Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24204 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
79.101.219.*



Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"02.10.2009. u 23:07 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: Bratija iz 1389 je potrazila zastitu od ruske ambasade. http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=384484

Naravno, odlazak u ambasadu neke EU clanice je cista izdaja.
Ako, ako, klupko se odmotava. Interesantno, fašizoidni likovi traže da interveniše ambasador zemlje koja spada u nekoliko najjačih uporišta antifašizma. Džumbus na kub.
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 00:16 - pre 177 meseci
Citat:
karadima: Svaka cast nemackoj policiji... nazalost to je stanje koje nasa murija nece uskoro da dozivi... Prvo zbog toga sto zakonski ne smeju nikoga da pipnu dok ovaj prethodno ne prospe mozak nekome. Pa sta vam govori to da Policajac ne sme da privede lice koje ti provali u stan ako ga nije zatekao da iznosi nesto iz njega... sto znaci da tebi lopov moze da udje na gajbu i da sedi tu ako hoce i ne moze mu niko nista. Plus na sve to dodaj da se kradja ispod 8000 dinara (ko li je izmislio tu cifru) ne racuna kao krivicno delo vec PREKRSAJNO! wtf?


Treba malo da gledaju oneamericke policajce u seriji "Cops".
"Put your hands on your head, and cross your fingers" - ne prodje 2s, vec dvojica na njemu, i pogodjen taserom. :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 09:55 - pre 177 meseci
Citat:
D.H.LorensSta je to sad ?
Opet se "delimo na izdajnike vs. patriote" ?!

Opet ko "...nekad u stara - dobra vremana...'
" 9.mart `91 - 5.oktobar 2000." . Al ` se nekad dobro bilo ...Secate li se ?

Naravska stvar !!!


To je bila jedna mala simpaticna stvar, zvana - sarkazam koji se izrodio upravo iz logike da svi koji nisu kao Obraz i drustvo su izdajnici.

Jer to je "njihova", a ne necija druga Srbija. Ne daj boze nekog pedera ili nekog sektasa koji veruje u Budu. Ili nekog ko ne veruje da je Rusija centralni partner Srbiji.

Ili jos gore nekog tipa koji izvodi bizaran performans . Ipak je to Srbija od tog malog i on polaze tapiju na ispravan pogled na svet koji ce uterati svim neistomisljenicima.


Tako da bi to pitanje podele trebao pokrenuti na Obrazovom sajtu.
 
0

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.134.*



+111 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 13:12 - pre 177 meseci
Evo sta kaze Vuk Draskovic.

Da li se, kao čovek koji je ne tako davno bio zabranjivan, slažete sa inicijativama za zabranu grupa kao što su „Obraz” ili „1389”?

Ako se ućutkaju njihovi vaspitači, onda će se te organizacije same po sebi ugasiti. Ne čini mi se pametno da se hapse đaci, a slave njihovi profesori.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 19:25 - pre 177 meseci
Pa nadam se da nece ukiniti Obraz zato sto je Obraz, nego zbog krsenja zakona. Ili?
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 22:21 - pre 177 meseci
Mislim da se ne dobija nista ukidanjem ovakvih organizacija. Cak moze da bude i gore, jer ce onda ilegalno da deluju bez ikakve kontrole.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:06 GMT+1]
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 22:34 - pre 177 meseci
Gvozdena Ledy, Margaret Tacher, je polovinom osamdesetih krenula u obracun sa huliganima, ali ne udarajuci na navijacka i slicna udruzenja, vec na pojedinca.
I ovde treba sto je vise moguce naci pojedinacnu krivicu svakoga od njih i pojedinacno ih goniti pred sudom osudjujuci ih na maksimalnu kaznu.

Kada su tako uradili u Engelskoj, i osudili huligana na pet godina, niko vise nije smeo da digne prst, a ovde, osude ga na deset godina, malo se raja pobuni,ispise celu Srbiju grafitima tipa
pravda za.... i onda se decko oslobodi.

Gde je tu pravda i zakon, gde je drzava?

Samo ostro.
P.S.

U Nemackoj, policajac na duznosti ne sme da udje u kafanu osim ako nije poslan da smiri neku situaciju, ako nije sluzbeno dosao, kod nas, policajac kada krene na dnevnu sluzbu, kupi novine, sedne u kafanu i hebe mu se za sve.... I posle se pita ko je ukrao Perinu kokosku, ko bi to mogao biti....



[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:07 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"03.10.2009. u 23:14 - pre 177 meseci
Citat:
cozi: Evo sta kaze Vuk Draskovic.

...

Ako se ućutkaju njihovi vaspitači, onda će se te organizacije same po sebi ugasiti. Ne čini mi se pametno da se hapse đaci, a slave njihovi profesori.


ovaj ambivalentni, pionir u osnivanju paravojnih formacija i privatnih vojski, kad kaze profesori misli na sebe?


[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:08 GMT+1]
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 10:37 - pre 177 meseci
Citat:
mrle 011:  a vi ga, otkad uvedoste slobodu, zavrsavate tako sto je opet sve izgmizalo napolje, tako da se normalnom coveku vise gadi da izadje na ulicu.


