader...nema tu logike...
Siguran sam da moze da cita sve PDFove sto nadjes po netu i okolini A uzgred moze i slike i sl. dokumente...

Evo ovde ima jos modela, cena i karakteristika koje formate mogu da citaju
http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

Sve u svemu, sve sto podrzava OS ebook readera i pise u karakteristikama da podrzava ti lepo ubaci na memorijsku karticu i citaj
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 22:42 - pre 177 meseci
Jedno vreme sam koristio Amazon Kindle 1, veoma dobar reader, čist tekst, ne zamara oči, tanak, ne toliko robustan. Lično imam problem sa čitanjem knjiga sa elektronskih naprava jer brzo gubim koncetraciju. Još uvek je knjiga nezamenjiva u mom slučaju
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 22:50 - pre 177 meseci
Ne bi poverovao sta imam sve u PDF :)

Nego, gledam sad da Sony model PRS 700 (touchscreen model) je dostupan jedino u SAD.
U nekom review sam procitao da imaju problema sa ovim modelom.
Cena PRS 700 u SAD je oko 400 $.

Jeftinija touchscreen alternativa je PRS 600, ali takodje dostupna samo u SAD.


Tako da ostaje jedino, od Sony, model PRS 505.



Flo, gde si uzeo Amazon i koliko si platio?

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti06.09.2009. u 22:58 - pre 177 meseci
Citat:
Flo33: Jedno vreme sam koristio Amazon Kindle 1, veoma dobar reader, čist tekst, ne zamara oči, tanak, ne toliko robustan. Lično imam problem sa čitanjem knjiga sa elektronskih naprava jer brzo gubim koncetraciju. Još uvek je knjiga nezamenjiva u mom slučaju

Hm, pa jeste knjiga nezamenjiva, ali je ovo dobra naprava da ne vuces sa sobom kutiju knjiga

Citat:
Isak666: Ne bi poverovao sta imam sve u PDF

Nego, gledam sad da Sony model PRS 700 (touchscreen model) je dostupan jedino u SAD.
U nekom review sam procitao da imaju problema sa ovim modelom.
Cena PRS 700 u SAD je oko 400 $.

Jeftinija touchscreen alternativa je PRS 600, ali takodje dostupna samo u SAD.


Tako da ostaje jedino, od Sony, model PRS 505.



Flo, gde si uzeo Amazon i koliko si platio?


Imam i ja na Sprskom i EX YU jezicima samo oko 2000 knjiga slobodne literature, a tek elektro literatura i sl...meni i to sluzilo samo tako...ali ne bi davao mnogo novca za reader
Isto pitanje gde si ga kupio...koliko platio, kako si zadovoljan ? Koristis li sada neki drugi ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti07.09.2009. u 21:30 - pre 177 meseci
Hvala na ovim korisnim odgovorima.
Nista nisam kupio jer sam jos uvije u nedoumici.
Dakle,najvise mi se svidjan Sony,ali koliko vidim ne moze da reprodukuje boje,a ima gomilu atlasa sto mi je jako bitno.
Mada im ni cijene nijesu privlacne???
Da li Toshiba ima svoju ponudu e-book readera?
Vrlo rado bih kupio njihov model,ali ga ne vidim na sajtu?
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti07.09.2009. u 22:32 - pre 177 meseci
Kolor Ebook je totalno skup, npr Fujitsu FLEPia koja kosta preko 700 ojra.

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=10480



Nego, evo ASUS najavljuje najjaftiniji reader i to jos "dvostranicni" za nekih 150 ojra.

http://www.engadget.com/2009/0...der-worlds-cheapest-e-book-re/



[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 07.09.2009. u 23:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 07.09.2009. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti08.09.2009. u 12:21 - pre 177 meseci
Treba tu paziti sta koji moze da "pusti" bas zbog DRM i sl.

Naisao sam na nekog kineza koji je bip slican kindle-u ali je mogao da reprodukuje sve zivo i nije bio ogranicen nicim. Nemam sada link, ako naletim stavicu ga ovde.

Kada padnu mohohromatske verzije na 50E, mozemo da pricamo o kupovini.

