Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29446 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.190.*



+21 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 12:50 - pre 174 meseci
Citat:
websurfer: @Catch 22

Cini mi se da ova tema nije u vezi istorije umetnosti - ne treba mesati babe i zabe.

Za tebe jedna magična reč: "parabola"

(Over & Out)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 13:25 - pre 174 meseci
Citat:
jablan
Šta bih ja još dodao uz ovo Ivanovo: odnosi sa okolnim zemljama (pre svega eks-ju republikama) su najgori u poslednjih 5-6 godina. Opasni likovi poput onog Dodika se ovde tetošu i maze. A upravo je MIP zaduženo za te stvari, da održava i poboljšava naš odnos pre svega sa 1) okolnim država na koje smo po prirodi stvari upućeni (a da vas podsetim, Republika Srpska nije susedna država, već je to BIH) 2) državama kojima težimo da se pridružimo, a to je EU. Umesto toga, lik ide po Africi i Aziji trudeći se da napabirči još jedan glas neke anonimne zemlje protiv nezavisnosti Kosova.


Ta ista BIH nas tuži za genocid, to si elegantno zaboravio. Sve nas. Pre neki dan su opet ponovili to, iako je onaj međunarodni sud (ili ko već) doneo presudu da nismo odgovorni. Bez obzira na to oni i dalje ne odustaju. Nemam nikakvo pohvalno mišljenje o Dodiku, ali medalja ima dve strane.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 13:50 - pre 174 meseci
Citat:
maliradojca
Zasto mislite da je ministar zaduzen za kadrove u ambasadama? Ja sam siguran da se on tu ne pita, ne samo Vuk nego ni bilo ko da je na tom mestu.


Nego ko se pita? Ministar ino. poslova je odgovoran za svoje kompletno ministarstvo.

Ako je tako "dobar" kao sto se prica, sigurno bi videli osvezenje u vidu strucnih ambasadora/konzula/konzularnog kadra i popravljanja usluge i povlacenjem vezarskog kadra sakupljenog sa konca i konopca.

DA, to je Ministrov posao - ne u smislu da on licno ide da "kreci ambasade" (figurativno) vec da definise strategiju i svojim direktnim podredjenima koji jesu direktno zaduzeni nalozi da to promene - gle cuda, on moze i da ih smeni ako ne rade posao, svasta moze jos jedan Ministar.

To je kao kada bi rekao da CEO neke firme "nije odgovoran" zato sto poslovnice firme smrde i ljudstvo bukvalno samo sto ne psuje stranke. Naravno da je CEO odgovoran jer JEDINO ON moze da promeni strategiju poslovanja firme i da nalozi direktorima da promene ponasanje.

Isto to vazi i za Ministra. Kljucna rec je: odgovornost

Ako to NIJE MOGUCE, zbog - recimo "stranackih interesa", koji je on djavo onda bolji od bilo kojeg drugog pre njega? Koja je njegova funkcija onda uopste ako se ambasadori i radni kadar biraju u centralama "partije" po rodbinskoj/partijskoj direktivi? Covek sa licnim integritetom bi sigurno momentalno dao ostavku, i ne bi se bavio coravim poslom onda.

Citat:

Ne volim Vuka Jeremica nista posebno, i ne volim sto sada pisem o politici ovde, ali vi samo znate da kudite i smarate, kao neke babe.


Pa da, konstatovati jadnu situaciju u resorima MIP-a je "kudenje i smaranje", naravno... zasto bi covek uopste hteo da putuje u neki Japan ili Hong Kong sa kojima NISMO ratovali, i nismo se "cerali" 90-tih, bez vize (gle cuda, komsije mogu)... ili da ga u konzulatu ne doceka dreka "sta ti hoces" (bukvalno, ne izmisljam) i "ne moze" na bilo sta pre nego sto otvoris novcanik da platis to skuplje nego drzavljani mnogo bogatijih zemalja... prosto je sramota da se za to okrivi neki tamo Ministar pa jos i Ino Poslova... odakle nekom ideja da je Ministar inostranih poslova odgovoran za rad njegovog ministarstva...

