Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85215 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:12 - pre 174 meseci
Isto vazi i za istok :) i za komunizam i socijalizam e sad to sto je nekom bilo komplikovano da ljudima objasnjava kakve su sve razlike nego su jednostavno rekli to je VERY BAD i slicno to je problem zapada ;)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:14 - pre 174 meseci
Nije problem u bonusima, zabole ikoga kako japiji otimaju jenkiima pare.

Poenta je u naduvavanju kolicine novca i "bankarskoj" magiji manipulisanja depozitima, "proizvodnji" fiktivnog novca, koji ozbiljno obezvredjuje svetsku privredu(da ne zaboravimo dolar kao primarnu valutu u medjunarodnim transakcijama).

A centri moci u USA su odavno izmesteni, od doba unistavanja nacionalno blaga, fort knoksa, do privatizovanja FED-a i ubacivanja poluga moci odredjenom soju ljudi(razni su u igri, ne samo Bildeberzi, jednostavno, nova plava krv, novokomponovana elita), koji su, zahvaljujuci valjda malogradjanstini u sebi, napravili preigravanje i orgijanje sa "poverenjem" i regulativom poslovanja ulice velikog zida..koji razdvaja raju od vlastele.

I to je ono sto ljulja svetsku privredu i pravi finansijsku, pa ekonomsku krizu, inace bi bas bilo briga bilo koga na planeti, za tamo neke hipotekarne kredite...koji su bili ekstremno bezobrazno lazna informacija, finansijski cunami je bio na vidiku, a oni su blebetali o talasicima..

Poz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:16 - pre 174 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Isto vazi i za istok :) i za komunizam i socijalizam e sad to sto je nekom bilo komplikovano da ljudima objasnjava kakve su sve razlike nego su jednostavno rekli to je VERY BAD i slicno to je problem zapada ;)


Na ovoj temi nismo imali problematiku razlike izmedju socijalizma i komunizma, niti bih mogao reci da je oduzimanje imovine posle rata posledica socijalne politike.

Imali smo razlike izmedju light i heavy komunizma.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:19 - pre 174 meseci
Citat:
vladd: Nije problem u bonusima, zabole ikoga kako japiji otimaju jenkiima pare.

Poenta je u naduvavanju kolicine novca i "bankarskoj" magiji manipulisanja depozitima, "proizvodnji" fiktivnog novca, koji ozbiljno obezvredjuje svetsku privredu(da ne zaboravimo dolar kao primarnu valutu u medjunarodnim transakcijama).

A centri moci u USA su odavno izmesteni, od doba unistavanja nacionalno blaga, fort knoksa, do privatizovanja FED-a i ubacivanja poluga moci odredjenom soju ljudi(razni su u igri, ne samo Bildeberzi, jednostavno, nova plava krv, novokomponovana elita), koji su, zahvaljujuci valjda malogradjanstini u sebi, napravili preigravanje i orgijanje sa "poverenjem" i regulativom poslovanja ulice velikog zida..koji razdvaja raju od vlastele.

I to je ono sto ljulja svetsku privredu i pravi finansijsku, pa ekonomsku krizu, inace bi bas bilo briga bilo koga na planeti, za tamo neke hipotekarne kredite...koji su bili ekstremno bezobrazno lazna informacija, finansijski cunami je bio na vidiku, a oni su blebetali o talasicima..

Poz


kakve to veze ima sa socijalno odgovornom privredom u navedenim zemljama i postovanjem privatne svojine?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:36 - pre 174 meseci
isak,komunizam nikad,nigde na svetu nije postojao kao drzavno uredjenje
mozes jedino reci "light and heavy socijalizam"
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 18:49 - pre 174 meseci
^^
Neka je i tako, ali mislim da je jasno sta sam zeleo reci - obzirom da smo u opticaju imali raspravu oko SSSR za vreme Staljina, Kine i poratne Jugoslavije.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji16.11.2009. u 19:15 - pre 174 meseci
Citat:
Isak666:A posto je to skoro neprimetan zlocin, naspram dvadesetogodisnje kolonizacije ostrva sa 60 000 dusa koje se besumucno izrabljivalo - trebali bi da zaboravimo na tu sitnicu.