Ali vam se ne gadi da izađete napolje i lupate moj Beograd, palite ambasade, kradete patike i prebijate ljude palicama na klero/patriJotsko/navijačkoj osnovi.

Biće da si prespavao jedan deo novije srpske istorije, pa ti je strano ko je rodio ove gmizavce i čiju sisu sisaju.



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 11:22 - pre 177 meseci
Citat:
EmilijaV: Mislim da se ne dobija nista ukidanjem ovakvih organizacija. Cak moze da bude i gore, jer ce onda ilegalno da deluju bez ikakve kontrole.

Da, ali kako sam vec napisao na drugoj temi, kad budu zabranjeni, pa se udruzuju ilegalno, onda je to obicna razbojnicka banda, ili teroristicka organizacija, i nema tog Pere udbasa koji moze da ih zastiti da ne budu optuzerni zbog organizovanog kriminala ili terorizma, ako tuzilastvo tako hoce.

BTW, porediti komunisticku partiju onog vremena, koja se u to vreme kad je zabranjivana zalagala za humanizam, veca prava za radnike, za bolji polozaj radnika itd sa ovom bagrom maloumnika i razbojnika je krajnje degutantno i to vam uopste ne treba.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:10 GMT+1]
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 11:58 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666

Ili jos gore nekog tipa koji izvodi bizaran performans


ajd na stranu sto ne kontam ovaj "performans" pokusaja samoubistva ili sta vec

ali ovo
"sta nije moje?jeste moje! moja je srbija"
"a moja nije?"
"nije tvoja zato sto " [nisam razumeo nastavak]

koji idioti

i naravno od prisutnih na ovom snimku 0,000% je uhapseno,tako?

[sta koji tujac znaci OTACHASTVENI???]
 
0

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.167.*



+111 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 13:07 - pre 177 meseci
@lesli
Mislim, da tebi nije mesto na ovoj raspravi, jer na svaki argument izbacujes nove konstrukcije iz tvoje glave, a da pritom i ne razmislis o onome sto je neko rekao.

"Sta je bilo, hoces strajkove da zabranis? E ne moze." (dok ti mozes da zabranis ono sto nije po tvojoj volji) zar ti se ne cini malo licemerno ovo sto govoris?

Necu ja nista da zabranim, zato sam i protiv zabrane otpora, 1389 ili bilo kakve organizacije. Samo slep ne vidi arbitrarnost u tome, ne moze se o pravu na udruzivanje i okupljanje odlucivati na osnovu vrednosnih stavova koji trenutno vaze u jednom, pa makar i vecinskom delu drustva, kao sto ni sudija ne moze na osnovu svojih vrednosnih stavova (ili medijske hajke koja je trenutno na delu) odlucivati o zakonu.

Svi su prokomentarisali ovaj klip gde policija hapsi ove neonaciste, a niko da primeti da njih nekoliko slobodno stoje ispred svog udruzenja, kluba, kancelarije, nvo-a ili vec cega.

Toliko o demokratiji i slobodi u Srbiji, nismo mi stvoreni za takve tanane distinkcije i razlikovanja, vecina ljudi ne zna ni da se potpise, a vecina od ovih svesnih i politicki aktivnih gradjana nije procitalo nista osim pamfleta nekih nvo-a koji bastine 68-u ili jedne stranke, a ti pamfleti su prevodi i parafraze nekih drugih pamfleta, koji su opet nastali od nekih populatora... Trostruko udaljeni od istine (ideje).
Ni pocemu se ne razlikuju od ovih iz 1389 kojima je ideolog Seselj, a o idejama uce iz Vukadinoicevih tekstova ili Kostunicinih pamfleta i govora koji su parafraze nekih drugih...



[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:14 GMT+1]
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 14:01 - pre 177 meseci
@cozi,ukoliko ta organizacija svojim nacelima i delima postupa protiv prava gradjana i sa fasistickim nacelima,treba ih u zatvor strpati
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 14:04 - pre 177 meseci
Citat:
cozi: Svi su prokomentarisali ovaj klip gde policija hapsi ove neonaciste, a niko da primeti da njih nekoliko slobodno stoje ispred svog udruzenja, kluba, kancelarije, nvo-a ili vec cega.

Pa i ovde ce isto slobodno da stoje kad se smire i redovno pocnu da uzimaju svoje lekove. To su tamo novi neonacisti i ne mogu da se porede sa ovima ovde, jer kakvi ste vi Nemci... Ako se vec porede, ovi ovde kod nas i sada mogu da se porede jedino sa Bader - Majnhof grupom, a ne sa ovim novim nemackim neonacistima koji postuju zakone i ne organizuju naoruzane bande koje haraju ulicama, napadaju ljude i prete drzavi. Kad se ovi smire i pohapse zbog teoristickog delovanja, pa kad izadju iz zatvora, onda neka naprave Obraz 2 , Dembelije, Kremtorijumci, ili pokret 1390, pa neka i oni stoje pred svojim udruzenjima i neka organizuju mirne demonstracije na kojima ce da nose parole protiv pedera i protiv koga hoce, i da ih izvikuju, ali da se njihovo delovanje na tome zavrsava. Nema ludjenja i divljanja i pretnji ubijanjem i sirenja mrznje. A sad ima da odgovaraju zbog organizovanja naoruzanih bandi, zbog izazivanja opste opasnosti, zbog sirenja mrznje i zbog pretnji drzavi, pa ako treba ima na osnovu toga i da im se zabrane organizacije. Ni jedna NVO ni partija nemaju pravo da imaju u svom sastavu naoruzene bande (sipke i ostalo su hladno oruzje po zakonu o oruzju i municiji) ili da im daju logistiku i to je to. Ne moze to da se ugledate na neke tamo Nemce ili Amerikance koji su te stvari doveli do perfekcije, a da pri tome niste dostigli njihov nivo civilizacijskog razvoja, ni kao zemlja a vecina i to ogromna vecina, ni na licnom planu.





