Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29450 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 16:44 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Btw, fakat da je doticna persona ocigledno IT-pismena koliko i moja baba nema nikakve veze sa "ostalim politicarima", ono - svaki je slucaj za sebe, tako i ovaj IT-duduk.

Ma ok ako ti tako kazes, sigurno je 100% IT nepismen i ne zna da koristi kompjuter. Fakat je tako ako ste vi tako procenili fotografiju.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 17:07 - pre 174 meseci
Citat:
Da, sigurno da mu je glavna briga kako će u sred intervjua i u sred nekog objašnjavanja svaki put izgovoriti reč Srbija. Mora da ima fantastičnu samokontrolu.


Evo kako razmislja prosecan Srbin. Pa nije bitno ovo, nije bitno ono, nema veze za ovo, nije to nista idemo dalje... Halo brate ! U Evropi je sve bitno, a pogotovu su bitne sitnice a u diplomatiji se svaka trepavica gleda. Kada to ne bi bilo tako onda bi evropske metropole bile kao Satelit jer nije bitno. Putevi bi im bili sa dve trake, jer nije bitno. Kraljicina garda ne bi imala uniforme vec bi isla u dzaku jer nije bitno. Sena bi plavila Pariz jer nije to nista...

Ja bih recimo mogao da kazem da se na italijanskom "ja sam" kaze ne "io sono" vec "jo son" jer nema veze i kao da je to bitno itd...

otputuj malo preksutra, pa mi se onda javi.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 18:07 - pre 174 meseci
ahhahahahah
Boze mili kako se od svake teme napravi "ilijada i odiseja" :D

Elem,
Vuk Draskovic je solidan pisac, skoro pa nekakav politicar... ali ne vjerujem da je u svojoj biografiji naveo da je informaticar. I nije nuzno da zna da koristi racunar i tacno je da je za to duduk. Cinjenica da je takva slika postoji i da je smjesna :)
Ali drugih posljedica nema. Problem je samo u tome koliko zna da obavlja onaj posao za koji on tvrdi da je strucan ;)

Vuk Jeremic, "cudno" izgovara ime svoje zemlje, sto je cinjenica - smjesno. Ali nema drugih posljedica sem da se mi nasmijemo :)
I mozda je duduk za engleski, ali kao ministar spoljnih poslova Srbije radi sasvim dobar posao, i to je ono sto kod njega treba da bude "na oku javnosti". A kako on govori engleski, zaista je sporedno.

Predsjednik Rusije Medvedev - i ako tecno govori engleski, ne koristi ga iz protokolarnih razloga, vec ima prevodioca.
Pa sta? Pa nista, to mu donekle smeta u komunikaciji, jer ceka prijevod ali za obavljanje posla ne vjerujem da mu smeta nesto posebno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 18:46 - pre 174 meseci
Citat:
DaliborP
Ma ok ako ti tako kazes, sigurno je 100% IT nepismen i ne zna da koristi kompjuter. Fakat je tako ako ste vi tako procenili fotografiju.


Nije onako kako "ja" kazem vec kako se vidi iz slike. Mis kao daljinski u ruci drze samo IT duduci a to je verovatno vecini ovde poznato jer su svi u zivotu bar jednom videli nekog IT duduka.

A te price "tako mu bilo lakse" nemaju bas puno logike:

a) Nije tacno da je "tako lakse" - posto je potrebno uzimati mis u ruke i koristiti ga na nacin koji nije ergonomski sto zahteva cimanje koje je daleko vece nego da mis koristis onako kako treba - kao kada bi tastaturu stavio na rame kao ghetto blaster i pokusavao da kucas sa jednom rukom kojom je drzis na ramenu, tesko da je "lakse" - pre ce biti da je daleko teze, jerbo nije ni zamisljeno da se tako koristi

b) Prica da je tako "da ne bi pokazao guzicu" - osim ako mu mis nije SKOCIO u ruku, morao se pruziti prema njemu i pokazati svoju diplomatsku guzicu gostima - pretpostavljam da mu mis ipak nije skocio u ruke vec da je ipak doslo do blagog diplomatskog skandala tj. upoznavanja gostima sa oblinama srpskog MIP-a bar na par sekundi :-)

Obicno je najlogicnije i najjednostavnije objasnjenje i istinito - tako da, meni se ipak cini da misa drzi kao kamencinu jer ne zna kako se to koristi;

Osim ako ti doticnog ne poznajes, pa da nam otvoris oci... neka svako objasni sliku kako on zeli, ali nesto mi se cini da razna komplikovana objasnjenja zasto bi se covek cimao da drzi misa na onaj nacin nekako nemaju puno logike.

