Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SERBIAN Speech engines ?

[es] :: Windows aplikacije :: SERBIAN Speech engines ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 115679 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 16:38 - pre 85 meseci
Budimo realni, nikad nikome nije isključena licenca, pa čak ni onima za koje su sumnjali da su napravili crack za anRider. Dakle, mislim da ta prića sa gašenjem licenci ne pije vodu. Zamisli ti da odeš u distribuciju u žališ se što plaćaš struju, a dobijaš struju manje snage, i oni ti kažu, pošto ste se žalili, mi vam isključujemo struju! To se u savremenom poslovanju ne dešava. Sa druge strane, alfanum može sa punim pravom da ukine plaćanje na privatni račun, ali da tada troškove plaćanja snosimo mi, budimo realni, oni ovo nemaju obavezu da rade. Na 350 eura, to je 70 eura uštede, malo li je? Da li bi ti platio 70 eura preko, samo da bi imao dokaz o uplati, i da ne bih navodno kršio zakon? Ja ne bih, hvala lepo :))). Ti si pravnik, pa imaš profesionalnu deformaciju :)
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 16:43 - pre 85 meseci
Iksi, profesionalno nije ni da se ograničava TTS a da se o tome mudro
ćuti, nije profesionalno ni da se priča o postojanju fantomske licence
koja ne postoji, nije profesionalno ni da se meni priča o prestanku
razvoja AnReadera pa da se sa tim nastavi, nije profesionalno ni da se
čoveku napiše da im se više nikad ne obraća iako ih on ničim nije uvredio.
I tako, šta sve nije profesionalno, pa ipak...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 16:45 - pre 85 meseci
Viktore - što sam ja sad bezobrazan što se javljam ovde? Valjda u svakoj debati treba da se čuju obe strane? Kome se istina ne sviđa, može da zapuši uši baš kao što su neki diskutanti ovde uradili, ono kao deca kad poklope uši i viču "lalala", i da dalje ponavlja svoju "alternativnu istinu". Znači šačica pojedinaca pljuje po Alfanumu, a mi treba da ćutimo i trpimo i pustimo da se pričaju kojekakve budalaštine? Kao ne brinemo o korisnicima, a samo ja potrošim nekoliko sati mesečno instalirajući/reinstalirajući anReadere i NVDA-ove i Jaws-ove i ko zna šta još iako nigde ne piše da smo to u obavezi da radimo, progledamo kroz prste ako otkrijemo da anReader nije hteo da se pokrene jer je detektovao ostatke piratske verzije, produžimo probnu verziju i posle isteka mesec dana, izdajemo softver i na rate i kako god samo da korisnici mogu da dođu do njega. E sad, kako to da se nekima nije izašlo u susret, ne znam, neka se sami upitaju.

Nismo u obavezi da izdajemo fiskalne račune, ako baš insistirate na računu zamoliću sutra da vam odštampaju jedan, znam da neki štampaju i državnim organima kobajagi račune za neke usluge da ne bi morali da ih knjiže, pa ako državi to ne smeta onda nikakav problem da i vama napravimo račun. A što se licenci tiče ne morate da brinete, imamo tačnu evidenciju kome je kad šta izdato, čak i kad ide preko posrednika, i nismo još nikoga ostavili na cedilu osim ako sam to nije tražio. Baza je takva da se podaci nikad ne brišu, može licenca recimo biti proglašena nevažećom ali su podaci o tome kad je bila aktivirana i čija je bila i dalje tu, pa ako ikad budete imali problema, lako će se sve naći u bazi. Drugim rečima, račun možete i da izgubite, spalite, prodate na aukciji, pošaljete na Mars sledećom raketom, šta god, podaci o licenci su trajno sačuvani.

I sad će sigurno opet krenuti podsmevanje da kao vodimo računa o korisnicima, a ovamo blokiramo softver. Blokada ostaje, lepo ste rekli da u ovom društvu svako gleda da zezne drugoga, a mi nećemo da nas zezaju.

