Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 192912 | Odgovora: 918 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 18:56 - pre 173 meseci
ne mrle, nego ideš kod njih da ti pomognu. ako hoćeš sve da razumeš šta ti pričaju, upiši lepo medecinu.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 20:13 - pre 173 meseci
Citat:
to je rezerva za oko 3% stanovništva i potpuno je uobičajena, bila je i ranije za sezonski. ne znam šta ti tu bode oči?

Ako je "uobicajena" sto se onda sada predlaze da se nabavi/i cak zahteva od clanova radne grupe?
Ti ko da si sa marsa pao... sve znas, i da to nece biti ista Novartisova vakcina kao i do sada (sa aktivnim sojem koji "vreba" :)), vec (nova) kombinaovana sa ostalim sojevima... sto nije tacno, i opet bez ikakvog linka ili izvora vesti... ono cisto "znanje". Rekoh ti ja, procitaj izjave ministra i radne grupe, ne izvaljulj samo svoje licno misljenje...

U ostalom sta reci coveku kome ova situacija nije ni malo cudna, sta vishe, ne vidi nikakav problem sa celom "pandemijom" i njenom organizacijom (Misko, Bucko, apoteke sa 2 zaposlena dobijaju licencu za distribuciju za citavu zemlju, Evropska komisija istrazuje korupciju i pretpostavlja da je doslo do zavere izmedju SZO, proizvodjaca vakcina i strucnjaka, a zarada od "pandemije" skoro onolika koliko su zaradili od svih osatalih vakcina zajedno u 2008) - tj. nista mu ne bode oci... da nisi ti neki kadar G17 licis mi na experta njihovog ranga...




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 20.01.2010. u 21:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 20:23 - pre 173 meseci
ne znam, možda zato što je procedura takva za nabavku takve vakcine npr?!

Citat:
Ti ko da si sa marsa pao... sve znas, i da to nece biti ista Novartisova vakcina kao i do sada, vec (nova) kombinaovana sa ostalim sojevima... sto nije tacno, i opet bez ikakvog linka ili izvora vesti... ono cisto "znanje". Rekoh ti ja, procitaj izjave ministra i radne grupe, ne izvaljulj samo svoje licno misljenje...

U ostalom sta reci coveku kome ova situacija nije ni malo cudna, sta vishe, ne vidi nikakav problem sa celom "pandemijom" i njenom organizacijom (Misko, Bucko, apoteke sa 2 zaposlena dobijaju licencu za distribuciju za citavu zemlju, Evropska komisija istrazuje korupciju i pretpostavlja da je doslo do zavere izmedju SZO, proizvodjaca vakcina i strucnjaka) - tj. nista mu ne bode oci... da nisi ti neki kadar G17 licis mi na experta njihovog ranga...
šta pričaš ti šoveče, ja tebe sve manje razumem?
gde sam ja napisao da to neće biti ista vakcina?
gde sam ja napisao da mi ništa ne bode oči?

ja te samo korigujem kad napišeš ortodoksnu glupost.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 20:28 - pre 173 meseci
Ja tebe vishe ne mogu ni da korigujem, jer sam neznas sta si napisao... manje vishe sve je trabunjanje i pozivanje na licno "znanje", takvih je pun park.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 20:51 - pre 173 meseci
jedino što ne mogu da shvatim je da li troluješ - ako ne, onda nije dobro, jer u tom slučaju haluciniraš. to što ti "vidiš" nije ono što piše, ali me i ne čudi onda odakle takav pristup celom problemu.
ako misliš da je takav nivo diskusije priličan ti nastavi, od toga ću ipak da se uzdržim.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:13 - pre 173 meseci
Citat:
Citat:
nisi ti ukapirao ovu vakcinu, nema vraćanja, od sledeće godine nema potrebe za tim jer će biti uključen u običnu, sezonsku vakcinu. ali bitno da si ti ukapirao sve.

Ajde da uzmemo u obzir da znas sta pricas, iako niko iz radne grupe, niti sam ministar, nije dao izjavu da ce strain za svinjski grip biti ukljucen u obicnu sezonsnku vakcinu i da ce ona biti nabavljana. Vec su govorili upravo o nabavci ove vakcine od Novartisa, znaci iskljucivo za svinjski grip, a koju i sad nabavljamo.

To nas dovodi do cudnog zakljucka: ako ce strain biti ukljucen u obicnu sezonsku vakcinu, zasto se sada trazi dodatna alokacija para za 300 000 doza!? Pa obicnog gripa ima svake godine (!), i on ima vecu smrtnost od ovog svinjskog, dakle ako je uobicajeno da se prave takve rezerve kako ti kazes, onda su ta sredsva za obicnu sezonsku vakcinu vec po defaultu alocirana svake godine za "obican" sezonski grip (koji btw. ima vecu smrtnost od svinjskog).

