Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drvena letnja kuca

elitemadzone.org :: TechZone :: Drvena letnja kuca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17224 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.240.*



+18 Profil

icon Re: Drvena letnja kuca30.10.2009. u 17:10 - pre 176 meseci
Citat:
Java Beograd: Wow ! Razgalio sam se, maltene, pošla mi voda na usta ! Kako bih ja ovo rado ovako sklopio !!! Predivno. Ipak, ne mogu a da ne zamerim ponešto.

1. Čudno mi je da ispod podnih dasaka nisu ubacilii neki ozbiljniji izolacioni materijal. Na primer staklenu vudu.
2. Podne grede su nivelisali onim kosim podmetačima, ali mi je čudno da su te podmetače ostavili kao trajno rešenje. (!?). A oni će definitivno da iskliznu. Ti podmetači su samo privremeno konstrukcijsko rešenje, korisno u toku gradnje.
3. Nismo videli kako je izvedena elektrika. Ali dobro, verovatno spoljnim vodovima.
4. Nismo videli da li je bar teoretski moguće sprovesti neku vodu, kanalizaciju ...
5. Krov ne može onako da ostane. Tu svakako ide tegola ili neki drugi krovni pokrivač
6. Drvena građa mora ozbiljno da se zaštiti. Sa unutrašnje strane još i đene-đene, bar osnovno, ali sa spoljne strane morada bude ozbiljna, prava dugotrajna impregnacije. Posebno, ako je kućica (kao što jeste) na prilčno vlažnom podneblju.
7. Sve je zaista prelepo i preslatko, ali one daske su izuzetno hladne, kad krenu prave zimske hladnoće.

Sve u svemu, građevisnki materijal je perfektno prefabrikovan, milimetarski precizno. Stoga, verujem da je ovakva kućica, bar za naše pojmove - preskupa.

I još nešto: oni akumulatorski šrafcigeri svakako nisu P.R.C. proizvodnja, ali, za onakav rad jedna baterija ne traje više od pola sata !

Uh i ja bih ovo rado posedovao, kao lego kockice za odrasle ljude :).

Ta sa youtube-a je sumska kolibe, znaci nema u blizini vodovoda i dalekovoda, pa nema ni instalacija. Verovatno su samo za letnje uslove, pa nema ni izolacije.
Na krov nabacuju neki materijal slican crepu, evo:

Jedino po cemu su mi takve sumske kolibe bolje od kvalitetnog satora je da mozes da ubacis krevet i stvari u njih, ali ne mozes da ih selis kao sator, al su taman za pobeci kad krene panika zbog pandemije ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Drvena letnja kuca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17224 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.