Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86995 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 16:53 - pre 176 meseci
Pa naravno da se plaća porez. Plaćao se i do sada, i to dva poreza. Prvi porez na stan, i drugi porez je na izdavanje stana, i to je 20% od rente.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 17:26 - pre 176 meseci
@Sopocanac

Opet ti....

Ne dupliraj teme, vec postoji tema o ovome!
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 18:09 - pre 176 meseci
ne postoji emilija. ona tema je tema o oporezivanju fiktivne kvadrature a ovo je tema o novom porezu - porezu na nekretnine u okviru elitnih lokacija.

to su dva razlicita poreza i nemoj da ih mesas :)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 18:29 - pre 176 meseci
Citat:
CTS: ne postoji emilija. ona tema je tema o oporezivanju fiktivne kvadrature a ovo je tema o novom porezu - porezu na nekretnine u okviru elitnih lokacija.

Ono je tema o oporezivanju fiktivne kvadrature, a ova tema je o oporezivanju fiktivnih vlasnika placeva.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 18:45 - pre 176 meseci
^ Pa u obe je rec o oporezivanju nepostojeceg, a samo na osnovu lokacije!
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 19:23 - pre 176 meseci
Citat:
Ono je tema o oporezivanju fiktivne kvadrature, a ova tema je o oporezivanju fiktivnih vlasnika placeva


bogami vlasnicima nece biti fiktivno, kad im stignu realni poreski obracuni od par hiljada evra :(
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 19:42 - pre 176 meseci
ovako je to u engleskoj:

U Engleskoj se ne placa porez na imovinu. Ne placa se ni porez na dobit u slucaju prodaje kuce u kojoj se zivi (placa se jedino ako je u pitanju druga, treca kuca itd).
Placa se jedino 'Council tax' na kucu u kojoj se zivi za komunalne usluge (policija, smece, itd), ali ovo placaju svi, ukljucujucu i podstanare.
Takodje, placa se porez na zaradu od izdavanja.
Ne vidim poentu placanja poreza na nekretnine; to sto imate nekretninu ne znaci da time nesto zaradjujete, a porez bi trebalo da se placa samo na profit, zaradu.
(Petar, 8. novembar 2009 10:17)

a u srbiji vlast otima pare svakome kome moze da otme.
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji08.11.2009. u 19:44 - pre 176 meseci
ovo sto radi vladajuca garnitura u srbiji sam nekada kao klinac gledao u americkim spagetti westernima , gde lokalni baja na vlasti ucenjuje neku sirotinju da mu "prepusti" svoje zemljiste i nekretninu za naravno "pristupacnu" cenu................................

sad imamo ozakonjenu kaubojstinu u srbiji :)

Srecna nova 1945! :)
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 01:58 - pre 176 meseci
Da li je neko ovde uopšte pročitao i razumeo citirani tekst?

Pomenuto povećanje poreza se odnosi na sledeće situacije:
- U elitnom delu Beograda postoji plac na kom je prema DUP-u predviđena izgradnja šestospratnice.
- Faktičko stanje je da je na tom placu neka kuća.
- Faktičko stanje je da vlasnik te kuće plaća mizerno mali porez na imovinu.

Povećanjem poreza, država će primorati vlasnike takvih placeva da ih prodaju investitorima koji će izgraditi ono što je predviđeno urbanističkim planom.

Koje su koristi od ovoga?
1. Omogućava se kontrolisani razvoj grada.
2. Stvaraju uslovi za pojeftinjenje novogradnje jer će investitori lakše dolaziti do placeva.
3. Kada umesto kojekakvih udžerica niknu normalne stambene zgrade, taj kraj se urbanizuje i povećava se vrednost nekretnina u njemu.
4. Rešava se pitanje parkinga. Naime, po važećim propisima investitor mora da obezbedi određen broj parking mesta za stanare (najčešće u vidu podzemne garaže).