To nas dovodi sledeceg:
1) Ili strain za svinjki grip nece biti deo obicne sezonske vakcine - pa se pregovara o sredstvima za dodatnih 300 000 doza dostupnih u svakom momentu, a koje ce omguciti "zastitu"

ili

2) ce strain za svinjski grip biti ukljucen u sezonsku vakcinu protiv gripa od sledece godine - ali njena nabavka NIJE UOBICAJENA sa parama iz budzeta! Jer da jeste ne bi se sada trazile pare i odobrenje za nabavku! Vec bi te pare ("uobicajeno") bile alocirane svake godine iz budzeta po automatizmu (jer obicnog gripa ima svake godine).

A kad se trazi dodatna alokacija para za nesto sto do sada nije bilo uobicajeno - to znaci da ce ostale zdravstvene usluge imati jos manje para na raspolaganju nego inace!
Jel' ti stize ovo do mozga?






[Ovu poruku je menjao a1200 dana 21.01.2010. u 16:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:19 - pre 173 meseci
pazi, sa takvim stavom nisi ni dostojan odgovora. mož' da peniš kolko hoćeš, al to je samo posledica toga što nemaš pojma, tj. ponašanje tipično za nekog ko kada ne može da dokaže svoje postaje tako ofanzivan. u svakom slučaju ne daje ti za pravo da budeš nekulturan.

p.s. to strain ako nisi našao prevod u "referencama" se kod nas kaže soj.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:22 - pre 173 meseci
Znas kako, neko ko ne cita svoje postove, poziva se na "znanje" i "uobicajenost" bez ikakvih referenci, ne zavredjuje ni da mu pishem odgovor... ali cestitam, ti si u tome uspeo. Nemam obicaja da diskutujem sa ... ali eto, napravio sam izuzetak. Morao sam da ti boldujem, posto ocigledno imas problem sa citanjem ove teme...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:32 - pre 173 meseci
evo nadam se da sad vidiš (ima na još jednom mestu)
Citat:
Nenad Vranjanacajoj, evo ti i jedne reference- mikrobiologija i imunologija za studente medicine. ima jedno hiljadu knjiga napisanih za taj predmet od tokia do milvokija. u stvari cekaj- ne smem da kazem hiljadu, odmah ce da se javi neko i kaže 851.

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:35 - pre 173 meseci
Vrh... i to od tokija do milvokija
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:38 - pre 173 meseci
u skladu sa sagovornikom i nivo razgovora. ipak referenca je tu, a ti bučeš već 3 strane kako je nema, iako je već 2x istaknuta.
čak mi je palo na pamet da pokušavaš da nekvalitetnim komentarima navedeš ljude da zaključaju temu (što nikom nije na 39 strna pošlo za rukom)
posle uvek može da se kaže - eto, zlikovci ne daju da se otkrije istina.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:45 - pre 173 meseci
A to je "referenca" koja nam inace govori da "pandemija" nije namestena zbog para. Govori nam o profitu farmaceutskih kompanija, govori nam o istrazi od strane EU (korupcija i navodna zavera SZO, farmaceutskih kuca i strucnjaka), govori nam i o silnim posrednicima, i kolicini para koji oni obrcu, i kolicini para koje su u igri... o dozvolama za distribuciju koje su date firmi od 2 zaposlena :). O Misku, Bucku...

ma bre sve pishe tu... o "uobicajenim" nabavkama uvek dostupnih vakcina... o razlici u ceni izmedju Hrvatske i Srbije... o ozbiljnosti pandemije i da li ona zaista postoji. O namestanju tendera i istrazi SBPOK-a... bre nema sta nema, to je definitivni izvor informacija :)


Vrh
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 21:54 - pre 173 meseci
ta referenca je korišćena kada smo Kosuth i ja diskutovali o mehanizmima nastanka imuniteta i za to je prilično validna.

ali evo neka teoretski i bude i tako kako ti kažeš - sve ovo si mogao da kažeš i 2 strane ranije. što opet samo ukazuje koliko pažljivo čitaš i razmišljaš a sledstveno i kako shvataš ono što je napisano. to je strana 38 pa idi pogledaj.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:03 - pre 173 meseci
Pa ti se na nju pozivas u diskusiji sa mnom, a u kojoj se raspravlja uglavnom o tome da li je pandemija namestena, ko i koliko ima koristi, kakav je motiv iza svega, sta je "uobicajeno" i da li je rec o korupciji. Zato sam ti i napisao to sto sam napisao... al' dobro, kako god.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:12 - pre 173 meseci
Bogami, ovaj post A1200 o alokaciji lovi u okviru budzeta je prilicno logican.

Nesto ne vidim da je potrebno medicinsko predznanje da bi se skontalo da za sezonski grip koji ubije X ljudi se potrosi Y love za vakcinu, dok za svinjski grip koji ubije X/100 da se potrosi Yx10 love za vakcinu.

