Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87040 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 13:20 - pre 176 meseci
Verovatno i "crveno" na semaforu psuješ, jer Ti ograničava slobodu kretanja, kao slobodnom građaninu i neprikosnovenom nosiocu/uživaocu, oko kojeg treba da se vrti sav Državni aparat, kao lični servis.

Problem je samo u jednostranosti tumačenja.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 13:58 - pre 176 meseci
Citat:
Jedini medju obicnim ljudima koji podrzavaju te gluposti koje nemaju veze sa mozgom su oni koji sisaju drzavnu sisu i oni koji su zavidni, a inace je to tako zaumno da ovi koji smisljau te ludosti nisu vise ni za u ludnicu, nego samo za brzu i humanu eliminaciju. I konje ubijaju, zar ne?


upravo tako. jedini koji podrzavaju ovakve krvnicke poreze i harace nezabelezene ni u vreme T uraka, jesu ovi paraziti sto sisaju budzetsku drzavnu sisu , i zive na grbaci nas iz privatnog sektora.

banda lopovska. treba uzeti jednu dobru podebelu motku i namazati je gomnima i razjuriti tu bagru neradnika i parazita i poterati ih na njive i livade , da po prvi put nesto konkretno rade u zivotu.

mesto sto smisljaju kako da obicnom narodu otmu pare iz dzepa smisljanjem novih krvnickih poreza, u pauzama izmedju igranja pasijansa, ispijanja kafice i resavanja ukrstenica na radnom mestu.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 14:14 - pre 176 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ma mozes da nabrajas do sutra ako hoces, ali drugovi, valjda smo se borili protiv onog komunistickog zla da privatna svojina bude neprikosnovena, ne? ta to je kaze osnov europske civilizacije, ne? E pa onda moze to, pravite zgrade od 60 spratova na mom placu ali cete prvo da kupite moju privatnu svojinu od mene i da mi platite 10 miliona dolara i šlus. Uzmi ili ostavi.

Jedini medju obicnim ljudima koji podrzavaju te gluposti koje nemaju veze sa mozgom su oni koji sisaju drzavnu sisu i oni koji su zavidni, a inace je to tako zaumno da ovi koji smisljau te ludosti nisu vise ni za u ludnicu, nego samo za brzu i humanu eliminaciju. I konje ubijaju, zar ne?


Lesli, ni jedna moja reč ne podržava porez ...
Samo sam rekao da svako pametan beži sa Vračara i da tamo i bez tog poreza nije normalno a ni zdravo živeti, a usput je i skupo.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 14:49 - pre 176 meseci
@ a1200

Poređenje koje si naveo nema nikakve veze sa ovom problematikom.

Citat:
Jos jedna stvar, kad su ti ljudi kupovali placeve i gradili kuce, tada nije postojao takav zakon, a verovatno ni urbanisticki plan (a i ako je postojao - sto im tada nije zabranjeno da dizu kuce sa dvoristem). Znaci ti kupis plac na Avali, ulozis pare i vreme da napravis dom, i onda posle 10 godina grad se proshiri, neki politicar odluci da bi to bilo idealno mesto za elitne stanove (koje gradi njegov partijski kolega - investitor)... onda donese novi urbanisticki plan, da tu mogu da budu desetospratnice, i razreze ti ultra porez jer ti koristis "jako malo" od onoga "koliko to zaista vredi" po "planu i programu".


Sa ovakvim retrogradnim razmišljenjem, Beograd nikada ne bi odmakao dalje od turske kasabe. Na Slaviji bi se i dalje obrađivale njive, a novobeogradske i makiške močvare bi i dalje služile za lov na divlje patke.


Citat:
Ja sam mislio da je poenta da trziste samo odredi cenu za takve placeve, a ne da drzava izigrava reketasha i menja pravila igre kako joj dune. Ako se investitorima ne svidja cena takvih placeva, neka grade na periferiji - sto da ne, manje ce da plate za zemljiste pa ce i kvadrat biti povoljniji. Ali ne, fora je da se isteraju vlasnici placeva donosenjem nakaradnog zakona, da bi "investitori" zajedno sa gradjevinskom mafijom mogli da sto jeftinije prodju i naravno daju veci deo para "kome treba" - odnosno ekipi koja gura takav zakon...