--

A to koliko i koliko nije strasno... eto jedan put pa da se slozim sa Beltrammijem, mozemo za sve reci "ma nema veze"... mozda je tako i bolje :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 18:58 - pre 174 meseci
Citat:
yolja624: kao ministar spoljnih poslova Srbije radi sasvim dobar posao

LOL
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 19:04 - pre 174 meseci
Da jbte, KOJI SE BENCHMARK koristi u Srbiji za merenje "RADJENJA POSLA" MIP-a

Da vidimo:

- Ukinuli vize za EU... ne znam da li ste propustili, ali vize su ukinuli i Makedoniji i Crnoj Gori. Dakle, to nije nesto sa cime Srbija moze da se dici i da kaze da je "dobro uradila posao" jer je to nesto sto se radilo GODINAMA i sto je uradjeno maltene je na silu i cimanje od strane EU... Bolji smo od Albanije i Bosne... mislim, WOW!

- Sta sa drugim zemljama? Sta je konkretno Srbija uradila da se ukinu vize sa: Japanom, Kinom, USA, Australijom, Kanadom, Tajvanom pa cak i hebenom Indonezijom npr... ? Nista.. sta je uradio taj nas MIP (bilo koji) ? N I S T A - a to im je jedan od glavnih poslova... hebeni odnosi sa drugim zemljama. Nemojte samo reci da su se Indonezija/Kina/... urotili protiv Srbije.

- Priznavanje Kosova, koliko mi je poznato, Kosovo je priznalo 60 i kusur zemalja, ne bih to okarakterisao kao blistavi uspeh, uspeh bi bio da je neka zemlja povukla priznanje i da priznavanje nije ni pocelo.. A to se nije desilo.

- Sta je sa OCAJNIM kvalitetom kadra u ambasadama i konzulatima Srbije po svetu? Sta je sa OCAJNIM nivoom usluge (sa PAPRENIM cenama!) koje te ambasade i konzulati pruzaju? Sta o tome ima da kaze Ministar? Sta Ministar ima da kaze o tome da su ljudi morali da idu u Srbiju po "crveni pasos" jer gomila konzulata "NIJE U STANJU" da izda nov pasos (ne mogu da se ugrade 200 EUR vise)

Molim vas, objasnite mi - KAKO TO taj Vuk Jeremic 'radi dobro posao' - mislim, sta, decko ima odelce i kupa se... zna cak i engleski i ima visoko obrazovanje, mislim... mozda je to neki zesci uspeh za Srbiju, sta znam - valjda posle onog Zivadina Jovanovica svaki izgleda "dobro" :(

Ista prica i za onog pre njega, Vuka Draskovica - a i onog pre njega Svilenog. O Slobinoj ekipi i da ne pricam, "fisija i fuzija"

Sve golub do goluba - uspesni do daske. Samo sto rezultati kazu suprotno - Srbiji treba viza za gomilu zemalja, ambasade su ucmale rupe gde vas ceka polupismeni kadar koji ce vas odrati za polu-uslugu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 19:21 - pre 174 meseci
Mr. Ivan,

you should be sure that Shurebian MoFA will do everything to improve work of Shurebian consulate in Stutgart. Should you have some problem with shurebian passport or other important shurebian document please inform us and be sure that after we get sure that you are sure we will sent better Shurebs to work in Germany from Shurebia.

sincierly yours,
MoFA of Republic of Shurebia
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 19:31 - pre 174 meseci
@Beltrammi,

Hehehehe

Sta znam... mozda postoji neki bolji nacin merenja "kako Ministar radi posao" - mozda se sastoji u:

a) Broju stranackog kadra i rodbine koje je moguce zaposliti u 4-godisnjem periodu
b) Broju pojavljivanja na TV-u (i, nikako ne zaboraviti, IZJAVA!) gde ce se "braniti Kosovo"

Ako je to mera, onda... da, cenim da je vrlo dobar.