On je tu da putuje po bantu zemljama (strateski vrlo bitnim za Srbiju) o drzavnom trosku i da daje izjave za RTS. Pazi kad nam i za gomilu tih bantu zemalja treba viza - rekao bi covek da nesto tu ne radi kako treba.

A te stvari pomenute gore samo zluradi ljudi mogu da traze i da smaraju - treba pustiti coveka da "radi posao" iako niko nije u stanju da kaze sta je on pa to uradio u tom "poslu"...

:(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 15:46 - pre 174 meseci
to ti je tako Ivane sa politicarima, oni prosto ne mogu biti odgovorni za nacin vodjenja politike, smer i tempo jer imaju legitimitet da su legalno izabrani. Kazna za njih je da ne budu ponovi birani. To nisu ljudi od struke

Otvori Economist i pogledaj recimo oglas i kakve kvalifikacije treba da ima recimo zamenik direktora nevladinog akumulacionog plana za istocnu Afriku sa sedistem u Najrobiju ! A kakve kvalifikacije treba da ima predsednik SAD ? Nikakve ! Dovoljno je "samo" da bude izbran i to mu je sva kvalifikacija. kad se samo setim da su ljudi kritikovali monarhiji i govorili "treba samo biti rodjen pa da budes kralj !"
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 17:59 - pre 174 meseci
Ivan je skroz u pravu!

Kod nas se ljudi salju u diplomatiju kad nesto zas**u ovde, pa im to dodje kao neka "kazna". Setite se silnih politicara koji su odjednom nestali sa politicke scene. Gde su zavrsili? Kao ambasadori (Marsicanin u Svajcarskoj)!

BTW, citala sam negde o nekoj nasoj zeni konzulu koja je krala ves u robnoj kuci u Nemackoj, pa su je uhvatili na izlazu! Koji blam!!! I ne secam se da joj se ista desilo. A koliko se njih tek bavi svercom i slicnom aktivnostima? To im dodje kao normalno.

A najgori primer je onaj konzul koji je izdao duplikat pasosa Miladinu Kovacevicu, da bi isti pobegao iz USA. Ajde sve ostalo, ali ovo je direktno krivicno delo! Zbog toga mi svi ovde placamo cenu! Pa zar to nije u nadleznosti naseg Ministarstva? A desilo se u vreme ministrovanja Vuka Jeremica. Jeste da je taj konzul smenjen i na tome se sve zavrsilo. Ministar je samo lepo objasnio da je on postavljen valjda u vreme SPO-a (bio je neciji zet, ili sta li vec) i da nije on nista kriv.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 18:21 - pre 174 meseci
ajd kad već pričate o ambasadama, rećiću vam nešto što ja znam iz prve ruke. Poznanik (koji nije završio u roku srednju školu-i to neku divlju) se preko g. Vuka Draškovića za koga je radio nešto u obezbeđenju, zaposlio u ambasadi u jednoj amričkoj državi!

Vuk bi smenjen a njemu naravno mandat još traje... Čovek nema sata neke škole vezane izdaleka makar za delatnost koju obavlja (a on predstavlja nas negde tamo daleko...)

Govorite nešto o stručnosti...?


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 19:06 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV
BTW, citala sam negde o nekoj nasoj zeni konzulu koja je krala ves u robnoj kuci u Nemackoj, pa su je uhvatili na izlazu! Koji blam!!! I ne secam se da joj se ista desilo. A koliko se njih tek bavi svercom i slicnom aktivnostima? To im dodje kao normalno. :D


off:pa ona je zasticena diplomatskim imunitetom,ne mogu joj nista,ne?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 19:26 - pre 174 meseci
^ Kako god... Ovo sve samo govori o "kvalitetu" naseg doplomatskog kadra.

Da li su zasticeni imunitetom, ili ne je sporedna stvar! Pitanje je kako su takvi ljudi dospeli tu gde jesu?