Hoćeš kuću u centru grada na placu na kom je predviđena višespratnica? Može, ali onda ćeš plaćati porez kao što bi plaćali svi koji bi živeli u toj višespratnici.

Ako imaš novac i želiš to da plaćaš, nema problema. Ako nemaš novac, prodaj kuću za debele pare ili za daleko veći broj kvadrata u novoizgrađenom objektu (u odnosu na stambeni prostor koji imaš u kući). To sve i jeste tržišni princip.

Ne vidim zašto bi se zbog hirova pojedinaca kočio razvoj grada.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 14:56 - pre 176 meseci
@ Java Beograd

I ti si se latio besmislenog poređenja.

Citat:
Alo, bre, otkud nekome pravo da planira šestospratnicu na MOM imanju ? Pa neka je imanje na Dedinju, Senjaku ili Vračaru, moje je ! Ja imam tapiju ! Jedino što država sme to je da planira autoputeve preko njiva. Ne mogu lokalni čelnici da planiraju ništa na MOM imanju.
Mogu da platim porez na kvadraturu zemljišta - to je OK
Mogu da platim porez na stambene kvradrate moje udžerice - i to je OK.

Al da platim enormni porez, zato što je neko bacio oko na moje imanje - pa to je gore nego na divljem zapadu !

Samo da te obavestim da si u žešćoj zabludi. Država ne samo da može da menja urbanističke planove, nego mora to da čini zbog opšteg interesa i razvoja infrastrukture, grada, iskorišćavanja prirodnih bogatstava itd.

Ne znam gde si do sada živeo, ali ovi principi se sprovode u poslednja dva veka. Imao si to i u kraljevini, i pod komunistima, a evo i sad u kapitalističkom uređenju. Bilo bi ti bolje da se osvestiš.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 15:03 - pre 176 meseci
@ vilil1

Citat:
Moras znati da je taj plac nacionalizovan, tj. u vlasnistvu je drzave-grada.


Kuća i plac koju je moja porodica prodala na Vračaru je kupljena od tzv. starih vlasnika. Njima je deo imovine bio nacionalizovan, a deo koji su nama prodali je bio u njihovom vlasništvu.

Zakon je nedavno izmenjen, i to krišom – dok je trajala halabuka oko idiotskog Zakona o informisanju. Sada i fizička i pravna lica mogu biti vlasnici zamljišta.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 15:15 - pre 176 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ma mozes da nabrajas do sutra ako hoces, ali drugovi, valjda smo se borili protiv onog komunistickog zla da privatna svojina bude neprikosnovena, ne? ta to je kaze osnov europske civilizacije, ne? E pa onda moze to, pravite zgrade od 60 spratova na mom placu ali cete prvo da kupite moju privatnu svojinu od mene i da mi platite 10 miliona dolara i šlus. Uzmi ili ostavi.

Naravno da je privatna imovina neprikosnovena, ali je porez još neprikosnoveniji.

Dok god imaš pare da se luksuziraš time što ćeš živeti u nekoj udžerici na atraktivnoj lokaciji – niko te ne može isterati odatle. Kad ti dosadi inaćenje ili ti ponestane para, lepo se dogovoriš sa nekim od zainteresovanih investitora i prodaš sve to za debele pare.

Da li ćeš to prodati za 10 miliona dolara ili za 100.000 dolara ne zavisi samo od tvojih želja, već i od toga koliko su zainteresovani investitori spremni da ponude.

Ja sam se cenjkao 5 godina i na kraju prodao kuću za debele pare. Investitor sada na toj lokaciji gradi stambenu zgradu i siguran sam da će i on dobro proći u celoj toj transakciji. To ti je win-win situacija, svi su na dobitku – i ja, i investitor, i grad.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 15:15 - pre 176 meseci
Citat:
Buum
Samo da te obavestim da si u žešćoj zabludi. Država ne samo da može da menja urbanističke planove, nego mora to da čini zbog opšteg interesa i razvoja infrastrukture, grada, iskorišćavanja prirodnih bogatstava itd.