[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 04.10.2009. u 19:14 GMT+1]
 
0

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.167.*



+111 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 14:59 - pre 177 meseci
@horvat
"ukoliko ta organizacija svojim nacelima i delima postupa protiv prava gradjana i sa fasistickim nacelima,treba ih u zatvor strpati"
Slazem se sa "delima postupa protiv prava gradjana treba ih u zatvor strpati", ostalo je nevazno i nepotrebno, jer vodi u arbitrarnost.

@lesli

Zaista mi nije jasno zbog cega izvuces recenicu iz celog posta koji je o pamflet politici i politickim idejama iz trece ruke i na njoj gradis nekakvu svoju poentu koja nema nikakve veza sa onim sto sam ja pricao.
Ako zelis da pricas o stupnju civilizacijskog razvoja Srbije i povlacis pararele sa Srbijom mozes i bez pozivanja na moj post. A inace posto se ne razumem kakvi su nacisti u Nemackoj, ne bih o tome, ali recimo u Britaniji postoji "english defense league" ukucas na youtube-u, google-u i pogledaj, pa ces videti da su ovi nasi "mala deca". Pitao sam te vec na jednoj temi odakle ta potreba da velicas nas Srbe, ista potreba koju imaju ovi iz 1389 i Obraza, samo u razlicitim kontekstima (najbolji/najlosiji).

Drugo, evo ova karikatura je primer takve politike, ni pocemu se ne razlikuje (u politickom smislu) od grafita koje ovi drugi ostavljaju po fasadama, jednostavno to je najnizi oblik delovanja u sferi politickog.
Ali nebitno, posto u Srbiji, bez 7 dana propagande, niko nece pustiti suzu za neduznim detetom a posle 7 dana svi placu za navijacem(da ne kazem huliganom) iz Francuske. Tako danas Obraz, sutra neko drugi, prekosutra ko zna. Zakon i ustav nema nikakvo znacenje vec samo upotrebu.

Ako jednostavno podrzavas jednu stranu, zbog cega to naglasavati, jednostavno se odazoves na poziv svojih ideologa i uzora izadjes u setnju protiv nasilja, kao sto su ovi na poziv crkve, kostunice ili koga vec sprecili paradu, a promisljanje ostavis drugima koje zanima to, a ne zanima ih koja je sledeca istina koju ce reci Antonic, Borka Pavicevic, Kostunica, Tacic, Jovanovic.





 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 15:36 - pre 177 meseci
znaci tebi je fasizam nebitan? tj dela koja su vezana za ista?

ti bese onaj koji je branio huligane u jednoj drugoj temi? [ne navijace,koji idu utakmice radi,nego oni koji idu da bi unistavali,palili da bi se mlatili]
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 16:21 - pre 177 meseci
Ma kakve zabrane, odvoji im država malo koski u vidu nekog poslovnog prostora na periferiji i nekog sitnog uhlebja(do 18 hiljada dindži),
biće mirni ko bubice, umiljati i fini.

U ostalom neka uče(Obraz,1389..) od ovih danas(na vlasti) kad su bili mali disidenti, danju su bili sitni doušnici db-a a uveče vinjače u klubu književnika.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 17:56 - pre 177 meseci
He, he... Ispade tako!

Zato i nisam htela da razlazem u detalje, samo da dam primer da zabrane ne vode nicemu.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.3.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 18:20 - pre 177 meseci
Sve vezano za komunizam, partizane, WW2 i ostalo
sam pobrisao ili editovao delove poruka koji su offtopic.

Drugi scenario je bio zakljucavanje teme, a taj scenario
ce da se realizuje ako se nastavi sa offtopic-om.

Politika nije dobrodosla, ovde se radi o osudi i adekvatnom odnosu
prema grupi ljudi koji se ponasaju nasilno ili propagiraju nasilje, i to je tema,
i mislim da je tu uglavnom vec sve receno sto je trebalo da se kaze.

 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"04.10.2009. u 18:29 - pre 177 meseci
Izvini gospodine urednice, ja sam kriva!

Nisam htela da razlazem, samo da uporedim, mada nije rasprava krenula u pravcu politike, nego u razmenu istorijskih cinjenica. Samo na zalost, kod nas se i to svede na politiku...
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zahtev za zabranu "Obraza" i "SNP 1389"
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24204 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.