Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85977 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 11:24 - pre 175 meseci
Uvodi se porez na elitne lokacije
7. novembar 2009. | 12:23 | Izvor: Politika
Beograd -- Vlasnik placa na Vračaru vrednog dva miliona evra, ubuduće bi na tu nepokretnost mogao da plaća godišnji porez i do osam hiljada evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=07&nav_id=391158

------------

Predpostavljam da ceo siri centar Beograda biti proglasen za elitnu lokaciju. A visina poreza godisnjeg ce ko sto pise u tekstu ici i do osam hiljada evra. Verovatno i preko te sume.

Para u budzetu za budzetske parazite i njihove prohteve nema , pa je vlast dosla na genijalnu ideju da veci deo Srbije proglasi za "elitnu lokaciju" i odere narodu kozu sa ledja u tu svrhu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 11:28 - pre 175 meseci
Eee, bas su dobri.

Ocekivao sam porez na vazduh, ali i ovo je dobra predigra.

Poz
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 11:37 - pre 175 meseci
ovo ce dovesti do pada cena nekretnina u "elitnim opstinama" i rastu cena nekretnina u ovim ne-elitnim jer gomila ljudi nece imati novac da placa par hiljada evra godisnjeg poreza na svoju "elitnu" nekretninu :)

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 12:44 - pre 175 meseci
Šta tu ima novog i nelogičnog?

Da ste vlasnik stana u elitnom kraju (izdajete lokal ili stan), tu pogodnost bi naplatili, kao što svi koriste pogodnosti...od studenata se "namakne" što je blizina fakulteta i sl.
A kada se uvodi nešto vlasnicima na štetu, treba odmah rušiti Vlastu...

Poznat je period, kada se nikom ništa nije plaćalo, samo uzimalo...šakom, kapom i na džakove.
Jel' to bilo vreme opšteg blagostanja?!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 12:51 - pre 175 meseci
podržavam akciju. Što da ne? Ko hoće da živi u centru grada ima i da plati! Ako nema da plati nek se preseli i zdravo!
I u svakom slučaju ne verujem da će porezi na obične stanove biti značajno veći nego do sad. Najblje bi bilo kad bi Ovča i Zemun polje recimo, sa centrom grada i Dedinjem bili u istoj poreskoj zoni! Jel vam to zvuči normalno?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 13:06 - pre 175 meseci
@Kovacevic Vladimir: Tacno, ali nije sustina u izmisljanju kojekakvih novih nameta i haraca. Budzet jedne drzave treba da se puni iz privrede, a ne iz kojekakvih nameta koji su tu samo da imaju psiholoski efekat na najsiromasnije staleze koji ce se osecati zadovoljeni jer je pravda "toboze stigla" i bogatase i time ce biti bar malo potkupljen socijalni mir. I tako u krug do novih poreza...

A sta je prava slika? Posla nema, a i ako ga ima ima ga vrlo malo i dobijaju ga samo oni koji su u samom vrhu svoje oblasti. Cak su i fizikalni poslovi opali, plate u najboljem slucaju zamrznute, od investicija nema ni traga ni glasa, a budzet se krpi kreditima koje necemo moci da vratimo, jer cak i ako se oporavimo u buducnosti dokusurice nas dugovi iz proslosti(one koje uzimamo sada). Aha bitno je da se tesimo time sto ce bogatasi da na'ebu, ma zabole me lakat za njih i njihove stanove od 800 kvadrata u centrru, kako su ih zaradili neka tako sada i placaju porez na njih. Ja sam sebi najvazniji i najvise mi je stalo do sebe, i kako sebi da zaradim pare i izvucem dupe iz procepa.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 13:08 - pre 175 meseci
Poenta je u tome da tržište treba da odredi cenu nekretnina, porez "za centar grada" (ako je baš nužan) da se definiše transparentno i da se granice tačno odrede, a ne da se u toploj kancelariji pokaže prst na mapi i kaže "e, ove ćemo sada malo da oderemo", kao što će verovatno biti i slučaj.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 13:09 - pre 175 meseci
Citat:
Šta tu ima novog i nelogičnog?