A šta je sa vlasnikom placa?
U zavisnosti od toga koliko je vešt u cenjkanju, može da dobije i do 30-35% od ukupnog stambenog prostora u novoizgrađenoj zgradi (ili sličan ekvivalent u novcu).
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 02:25 - pre 176 meseci
Znaci neko ulozi svoje vreme i novac, i recimo, zavrshi fax i bude doktor nauka molekularne biologije. Zatim, kroz par godina od tada, drzava donese plan industriskog razvoja i potreba za odredjenim profilom, po kome joj treba jos barem 100 molekularnih biologa.

Medjutim, ne lezi vraze, nas dobri doktor NE ZELI da radi u profesiji u kojoj se skolovao (pritom naglasavam, za svoje pare i svoje utroseno vreme), vec se bavi crtanjem freski i prodavanjem istih za minimum novca - tek toliko koliko mu je dovoljno da prezivi.

Znaci OK je da drzava pokuca na vrata tom coveku i kaze: Slusaj baki, nas ne interesuje sta ti radis i koliko zaradjujes od svog rada - jer ti si po struci doktor nauka molekularne biologije, i kad bi radio u profesiji, a po programu zaposljavanja koji mi nudimo, tvoja plata bi bila minimum 1500 Eura... dakle, ti sad imas da nam uplacujes porez na tih 1500 Eura koje bi mogao da imas, umesto na ono sto zaista imas, odnosno koliko zaista zaradjujes...

Sta se bunite, pa to je fer!

....
Jos jedna stvar, kad su ti ljudi kupovali placeve i gradili kuce, tada nije postojao takav zakon, a verovatno ni urbanisticki plan (a i ako je postojao - sto im tada nije zabranjeno da dizu kuce sa dvoristem). Znaci ti kupis plac na Avali, ulozis pare i vreme da napravis dom, i onda posle 10 godina grad se proshiri, neki politicar odluci da bi to bilo idealno mesto za elitne stanove (koje gradi njegov partijski kolega - investitor)... onda donese novi urbanisticki plan, da tu mogu da budu desetospratnice, i razreze ti ultra porez jer ti koristis "jako malo" od onoga "koliko to zaista vredi" po "planu i programu".

Ja sam mislio da je poenta da trziste samo odredi cenu za takve placeve, a ne da drzava izigrava reketasha i menja pravila igre kako joj dune. Ako se investitorima ne svidja cena takvih placeva, neka grade na periferiji - sto da ne, manje ce da plate za zemljiste pa ce i kvadrat biti povoljniji. Ali ne, fora je da se isteraju vlasnici placeva donosenjem nakaradnog zakona, da bi "investitori" zajedno sa gradjevinskom mafijom mogli da sto jeftinije prodju i naravno daju veci deo para "kome treba" - odnosno ekipi koja gura takav zakon...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.220.*



+471 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 05:58 - pre 176 meseci
Citat:
BuumDa li je neko ovde uopšte pročitao i razumeo citirani tekst?


Razumeo sam samo da su se obrušili na poreze na imovinu. Sigurno neće donositi " Zakon o placevima na Vračaru ".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 07:50 - pre 176 meseci
Citat:
BuumDa li je neko ovde uopšte pročitao i razumeo citirani tekst?

Pomenuto povećanje poreza se odnosi na sledeće situacije:
- U elitnom delu Beograda postoji plac na kom je prema DUP-u predviđena izgradnja šestospratnice.
- Faktičko stanje je da je na tom placu neka kuća.
- Faktičko stanje je da vlasnik te kuće plaća mizerno mali porez na imovinu.

Povećanjem poreza, država će primorati vlasnike takvih placeva da ih prodaju investitorima koji će izgraditi ono što je predviđeno urbanističkim planom.

Koje su koristi od ovoga?
1. Omogućava se kontrolisani razvoj grada.
2. Stvaraju uslovi za pojeftinjenje novogradnje jer će investitori lakše dolaziti do placeva.
3. Kada umesto kojekakvih udžerica niknu normalne stambene zgrade, taj kraj se urbanizuje i povećava se vrednost nekretnina u njemu.
4. Rešava se pitanje parkinga. Naime, po važećim propisima investitor mora da obezbedi određen broj parking mesta za stanare (najčešće u vidu podzemne garaže).

A šta je sa vlasnikom placa?
U zavisnosti od toga koliko je vešt u cenjkanju, može da dobije i do 30-35% od ukupnog stambenog prostora u novoizgrađenoj zgradi (ili sličan ekvivalent u novcu).