Iksi - nisu samo knjige u pitanju, ozvučavalo se još svašta nešto u komercijalne svrhe (nisu samo slepi koristili anReader i nisu svi legalno nabavljali kopije pa da znamo ko ga sve koristi), da je samo jedan usamljen slučaj ne bismo ni mi dizali frku. Mene iskreno ni ne zanima ko je to sve radio niti imam vremena da se bakćem time (čuo sam u prolazu za nekoliko slučajeva a i sam sam otkrio neke), s obzirom na to da održavam sajt i imam uvid u logove TTS servera znam šta se tamo sve sintetizuje, pa mi je to sasvim dovoljno - ista tehnologija, isti mentalitet, jedino što je pristupačnije od anReadera pa je i raširenije, princip je isti sve su ostalo nijanse. Problem je što ne možeš ni lako dokazati na čijoj kopiji anReadera je to urađeno - može se postaviti neki "vodeni žig" u svaki generisan zapis, ali onaj ko ukrekuje anReader lako će i to ukloniti, i onda opet nismo ništa uradili, to je kao ono kad nekog nađu pored leša sa krvavim nožem u ruci, ali ipak bude oslobođen na sudu zbog nedovoljno dokaza.

I znam da nije lepo da zbog neodgovornih pojedinaca ispaštaju svi, ali tako je oduvek bilo. I ja sad kad poručim neku sitnicu iz Kine plaćam PDV po slobodnom nahođenju carinika, sve zbog Nekermana, Quelle-a i sličnih koji su zloupotrebljavali slanje paketa male vrednosti - svugde u Evropi fizička lica su oslobođena plaćanja PDV na pošiljke do iznosa od 100-150€, kod nas se plaća i za sitnice od 2-3$. Znači ta varijanta "toga nema nigde osim kod nas" nije uopšte usamljena, i dokle god smo ovakvi imaćemo takve "unikate".

agasoft - krpljenje nije isto što i razvoj, nije vas niko slagao, sami ste to tako protumačili
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 16:59 - pre 85 meseci
Citat:
Kompanija HarpoSoftware iz Poljske, koja prodaje Nuance glasove, je na
svom sajtu lepo navela da je dozvoljeno snimanje knjiga u audio formatu
za ličnu upotrebu, čime je to odmah ogradila i stekla osnov da tuži
svakoga ko to bude komercijalizovao.


Sajt Alfanuma:

Citat:
UPOZORENJE!
Ova demonstracija ima isključivo promotivni karakter. Komercijalna upotreba dobijenih snimaka nije dozvoljena.


I tako su se posetioci sajta zbog toga "potresli", da vam ne mogu opisati. Ako nisu razne skarednosti, koje verovatno ne bi ni smeli lično nekome da izgovore, onda su to najavne poruke za razne telefonske centrale po firmicama širom Srbije i slične varijante. Manite poređenje nas sa Evropom, daleko smo mi od njih.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 18:13 - pre 85 meseci
Dragi @valjan nikada nisam rekao da se ne javljate ali hajde da lepo
diskutujemo kao ljudi o problemima, a ne da gledamo da jedni drugima
ogranicavamo prava i slobode. Mi koji ne vidimo imamo potrebu da citamo i
nema potrebe da nam Vi zbog tzv krsenja autorskih prava od strane pojedinaca
onemogucavate citanje knjiga u MP3formatu. Licno mi racun nije potreban ali
je jako bilo lose to sto ste Vi sa jedne strane bili spremni da zbog zarade
i prekrsite zakon,a sa druge strane optuzujete slepe da krse zakon kada
konvertuju MP3 knjigu, i bacate sumnju na celu zajednicu zato sto je neko
tamo nesto prodavao, a ne zna se tacno ko je to bio. Mene je to licno
pogodilo zato sto sam kao student imao puno problema da objasnim nekim
ljudima da mi knjige u doc formatu trebaju da spremam ispit a ne da ih
stampam i prodajem.
Kome osim slepih trebaju MP3 knjige citane ne bas prirodnim glasom, i sve da
su spikeri citali mislim da mnogo ljudi nema koncetraciju da slusa mp3
knjigu i da tako uci, a tek kada cuju knjigu koju cita Anreader onda se
mnogi stvarno zapitaju kako mi to ucimo.

E sada ste Vi takvim potezom i sumnjom da slepi preprodaju knjige stavili
u veoma nezgodan polozaj ljude koji pre svega do strucne literature nemogu
da dodju lako u njima dostupnom formatu.

Da li znate ko je za davanje knjiga u doc formatu pravio veliki problem?
Izdavacka kuca Sluzbeni glasnik, koja je osim sto je drzavna i izdavacka
kuca koja izdaje sluzbena glasila, koja bi trebala da svima budu dostupna.

