Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23

[ Pregleda: 86699 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 15:40 - pre 175 meseci
Pa sada se mnogo brze zivi, i pitomci su dobro naucili lekciju. Doneses zakon koji te stiti od naroda, a ti radis sta hoces, posto legalno utices na pravosudni sistem.

I naravno, da se savremeni zlocini zataskavaju i podvode pod "kriminal". Kriminal ispade majka Tereza za psihopate. Da li je neko pobio porodicu, dramatican je recimo Vranic, ali nije dramatican Novi Sad, Novi Beograd(Pohorska, jbga, dvoclana porodica i pas, nije medijsko-istorijski zanimljivo...) ili Zemun(kao neko "poludeo" u porodici pa ih istrebio..i upucao sebe u potiljak), od pre nekoliko godina.
To cak ni za mafiju nije korektno.

Jednostavno smo pali u zamku zamagljivanja stvarnosti i bavljenja blaatom proslosti, za koje smo konstatovali da je visevekovno, da se ne menja, i da i danas potpuno isto izgleda.

Ovaj zakon je je samo fleka koja se siri, delic kancera koji putuje po organizmu, dok se ne zakaci negde, ili ujedini sa ostalim kancerima i satre organizam.

Fingirana stvarnost, fingirani "ciljevi drzave", a sve se prosto svodi na klepacinu para onih na vlasti u ime sirotinje raje.

Pardon, virtuelno sirotinje raje, neki procenat dobro zivi uklopljen i sistem, ali ko ce i kako da vraca kredite, to niko ne zna. Mozda svi, nije ni vazno, neki su se naziveli kraljevski, neki 10, neki 15, a neki i 50 godina

Prodajuci maglu, propagirajuci sve sto trenutno treba da se propagira...

I cemu se cudimo i sporimo.
Idemo dalje, samo pratimo zbivanja zakone, pazimo se, u saobracaju ili da nam neki psihopata ne naredi pobijanje porodice.

Poz
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 16:11 - pre 175 meseci
Citat:
Osmi sekretar SKOJ-a: nisam ja to citao .... ustvari nema tu sta ni da citam, to je u principu samo zbirka dokumenata.

..... nije za istoriografiju nikakva tajna da je draza, preko vlade u londonu itd., ugovarao skoro sva ta bombardovanja.
to je tajna za tebe, jer si, kao i tvoja baba za leviske, refleksno spremna da optuzis onoga koga "treba".
ne kazu ljudi dzaba da iver ne pada daleko od klade.

... i nije bombardovan samo beograd tokom rata, bombardovano je sve zivo.
titograd i zadar su skoro bukvalno sravnjeni sa zemljom ........ maribor je, koliko znam, bombardovan 20 puta tokom rata .... itd.... itd...

ono sto ja znam da je broz ugovarao je bombardovanje leskovca ..... i mozda jos necega .... stvarno ne znam.

... a ni to (leskovac) nije nikakva tajna.

zato danas "ugledni istoricari" i pisu na sve strane da je u leskovcu tokom bombardovanja pobijeno otprilike "50 miliona civila i da je jednom nemcu polomljen nokat" ...... karikiram naravno, ali nije ni toliko daleko od njihove "istine".

mislim .... stradalo je tu u leskovcu i civila, naravno, ali primarni cilj je bilo nesto drugo.

na dan bombardovanja leskovca, ili tih dana (moze se to naci na internetu) je padao jedan vrlo znacajan praznik u tadasnjoj srbiji - rodjendan milana nedica a.k.a. "srpske majke", onoga cija slika, samo zahvaljujuci SePSi i gljivici dacicu (kakva ludnica), danas ne visi u svecanoj skupstinskoj sali naseg oslobodjenog grada.

u leskovcu se tog dana odrzavala ogromna vojna parada u cast njegovog rodjendana i pobijeno je preko 1.000 vojnika u paradnim kolonama i "uglednih" gostiju.

laz je i da je leskovac "sravnjen sa zemljom", bombardovan je samo uzi centar u kome se odrzavala parada.


Pa ni ja nikako da se nakanim da procitam, malo je suvoparno... Ali, hocu, ne brini!

Nije nikakva tajna to za mene, znam dobro za Leskovac, uostalom u onom postu o tome sam i napisala da su navise gadjani gradovi u Srbiji i CG! Naravno i Podgorica i Niksic... I Leskovac, ali i Nis... Ja sam se samo usresredila na primer Beograda, jer mi je taj primer najblizi.

I nikakako ne mogu da shvatim logiku tog bombardovanja! Gadjati centar grada, ujutru, na Uskrs, kad su svi u kucama, ili spavaju... Osim da je to uradjeno planski, bas zato da se uniste civili! Jer druge logike nema!

Citat:
Osmi sekretar SKOJ-a: titova jugoslavija je proporcionalno svojoj velicini bila jedna od, ako ne i najuticajnija drzava na svetu.
... tako da bi mozda pravilnije bilo reci da smo mi "nametali", diktirali odnose, preduzimali inicijative .... da su strani drzavnici u drustvu naseg predsednika cutali, dok ih on ne bi nesto upitao, itd...

danas se mladi geniji, antikomunisti svih boja - patrijote, europejci, srbi, kapitalisti, tetke, strucnjaci, demokrate, trzisni ekonomisti, experti opste prakse, navijaci, menadzeri, ugledni istoricari, liberali ..... stide toga.

... a pogledaj na sta ovo sada lici.
da li je izraz "drzava" uopste adekvatan za "to"?

za mene je sve ovo sto se desava, totalno neverovatno.

demokratija je cudo.