I polse se Dimkovic cudi sto rade to sto rade. Pa kakvi su, sta drugo od njih da ocekujes?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 19:41 - pre 174 meseci
Primedbi na kadar ima i suvise. Secam se pre par godina kada je Danica Draskovic isposlovala da posalje svog ginekologa(icu) da bude ambasador u valjda Egiptu ili tako negde. A pre godinu i nesto je bilo nesto u vezi nekog naseg ambasadora koji nema ni dana staza u diplomatiji,nije zavrsio drustveni fax i ne zna ni jedan strani jezik(ni englaski), i dobio je posao.
Za sve to su krive stranke u Srbiji koje ta radna mesta dozivljavaju kao ratni plen. To traje jos od 2000, a pre toga su komunisti 90ih slali svoje kadrove(verovatno slicnih sposobnosti).
Ne verujem da Jeremic (Jeronimo) moze da pravi problem oko kadrova, da i njega ne smene ako mu se ne svidja. Ruka ruku mije.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 19:54 - pre 174 meseci
Citat:
maliradojca: Ne verujem da Jeremic (Jeronimo:)) moze da pravi problem oko kadrova, da i njega ne smene ako mu se ne svidja. Ruka ruku mije.

Siroma...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 20:25 - pre 174 meseci
@Catch 22

Otvori novu temu pa diskutuj o umetnickim delima za koja si cuo (ili ih u prolazu video), ova tema nije o tome. Nemoj da trolujes vise, nisi zanimljiv.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 20:30 - pre 174 meseci
Kao da su strane diplomate i spoljna politika EU, USA i drugih zemalja savršene. Bilo bi lepo da se pozabavimo pitanjima zašto su nama uopšte uvodili vize, dok su recimo Hrvate u sred rata stavili na "beli Šengen". Očigledno je da su u pitanju dvostruki standardi.

Druga stvar je što ministar nije svemoguć i nije Bog, te sa gomilom nasleđenih kadrova ne može sve i da hoće da ih zameni jer su oni pod ugovorima sa MSP-om i on tu malo može da uradi. Nije to vojska pa da se kadrovi smenjuju i nameštaju ukazom. Osim ambasadora svi niži kadrovi su zaposleni sa određenim pravima, a ko ih je zaposlio, pa sigruno većinu od njih nije Jeremić. Posebna priča je hroničan nedostatak kvalitetnih kadrova u Srbiji uopšte.

Mislim da su ovde izrečene kritike na račun Jeremića preoštre. No to je već klasičan naš sindrom, svi su selektori fudbalske reprezentacije, svi su političari, svi sve najbolje znaju itd. a u realnosti niko nema pojma sa životom.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 21:46 - pre 174 meseci
Citat:
bttp: Kao da su strane diplomate i spoljna politika EU, USA i drugih zemalja savršene. Bilo bi lepo da se pozabavimo pitanjima zašto su nama uopšte uvodili vize, dok su recimo Hrvate u sred rata stavili na "beli Šengen". Očigledno je da su u pitanju dvostruki standardi.


Hrvati i Slovenci su samo zadržali bezvizni režim koji je SFRJ imala sa Zapadnom Evropom, njima ništa nisu posebno ukidali...a zašto? Pa, možda ima veze što su uspeli da izboksuju status 'good guys', vs 'bad guys' (SRJ), a najbliži saveznici u Evropi su im bile neke poprilično uticajne države (Nemačka, npr.), pa su tako ostali 'beli' Ali sigurno postoje i još neki razlozi uvođenja viza ostatku SFRJ osim političkih, jer zašto je i Makedonija svo vreme bila pod v. režimom? Nikada nisu metak ispalili, niti su podržavali Miloševića. Znači, verovatno je bio problem u azilantima i ilegalcima sa ovih prostora, a ne samo 'politička osveta' prema nama...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 22:09 - pre 174 meseci
Pazi ovako, bttp...

Ako mislis na mene, ja zaista nemam zelju da budem "selektor". POJMA NEMAM ko bi bio dobar Ministar Ino Poslova, niti imam neke zelje da se bavim takvim stvarima.

Sa druge strane, JEDINA stvar koju ja mogu da uradim je da sagledam ono sto se vidi. MIP ima nekoliko zaduzenja, a 2 od njih su ona koja ja direktno vidim. Treci (diplomatija) je nesto sto, pretpostavljam, niko od nas ne vidi direktno - tako da se time ne bavim puno, mada mogu da primetim da i tu neka nekih bitnih pomaka bar kada su stvari koje su vidljive svakom od nas u pitanju.