Zanimljivo... ovde gde zivim je obnova jednog bitnog auto puta kasnila vise od decenije zato sto drzava nije mogla da se nagodi sa vlasnicima imovine - na kraju su se nagodili i to dobro u korist vlasnika.

Glupaci, mogli su samo da im pomenu da oni mogu da rade sta hoce, i da im zveknu porez... drzava su oni :-)

To o cemu pricas je vrlo skakljiva tema - i generalno odnos drzave i pojedinca varira od zemlje do zemlje, postoje zemlje u kojima drzave mogu da rade sve sta hoce, a opet... postoje i one u kojima ipak mora postojati dogovor i sama eksproprijacija imovine ne moze biti uradjena tek tako zato sto je neko odlucio da menja urbanisticki plan...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 15:30 - pre 176 meseci
Citat:
Buum: @ vilil1



Kuća i plac koju je moja porodica prodala na Vračaru je kupljena od tzv. starih vlasnika. Njima je deo imovine bio nacionalizovan, a deo koji su nama prodali je bio u njihovom vlasništvu.

Zakon je nedavno izmenjen, i to krišom – dok je trajala halabuka oko idiotskog Zakona o informisanju. Sada i fizička i pravna lica mogu biti vlasnici zamljišta.

Jesi li ti siguran u to? Ipak, bolje proveri. Stari vlasnici su mogli da vam prodaju samo objekat, a plac se dobija na koriscenje. Kao i vi sto ste prodali samo objekat, tj. kucu.
Kada je to zakon izmenjen? Koji zakon?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 15:46 - pre 176 meseci
@Buum: super, ajmo onda da nacionalizujemo centar grada - sto da ne!? Sta ce nama tamo neka svojinska prava, pa to koci razvoj, mislim, koci "razvoj" kakav je planiran od strane vladajuce "elite" - a oni valjda rade uvek u interesu naroda :), zar ne?

Za Tita i partiju, napred!

...
Btw. Ivan je u prethodnom postu lepo objasnio kako se to radi u normalnim zemljama - ne reketiranjem ili nacionalizaciojom - vec exproprijacijom! Ali, Srbija je to! Mi uvek za sve imamo "originalno" resenje, koje se uvek lomi po kicmi gradjana (ili ti naroda). Cudo kako se pozivamo na Evropu samo kad nam to odgovara... dok recimo, kad treba nesto na brzinu da se mazne a neplati, onda nam recimo Nemacki zakoni ne odgovaraju... pocnemo da se prisecamo Druga Tita...

Citat:

Zanimljivo... ovde gde zivim je obnova jednog bitnog auto puta kasnila vise od decenije zato sto drzava nije mogla da se nagodi sa vlasnicima imovine - na kraju su se nagodili i to dobro u korist vlasnika.

Glupaci, mogli su samo da im pomenu da oni mogu da rade sta hoce, i da im zveknu porez... drzava su oni :-)

To o cemu pricas je vrlo skakljiva tema - i generalno odnos drzave i pojedinca varira od zemlje do zemlje, postoje zemlje u kojima drzave mogu da rade sve sta hoce, a opet... postoje i one u kojima ipak mora postojati dogovor i sama eksproprijacija imovine ne moze biti uradjena tek tako zato sto je neko odlucio da menja urbanisticki plan...
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.76.*



+32 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:05 - pre 176 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=FIq_zv99jho - The Government Can
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:07 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zanimljivo... ovde gde zivim je obnova jednog bitnog auto puta kasnila vise od decenije zato sto drzava nije mogla da se nagodi sa vlasnicima imovine - na kraju su se nagodili i to dobro u korist vlasnika.

