Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21628 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Da ne bude da samo pisemo po forumu, valjalo bi da svi (koji mozemo) dodjemo u cetvrtak na Plato:


Sto se tice komentara na sve sto se izdesavalo, jos kada sam video one potresne snimke iz Klinickog centra, gde su ga prikazali onako unakazenog i prikljucenog na aparate, ostao sam bez teksta i vec tada nisam imao snage bilo sta da prokomentarisem, a kamoli sada kada je umro. Citam vesti po raznim sajtovima, krenem da pisem komentar, zapocinjem recenicu po deset puta, pa backspace...i na kraju odustanem. Ne mogu da nadjem reci.

Proklet je ovaj septembar u Srbiji.
Prikačeni fajlovi
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.196.*



+7 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 18:20 - pre 177 meseci
Citat:
Rumpletstilskin:Pa yebemumater i u najgorim devedesetim ja ne znam da je neko u Beogradu maltretiran samo zato sto je stranac.

Teško je bilo šta reći kada se nešto ovako užasno desi....

ali mislim da ova tvoja rečenica zadire u srž problema...tih najgorih devedesetih godina teško da je i moglo da se desi ovako nešto u Beogradu,pa bilo kome,jer je tadašnja generacija dvadestgodišnjaka u svom odrastanju bila pošteđena svih gadosti koje nam je pak tada svakodnevno,u terminu oko crtanog filma,putem televizije servirala tadašnja vlast.

Preklani vratovi,nanizani dečji prsti,reke krvi tekle su svakodnevno sa TV ekrana...sećam se da sam vodio žestoku bitku sa tv ekranom ne bih li svoju decu poštedeo tih užasnih scena.

Govorio sam tada da se ježim trenutka,kada će ta malena dečica,koja nisu bila zaštićena od tih scena užasa na tv ekranima, jednog dana odrasti u dvadestgodišnjake...
na šta li će sve oni biti spremni,nakon neselektivnog upijanja zla sa jednog medija koji je trebalo da im bude samo zabava...

preklinajo sam u sebi tadašnju vlast da prestane sa emitovanjem tih gadosti,ne zarad mene,nas odraslih,već upravo zbog te dece....ali ne,njima je to zlo bilo potrebno zarad oblikovanja "topovskog mesa"...

I prošlo je već puno vremena i ta malena dečica sada su 20-25-togodišnjaci sa bejzbol palicama u rukama...i rade to što rade...

A šta naša vlast danas radi?

Pa ona u svojim redovima funkcioniše sa istim onima koji su nekada davno svojim potezima usadili to zlo u svest ovih današnjih mladih ljudi....prevencije niotkuda...

Gde je sada ministar policije da "mesec dana ranije" upozori na zlo koje se može desiti?

Ili je ta njegova sposobnost rezervisana samo za Šveđane?

Ne nalazim reči koje bih uputio roditeljima ovog nesrećnog mladića,jer im ni jedna ne može umanjiti bol i užas koji preživljavaju.

Gospođo i gospodine Taton,molim vas u svoje i u ime svih građana Srbije da nam oprostite.
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.kbcnet.rs.



+128 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 18:56 - pre 177 meseci
Strasno!! :( Lud je onaj ko nam da beli sengen.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 19:15 - pre 177 meseci
Za ubistvo je kazna 40 godina max. Bas da vidim kako ce da ih kazne. Ta kazna ne moze da vrati u zivot tog decka ali moze da spreci da se nesto slicno ponovo dogodi. Drago mi je da vidim da ljudi reaguju, to je ono najbitnije. Ta reakcija ce ohrabriti sudije da rade svoj posao. Saucesce porodici preminulog i izvinjenje svim Francuzima za ovo sto se dogodilo.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.4.*



+363 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 19:19 - pre 177 meseci
Glupo mi je sto je sutra dan zalosti. Ne vidim razliku izmedju vrednosti zivota ovog Francuza i nekog nesrecnika iz Srbije kog je pijana budala zgazila autom. Oba zivota su jednako vredna. A smrt tog drugog se pominje samo u hronici lokalnih novina...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 19:22 - pre 177 meseci
Glupo je sto je tebi tako nesto glupo. Uzrok pogibije nekog u saobracajnoj nesreci nema veze sa uzrokom pogibije Brisa Tatona. Dan zalosti je samo u Beogradu.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 19:23 - pre 177 meseci
Slazem se ali ova medijska paznja se moze iskoristiti kao zamajac koji ce pokrenuti stvari u dobrom smeru. Ljudi su inertni sve dok se ne dogodi ono najgore. Kada se osude ovi doci ce na red i onaj pijani vozac.