Opet, vidis, ironija je da je apsolutno jedina stvar iz Srbije sa kojom moja malenkost ima posla u nadleznosti Ministarstva Ino Poslova. U tu jedinu stvar koja mene povezuje sa Srbijom spada:

a) Vizni rezim Republike Srbije
b) Korespodencija i usluge srpskih konzulata

^ i to je SVE.

Vidis, OBE te stvari su prilicno bedne. Da se ne ponavljamo: vizni rezim je vrlo jadan u poredjenju sa okruzenjem, a kvalitet usluge i kadra u konzulatima je apsolutno tragican. Tragican je preslaba rec za ONO sto radi po razno-raznim konzulatima.

Eto tako, dakle to su te dve - od TRI stvari MIP-a koje ja vidim, i sa kojima imam dodira - i obe su bedne. Nekako mi se cini vrlo vrlo malo verovatnom idejom da ona treca prosto blista, toliko da se moze zanemariti fakat da one druge dve ne valjaju. A, kako stvari stoje, a i po komentarima ljudi ovde - i ta diplomatija tj. njeni "uspesi" se svode na puke kondicionale i future. Dakle, opet - nista merljivo i nista konkretno.

--

Citat:

Kao da su strane diplomate i spoljna politika EU, USA i drugih zemalja savršene. Bilo bi lepo da se pozabavimo pitanjima zašto su nama uopšte uvodili vize, dok su recimo Hrvate u sred rata stavili na "beli Šengen". Očigledno je da su u pitanju dvostruki standardi.


Dalje, tvoje pitanje komsija i viznog rezima... OK, mozemo da kazemo da je zapad favorizovao Hrvatsku i Sloveniju te da je bilo tih, kako ti kazes, "dvostrukih standarda". OK, iako se ne slazem sa tim - hajde da uzmemo da je to tacno. ALI KAKO IH ONDA ISTOK ISTO TAKO "FAVORIZUJE" - jedan Hrvat moze bez vize u Hong Kong, koji pripada Kini - nasem tzv. "tradicionalnom prijatelju" i zemlji koja SVAKAKO ne ide u USA ili Nemacku po misljenje... Zapadna karta i price o "dvostrukim standardima", tu ocigledno ne drze vodu. Stavise, i gomila onih bantu zemalja u kojima se Ministar sepuri isto tako zahtevaju vize za Srbe... Da li je moguce da su za SVE to krivi "neki drugi", a nikako NERAD i NEANGAZOVANJE naseg MIP-a? - OK, ako je ministru prioritet "Kosovo", mada nisam bas primetio da se neko predomislio po tom pitanju.

Izvini, ali ja tu ne vidim puno mesta za opravdavanja. To ima samo jedno ime.

Prema tome, bttp, oprosti ali ja moram da nazovem te price o "uspesnom Ministru koji dobro radi posao", u najmanju ruku, vrlo dubioznim - posto ja ne mogu da primetim nikakve pomake na onim stvarima koje direktno vidim.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 23:07 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Prema tome, bttp, oprosti ali ja moram da nazovem te price o "uspesnom Ministru koji dobro radi posao", u najmanju ruku, vrlo dubioznim - posto ja ne mogu da primetim nikakve pomake na onim stvarima koje direktno vidim.

Da li tebi zvuci realno da ministar inostranih poslova smeni 90% ambasadora i drugog osoblja, zato sto su nesposobni za posao koji rade i sto su dosli na te pozicije preko veze?
Nakon 90ih i Milosevica(koga je EU indirektno odrzavao na vlasti, da bi mogli da nas *rkaju), posle smene vlasti nisu odgovarali oni koji su trebali, niti su "vezare" dobile otkaze.
I sad je Jeremija glavni krivac za sve sto ne valja..sure. Bas bih voleo tebe da vidim kako se snalazis na toj poziciji na kojoj je on.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?18.12.2009. u 23:12 - pre 174 meseci
Ne mora da smeni 90% ambasadora - moglo bi da se pocne sa boljim konzularnim kadrom. Ako je "dobar" i "radi posao".

Moglo bi i da se pocne sa povlacenjem NEKVALIFIKOVANIH VEZARA - opet, ne moramo poceti od 90%...