@
iksi Nemam ja problem sa profesionalnom deformacijom koliko imam problem sa
bezobrazlukom da sa jedne strane kada nekome odgovoara se poziva na zakon i
zastitu prava,a sa druge strane mu je lakse da krsi prava i da tako posredno
umanjuje zakonske mogucnosti da drugi ljudi zastitie svoja prava. Ne bojim
se za licencu i ne brini ne smeju oni tek tako da iskljucuju licence sve i
da je nisam platio a platio sam je... No boli me to sto oni misle da se
slepi bave kompiranjem i ne legalnim distribucijama i biznisom sa knjigama,
a ako je bilo toga onda to treba sancionisati na pojedinacnom primeru.
zzviktor
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 18:13 - pre 85 meseci
Dragi @valjan nikada nisam rekao da se ne javljate ali hajde da lepo
diskutujemo kao ljudi o problemima, a ne da gledamo da jedni drugima
ogranicavamo prava i slobode. Mi koji ne vidimo imamo potrebu da citamo i
nema potrebe da nam Vi zbog tzv krsenja autorskih prava od strane pojedinaca
onemogucavate citanje knjiga u MP3formatu. Licno mi racun nije potreban ali
je jako bilo lose to sto ste Vi sa jedne strane bili spremni da zbog zarade
i prekrsite zakon,a sa druge strane optuzujete slepe da krse zakon kada
konvertuju MP3 knjigu, i bacate sumnju na celu zajednicu zato sto je neko
tamo nesto prodavao, a ne zna se tacno ko je to bio. Mene je to licno
pogodilo zato sto sam kao student imao puno problema da objasnim nekim
ljudima da mi knjige u doc formatu trebaju da spremam ispit a ne da ih
stampam i prodajem.
Kome osim slepih trebaju MP3 knjige citane ne bas prirodnim glasom, i sve da
su spikeri citali mislim da mnogo ljudi nema koncetraciju da slusa mp3
knjigu i da tako uci, a tek kada cuju knjigu koju cita Anreader onda se
mnogi stvarno zapitaju kako mi to ucimo.

E sada ste Vi takvim potezom i sumnjom da slepi preprodaju knjige stavili
u veoma nezgodan polozaj ljude koji pre svega do strucne literature nemogu
da dodju lako u njima dostupnom formatu.

Da li znate ko je za davanje knjiga u doc formatu pravio veliki problem?
Izdavacka kuca Sluzbeni glasnik, koja je osim sto je drzavna i izdavacka
kuca koja izdaje sluzbena glasila, koja bi trebala da svima budu dostupna.