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti08.09.2009. u 15:12 - pre 177 meseci
Citat:
Black_eyed: Treba tu paziti sta koji moze da "pusti" bas zbog DRM i sl.



To i mene interesuje, ne znam kako funkcionisu sistemi zastite copyrighta i da li moze praviti probleme.

Sta npr sa .doc fajlom koji sam sam napravio, kopirajuci tekstove sa razlitih strana?


Sve u svemu, oticicu za par dana, kad uhvatim slobodno, da pogledam taj Sony PRS 505, pa cu videti sta i kako.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti13.09.2009. u 20:49 - pre 177 meseci
Tek sam sad video pitanje, pardoniram.

Nisam ga ja ni kupio, uzeo sam od kolege na par knjiga i bez obzira koliko je jasan i čitljiv prikaz nisam se odlučio da uzmem isti, jer kao što sam rekao gubim koncetraciju sa tim. Možda se nateram nekada, ali trenutno ne ide.

Kupio je na amazonu, naravno, i ne znam koliko je bilo. Sada je oko $300 mislim. On je prezadovoljan da je uzeo i kindle2.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti20.10.2009. u 18:29 - pre 175 meseci
Ja takodje planiram da kupim e-book reader.
Veoma težak izbor. Malo je igrača u areni bilo do sada, ali evo igra se zahuktava, uključuju se novi i pojavljuju se sve bolji i povoljniji uređaji na tržištu.

Evo Amazon otvorio Kindle2 i za ostatak sveta, uključujući tu i nas. Time je postao jako privlačan pošto je 3G pristup uključen u cenu (pitam se kako) i sve može da se skida i naručuje preko Amazona. Samo uz napomenu da novine i magazini van USA se isporučuju bez slika. To je valjda cena toga da se ne plaća ništa dodatno za 3G pristup Amazonovom Whisper Net-u.

Drugi vrlo interesantan kandidat je Sony PRS-600, ali svi kažu da je loš ekran i da ima dosta odsjaja. Izgleda da mu smeta taj sloj osetljiv na dodir koji se nalazi ispred ekrana. Ovi drugi rideri imaju taj sloj iza ekrana, ali zato mora da se koristi Wacom pen.

Treći fantastican kandidat je iRex DR800SG koji treba da se pojavi ovih dana, koji ima 8 inča ekran, touch, wifi i sve to što ide.

Onyx Boox 60. Odličan novi uređaj, detaljan opis ovde http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=59781

I, konačno, moj favorit, verovali ili ne - ukrajinski PocketBook 302 koji treba da se pojavi ovih dana, a koji ima sve što treba, a uz to je i open source i ima SDK. www.pocketbook.com.ua

Jedan uređaj koji treba da se pojavi i koji je upravo super za postavljača teme je : https://www.entourageedge.com/ sa leve strane e-Ink reader, a sa desne kolor touch netbook sa Androidom. Trenutno je na preorderu, počinju isporuku u februaru 2010. A s obzirom na to šta sve sadrži nije ni skup - $490.

I juče su najavili za četvrtak Barnes And Noble reader: http://www.engadget.com/2009/1...ader-out-tuesday-for-259-says/
Koji takođe neće biti skup a imaće dva ekrana. Mali LCD i veliki e-Ink

Eto, i ja sam u velikim dilemama i čekaću da se razbistri situacija na proleće.

Velika očekivanja sam imao od nemačkog readera koji se zove Txtr i koji je predstavljen na frankfurtskom sajmu knjiga 14. oktobra, ali preskup je 320€ plus 12-14€ mesečna pretplata za neki tamo 3G. http://reader.txtr.com

@ptak13.
Što se tiče PDF-a - on nije pravljen sa e-readerima na umu. I zato današnji e-readeri koji imaju redovno ekran manji od formata u kojima su knjige, odnosno PDF-ovi, imaju problema sa tzv. "reflow"-om PDF-ova koji prilagođavaju ove fajlove za prikaz na manjim ekranima.