Postoji VELIKA RAZLIKA izmedju tvojeg pitanja sa "90%" i de-facto 0% ucinka.

Citat:

I sad je Jeremija glavni krivac za sve sto ne valja..


Molim te da ne izvrces moje reci. Uopste nisam rekao da je Jeremija "glavni krivac za sve sto ne valja" (daleko od toga) nego da mi je KRAJNJE dubiozna teza da je on 'Dobar Ministar koji RADI posao' posto, je li, nema bas puno vidnih rezultata koji bi tu tezu dokazali.

Primecujes "suptilnu" razliku?

Citat:

(koga je EU indirektno odrzavao na vlasti, da bi mogli da nas *rkaju)


Pa da, ne daj boze da se Sloba odrzavao uz pomoc zaslepljenog birackog tela i svoje klike ratnih profitera... naravno da ga je neko drugi, van Srbije, razume se odrzavao - naravno 'indirektno' i sa ciljem "da nas *rkaju" (vrlo racionalan cilj) tako se postize konvolucija u teoriji zavere. Doduse sad sam malo zbunjen jer sam ziveo pod ubedjenjem da je EU finansirala razne "sacice izmanipulisanih studenata" te opozicione stranke i razne NGO-ove... kad ono, eto, ispada da su finansirali Slobu :-)

Isti taj drugi koji vezuje ruke nasim vrednim Ministrima koji su dobri i rade posao, ali uvek ima neka tajna sila koja im rusi trud. I to uvek nekako samo nama.

Mislim...

Citat:

Bas bih voleo tebe da vidim kako se snalazis na toj poziciji na kojoj je on.


Ja nisam skolovan i strucan da budem Ministar Inostranih Poslova - niti bi mi padalo na pamet da se time bavim, a jos manje da u svojoj karijeri konstantno pratim izvesnog stranackog lidera tj. da budem savetnik Ministra za Telekomunikacije po struci profesora psihologije (u mojoj gimnaziji, jos se secam vremena kada je doticni drzao casove), da budem u Ministarstvu Odbrane koju predvodi moj bivsi sef, ex-Ministar Telekomunikacija, ponoviocu, profesor psihologije i na kraju da budem Ministar Ino Poslova - sve sa doktoratom iz Fizike, u vladi kao stranacki kadar doticnog profesora psihologije... ne zvuci li to, onako, malo ... ali SAMO malo, cudno?! Ono... fizika = telekomunikacije, odbrana, ino poslovi?

Sa druge strane, mislim da umem da sabiram, i jako dobro znam koliko mi cimanja treba za svaku vizu - a imam i oci, kad udjem u neki konzulat Srbije.

Tako da, sorry, nikako ne mogu da nadjem puno reci hvale za nesto sto jednostavno ne vidim.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.12.2009. u 01:03 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 00:03 - pre 174 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ta ista BIH nas tuži za genocid, to si elegantno zaboravio. Sve nas. Pre neki dan su opet ponovili to, iako je onaj međunarodni sud (ili ko već) doneo presudu da nismo odgovorni. Bez obzira na to oni i dalje ne odustaju. Nemam nikakvo pohvalno mišljenje o Dodiku, ali medalja ima dve strane.


Samo bih dodao da za lose odnose izmedju Srbije i druge polovine BiH nije kriva Srbija, nego muslimanski politicari koji odbijaju saradnju. Saradnja izmedju Republike Srpske i Srbije nikad nije bila bolja, a to kad je BiH u pitanju jedino i jeste vazno.

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 00:14 - pre 174 meseci
Zivela Republika Srpska.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 00:26 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Moglo bi i da se pocne sa povlacenjem NEKVALIFIKOVANIH VEZARA - opet, ne moramo poceti od 90%...
Postoji VELIKA RAZLIKA izmedju tvojeg pitanja sa "90%" i de-facto 0% ucinka.