Pa ako je tako nevazno to malo ostrvo od 60 000 dusa, zasto je onda Magraret Tacer podigla onoliku vojsku i ratovala protiv Argenitine zbog Foklanda? A tamo nema ni toliko dusa, samo nesto malo ovaca, koliko znam...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.241.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 01:45 - pre 174 meseci
Pa isto zbog cega su bombardovali vas, tj nas - zbog kredibiliteta imperije. Ne moze da se imperiji urči neka tamo saka jada, nego ima da se zna ko je glavni kabadahija u ulici.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
203.104.29.*



+6455 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 02:02 - pre 174 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Kakva slika :) Ono...olicenje US gov. brige za sopstveni narod :)))

Stim što se tada uopšte nije znalo o bilo kakvim štetnim efektima radijacije osim o direktnoj šteti izazvanoj samom eksplozijom..

U ta vremena je Ford napravio prototip automobila na nuklearni pogon (Ford Nucleon), pravljeni su projekti za male genratore koji bi napajali domaćinstva ... A od svega toga se odustalo kad je isplivala na videlo stvarna štetnost radijacije...

Takođe u ovom konkretnom slučaju ovi vojnici koji su bili izloženi radijciji, ne mogu tužiti USA zbog toga, jer ih niko namerno nije ugrozio, i nijedan naučnik tog doba nije mogao znati da tu ima bilo šta štetno.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 02:05 - pre 174 meseci
@Lesli

Pa u tome je stvar sto se kapitalizam bazira na najobicnijoj pohlepi pojedinca! Nije vazno ni sta, ni gde, ni koliko, vazno samo da je njegovo i da ON TO poseduje. Makar to ne vredelo ni pisljiva boba.
Ne kazem da je u svemu los sistem, ali nije ni najbolji. Bar ne danas, ranije je bio bolji. A ovo u sta sad svi slepo treba da verujemo je cist marketing.

Sad ce da me proglase za Mrletovog istomisljenika, jer na ovom forumu moraju da postoje SAMO DVE opcije o kojima moze da se raspravlja. Ili si za ovo, ili za ono. Ne daj Boze da malo vise razmislis, pa probas da analiziras oba sistema. Na svu srecu, primetila sam da ima i par takvih.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 07:16 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV:  na ovom forumu moraju da postoje SAMO DVE opcije o kojima moze da se raspravlja. Ili si za ovo, ili za ono. Ne daj Boze da malo vise razmislis, pa probas da analiziras oba sistema. Na svu srecu, primetila sam da ima i par takvih. :)


Ako bi postojale samo dve opcije, onda je stvar čista...jer se radi o isključivosti jednih i drugih.
A svaka isključivost ne spada u pozitivne osobine i zna se kuda može odvesti...zato je sa pravom neko spominjao diktaturu, apsolutizam i isključivo pravo pobednika, da sprovodi svoja pravila, propise, zakone...koji najčešće stvore pravo jednima - na štetu drugih...bla, bla, bla.

Iz ove Teme, logički proizlazi jedna druga: moral pobednika.

Ali, i u tom (pobedničkom) moralu ima razlike. Da li pobednik iz rata ili pobednik u miru (izborni). Oba žele isto, pa su samo nijanse različite, ali pohlepa i nemoral su zajedničke osobine.
Razlika je među učesnicima na Forumu stoga, jer svako opravdava sistem u kome se dobro oseća(o), ali niko da "zagazi" u moral. Razumem i zašto. Neki namerno, neki ga uopšte ne osećaju, neki smatraju nevažnim...

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 10:01 - pre 174 meseci
Tema o porezu na ekskluzivne lokacije se pretvorila u diskusiju o mrtvim četnicima, sibirskim gulazima, teorijama zavere, poređenju kapitalizma i komunizma...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 10:19 - pre 174 meseci
Citat:
ventura:Takođe u ovom konkretnom slučaju ovi vojnici koji su bili izloženi radijciji, ne mogu tužiti USA zbog toga, jer ih niko namerno nije ugrozio, i nijedan naučnik tog doba nije mogao znati da tu ima bilo šta štetno.