WTF ? I tebi je ovo logično ?!??!?


Evo ti dva potpuno analogna primera

1. Osoba A je bilder, jak ko konj.
2. Faktičko stanje je da je nezaposlen
3. Faktičko stanje je da ništa ne doprinosi društvu.
Primoravanjem na prunudni rad u rudniku, država će primorati takve džabelebaroše ili da prestanu sa bidovanjem ili da se zaposle

1. Osoba B je lepotica, ima bujne grudi, dugačke noge
2. Faktičko stanje je da se ne prostituiše
3. Fatkično stanje je da bi mogla da se prostituiše samo kad bi htela
Kažnjavanjem takve osobe (i sličnih) zbog prostitucije moglo bi mnogo para da se slije u gradski, a bogami i državni budžet.



Alo, bre, otkud nekome pravo da planira šestospratnicu na MOM imanju ? Pa neka je imanje na Dedinju, Senjaku ili Vračaru, moje je ! Ja imam tapiju ! Jedino što država sme to je da planira autoputeve preko njiva. Ne mogu lokalni čelnici da planiraju ništa na MOM imanju.
Mogu da platim porez na kvadraturu zemljišta - to je OK
Mogu da platim porez na stambene kvradrate moje udžerice - i to je OK.

Al da platim enormni porez, zato što je neko bacio oko na moje imanje - pa to je gore nego na divljem zapadu !



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 08:08 - pre 176 meseci
Još kad bi mi neko rekao zašto je Vračar elitna lokacija .... ???????
Ajde Senjak i Dedinje, ali Vračar .... uf

Inače, sve me podseća na one pametnjakoviće koji su danima po dnevniku trolovali penzionere savetima da prodaju svoje velike stanove i da kupe manje.
To je naravno savetovano odmah po poskupljenju komunalija

Bitno je da se reši Vračar, a Kaluđerica će krajem veka.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 08:59 - pre 176 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Još kad bi mi neko rekao zašto je Vračar elitna lokacija .... ???????

Zato što je vračar centar prestonice. Šta tu nije jasno ?

A što se tiče "trolovanja" penzionera ... Pa nije bilo baš tako. Dobro se sećam, to je izjavila Kori Udovički (jedina guverner Narodne Banke Srbije koja nije štampao inflatorni novac). Izjava je bila početkom dvehiljaditih, kada su polako počele da se uvode ekonomske cene komunalija - struje, vode, grejanja ... (posle Slobinih - diktiranih cena) Onda su penzionerske organizacije počele da kukaju, kako eto, penzioner samac, koji živi u 100 m2 sada od penzije ne može da plati struju i grejanje. E, onda je Kori izjavila: AKO nemaš para - prodaj čoveče stan od 100 m2 ! Kupi sebi 20 m2, a od kamate na vičak para možeš lagodno da živiš ! Sasvim opravdano i sasvim logično.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 09:08 - pre 176 meseci
Citat:
BuumDa li je neko ovde uopšte pročitao i razumeo citirani tekst?

A šta je sa vlasnikom placa?


Moras znati da je taj plac nacionalizovan, tj. u vlasnistvu je drzave-grada.

Citat:
Java Beograd:Alo, bre, otkud nekome pravo da planira šestospratnicu na MOM imanju ? Pa neka je imanje na Dedinju, Senjaku ili Vračaru, moje je ! Ja imam tapiju !

Pa kako je tvoje imanje? Ta tapija, ukoliko je stvarno imas, moze da ti pomogne u procesu restitucije, ali ovako, dok se ne donese zakon, ne vredi nista. Ti nisi vlasnik placa, nego samo korisnik.

Mene nesto drugo buni, ukoliko na ovaj nacin nagovestavaju restituciju, da li ce onda vlasnici otetih pa otkupljenih vila na dedinju...koji su sada korisnici placeva, automatski postati i vlasnici tih placeva, a ovakve izjave sluze zamazivanju ociju. Mi smo poznati po onome Da komsiji crkne krava, pa cemo verovatno,(vecina), podrzavati ovo, a za to vreme ce oni postati vlasnici tih placeva, koji sigurno i puno vrede. Ili ce ti placevi i dalje ostati u vlasnistvu grada, u sta cisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 10:17 - pre 176 meseci
Citat:
Java Beograd: Zato što je vračar centar prestonice. Šta tu nije jasno ?