Da ste vlasnik stana u elitnom kraju (izdajete lokal ili stan), tu pogodnost bi naplatili, kao što svi koriste pogodnosti...od studenata se "namakne" što je blizina fakulteta i sl.
A kada se uvodi nešto vlasnicima na štetu, treba odmah rušiti Vlastu...

Poznat je period, kada se nikom ništa nije plaćalo, samo uzimalo...šakom, kapom i na džakove.
Jel' to bilo vreme opšteg blagostanja?!

Pozdrav


gosn Vladimire odajte nam tajnu u kojoj drzavnoj instituciji radite pa vam ovo odgovara?

Ne vidim kome bi moglo odgovarati da placa par hiljada evra poreza na imovinu godisnje osim ljudima koji su na drzavnoj sisi...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 13:26 - pre 175 meseci
PIO Fond.

O visina poreza nisam pisao...

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 14:47 - pre 175 meseci
Citat:
CTS: Vlasnik placa na Vračaru vrednog dva miliona evra, ubuduće bi na tu nepokretnost mogao da plaća godišnji porez i do osam hiljada evra.

A ko je to vlasnik placa? Da li ce to drzava izvrsiti restituciju, pa ovako preti starim-novim vlasnicima?
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 15:05 - pre 175 meseci
Citat:
CTS: Uvodi se porez na elitne lokacije


Mozda treba uvesti i porez na visinu pa ko je visi od npr. 190cm da placa neki dodatni porez? Ili porez na vazduh?
 
Odgovor na temu

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
93.86.92.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 15:12 - pre 175 meseci
Samo jos da im i mi doprinesemo sa nekom idejom i eto "nama veselja sto je i komsiji crkla krava" ...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 15:51 - pre 175 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Šta tu ima novog i nelogičnog?


Pozdrav


Nelogično je to gospodine Kovačeviću što očigleno ne znate da se danas stanovi na Vračaru na najelitnijim lokacijama, dvosobni, trosobni, sređeni, centralno, pa čak i novogradnja izdaju za 300€. Cene rentiranja su pale skoro duplo još pre 4-5 meseci, stanova koliko hoćete, zvrlje prazni po 6, 7 meseci, a genijalci se setili da uvedu porez koji je gotovo koliko i cena rentiranja. Pre sedam dana gledam, tip izdaje jednosoban stan u novogradnji na Vračaru za 150€. Mislio sam da je neka greška, navlakuša lokalne agencije ali nije.

P.S. Ja izdajem stan na Vračaru, izdavao sam ga za 350€ ( smešno ). Meni se više isplatilo da ga prodam i krenem neki posao sa tim novcem, nego da ga izdajem. A tek sada kada su povećali poreze. Obični idioti. Kakava pamet, takva i država. Mora da se sedi u fotelji i vozi džip, pa to ti je.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
109.93.20.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 15:58 - pre 175 meseci
Čekajte, a ko je vlasnik placa iz citirane vesti? Po centrima gradova nema, ili u veoma malom broju slučajeva placeva u privatnom vlasništvu. Tu postoje samo korisnici zemljišta, koji plaćaju zakup. A možda to planiraju da uvedu tek pošto vrate zemljište?
Ako neko ima amortizovanu kuću u centru, na zgodnom placu, koji nije u njegovom vlasništvu, koji je osnov za naplatu poreza?

To bi trebalo da padne na iole normalnom sudu, kako se može oporezovati potencijal lokacije pre nego se realizuje na tržištu?
Jedino ako ne oporezuju sami sebe, pa onda to prenesu na cenu zakupa, ja ne vidim drugačiji put da naplate to što su zamislili.