[Ovu poruku je menjao stil dana 29.09.2009. u 20:46 GMT+1]
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
95.180.39.*



+7 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 20:28 - pre 177 meseci
Pridruzujem se zaljenju i svim pametnim recima koje su ovde izrecene. Sto se tice cetvrtka, planiram da dodjem na Plato. Ceo dan gledam tv u nadi da ce neko nesto najaviti i reci "da , krivci su uhapseni, nalaze se u pritvoru i cekaju na sudjenje". Prosto ne mogu da verujem da u masovnoj tuci od 20 ljudi niko nije identifikovan. Dovoljan je samo jedan koji ce biti priveden i "preslisan" po principu "brojanje coskova u ovalnoj sobi i dobijanje batina za svaki netacan broj". Zao mi je tog decka. Stalno se stavljan u njegovu poziciju i zamisljam sebe negde u pizzdi materini kako pijem kafu u nekom kaficu i posle 5 minuta gubim svest i padam u komu jer me je neko odalamio sa nekom toljagom po sred face jer nosim dzemper na plavo crne strafte koje su boje nekog tamo kluba.

Mozda cu sada da zvucim malo lucidno ali ja bih sva ta go*na poslao na goli otok... da klesu kamen ceo zivot i da razmisle dobro zasto su uradili to sto su uradili. Dokazi mogu da se nadju za njihovo osudjivanje. postoje ocevici (koji nadamo se da nisu pi*ke tolike da ne smeju da izadju i svedoce).

PRAVDA ZA TATONA...


sve je pocelo sa Urosem , videli su da im niko nista ne moze i da sa par grafita mogu da se spasu pokusaja ubistva pa su sad i ubili , valjda da provere da li mogu i sa time da se izvuku... je*em im mater hostaplersku... Povlacim za goli otok... Turke da zovemo da ih nabijaju na kolac , pi*ka im materina. Glogov, ne glacan.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.4.*



+363 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 20:43 - pre 177 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Glupo je sto je tebi tako nesto glupo. Uzrok pogibije nekog u saobracajnoj nesreci nema veze sa uzrokom pogibije Brisa Tatona. Dan zalosti je samo u Beogradu.


Smrt je smrt. U saobracajnim nesrecama u Srbiji gine mnogo vise ljudi nego u ovakvim slucajevima. Ovakvi slucajevi su izuzetak i mogu se nabrojati na prste jedne ruke. Svi znaju da ovo nije izraz vecinske Srbije vec izolovani incident. Neodgovornost vlasti prema gradjanima i poslu koji vrse je direktan uzrok zbog kog dolazi do ovog o cemu ja pisem i ta neodgovornost je mnogo veca nego ona zbog koje dolazi do ovakvih incidenata. Kad ne znamo da postujemo svoje mrtve kako cemo postovati tudje?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 20:59 - pre 177 meseci
E, 'ajde ne banalizuj!

NIJE isto i NIKADA NEĆE BITI ISTO da li je neko poginuo svojom ili tuđom nepažnjom (znači NEHAT 99%) ili je na smrt premlaćen, od strane horde huligana željnih krvi i to u sred Beograda, bez imalo stida, bez imalo ustručavanja, vođenih mišlju da ubiju! I to - ORGANIZOVANO, s određenom pozadinom i namerama!

HELLOOOO!!!???

Pozdrav
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:02 - pre 177 meseci
STRAŠNO!

Strašno je to što se dogodilo tom nesretnom mladiću i tu zaista stane normalnom čoveku mozak.
Stane svaka moć razmišljanja, kada se zna da veliki procenat ljudi prokomentariše ovakav brutalan, divljački čin, kao "...toga ima svugde u svetu..."
Sudski postupak će to zbog javnosti završiti i presuditi sudionicima, ali...
Ostaje velika sramota iza toga.

Vidim pozivni plakat za Šetnju protiv nasilja. U redu, reakcija je izazvana i to će biti poruka svetu, ali...
ništa se neće postići ako se ne ukaže na one koji su javno, jasno i direktno davali podršku za sva devijantna, nasilničko-rušilačka ponašanja "dece", pravdajući to izlivom trenutnog revolta.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 29.09.2009. u 22:13 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:04 - pre 177 meseci
@fanfon,

Sta pricas ti? Naravno da svaki zivot vredi isto ali to NIKAKO ne znaci da su te stvari iste.

Saobracajne nesrece su u veliikom broju slucajeva nesrece, kako im samo ime kaze - dakle, niko to nije planirao niti je neko hteo nekog da ubije. To je na zalost cena zivljenja u modernom drustvu sa automobilima - nesrece SE DESAVAJU - naravno, moze ih biti manje, ali niko tu nije namerno ubio nekog.

Kako se to moze porediti sa UBISTVOM SA PREDUMISLJAJEM?!?!?! Gde je banda pobesnelih majmuna u centru grada dosla i na mrtvo isprebijala nevinog coveka koji je sedeo u kaficu? TO je bio PLANIRANI AKT oduzimanja zivota na najbrutalniji moguci nacin - nesto sto se u svakom normalnom drustvu kaznjava NAJTEZOM kaznom.

A fakat da se to desilo u sred bela dana u sred glavnog grada jos samo povecava intenzitet problema.

Naravno da svaki ljudski zivot vredi isto - ali okolnosti su definitivno kilometarski razlicite.