E pa vidiš, tu dolazimo do suštine.
Centar grada treba da bude poslovni centar a ne stambeni

Vračar bre nije za život, nemaš šetališta, biciklističke staze, zelenila, prostora gde da prošetaš decu u kolicima ili da ih pustiš da se igraju, nemaš gde da parkiraš, ne možeš normalno da ideš trotoarom od parkiranih vozila, smog i zagađenost ... loši liftovi, nema mega marketa, svuda maksi .... malo malo pa neki patriJota razlupa grad, stalno neki protesti ... demonstracije .... jel još treba da nabrajam?

Dedinje i Senjak treba odrapiti sa porezima.
Ko je pametan, sa Vračara sam odlazi
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 10:28 - pre 176 meseci
E ljudi potreban mi je jedan savet kako da postupim sa mogucom prodajom kuce. Zivim u Vrbasu i vec neko vreme se suska o mogucim prodajam radi gradjenja stambenih zgrada.Naime jos pre 40 god 8 kuca je predvidjeno da se sruse i da se na njima izgrade zgrade,u medjuvremenu samo jedna kuca je srusena i na njoj su izgradjene 2 zgrade.Jedna baka sto je zivela do mene je umrla i njen plac je preuzela opstina.Moja kuca ima skoro 200 kvadrata stambenog prostora i prostire se na 7.2 ara.U kuci se nalazi i lokal koji se izdaje(nalazi se u planu).Kuca je pre par godina rusena zid po zid i ponovo zidana iz pocetka, tom prilikom je prednji deo u kome zivim sa porodicom a donji deo pretvoren u stan za izdavanje.Nalazimo se u A zoni, na manje od 5 min se nalazi centar grada , skola i bolnica i maxi.Pre mozda nekih 1-2 god dolazilo je par mogucih investitora da da nekakve ponude ali mi smo ih odbili.Posto se stan i lokal izdaju ja imam 250 evra prihoda svakog meseca. Ako bude na prolece doslo do izgradnje zgrada(koliko cujem izgleda su dobre sanse za to) kako ce ovaj porez na mene da utice? Znam da od mog cenkanja zavisi sta cu dobiti ali moze li mi neko reci sta ja oprilike mogu da dobijem za kucu? Ovo sam pitao cisto da imam neki orijentir pri mogucim razgovorima.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 10:37 - pre 176 meseci
Ljudi ce se uvek buniti ali fakat je da je Srbija de-facto zemlja u krizi i u teskoj potrebi za novcem.

U takvim situacijama je moguce uraditi samo 2 stvari na koje je moguce uticati:

a) Smanjiti javnu potrosnju
b) Povecati poreze

Zbog tog b) se i nalaze novi nacini da se maksimizuje prihod. U principu sramota je da je uopste doslo do toga, ali kada je vec doslo... situacija ce biti samo gora i gora, i sigurno ce troskovi zivota za gradjane Srbije koji zive u njoj u sledecih par godina skociti jako puno.

Sto se tih poreza na "elitne lokacije" tice - klasican "porez na porez", ali cak i to je samo standardna ideja drzave u finansijskom stiskavcu... ima i daleko kreativnijih ideja.

Btw, ko zivi u zgradi - cak i da je plac u vlasnistvu stanara, ako zgrada ima 20 stanova, logicno je da ce placati proporcionalno kvadraturi - sto znaci da u najgorem slucaju vlasnik stana moze platiti 1/20 od tih 8000 EUR - iliti 40 EUR mesecno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.190.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 11:24 - pre 176 meseci
Citat:
Ljudi ce se uvek buniti ali fakat je da je Srbija de-facto zemlja u krizi i u teskoj potrebi za novcem.

U takvim situacijama je moguce uraditi samo 2 stvari na koje je moguce uticati:

a) Smanjiti javnu potrosnju
b) Povecati poreze


ne znam dal si ti informisan al u EU najvecu administraciju ima Bugarska i ona je TRI I PO PUTA MANJA OD NASE .