Što se tiče sadržaja zaštićenih kopirajtom (DRM), svi uređaji mogu da čitaju normalne PDF-ove koji nisu zaštićeni, ali mali broj uređaja može da čita fajlove koji jesu zaštićeni. Tako da je malo nezgodno ako kupiš neki e-book na Barnes and Noble, a onda ne možeš da ga otvoriš na svom ukrajinskom čitaču...






http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
91.148.93.*



+110 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti20.10.2009. u 19:43 - pre 175 meseci
Evo i Asus je najavio da se ukljucuje u igru...treba malo pricekati, ovo se tek zahuktava...

ASUS planning dual screen Eee Reader: world's cheapest e-book reader
http://www.engadget.com/2009/0...der-worlds-cheapest-e-book-re/
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti20.10.2009. u 23:46 - pre 175 meseci
Asus je poznat po tome što je jeftin i kvalitetan.
Fora je što te e-paper ekrane proizvodi samo e-Ink i još jedna firma, zaboravih, ali ona je tek počela nešto. I izgleda da e-Ink naplaćuje te ekrane mnogo skupo. Tako da je to sve još u kompletu skupo iako je jasno da može mnogo jeftinije.

Mene, kao i sve koji prate ovu scenu, intrigira taj Plastic Logic reader koji je mnogo dobar u prototipu, ali nikako da izađe. Videćemo šta će biti.

S druge strane, toliko sam željno čekao taj Txtr, pošto je tako lep i fin, ali na kraju ispade skup, plus mora sa pretplatom kod švapskih operatera. Tako da je svaka vrsta iznenađenja moguća. Evo danas Barnes and Noble prezentovao svoj čitač koji deluje jako lepo a i nije skup - $259. Međutim, za sada samo u USA, a i ne uliva mi poverenje taj LCD touch screen na dnu uređaja.

Voleo bih da sačekam, a s druge strane, uvek ima razloga za čekanje, uvek ima neki uređaj u najavi koji je bolji od postojećih i konkurentan sa cenom.

U svakom slučaju videćemo šta će biti. Do nove godine bi trebalo svašta da se desi, pošto na ovu krizu sumnjam da bilo ko od proizvođača može sebi da priušti da propusti Xmas rasprodaje.


http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

DrSabo

Član broj: 237340
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: e-book readeri,sta kupiti26.10.2009. u 09:40 - pre 175 meseci
Citat:
Koji reader da kupim?
Na sto treba obratiti paznju,memorija,trajanje baterije i sl??Pored toga,bitno mi je da moze da reprodukuje boje,zbog atlasa koje imam
Da li uzeti Sony,Fujitsu???
Ako ne ovdje,onda na pp ili mail
Hvala na pomoci


Ko god planira kupovinu nekog dedicated reader-a mora imati u vidu sledeće:
- za sada samo nijanse sive (4-16 u zavisnosti od kontrolera) i to u rasponu od svetlo-sive do tamno-sive, a ne raspon belo-crno
- stakleni substrat - mogućnost loma ekrana ukoliko dođe do savijanja uređaja. U najavi su uređaji sa plastičnim substatom koji bi rešili ovaj problem
- uglavnom se upravlja preko button-a. Ako ima touchpad posledica je manji kontrast i povećana refleksija ekrana (vidi Sony PRS600). Ako ima wacom, mora se koristiti njihov stilus, rešenje je skuplje od touch (vidi Irex Iliad)
- memorija - uglavnom je više nego dovoljna ona koja je ugrađena a većina uređaja prima sd/memory stick (samo Sony) kartice
- trajanje baterije je ono što je prevagnulo kod mene da se odlučim na nabavku. U odnosu na Palm TX, koji je trajao max 5 sati, ovi uređaji su bogom dani.
- e-ink je izvanredan za čitanje na dobrom svetlu i to što jače to bolje. Za čitanje na plaži je fantastičan. Ako je svetlo loše, kontrast je lošiji od običnog papira ali se font može povećati i tako kompenzovati.
- odziv je spor za one navikle na čitanje na kompjuteru. Za okretanje stranice treba otprilike vremena koliko i za istu radnju u stvarnom životu. Sasvim je ok za linearno čitanje ali frustrirajuće ako pokušavate da nađete neku informaciju

To je što se tiče hardvera a softver je posebna priča. Ne zaboravite na DRM, regional restrictions i slične poslastice...

DrSabo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: e-book readeri,sta kupiti

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50707 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.