Zasto ovo zavredjuje paznju? O da, i te kako zavredjuje - nije ovo izolovan incident, bande majmuna pale ambasade, bacaju baklje u autobuse i prebijaju ljude a, evo sad i ubijaju - to je ogromna opasnost po samo ustrojstvo drzave, jer drzava mora da se na najozbiljniji nacin razracuna sa time, inace ce nove generacije celavaca steci utisak da mogu da rade sta god hoce bez kazne.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:15 - pre 177 meseci
Pa ovo je podiglo veliku prasinu u svetu, tuluz deli karte besplatno za naredni mec sa apelom da svi navijaci daju malu donaciju za porodicu Taton-a, Platini se oglasio takodje...
make love - !war
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:23 - pre 177 meseci
u znak solidarnosti resio sam da vise nikada ne idem na utakmice gde gostuju Francuski klubovi.
 
0

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:30 - pre 177 meseci
Ok, slažem se sa fanfonom u tome da je svaki život bitan. Ovom slučaju je pridato dosta medijske pažnje jer je nesrećni dečko stranac. Šta se desilo sa mladićem kojeg je narkoman zaklao na radnom mestu pre neku sedmicu? I još mnogo na žalost, mnogo primera. Pa čak i te proklete saobraćajne nesreće. Treba se pijan čovek u kolima tretirati kao ubica sa predumišljajem.

Nasilna smrt ne pita za alatku kojom je izvršena. Nego za uzrok.

Na žalost, svi ovi problemi su mnogo dublje od ovlašćenja policije, volje sudova, korumpiranih saobraćajaca... Svest ovog naroda se promenila... To je najveći problem.
 
0

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 21:36 - pre 177 meseci
...MUP je ranije saopštio da su zbog sumnje da su pokušali da ubiju državljanina Francuske uhapšeni Stefan V. (21), Milan T. (19), Dragan T. (20), Jovan K. (19) svi iz Beograda, Bojan M. (19) iz Batajnice. Lisice su stavljene i osumnjičenima Branimiru Č. (22) i Vladanu S. (21) iz Nove Pazove, Milanu V. (19) iz Pančeva, Vladimiru B. (18) i Ivanu G. (27) iz Sremčice.

Ljudi moji pogledajte vi te godine, šta doživesmo da se deca koja su tek završila osnovne i srednje škole ubijaju i uzimaju tuđe nevine živote!?

Gde je ona mladost igranja klikera, vožnja bicikla po planinama, ispijanje pića u kafićima, zezanje po parkovima uz gitaru....


Jel sam ja lud ili ja eto sad vreme tako normalno došlo da se neke stvari toliko radikalizuju, da za 10 godina očekujemo decu od 12 godina kako kolju ljude u sred bela dana!?
Ovo je definitivno težaš sociološki problem koji je počeo da se "razivija" početkom 90-ih godina prošlog milenijuma....
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 22:06 - pre 177 meseci
A činjenica da jedan od tih uhapšenih maloumnika studira na pravnom fakultetu, otvara još užasniju perspektivu.
Dok je vrhunac cinizma, na šetnji protiv nasilja, najavljeno prisustvo ekipe iz 1389 pokreta.


RIP Bris Taton.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 22:23 - pre 177 meseci
Nisam ocekivao da ce me ovoliko pogoditi smrt ovog momka. Da je Srbija pravna drzava, ova bagra bi bila adekvatno kaznjena, a ovako... :(
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 22:41 - pre 177 meseci
Ne znam zasto se svi pale na smrtnu kaznu. Po meni ona je mnogo blaza od dozivotne. Dodje na sto, daju mu injekciju za smirenje, pa jednu da izgubi svest i onda trecu koja mu zaustavi rad srca i..??? Nema ga vise. Jel se mucio? Nije. Jesu li mu muke zavrsene? Jesu. A porodici ubijenog tek pocinju. Po meni mnogo gora kazna je kazna dozivotnog zatvora i kao sto sam gledala u nekoj emisiji, nalaze se u samicama, i imaju 1h dnevno za setnju i to opet za pojedinacnu setnju tako da ne mogu ni sa kim da pricaju pa nazad u buvaru od 2x2 metra i tako do kraja zivota. E to je kazna koje se verujem svako boji.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP29.09.2009. u 23:02 - pre 177 meseci
Citat:
Ne znam zasto se svi pale na smrtnu kaznu. Po meni ona je mnogo blaza od dozivotne. Dodje na sto, daju mu injekciju za smirenje, pa jednu da izgubi svest i onda trecu koja mu zaustavi rad srca i..??? Nema ga vise. Jel se mucio? Nije. Jesu li mu muke zavrsene? Jesu. A porodici ubijenog tek pocinju. Po meni mnogo gora kazna je kazna dozivotnog zatvora i kao sto sam gledala u nekoj emisiji, nalaze se u samicama, i imaju 1h dnevno za setnju i to opet za pojedinacnu setnju tako da ne mogu ni sa kim da pricaju pa nazad u buvaru od 2x2 metra i tako do kraja zivota. E to je kazna koje se verujem svako boji.


znaci ti da mozes, za sebe bi odabrala injekciju ?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Umro Bris Taton (pretučeni francuz) - RIP
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21628 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.