Glupaci, mogli su samo da im pomenu da oni mogu da rade sta hoce, i da im zveknu porez... drzava su oni :-)

To o cemu pricas je vrlo skakljiva tema - i generalno odnos drzave i pojedinca varira od zemlje do zemlje, postoje zemlje u kojima drzave mogu da rade sve sta hoce, a opet... postoje i one u kojima ipak mora postojati dogovor i sama eksproprijacija imovine ne moze biti uradjena tek tako zato sto je neko odlucio da menja urbanisticki plan...


upravo to,ne moze te niko naterati da ti prodas svoju njivu/kucu/stan/ovo ono ako ti ne zelis,pa makar po urbanistickom planu na toj lokaciji bilo predvidjeno da naprave novu salu za komendiju [skupstinu]

zasto putevi koji spajaju 2 grada nisu ravni nego imaju krivine,pa zato sto neko nije hteo da proda svoj plac drzavi...


a ovaj idiotluk od reketa je samo u korist "gradjevinaca", a vlasnika ko ...,nema par milja da kesira za kupljenu/stecenu/nasledjenu zemlju,nek proda,a to je i krajnji cilj,da se sve rasproda "gradjevincima"
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:23 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zanimljivo... ovde gde zivim je obnova jednog bitnog auto puta kasnila vise od decenije zato sto drzava nije mogla da se nagodi sa vlasnicima imovine - na kraju su se nagodili i to dobro u korist vlasnika.

Glupaci, mogli su samo da im pomenu da oni mogu da rade sta hoce, i da im zveknu porez... drzava su oni :-)

To o cemu pricas je vrlo skakljiva tema - i generalno odnos drzave i pojedinca varira od zemlje do zemlje, postoje zemlje u kojima drzave mogu da rade sve sta hoce, a opet... postoje i one u kojima ipak mora postojati dogovor i sama eksproprijacija imovine ne moze biti uradjena tek tako zato sto je neko odlucio da menja urbanisticki plan...


Lako je Nemačkoj da se sad cenjka sa pojedincima oko eksproprijacije po 10 godina. Oni su suštinska infrastrukturna pitanja rešili još tokom 19. i 20. veka, pa sada mogu da budu mnogo više fer prema sopstvenom stanovništu. Ranije nisu bili uopšte tako velikodušni.

Srbija jako puno kaska za najrazvijenijim državama te su joj i metode primerene stanju u kom se nalazi.


Citat:
vilil1: Jesi li ti siguran u to? Ipak, bolje proveri. Stari vlasnici su mogli da vam prodaju samo objekat, a plac se dobija na koriscenje. Kao i vi sto ste prodali samo objekat, tj. kucu.

Ma, naravno – predmet kupoprodaje je kuća, a podrazumeva se da uz to ide i pravo korišćenja placa na kom se nalazi nepokretnost. Investitor nije kupio od mene kuću zbog same nepokretnosti, već zbog placa na kom se nalazi.

Citat:
vilil1: Kada je to zakon izmenjen? Koji zakon?

U pitanju je Zakon o planiranju i izgradnji. Usvojen je 31.8.2009. godine.

http://www.parlament.gov.rs/co...kta_detalji.asp?Id=689&t=Z
http://www.b92.net/info/vesti/...09&dd=25&nav_id=320537


Citat:
a1200: @Buum: super, ajmo onda da nacionalizujemo centar grada - sto da ne!? Sta ce nama tamo neka svojinska prava, pa to koci razvoj, mislim, koci "razvoj" kakav je planiran od strane vladajuce "elite" - a oni valjda rade uvek u interesu naroda :), zar ne?

Za Tita i partiju, napred!

Izvini, šta ti trabunjaš? Kakva nacionalizacija? Znaš li ti uopšte šta je to?

Povećanje poreza na imovinu u skladu sa njenom realnom vrednošću nije nacionalizacija.

Što uopšte pišeš o nečemu o čemu nemaš pojma?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.249.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:29 - pre 176 meseci
A ti imas pojma? Pa vidi se. Koju li drzavnu sisu sisas, ajde da priznas. Aj se kladimo da od svega toga nema nista da bude?
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:33 - pre 176 meseci
moze li neko da baci poglem na moj post sa druge strane i da mi savet. hvala
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:36 - pre 176 meseci
Citat:
Buum:Ma, naravno – predmet kupoprodaje je kuća, a podrazumeva se da uz to ide i pravo korišćenja placa na kom se nalazi nepokretnost.

Pa to ti kazem...A nas pom. ministra kaze - "Vlasnik placa na Vračaru..." pa se tu postavljaju razna pitanja...Ko muti, zasto muti...A kako muti, vidi se, siledzijski...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 16:46 - pre 176 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A ti imas pojma? Pa vidi se.