Zanimljivo da ipak placaju odstetu...

Radiation Exposure Compensation Act

http://en.wikipedia.org/wiki/Radiation_Exposure_Compensation_Act



Citat:
As of February 2006, over $1.2 billion were paid under the Radiation Exposure Compensation Act of 1990 to U.S. citizens exposed to nuclear hazards as a result of the U.S. nuclear weapons program, and by 1998 at least $759 million was paid to the Marshallese Islanders in compensation for their exposure to U.S. nuclear testing, and over $15 million was paid to the Japanese government following the exposure of its citizens and food supply to nuclear fallout from the 1954 "Bravo" test.[3][5]

http://en.wikipedia.org/wiki/N..._weapons_and_the_United_States
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 13:39 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV: @Lesli

Pa u tome je stvar sto se kapitalizam bazira na najobicnijoj pohlepi pojedinca! Nije vazno ni sta, ni gde, ni koliko, vazno samo da je njegovo i da ON TO poseduje. Makar to ne vredelo ni pisljiva boba.
Ne kazem da je u svemu los sistem, ali nije ni najbolji. Bar ne danas, ranije je bio bolji. A ovo u sta sad svi slepo treba da verujemo je cist marketing.

Sad ce da me proglase za Mrletovog istomisljenika, jer na ovom forumu moraju da postoje SAMO DVE opcije o kojima moze da se raspravlja. Ili si za ovo, ili za ono. Ne daj Boze da malo vise razmislis, pa probas da analiziras oba sistema. Na svu srecu, primetila sam da ima i par takvih. :)


Ko je pricao o dve opcije?

Ja pricao o drustvima zasnovanim na ultraliberalnom trzistu i socijalno orijentisanom trzistu, neko drugi o hard i light socijalizmu / komunizmu (da ne sirimo o tome). Imas tu vec 4 opcije. Ostaje nam jos par dzamahirijskih uredjenja i ja ne znam za jos neku opciju.

Zato sam vas pitao - sta u stvari zelite koji sistem? Smatrate kapitalizam nemoralnim, o komunizmu se ne izjasnjavate direkt. Sta ja za vas moralno i prikladno?


Citat:
Kovacevic Vladimir:

Razlika je među učesnicima na Forumu stoga, jer svako opravdava sistem u kome se dobro oseća(o), ali niko da "zagazi" u moral. Razumem i zašto. Neki namerno, neki ga uopšte ne osećaju, neki smatraju nevažnim...


Jel? A sta je zakonski mehanizam kroz regulaciju trzista, zdravstvene zastite za sve i na kraju ono zbog cega je pocelo sve - postovanje privatne svojine, koje je deo sistema Nemacke, Skandinavije i zemalja Beneluksa?

A sta je zakonska obaveza onih koji zaradjuju da deo svoje zarade daju onima koji to nemaju, te sad postoji mehanizam koji se zove Harz IV pomocu kojeg nezaposleni dobijaju mesecni iznos za stan, odecu, telefon, hranu i internet - ako nije moralna obaveza onih koji imaju vise?

Zar je cena skolovanja od polovine prosecne plate za jedan semestar nemoralna i izrabljivacka?


Jel treba da prihvatim komunizam kao pravedan sistem zato sto je neko dete palog borca radio ceo zivot i koga je iskolovala SFRJ? Pa vidite, pored takvih je bilo i onih koji nisu imali tu srecu da ih sistem majcinski zagrli, nego im je otimao imovinu, iako nisu bili saradnici okupatora ali su bili klasni neprijatelj.
Ili su pusteni da umru u logorima, iako su bila deca ili stari, a to su bili nasi sugradjani.
Zasto nisu pusteni kucama, da mogu se grejati i jesti da ne umru ako namera nije bila da se eliminisu?