Medjutim, ako rad Ministra ino. poslova (koji je odgovoran za rad MIP-a) merite po kvalitetu usluga po ambasadama/konzulatima ili po tome koliko je jednostavno putovati u druge zemlje (isto posao diplomatije) - onda rezultata nesto i nema... stavise, stanje je tragicno.

Najgore je da nam trebaju vize i za "tradicionalno prijateljske" zemlje poput Kine/Hong Kong-a... Moj zapadni kolega moze bez frke da udje u Hong Kong, a ja moram da se cesem ispred kineske ambasade... kako li to Ministar i njegova praseca brigada diplomata ne oprave..

A da... ovaj novi Vuk verovatno ume i mis da koristi... dobar momak, dobar momak!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 19:40 - pre 174 meseci
Citat:
jablan: LOL

+1
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 20:14 - pre 174 meseci
@jablan i Horvat
koliko god vama dvojici bilo smjesno, mogu vam reci da bi rado mjenjao 10 ministara inostranih poslova BiH za jednog Vuka Jeremica... bez obzira sto lik ne zna engleski bas najbolje.
A to sto se vi sa necim slazete ili ne, mozete izloziti u par recenica. Akronim LOL je nista... mogli ste jos krace da izjasnite svoj stav sa Ali vas komentar zbog toga ni za milimetar nece biti pametniji.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 20:20 - pre 174 meseci
Citat:
Beltrammi: Evo kako razmislja prosecan Srbin. Pa nije bitno ovo, nije bitno ono, nema veze za ovo, nije to nista idemo dalje... Halo brate ! U Evropi je sve bitno, a pogotovu su bitne sitnice a u diplomatiji se svaka trepavica gleda. Kada to ne bi bilo tako onda bi evropske metropole bile kao Satelit jer nije bitno. Putevi bi im bili sa dve trake, jer nije bitno. Kraljicina garda ne bi imala uniforme vec bi isla u dzaku jer nije bitno. Sena bi plavila Pariz jer nije to nista...

Ja bih recimo mogao da kazem da se na italijanskom "ja sam" kaze ne "io sono" vec "jo son" jer nema veze i kao da je to bitno itd...

otputuj malo preksutra, pa mi se onda javi.


Ehehe... najbolji su mi gastarbajteri koji misle da su popili svu pamet sveta samo zato što su otišli na par dana šopinga u Trst i okolinu. I onda osećaju neodoljivu potrebu da nama, prosečnim Srbima, objasne kako izgleda život daleko od otadžbine. Tugo moja. Što kaže onaj tip sa b92 foruma - najbolje se Srbi bore, kad p*de iz dijaspore.
Uzgred, ovo je od pre neki dan:

Citat:
„Hilari Klinton u jednom novinskom intervjuu rekla da je važno ili uhvatiti ili ubiti Obamu i druge vođe Al kaide“, prenosi Zidojče cajtung


A ako bih krenuo sa izjavama bivšeg predsednika Buša ili Silivija Berluskonija, ne bi cela ova tema bila dovoljna.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 21:32 - pre 174 meseci
@yolja,ne znam kakvi su mipovci bosanski, al' da ovaj nije dostojan svoje funkcije nije...
da razjasnjavam ne zelim,dosta je ivan razjasnio ;)
a i lol je previse na njegov "kvalitet" diplomate
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 21:58 - pre 174 meseci
Citat:
Horvat: @yolja,ne znam kakvi su mipovci bosanski, al' da ovaj nije dostojan svoje funkcije nije...
da razjasnjavam ne zelim,dosta je ivan razjasnio
a i lol je previse na njegov "kvalitet" diplomate


To "LOL" se odnosilo na moj komentar cijele situacije... a ne na to dal je neko dobar ili nije dobar MIP. Clan @jablan je komentarisao moj post sa dubokoumnim "LOL", a ti mu se pridruzis sa "+1" - i ni jednim slovom se ne vezujes za pricu Ivana Dimkovica. A sad mi to sve povezujes sa necim drugim... Lutas malo?

