Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje jezika

[es] :: Windows desktop :: Podesavanje jezika
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 4095 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
147.91.208.*



Profil

icon Podesavanje jezika14.10.2009. u 17:15 - pre 176 meseci
Nadam se da nisam promashio sekciju za ovaj problem i da na forumu ima majstora za ovaj problemcic! Evo ovako:

Umesto ikonice EN, stoji tastatura! Kako da se MAKNE i bude opet EN!

Na slikama se vidi shta se pojavljuje kada klikam, dakle standardnom nekom metodom, nema sanse da se skloni ova tastatura sve sam pokushavao u K.Panelu!
Slika 1> vidi se tastaturica, kao ikonica, umesto EN!
Kada kliknem levim klikom pojavljuje se prozorce u kome NEMA nijedna ikonica, za nijedan jezik, dakle nema onog EN, ili SR i da bude onako zaplavljeno-markirano...ALI MOGU DA MENJAM JEZIKE (TO NE USLIKAH), A KAD KLIKNEM DESNIM VIDI SE STANDARDNO (SLIKA2)
Slika 3> Kada kliknem na settings u prozorce sa slike 2, vidi se Settings meni. Ovde je bitno da kada se klikne na Tastaturicu, ne moze da se skloni, (REMOVE JE NEDOSTUPNO VIDI SLIKU 4)
Slika 4> Pokazuje stanje posle klika na Language bar set...i vidi se kako i sta je cekirano (sve kombinacije cekiranja su probane tastatura ostaje i prkosi)!!!
Slika 5> Meni Advnced, vidi se da nishta nije cekirano, mada i kada je cekirano i slicno tastatura ostaje! Ja mogu da menjam jezike bez problema, ali hocu da tu bude EN, a ne Tastaturica! Pa ko zna neka pomogne!
















 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Podesavanje jezika14.10.2009. u 21:02 - pre 176 meseci
Izbriši one srpske tastature iz engleskog pa ih dodaj posebno.
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Re: Podesavanje jezika14.10.2009. u 22:32 - pre 176 meseci
^ Očigledno je čovek pobrkao dodavanje jezika sa dodavanjem tastature!


Možda je potrebno malko detaljnije objašnjenje:
Moraš da dodaš jezik (Language: Serbian Latin) pa u okviru njega tastaturu (keyboard), pa ponovo jezik (Serbian Cyrillic) i u okviru njega tastaturu...

Kad to obaviš imaćeš i oznake za različite jezike "EN", "SR"...


 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Podesavanje jezika15.10.2009. u 14:33 - pre 176 meseci
Hvala drugari, ali kako da to uradim, da dodam tastaturu, pa ispod svaki jezik ponaosob-znam da tako treba, al ne znam da odradim tu je problem, pa ako moze jedan kratak tutorial....hvala unapred...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Podesavanje jezika15.10.2009. u 17:08 - pre 176 meseci
Za početak uradi ono što sam ti napisao, izbriši sprske tastature, stisni Add pa ne biraj drugu tastaturu pod engleskim jezikom nego izaberi srpski latinični jezik i pod njim istu tastaturu pa posle toga srpski ćirilični i takvu tastaturu.
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Podesavanje jezika16.10.2009. u 15:03 - pre 176 meseci
calexx, hvala ti puno, ja juce, tj nocas samo pobrisao kao shto si reko i add-ovao iz ovog drugog pravougaonika, tj iz prvog (vidi na slici) i sve je postavio kako treba, dakle i tastature i jezike. Ovaj drugi pravougaonik- ispod zaokruzenog nisam ni dirao, nit znam za sta se koristi, ali sad i nije bitno posao odradismo...



vpozzzzzz
 
0

[es] :: Windows desktop :: Podesavanje jezika
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 4095 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.