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:14 - pre 173 meseci
Da, ali podsetiću te da smo Kosuth i ja diskutovali o jednom komentaru kolege kada si ti uklizao niski start ovako:
Citat:
Ako Nenad Vranjanac tako kaze - to mora da je tacno. :)
Njegovo NE je zakon ovde... a to da ostavi neki link ili referencu koja bi potkrepila tu (samouverenu) pricu ili stav, e to vec nije neophodno.
Jer verovatno samo on zna sta prica i sta mu svi ti "slikoviti primeri" znace... vrh. :)

Nego nemoj o televizorima, visoka je to "tehnologija" za nas neuke... bolje se vrati na brisace i automehanicare - mi to nekako jos i mozemo da shvatimo.

Sad, ako ti nisi razumeo ispravno šta sam ja njemu pisao, to je tvoj problem, možda ste dobili pogrešan broj ali ste dobili referencu koju ste tražili.

Inače ja sam mislio da se tema zove "Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?"
A možda to stvarno ima veze sa
Citat:
o tome da li je pandemija namestena, ko i koliko ima koristi, kakav je motiv iza svega, sta je "uobicajeno" i da li je rec o korupciji

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
A sto lepo ne prekinete oboje da se prepucavate i da nastavimo temu koja je odavno prestala da bude "Hocete li se vakcinisati?"

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:21 - pre 173 meseci
@Nenad:
Ma ok, citaju ljudi ovde... sve je napisano hronoloski, cak i na ovoj strani ima pozivanja na "referencu". Tako da nema problema.

@Isak666:
To je upravo ono sto sam pisao na prethodnoj strani, prelazak Big Pharme sa standardnih lekova na vakcine - zbog isteka patenata i mogucosti da u tom polju idalje ostvaruju enormni profit. Zato sada i rade na tome da se uspostavi "perventivno" vakcinisanje za ko-zna-sta svake godine, i da se cuvaju uvek dostupne doze u strahu od "smtonosne pandemije". Tako ce inace slabo profitna oblast dobiti zesci finansiski boost jer ce se povecati narucivanje vakcina, i to na stalnoj, godisnjoj bazi - bilo pandemije ili ne.

...
Valjda je jasno
Ja se necu vakcinisati
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 22:42 - pre 173 meseci
mrzim što ovo moram da ti kažem ali mislim da uopšte nisi shvatio kako to sa patentima radi. UVEK ističu patenti za jednu grupu lekova, to je kontinuiran proces, ali pošto patent traje oko 10-15 godina za to vreme stigne noviji lek,koji preuzima profit i tako u krug.

druga stvar eto kad već kažeš da nećeš, možeš i da u jednoj rečenici obrazložiš koji su tvoji motivi za tako nešto.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?20.01.2010. u 23:09 - pre 173 meseci
Citat:
druga stvar eto kad već kažeš da nećeš, možeš i da u jednoj rečenici obrazložiš koji su tvoji motivi za tako nešto.

Ne mogu ... ko je citao temu prilicno mu je jasno zasto, jer sam komentarisao od prvog posta. Isto tako mu je jasno da nisam protivnik vakcine kao takve, ali pod uslovom da je zaista potrebna (tj. da postoji realna opasnost, a ne "pandemija" koja se ovde servira)... i naravno, da je dobro ispitana.

Citat:
mrzim što ovo moram da ti kažem ali mislim da uopšte nisi shvatio kako to sa patentima radi. UVEK ističu patenti za jednu grupu lekova, to je kontinuiran proces, ali pošto patent traje oko 10-15 godina za to vreme stigne noviji lek,koji preuzima profit i tako u krug.

Nekako imam tendenciju da vishe verujem stavovima koji su potkrepljeni nekim vidom dokaza ili statistikom/ciframa... umesto licnog stava neke osobe da nisam nesto shvatio. U ostalom link: (3-ci put postovan).
http://www.reuters.com/article/idUSTRE5281SD20090309

Tu imas lepo izjave ljudi iz industrije, cifre, predvidjanja, ko sta kupuje... tako da ne moras da nagadjas.

Nece niko "ugasiti" svoje prisustvo sa standardnim lekovima na trzistu - niti prestati da izbacuje nove. Problem je sto ce X novih kompanija poceti da stancuje lekove kojima je istekao patent, a koji su delotvorni i provereni (dugi niz godina koriscenja)... tako da ce ti novi lekovi od vodecih kompanija morati manje da kostaju. Manja cena - manji profit. A taj pad u zaradi ce se nadoknaditi sa vakcinama... na razne nacine.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 21.01.2010. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li cete se vakcinisati protiv svinjskog gripa?

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 192912 | Odgovora: 918 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.