Svi ti likovi po ambasadama su vezare koje su dosle po raznoraznim kljucevima, i pretpostavljam da je problem dati otkaz vezari ako si i ti dosao preko veze(tako se postaje ministar valjda).
Citat:
KRAJNJE dubiozna teza da je on 'Dobar Ministar koji RADI posao'

Nije sjajan, ali je iole dobar. A problem sa osobljem u ambasadama mu je verovatno nisko na lestvici poslovnih ciljeva. Jer kao sto zajedno zakljucismo, osoblje su vezare. Tako u sustini nije strasno bitno kako rade. Ja ih kontam kao neke salteruse, nisu sustinski bitni za rad, i ima mnogo bitnijih stvari u radu nekog ministarstva.
Citat:
nema bas puno vidnih rezultata koji bi tu tezu dokazali.

A sta cemo za ove dobre vesti u vezi sa EU? Meni licno je to mnogo bitnije nego sto se gastarbajteri cimaju sa konzulatima. Sada po tvojoj logici ja mogu reci da Jeremija pomaze moje licne ciljeve i da je zato odlican ministar. Ne mozes ocenjivati rad ministra samo na osnovu svojih potreba,a ti samo na osnovu toga ocenjujes koliko samo video.
Citat:
Sa druge strane, mislim da umem da sabiram, i jako dobro znam koliko mi cimanja treba za svaku vizu - a imam i oci, kad udjem u neki konzulat Srbije.

Da li si bio skorije u Srbiji(zadnjih 20 godina) u nekoj drzavnoj bolnici ili nekoj drzavnoj agenciji radi nekih papira? To je cimanje(i to jos sa parama pride).
To nece ni jedan ministar resiti tek tako i ne samo u svom ministarstvu. Srbija je provincija i tako se i ponasaju skoro svi budzetski primaci plata, nazalost. Da se ja pitam sve privatizovao, i bolnice i opstine i policiju i ambasade ako moze. Samo da se lelemudi skinu sa grbace PDV-a. Mozda meni ne bi bilo bolje, ali makar njima sigurno ne bi bilo bolje.
Citat:
Zivela Republika Srpska.
Naravno!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 00:37 - pre 174 meseci
Citat:
maliradojca
A sta cemo za ove dobre vesti u vezi sa EU? Meni licno je to mnogo bitnije nego sto se gastarbajteri cimaju sa konzulatima. Sada po tvojoj logici ja mogu reci da Jeremija pomaze moje licne ciljeve i da je zato odlican ministar. Ne mozes ocenjivati rad ministra samo na osnovu svojih potreba,a ti samo na osnovu toga ocenjujes koliko samo video.


Cekaj cekaj, polako..

Kao prvo, konzulati ne sluze samo "gastarbajterima" vec svim gradjanima Srbije koji se zateknu u inostranstvu, poslovno ili turisticki. To ces ukapirati ako ti ikada u zivotu bude trebala konzularna pomoc ako recimo zagubis putnu ispravu u inostranstvu ili ti treba neka pravna pomoc. Iskreno, da nije besmislenih zahteva ove drzave ja ne bih imao ama bas nista sa tim konzulatima - ali, eto, cak i 1000+ km odatle moras da trpis gluposti srpske "uspesne" birokratije.

Ista stvar kao i za vizni rezim - to je nesto sto sluzi svima a ne "gastarbajterima".

Drugo, sto se viznog rezima sa EU tice - ja zaista ne vidim kako je doticni Ministar tu nesto doprineo - EU je PONUDILA SVIM DRZAVAMA ZAPADNOG BALKANA tipski plan (tzv. "mapu puta"), dakle nista Srbija tu nije posebno dobila ili sama izvojevala na inicijativu Ministra Ino Poslova, vec je dobila isti plan kao i Crna Gora, Makedonija, Albanija, Bosna i to MEDJU POSLEDNJIM DRZAVAMA NA OVOM KONTINENTU... - sam plan je zahtevao angazovanje mnogih sluzbi jer je najveci problem bio u readmisiji i kontroli granica i putnim ispravama.

A ono gde je MIP bio zasluzan u toj prici PASOSI je uradjeno na jedevite jade - zapravo, sa godinama kasnjenja i sa gafovima poput dve razlicite verzije pasosa, sporovi sa dobavljacem i jesam li spomenuo ENORMNO kasnjenje?

Ako je to neki zesci uspeh - bravo.

Svaka cast.

Ja nisam impresioniran, ozbiljno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29446 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.