Vidite, u tome jeste sustina - postojali su neki ljudi koji nisu tako imali srece u tom sistemu i oni imaju ista prava kao i drugi srecnici.



Inace, kad bih zeleo da opravdam sistem u kojem zivim, pisao bih onda o odnosu salterusa, policajaca i poslodavaca prema meni. Ili doktora, medicinskih sestara koji su mi poradjali zenu i lecili dete.



A zasto ovo sve pisem?
Pa zato sto ne verujem da su komunisti bili ti koji su jedini mogli industrijalizovati zemlju i doneti prosperitet. I voleo bih da nikad nisu ni dosli do vlasti i da se nikad nista nije menjalo.
Mislite da ljudi kojima je "pohlepa zivotni pokretac" ne bi izgradili pruge, puteve i investirali dalje u tu zemlju?
Mislite da industriji ne bi bilo u interesu da opismeni stanovnistvo?

I da je tako ostalo, mozda bi sad imali sansu da pricamo o stvaranju sistema poput Nemacke i Skandinavije o kojem pisem i o pravednijoj podeli sredstava.
Ovako Srbija je u situaciji da ponovo sve vraca kako je bilo (ili se pravi da to radi) jer taj sistem propao posle 50 godina.


 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 13:45 - pre 174 meseci
@Ventura procitaj link koji sam postovao. Znali su lepo koja je stetnost radijacije, cak su je i merili i znali da je 3x veca od detonacije bombe Trinity. Poenta je bila da se vidi kako ce se vojska ponasati, i da li ce "moci" da zauzme gadjano podrucje, odnosno kakve ce biti posledice po njih kasnije.

Citat:
The Buster-Jangle tests were thought necessary to see how troops could be used in combat operations in a battle space where nuclear weapons were actually used. The troop’s health was secondary to national security interests.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 16:52 - pre 174 meseci
Citat:
Isak666: Ko je pricao o dve opcije?

Ja pricao o drustvima zasnovanim na ultraliberalnom trzistu i socijalno orijentisanom trzistu, neko drugi o hard i light socijalizmu / komunizmu (da ne sirimo o tome). Imas tu vec 4 opcije. Ostaje nam jos par dzamahirijskih uredjenja i ja ne znam za jos neku opciju.

Zato sam vas pitao - sta u stvari zelite koji sistem? Smatrate kapitalizam nemoralnim, o komunizmu se ne izjasnjavate direkt. Sta ja za vas moralno i prikladno?


Niko nije prozvao licno tebe da si pricao o dve opcije, nego se tema razvila u tom smeru. Jer se ja osecam da ako kritikujem kapitalizam kao uredjenje i govorim o njegovim losim stranama, odmah me stavljate u isti kos sa Mrletom. Ali nije to problem samo ove teme, nego svih rasprava na ovom forumu. Samo je sad, na ovoj nekako postalo mnogo ocigledno.

Citat:
Isak666: Jel? A sta je zakonski mehanizam kroz regulaciju trzista, zdravstvene zastite za sve i na kraju ono zbog cega je pocelo sve - postovanje privatne svojine, koje je deo sistema Nemacke, Skandinavije i zemalja Beneluksa?

A sta je zakonska obaveza onih koji zaradjuju da deo svoje zarade daju onima koji to nemaju, te sad postoji mehanizam koji se zove Harz IV pomocu kojeg nezaposleni dobijaju mesecni iznos za stan, odecu, telefon, hranu i internet - ako nije moralna obaveza onih koji imaju vise?


O zemljama Beneluxa ne vredi govoriti, niti se sa njima porediti, jer kao prvo - u tim zemljama je nivo razvoja svesti na mnogo visem nivou! Ali do toga treba doci. Mi smo pokusali ovde da razmatramo (bar je tako pocelo) koji je sistem bolji za nas.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Kovacevic Vladimir: Ako bi postojale samo dve opcije, onda je stvar čista...jer se radi o isključivosti jednih i drugih.
A svaka isključivost ne spada u pozitivne osobine i zna se kuda može odvesti...zato je sa pravom neko spominjao diktaturu, apsolutizam i isključivo pravo pobednika, da sprovodi svoja pravila, propise, zakone...koji najčešće stvore pravo jednima - na štetu drugih...bla, bla, bla.