Zasto je Jugoslavija bila toliko uticajna (a mislim da jeste, Brozova sahrana to govori) ce nadam se jednog dana objasniti istorija. Mi sad mozemo samo da nagadjamo, ali razlog sigurno postoji.

I potpuno se slazem s tobom da ovo danas ne lici na drzavu. Ali moras uzeti u obzir da su ovi danasnji experti i evropejci samo deca onih tvojih, kojima onda nije nista falilo, pa bi sad da sacuvaju neke elemente toga, ali i da probaju da to kombinuju sa onim sto im je neko dao u zadatak, a izgleda da im nikako ne polazi za rukom.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 21:56 - pre 175 meseci
Citat:
mrle 011: to je bila ironija.

Ne nije, bila je jedna sitna, obicna laz.



Da ti volis, tako, da lazuckas, govori i sledece -

Citat:
eto, posto sam ti lepo objasnio sta sam 'teo da kazem, sad bi i ti mogao da objasnis ono sto sam te vec pitao - sta podrazumevas pod " .... razmere partizanskih zlocina u Sloveniji...... 100.000. pobijenih......."

sta je tacno zlocin u tome kada na primer one koji su 3-4 godine klali zene i decu po jasenovcu i koji i NAKON KAPITULACIJE odbijaju da poloze oruzje ...... navatas, posteno im sudis i po odluci suda izvrsis presudu?

Iako u par postova pise da je bilo 100.000. pobijenih, samo 281 presuda na smrt a utvrđeno je i da su ti sudski procesi bili montirani, ti i dalje pricas price. Hm, ironija ponovo!?
He, sigurno nisu imali vremena za postena sudjenja, pa krivci da se kazne, pa makar bilo to i streljanje. Nego im lakse bilo, pobij sve, a izmislicemo neka sudjenja, po potrebi.


@Kovacevic

Dobar primer.


Primer 2

Covek, predratni komunista, iz imucne porodice. otisao u Ameriku, zaradio dosta novca, vratio se u zemlju, i 1936. KUPIO u Metohiji 2. imanja, 2.5 hektara, i 4.5 hektara. Napravio dve kuce, jednu sebi, jednu bratu.
Izbio rat, covek je odmah otisao u rat sa svojim bratom i najstarijim sinom, koji je tada imao 14. godina. Covek je nosilac spomenice. Zavrsio se rat, i sredinom '45. dobije odluku od sreskog odbora, kojom mu se zabranjuje povratak u Metohiju, a imanja se daju siptarima na koriscenje.
Njegova ocevina u mestu odakle je, se oduzima, a celokupna porodica je dobila stan od 50.kvm.
Do kraja svog zivota - 1976. je bio komunista, nije dozvoljavao ruzna rec o partiji da se izgovori. Sve sto je koristio od prvoborackih, spomenicarskih, komunistickih, privilegija je besplatna vozna karta 2. razreda.
I dan danas, ta imanja su u rukama siptara.

Posteno?

Primer 3.

Porodica izginulih prvoboraca je dobila TUDJE imanje. Koristila ga. I kada je doslo vreme, kada su stasali, postali svoji ljudi, nisu ga se odrekli u korist drzave od koje su dobili to imanje...Nisu ga poklonili nekom sirotistu, pa da to imanje mozda pomogne nekoj drugoj deci kao sto je njima. Ne, oni su to imanje(tudje) PRODALI, uzeli novac, a spocitavaju drugima da im je imovina-novac najvaznija.

Posteno?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 22:41 - pre 175 meseci
dobro vilil, u redu je.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 22:56 - pre 175 meseci
Verujem da su primeri istiniti i ostaje nam da ponovo spomenemo moral pripadnika iste ideološke grupe.
Iz ličnog moralnog stava proizlaze i posledice, koje danas doživljavamo kao grupni čin...i onda donosimo sud.
Tu uvek postoji mogućnost pogrešnog generalizovanja...

Ovi primeri potvrđuju i činjenicu, da su mnogi ljudi ušli u Partije (i onda i sada), ali sa predumišljajem, iskoristili sve što se da iskoristiti...i uvek spremni da se priljube nekom sledećem pobedniku.

Šta mi tu sada možemo? Jedino da vodimo svoj pošten i moralan život, da ne bi neko sutra u nas upirao prstom, kao što to mi danas radimo (u negativnom smislu).

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 23:33 - pre 175 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: .. da su mnogi ljudi ušli u Partije (i onda i sada), ali sa predumišljajem ...


dok je ona Partija bila prava partija - od osnivanja 1919, pa do nekog kongresa sredinom 50-ih, tad je i promenila ime iz KPJ u SKJ - nisi ni mogao da se uclanis u Partiju iz cista mira.
morao si da imas "staz", da se dokazes pre toga u borbi, u sindikatima isl.

eeee kakva su to bila vremena.
takva generacija ljudi se pojavi jednom u 500 godina.

danas se partije menjaju ko carape.
jedino sto se nikad ne menja su predsednici partija.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji22.11.2009. u 23:48 - pre 175 meseci
Citat:
mrle 011
jedino sto se nikad ne menja su predsednici partija.


off
Upravo - keep it in the Family - Broz opet na celu KPJ ;)

Sta kazes Mrle, ima li tu iskre za nesto ozbiljnije - iver / klada?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji23.11.2009. u 00:24 - pre 175 meseci
Citat:
Isak666: off

Sta kazes Mrle, ima li tu iskre za nesto ozbiljnije - iver / klada?


To sam danas videla na TV-u i pomislila sam na Mrleta. Mozda je i bio prisutan?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23

[ Pregleda: 86699 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.