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:17 - pre 174 meseci
to lol se odnosilo na tvoju konstataciju da je jeremic dobar diplomata [barem koliko sam ja video,jablan je samo citirao deo koji se odnosi na "mipovanje" jeremica]

a ja sam na tvoje prethodno
Citat:
A to sto se vi sa necim slazete ili ne, mozete izloziti u par recenica. Akronim LOL je nista


rekao da nema potrebe za time,ivan je i vise nego dovoljno rekao i da smatram i lol previse dobrom "ocenom" vukove diplomatije

sve u svemu,nema potrebe da se prepucavamo,moje misljenje je da je jeremic los diplomata
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:33 - pre 174 meseci
Citat:
Horvat: moje misljenje je da je jeremic los diplomata

Eto ti ga sad! Zasto, aman? Sta on to kao ministar lose radi???
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:43 - pre 174 meseci
nista ne postize,samo trosi lovu poreznih obaveznika na putovanja ,srecom,jos ni jedan rat nije izazvao
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:45 - pre 174 meseci
@ Horvat
Ok, jasno mi je koliko je sati.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:51 - pre 174 meseci
kako god

mozda da argumentujes zasto je on dobar diplomata...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 22:59 - pre 174 meseci
Da bi pricali o tome ko je dobar/los ministar, treba postaviti nekoliko pitanja:

a) Sta su duznosti Ministarstva Ino. Poslova?
b) Koje je stanje bilo pre dolaska XYZ na mesto Ministra
c) Kakvo je stanje posle dolaska XYZ na mesto Ministra

Onda se moze uraditi i "Gap Analysis" pa uporediti ono sta je Ministar obecavao/mislio da ce da uradi, i ono sto je zapravo uradio.

Ja sam samo naveo nekoliko stvari za koje ja smatram da jesu u opisu posla ministarstva ino. poslova Srbije (kvalitet usluga konzulata, broj zemalja za koji je potrebna viza i sl...), i koliko vidim - rezultati su cisto tapkanje u mestu, sa izuzetkom belog sengena - mada je vrlo diskutabilno koliko je MIP uopste i bio zasluzan za to.

Ako to poredimo sa rezultatima Milana Milutinovica i Zivadina Jovanovica, OK - jesu bolji: umesto idenja u nazad, propalih pregovora koji su rezultovali ratom i sl.. sad imamo kvazi-"evropejske" kadrove koji ... tapkaju u mestu.

OK, i to jeste znacajno bolje od onoga pre... ali nekako mi se ipak cini da bi trebalo da se ocekuje vise od njih :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?17.12.2009. u 23:41 - pre 174 meseci
Citat:
Horvat: mozda da argumentujes zasto je on dobar diplomata...

Dobar ministar!

Imam utisak da ne pratis srpsku politicku scenu. Sta mislis, zasto je on jedini politicar o cijem delovanju imaju dobro misljenje sve stranke u Srbiji - vlast, opozicija, radikali, ovi, oni. Naravno, to samo po sebi ne mora nista da znaci, ali je i to indikativno, zar ne? (Ne racunam LDP i one 3 zene, cini se da njima nije u interesu dobrobit Srbije)

Sto se tice njegovog rada... Covek putuje po svetu, lobira za nasu stvar! Ciju stvar? Republike Srbije! Posto je on ministar u ovoj zemlji, logicno je da zastupa interese ove zemlje! Koju stvar/interese? Posle one sprdnje od ministra Draskovica (ona slika je skroz nebitna, ono sto je pricao je bilo bitno), Jeremic je postavio osnovne principe spoljne politike i radi na njima. Ocuvanje teritorijalne celovitosti, ulazak u EU, dobar odnos sa svetsklim silama (SAD, Rusija), liderska uloga u regionu.

Verovatno ne znas, ali Milosevica i kasnije Djindjica su napadali neki - zbog iste stvari! Sto se svaki od njih priklonio samo jednoj "strani", zasto niko od njih nije vodio politiku kao Tito: partnerski odnos sa svima (sa kojima je to moguce). To je ono sto Jeremic pokusava da uradi.

Uostalom, da ne duzim, evo dva linka, pa pogledaj:


RTS - Svedok: Vuk Jeremic

i

Citat:
Izgleda da Srbija ima spoljnu politiku na steroidima, piše ugledni britanski magazin Ekonomist, ističući da ova relativno mala balkanska zemlja dobija iznenađujuće veliku međunarodnu pažnju.

Srpska diplomatija na stereoidima

edit: Da, sto se tice rezultata, pretpostavljam da barem to pratis: odnosi sa EU, Sud pravde i tako to...

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 18.12.2009. u 01:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 18.12.2009. u 01:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29450 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.