@
iksi Nemam ja problem sa profesionalnom deformacijom koliko imam problem sa
bezobrazlukom da sa jedne strane kada nekome odgovoara se poziva na zakon i
zastitu prava,a sa druge strane mu je lakse da krsi prava i da tako posredno
umanjuje zakonske mogucnosti da drugi ljudi zastitie svoja prava. Ne bojim
se za licencu i ne brini ne smeju oni tek tako da iskljucuju licence sve i
da je nisam platio a platio sam je... No boli me to sto oni misle da se
slepi bave kompiranjem i ne legalnim distribucijama i biznisom sa knjigama,
a ako je bilo toga onda to treba sancionisati na pojedinacnom primeru.
zzviktor
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 19:29 - pre 85 meseci
anReader ne koriste samo slepi i ne koriste se samo za sintetizovanje knjiga. I ja recimo kad pravim najavne poruke za telefonske centrale izgenerišem ih anReaderom, posle ko želi angažuje spikera pa izmenimo zapise. Tu je izgleda ceo nesporazum, jer slepi vole da svojataju ovaj softver, a on ima mnogo širu primenu. A još kad neko koristi krekovanu verziju pa ni ne znate da je vaš korisnik, ali vidite dokaze zloupotrebe na više mesta, pa ni ne znate koga tačno da tužite. Tako da slepi ispaštaju zbog nekog ko možda i nije slep, rekoh da me to preterano nije ni zanimalo ko tačno zloupotrebljava, samo je bilo očigledno da velika zloupotreba postoji...
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 21:12 - pre 85 meseci
Citat
@
iksi Nemam ja problem sa profesionalnom deformacijom koliko imam problem sa
bezobrazlukom da sa jedne strane kada nekome odgovoara se poziva na zakon i
zastitu prava,a sa druge strane mu je lakse da krsi prava i da tako posredno
umanjuje zakonske mogucnosti da drugi ljudi zastitie svoja prava. Ne bojim
se za licencu i ne brini ne smeju oni tek tako da iskljucuju licence sve i
da je nisam platio a platio sam je... No boli me to sto oni misle da se
slepi bave kompiranjem i ne legalnim distribucijama i biznisom sa knjigama,
a ako je bilo toga onda to treba sancionisati na pojedinacnom primeru.[/quote]
E, ovo podpisujem i stavljam pečat. Samo, kao što vidiš iz prethodnog primera, izgleda da mi zapravo ispaštamo zbog ko zna koga. @Valjan, možda bi bilo rešenje da se u licence agreement doda stavka, da je zabranjena komercijalna upotreba anridera. Sa druge strane, ukinite demo na sajtu, ili mogućnost da se preuzima snimak onog što je napisano. Zaista, to je jako veliki bezobrazluk. Nikad mi ne bi palo na pamet da pišem neke poruke za automat, a zatin preuzmem snimak u .vav formatu u demo sekciji alfanuma. Eto, i zbog takvih mi ispaštamo. Opet, upravo to što je harposoftvare uradio je jedno od rešenja. Oni nisu ograničili svoj proizvod ali su jasno stavili do znanja da je zabranjeno korišćenje glasova u komercijalne svrhe.
Ono što je takođe važno. @Valjan, pomenuo si da postoji evidencija o svakoj izdatoj licenci. Zašto je onda agasoftu onemogućeno da iskoristi pravo na upgrade svog haspa? Dakle, čovek je izgubio hasp, jednostavno nema ga. Kad se selio negde je ispao, ili ko zna šta se dogodilo sa njim. Možda je zdrobljen i nekim komadom nameštaja.... U glavnom nema ga. I onda je nastao problem jer mu je Darko rekao, da mora da kupi licencu, jer šta ako je nekome dao hasp pa taj drugi ga koristi? Ok, teoretska mogućnost postoji. ali.... Šta da koristi, anreader 2.0 ili 3.0 koji rade na windowsu xp i windowsu 7 i jako su loši i zastareli? Dakle, sve i da Agasoftu neko ukrade hasp, on ne može da ga nadogradi, jer bi ga već nadogradio agasoft..... Dakle, sve je stvar dobre volje da se problem reši.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 22:37 - pre 85 meseci
Hvala Iksi što pokušavaš da mi pomogneš.
Ali, taj Bog kome se moliš, ne čuje te.
Manimo se mi tih izgovora kako je neko snimao govorne automate. Šta,
toga se niko drugi u svetu nije setio za tolike engleske sinteze, nego
Srbi prvi snimali govorne automate sa Alfanum sintezom.
Ako su snimali govorne automate, mp3 datotekama, to i sada mogu da rade.
Ovim ograničenjem ste pogodili samo nas i nikog više. Niko sigurno nije
snimio 15 sati materijala za jedan govorni automat.
Čak i da potpuno ukinete mp3 ili wav konverziju, govorni automati će
opet moći da budu snimani jer ne postoji to ograničenje koje to može da
spreči, osim zakona.
Što se moje licence tiče, sad će da usledi odgovor kako je prošlo
dozvoljeno vreme za nadogradnju ili tako nešto, tako da je tu sve
predvidivo i jasno i ne treba se ničemu nadati.
I da ne bude opet neke zabune kako sam ja hteo da kupim ono po čemu sad
pljujem, ne, nisam. Ja sam nadogradnju tražio u vreme AnReadera 4.0,
kada još nismo bili ograničeni. A sad se na ovo ograničeno ne bih ni
nadograđivao. Čemu?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 22:48 - pre 85 meseci
Citat:
Član 1
Garancija na HASP uređaj je godinu dana i ne pokriva slučajeve kvara nastalog krivicom Korisnika. U slučaju gubljenja HASP uređaja Korisnik za novu instalaciju anReader-a mora platiti punu cenu.

U slučaju kvara HASP uređaja nastalog krivicom Korisnika ili van garantnog roka, Korisnik može dobiti drugi HASP uređaj uz nadoknadu koja pokriva cenu samog uređaja i troškove transporta, pod uslovom da AlfaNum-u vrati neispravni HASP uređaj.

Član 6

AnReader je softver namenjen isključivo ličnoj upotrebi. Pravna lica koja imaju prava da kupe anReader pod istim uslovima, a za potrebe korišćenja od strane osoba sa invaliditetom su biblioteke i naučno-istraživačke ustanove. U ovom slučaju anReader sme da se koristi isključivo uz čitač ekrana. Za druge oblike korišćenja (na primer, sinteza većeg broja knjiga), institucija ili fizičko lice mora da se obrati AlfaNumu za dobijanje posebne licence.
Upotreba od strane ostalih pravnih lica izuzev za lične potrebe zaposlenih, komercijalizacija softvera u bilo kom obliku, kao i korišćenje uzoraka sintetizovanog govora u komercijalne svrhe strogo su zabranjeni.