Iz ove Teme, logički proizlazi jedna druga: moral pobednika.

Ali, i u tom (pobedničkom) moralu ima razlike. Da li pobednik iz rata ili pobednik u miru (izborni). Oba žele isto, pa su samo nijanse različite, ali pohlepa i nemoral su zajedničke osobine.
Razlika je među učesnicima na Forumu stoga, jer svako opravdava sistem u kome se dobro oseća(o), ali niko da "zagazi" u moral. Razumem i zašto. Neki namerno, neki ga uopšte ne osećaju, neki smatraju nevažnim...

Pozdrav


Upravo i ja pricam o iskljucivosti diskutanata ovde! Ako slucajno kazem da je socijalizam kod nas imao i nekih pozitivnih stvari, odmah ce mi prisiti da podrzavam Staljinove metode, ili Pol Pota. !
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 17:44 - pre 174 meseci
Citat:
Emilija:
Niko nije prozvao licno tebe da si pricao o dve opcije, nego se tema razvila u tom smeru. Jer se ja osecam da ako kritikujem kapitalizam kao uredjenje i govorim o njegovim losim stranama, odmah me stavljate u isti kos sa Mrletom. Ali nije to problem samo ove teme, nego svih rasprava na ovom forumu. Samo je sad, na ovoj nekako postalo mnogo ocigledno.


Niti sam reagovao kao da je licno meni upuceno, nego sam izneo da sam samo ja pricao o dve razlicite opcije, nego drugi o druge dve - te smo imali vise nego sto si navela.

Citat:

O zemljama Beneluxa ne vredi govoriti, niti se sa njima porediti, jer kao prvo - u tim zemljama je nivo razvoja svesti na mnogo visem nivou! Ali do toga treba doci. Mi smo pokusali ovde da razmatramo (bar je tako pocelo) koji je sistem bolji za nas.


A kako mislis da dodjes do necega ako o tome ne mislis ili u ovom slucaju - ne poredis se sa tim?
Mislis da je njima "visi nivo svesti" (mada ne bih se skroz slozio da je ovo razlog, jer ne verujem da je potreban "visi nivo svesti" da bi se doneo razuman zakon i kasnije postovao npr zakon o pravima potrosaca ili zakon o putnim ispravama ili racionalizacija rada drzavne birokratije ili procedura za dobijanje raznih dozvola) pao sa neba?

Upravo sam o tome i pisao, da je zemlja nastavila drugim putem - mozda bi sad bili u stanju da mislimo kako da sistem pomogne coveku. Ovako imamo opet privatizaciju i akumulaciju kapitala. Jedan korak napred, dva nazad.

 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 18:20 - pre 174 meseci
Citat:
Isak666: A kako mislis da dodjes do necega ako o tome ne mislis ili u ovom slucaju - ne poredis se sa tim?
Mislis da je njima "visi nivo svesti" (mada ne bih se skroz slozio da je ovo razlog, jer ne verujem da je potreban "visi nivo svesti" da bi se doneo razuman zakon i kasnije postovao npr zakon o pravima potrosaca ili zakon o putnim ispravama ili racionalizacija rada drzavne birokratije ili procedura za dobijanje raznih dozvola) pao sa neba?

Upravo sam o tome i pisao, da je zemlja nastavila drugim putem - mozda bi sad bili u stanju da mislimo kako da sistem pomogne coveku. Ovako imamo opet privatizaciju i akumulaciju kapitala. Jedan korak napred, dva nazad.


Znas, ja bih najvise volela da mi mozemo da se poredimo sa zemljama Benelux-a, no medjutim...

Te zemlje su do tog nivoa dosle i samodisciplinom i postovanjem zakona. Prvo od toga npr. da ne bacaju djubre po ulicama i da ne pljuju. Kad su savladali tu lestvicu, posle je sve islo nekim redom, a to je trajalo neko vreme. A i shvatili su da ako bacaju djubre i pljuju da ce za to biti kaznjeni! Kod nas mora prvo ta stepenica da se predje.