2000te godine u drzavnoj administraciji za vreme Milosevica je radilo 8.000 ljudi a sada radi 30.000 . Od 2000te do danas vlast je otvorila preko 150 novih agencija zavoda i nekakvih sluzbi za istrazivanje ruda i gubljenje vremena. Dodaj tu jos da su svi zaposleni iz nekada savezne administracije projektovane za celu nekadasnju SFRJ presli na ledja Srbije.

Sustina je Srbija ima preglomaznu vladu od 25 ministara i preglomaznu administraciju koju ne bi mogla da finansira privreda Japana a kamoli syebana privreda Srbije.

Resenje problema je sledece:

- totalna kompjuterizacija i automatizacija drzavne uprave
- otpustanje najmanje 25.000 zaposlenih u drzavnoj administraciji , prednost imaju DS-ovci zato sto ih se 99% zaposlilo po stranackoj liniji nakon 2000te
- gasenje svih nepotrebnih agencija i ostalih drzavnih institucija i otpustanje njihovih zaposlenih

kad se to uradi u budzetu se nakon deficita pojavljuje suficit. i to ogroman. onda sledi

- smanjenje i ukidanje poreza
- to dovodi do porasta investicija u Srbiju i otvaranja novih radnih mesta

nakon toga ostalim novcem od suficita se daju startup krediti narodu za pokretanje izvoza i proizvodnje

eto kako moze . al dok je tadic i ds na vlasti - nece moci nikako.

Jer njima nije cilj ovo sto ja navodim vec im je cilj da sto vise sopstvenih clanova uvale u drzavnu administraciju i da narodu smisljaju nonstop neke nove poreze da bi napunili kasu koju oni prazne.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.249.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji09.11.2009. u 11:29 - pre 176 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Šta tu ima novog i nelogičnog?

Da ste vlasnik stana u elitnom kraju (izdajete lokal ili stan), tu pogodnost bi naplatili, kao što svi koriste pogodnosti...od studenata se "namakne" što je blizina fakulteta i sl.
A kada se uvodi nešto vlasnicima na štetu, treba odmah rušiti Vlastu...
Nije tacno, drzava nije vlasnik niceg, drzava je servis gradjanima i nema sta da odredjuje koje su lokacije elitne a koje nisu i da tako namace budzet, nego neka servisira gradjane. Ako nema pre neka propadne, koga briga. Nek idu da okopavaju kukuruz, i tako nicemu ne sluze. Beze od huligana, ne umeju da zabrane kurire, ne umeju da ugase nepotrebna preduzeca, samo se jos vise kace na drzavnu sisu, kome oni uopste trebaju.
Citat:
Zoran Rodic: E pa vidiš, tu dolazimo do suštine.
Centar grada treba da bude poslovni centar a ne stambeni

Vračar bre nije za život, nemaš šetališta, biciklističke staze, zelenila, prostora gde da prošetaš decu u kolicima ili da ih pustiš da se igraju, nemaš gde da parkiraš, ne možeš normalno da ideš trotoarom od parkiranih vozila, smog i zagađenost ... loši liftovi, nema mega marketa, svuda maksi .... malo malo pa neki patriJota razlupa grad, stalno neki protesti ... demonstracije .... jel još treba da nabrajam?
ma mozes da nabrajas do sutra ako hoces, ali drugovi, valjda smo se borili protiv onog komunistickog zla da privatna svojina bude neprikosnovena, ne? ta to je kaze osnov europske civilizacije, ne? E pa onda moze to, pravite zgrade od 60 spratova na mom placu ali cete prvo da kupite moju privatnu svojinu od mene i da mi platite 10 miliona dolara i šlus. Uzmi ili ostavi.

Jedini medju obicnim ljudima koji podrzavaju te gluposti koje nemaju veze sa mozgom su oni koji sisaju drzavnu sisu i oni koji su zavidni, a inace je to tako zaumno da ovi koji smisljau te ludosti nisu vise ni za u ludnicu, nego samo za brzu i humanu eliminaciju. I konje ubijaju, zar ne?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86995 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.