U isto vreme, doći će do rušenja starih zgrada koje imaju i istorijsku vrednost, a nisu zaštićene zakonom, pa će centri gradova postati nehumane košnice u još većoj meri. Umesto da stimulišu povećavanje gustine stanovanja dalje od centra, oni će ovako još više povećati pritisak na centar grada. Ja to ne vidim kao pametno razvojno planiranje, jer će dovesti do toga da na 10-50 km od gradova vlada infrastrukturna pustoš.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.hfc.comcastbusiness.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:01 - pre 175 meseci
Heh, pa stvarno, da smo kao narod produktivni koliko vremena gubimo na gundjanje, prejebali bi i japance :)

Znaci, ok vam je da za (hipoteticki) vas stan koji je u uskom centru grada naplacujete 2x vise kiriju, ali necete da placate 2x vise porez :) Niko nema sto Srbin imade (TM).

Naravno, kao i u svemu drugome, simptomaticno je da nasa Vlada nije u stanju da iznalazi sistemska resenja, vec se ad-hoc i povuci-potegni donose zakoni i "resavaju" problemi... Boze, koja nesposobna grupa idiJota, pa ja ovo nikad i nigde ne vidoh...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:01 - pre 175 meseci
Meni su npr upropastili parket. Da ga promenim, ispadne me oko 5000€. Pa to je meni godinu i po dana rentiranja. A tek koliko dugo stoji prazan dok se ne iznajmi, pa onda porez na sve to od 20%.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:03 - pre 175 meseci
Rasi pojasnjenja, jer koliko vidim, ili ja, ili pojedini diskutanti nisu razumeli pom. min. Janjica.

On prica o placevima, ne o stanovima!

I naravno obmanjuje javnost. Npr. kaze -
Citat:
Prema dosadašnjoj praksi, vlasnik kuće od 100 metara kvadratnih na luksuznoj lokaciji na Vračaru ne plaća porez na imovinu za zemljište. Ovaj namet se trenutno ubira samo za placeve veće od deset ari, a pomenuta kuća zauzima pet ari.

Njen vlasnik je, dakle, oslobođen poreza na zemljište i naknade za njegovo korišćenje...

Svi placaju Naknadu za gradjevinsko zemljiste.

Citat:
Vlasnik parcele u novosagrađenom objektu dobija 40 odsto prostora u novoj zgradi“, objasnio je Janjić.

Zemljiste je u vlasnistvu drzave-grada, nije vraceno starim vlasnicima. Dakle covek... da ne kazem laze...ali...

Pitanje je sta ce oni da naplacuju?
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:40 - pre 175 meseci
pa ako si pratio hronologiju ove price ona je pokrenuta pre 2 meseca, i govorila je ministarka finansija Dijana Dragutinovic o povecanju poreza na stanove, promeni nacina oporezivanja tako sto ce veci porez placati bogatiji cije nekretnine vrede vise.

Sustina poreza je ko sto rekoh - da se napuni kasa a kasa se puni tako sto se oporezuju svi ili skoro svi a ne 2-3 vlasnika velikih parcela na vracaru....

oporezivace se ektremno sve - i stanovi i zemljiste/placevi....
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:48 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: P.S. Ja izdajem stan na Vračaru, izdavao sam ga za 350€ ( smešno ).


Logično je da se i na taj prihod plaća porez.

I opet ništa nelogično, jer se od viška stambenog prostora stvara zarada.

Citat:
boccio
Znaci, ok vam je da za (hipoteticki) vas stan koji je u uskom centru grada naplacujete 2x vise kiriju, ali necete da placate 2x vise porez Niko nema sto Srbin imade (TM).


U ovom citatu je data definicija o logičnom i nelogičnom.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:52 - pre 175 meseci
Citat:
CTS:Sustina poreza je ko sto rekoh - da se napuni kasa a kasa se puni tako sto se oporezuju svi ili skoro svi a ne 2-3 vlasnika velikih parcela na vracaru....

Ma ne, sustina je da se pljacka narod, a za to vreme se legalizuje korupcija -

Investitorima besplatno zemljište?

http://www.b92.net/biz/vesti/s...=05&nav_id=390740&fs=1

Dakle, Al Capone & Co. im nisu ni do kolena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85977 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.