Pa sad ako bismo hteli da mozda ubrzamo taj hod ka "visem nivou svesti", onda bi nam najbolje dosao neki Ataturk (sto smo se Dimkovic i ja vec slozili na nekoj temi), jer normalnim putem ocigledno nismo u stanju.

Jeste, u pravu si ti da ne treba visi nivo svesti da se donese neki zakon, ali je taj visi nivo svesti potreban da bi se taj zakon sprovodio i postovao. Ovde donesu zakon, pa ga niko ne postuje, nit' ga zarezuje, sta vise svi se s njim sprdaju! Ili ako ga neko i kazni, on ce pronaci vezu da se izvuce i tako u krug... Zato pomaka nema, a za to je veruj mi kriv upravo nizi nivo svesti nego u zemljama koje si naveo.

I zato se ona light verzija komunizma (kako neko rece) kod nas i primila, jer se znao neki red, a i postojao je neki strah od kazne, sto za ovo sad ne bi moglo reci!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.241.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 18:56 - pre 174 meseci
Citat:
Isak666: Ovako Srbija je u situaciji da ponovo sve vraca kako je bilo (ili se pravi da to radi) jer taj sistem propao posle 50 godina.
Ma nije on propao, nego se samo transformisao i zadrzalo se ono sto valja a izmenilo ono sto ne valja, recimo u Sloveniji, a ovde su sve srusili namerno da bi opljackali zemlju.
Citat:
Isak666: Mislite da ljudi kojima je "pohlepa zivotni pokretac" ne bi izgradili pruge, puteve i investirali dalje u tu zemlju? Mislite da industriji ne bi bilo u interesu da opismeni stanovnistvo?
Pa ko im je bre to branio, daj be ce ga tuzimo be, kako nam je be zemlju upropastio, jer da nije do sad bi ovde be svaki doktor nauke bio. Zasto nisu to radili izmedju dva rata, pa nisu be ovde komunisti sa Marsa pali nego su se ovde razvijali zato sto su bili pogodni uslovi za razvoj te ideologije.

Elem, to su sve besmislice. Kao prvo, imao si izbor Staljin ili Tito i to je to, a kao drugo, sta su ovi "tvoji" sto ih tu definises napravili pre rata, ili posle "propasti" zlog "komunizma" ? Ja ne vidim da su nesto napravili osim sto se bave trange frange ekonomijom pa pare iznose iz zemlje, sto su radili takvi isti i pre drugog svetskog rata, ovde ne grade nista, a ako i prave nesto, to su neke šklj privatne skole koje ne vrede pisljivog boba i u kojima se diploma daje na lepe oci, a drzava ne ume da se obracuna sa 200 maloumnika ili se bavi nekim budalastinama kao sto je ova dreka oko gripa ili ovo gasenje TV kanala. O onima od pre drugog da i ne pricamo, kako su oni gradili zemlju i opismenjavali stanovnistvo, to se sve zna. Dobro znam, sad ces ti da kazes da je ove napravio onaj sistem, vec sam rek'o kako bi bez njega svi be bili doktor nauke.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji17.11.2009. u 19:19 - pre 174 meseci
@Isak666

Sve je ispalo pomalo nevešto.
Ulovio si poruku, koju sam posle 2 min. izbrisao, baš zbog primećene greške u mom čitanju...
-------------- ------------------- ---------------------- ------------------ ----------------
Ali, ipak ostaje nerazjašnjeno, zašto sam naveo primer jedne čitave armije nesretne dece.

Pa, naveo sam kao antipod tvrdnjama, da je generacija vlasnika nekog dobra (koje im je nasilno uzeto), žrtva.
Znači, žrtava ima u svim ratovima, revolucijama i svakom sistemu...zavisno od toga na čijoj si strani.

A razlika je u tome što se nekima nešto može vratiti/nadoknaditi, a nekome nikada ničim - ništa.

Ideologija tu nema veze...

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85215 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.