Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina nekretnine u Grčkoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kupovina nekretnine u Grčkoj

[ Pregleda: 3404 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igiton
Nis

Član broj: 20300
Poruke: 18
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kupovina nekretnine u Grčkoj11.08.2009. u 12:55 - pre 179 meseci
Interesuje me da li neko ima iskustva sa kupovinom nekretnine u Grčkoj.

Dakle, da je državljanin Srbije i da hoće da kupi apartman u Grkoj. Recimo izmedju Soluna i Katarine. Koliko sam mogao da saznam sa interneta, gradjani EU mogu da kupuju bez ograničenja, a za ostale važi neki prastari zakon donešen još 1968. godine za vreme vojne hunte. Po tom zakonu pogranični pojas je proširen na čak 200 km od granice, što znači da je dobar deo površine Grčke praktično pogranično područje. A za kupovinu nekretnine u "pograničnom" području potencijalni kupac mora da dobije saglasnost Grčkog ministarstva odbrane. Tek sa tom saglasnošću može da se upusti u kupovinu.

Prilikom kupovine na cenu koju traži vlasnik treba dodati još oko 15% zbog raznoraznih poreza, taksi, naknade za notara, advokata itd. Takodje mora se imati otvoren račun u nekoj od Grčkih banaka i sa tog računa izvršiti transakciju plaćanja. To je otprilike ono što sam saznao.

E sada, postavlja se pitanje koliki bi bili mesečni i godišnji izdaci za tu nekretninu. Recimo, kod nas trošio - ne trošio struju moraš da platiš nekih 330 dinara mesečno, isto važi i za telefon - oko 280 dinara ako se ne varam, zatim za tv pretplatu, kablovsku, iznošenje smeća i td.

I koliki bi bio godišnji porez na imovinu?

Da li bi taj apartman mogli da koriste recimo prijatelji i rodjaci bez prisustva vlasnika, znači ne bi bio za izdavanje nepoznatim licima.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kupovina nekretnine u Grčkoj

[ Pregleda: 3404 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.