Pa, eto, napisah malo ranije – imao sam priliku da iskusim sve to na svojoj koži, pa znam iz prve ruke.


Citat:
Lesli Eldridz: Koju li drzavnu sisu sisas, ajde da priznas.

Nisam, niti ću ikada raditi u državnoj službi, javnom preduzeću ili nečem sličnom. Ne zato što ne mogu, nego što ne želim – iz principa.

Uglavnom radim za Microsoft i Google, preko raznih vendora.


Citat:
Lesli Eldridz: Aj se kladimo da od svega toga nema nista da bude?

Ajde. :-)
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 17:14 - pre 176 meseci
Citat:
Pali zari: moze li neko da baci poglem na moj post sa druge strane i da mi savet. hvala


1. Potreban ti je urbanistički plan za lokaciju na kojoj se nalazi tvoj plac. Svrati do opštine a oni će te dalje uputiti.
2. Ono šta tebe treba da zanima jeste kolika stambene površina je planirana za izgradnju na tvom placu. Može se desiti da je planom predviđeno da se stambena zgrada prostire ne samo na tvom, već i na komšijskom placu. U tom slučaju gledaš koliki procenat zauzima tvoj plac u odnosu na ukupnu lokaciju. Nazovimo to "osnovom".
3. Realno je da od investitora tražiš 30-35% od "osnove".

Evo konkretnog primera:
• Na tvom i komšijskom placu je predviđena izgradnja zgrade od 2500 m2 neto stambenog prostora.
• Komšijin plac zauzima 40% a tvoj 60% lokacije za izgradnju.
• Tvoja osnova je u tom slučaju 2500 m2 × 60% = 1500 m2.
• Neka tvoj zahtev prema investitoru bude 30%, iliti 1500 m2 × 30% = 450 m2.

Dakle, ti investitoru tražiš 450 m2 stambene površine u novoizgrađenom objektu ili ekvivalent u novcu (na primer, 450 m2 × 1200 €/m2 = 540.000 €). Možete se dogovoriti da vas obešteti i gotovim stanovima ili poslovnim prostorom na nekoj drugoj lokaciji.

Moj savet je da uzmete keš ili gotove, uknjižene nekretnine jer je nema potrebe da rizikujete i čekate investitora da napravi novu zgradu.

Može milion stvari da pođe po zlu, a onda ostaješ bez svega dok neki drugi investitor eventualno ne preuzme tu lokaciju. To preuzimanje se do sad nikada nije dešavalo u praksi, mada bi novi zakon trebalo da ispravi to jer sadrži odgovarajuće mehanizme.

Najbitnije od svega – nađi dobrog i pouzdanog advokata da te ne izrade investitori prilikom ugovaranja posla.

Srećno!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 17:37 - pre 176 meseci
Citat:
Buum
Hoćeš kuću u centru grada na placu na kom je predviđena višespratnica? Može, ali onda ćeš plaćati porez kao što bi plaćali svi koji bi živeli u toj višespratnici.


Pa cekaj, zar nisi i do sad placao isti porez - tj. naknadu za zemljiste? Ako ti imas plac iste povrsine kao i neko ko ima visespratnicu, zar ne placate porez na zemljiste po povrsini? Cak bi taj deo poreza trebao tebe pojedinacno vise da kosta jer ce se on u slucaju visespratnice deliti na stanove...

Naravno onaj deo poreza koji zavisi od same vrednosti objekta ne moze nikako biti isti - jer ti imas u vlasnistvu kucu a ne visespratnicu, ali sam zemljisni porez bi trebao da bude isti tj. da ima veze iskljucivo sa zonom u gradu.

E sad ako je nesto u Srbiji drugacije.. .onda se izvinjavam.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.249.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 17:49 - pre 176 meseci
Mozda to negde i ima, sta znam, mozda oni to prepisuju zbog EU, ali ako je tako, to onda samo potrvrdjuje ono sto ja vec mislim, da su u Europi ovi sto prave te zakone sve budale. To treba poseban redak zver da budes da ti takve zaumnosti padaju na pamet.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87040 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.