Znači, član 1 je odgovor zašto agasoftu nije zamenjen HASP, a član 6 već sadrži tu klauzulu o ličnoj upotrebi i zabranu upotrebe u komercijalne svrhe, koju očigledno mnogi ignorišu.

E sad, šta je sa tom posebnom licencom, nemam pojma, a verujem da ni većina onih kojih rade sa anReaderom ne znaju. Kao što sam ranije spominjao, menjale su se osobe koje su direktno bile zadužene za izradu anReadera, moguće da je ranije i postojala posebna verzija ali se vremenom izvorni kod negde zagubio. Da, sad nas razapnite po forumima i društvenim mrežama, ali do pre nekoliko godina nije bilo striktnih pravila za razvoj i čuvanje izvornog koda, i nije se jednom desilo da moramo da napravimo prepravku u nekom softveru a da ne znamo kod koga je poslednja verzija. Zbog toga su kasnije uvedena strožija pravila u programiranju, ali neke varijante su i dalje zakopane na nečijem hard disku umesto na TFS serveru. Osobe koje se javljaju na telefon nisu programeri niti su u životu otvorile Visual Studio (i ja se javljam na pozive za anReader ali ni ja ne radim u Visual Studiju), i sasvim je logično da nemaju pojma ni na kojim se izmenama trenutno radi ni kada će neka verzija biti dostupna, pa je onda i logično da nemaju pojma da postoji ovakva licenca jer su neki tu tek od pre par godina. Služba Marketinga i Prodaje radi na prodaji TTS servera pravnim licima i nikad u životu nisu pokrenuli anReader, možda oni znaju nešto o tome jer recimo Narodna Biblioteka Srbije ima TTS server sa mogućnošću sinteze velikog broja dokumenata (txt, doc, docx i pdf format) i možda se to ni ne zove anReader nego drugačije. Dakle to je mogući razlog zašto niko ne zna za anReader sa posebnom licencom, jer niko nije postavio pravo pitanje pravim osobama, i priznajem da smo tu krivi što jedno odeljenje ne zna čime se ono drugo bavi. A što je najgore, ja sam u svemu pomalo (u nečemu i malo više), i u anReaderu, i TTS serverima, i Audiomemo Registrofonu, i AdEx-u, i ASR projektima, i Android projektima, i Asterisk centralama, i administraciji mreže i servera i telefonije i VPN-a i Google Cloud-a, i onda što kažu znam malo o svemu a ne znam puno o ničemu tako da možda i ja lupetam gluposti. Evo probaću da istražim ovih dana o čemu se radi, pa javljam.

E da, nisu samo najavne poruke za telefoniju u pitanju, bilo je tu i virtuelnih voditelja emisija, ozvučavanja elektronskih časopisa, znači spomenuo sam samo ono čega sam se setio, sad odjednom se hvatate za moje reči kao za sveto pismo, a malo pre niste hteli ni da komunicirate sa mnom.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 23:00 - pre 85 meseci
@Valjan. Od koje verzije anridera važi ovaj licence agreement, tj ovo vezano za gubitak hasp uređaja? Ovo pitam, jer ne mogu nikako da se setim ovih klauzula, a nije da nisam čitao ranije licence agreement, ali beše to davno :)). Prosto, ne opterećujem se takvim stvarima prilikom instalacije, samo next next agree, install pa finish :)))
Što se ovih posebnih licenci tiče, problem je bio u tome što su se ljudi raspitivali direktno kod Darka Pekara. A priznaćeš da je čudno da generalni direktor ne zna pravu informaciju? :)).
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 23:15 - pre 85 meseci
Jao, ljudi, nemojte od es-a zbog Alfa Numa da pravimo Poselo 202.
Nema smisla.
Kako ne shvatate da ne vredi...
To je kao da od žene koja ima 150 kila pokušavamo da napravimo
manekenku, ito, do izbora za mis koji se recimo održava 11 maja.
Ona se za taj izbor za mis prijavila petnaest godina ranije, ali se tek
pred taj 11. maj setila, samo, malo prekasno.
Setila se da treba da izađe na binu na koju nije izašla pre petnaest
godina kad je bila mršavica.
Bolje da pomognemo nekom nešto oko sistema, to će sigurno biti korisnije.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?02.05.2017. u 23:27 - pre 85 meseci
Od koje god da važi, to samo kod njih ima. U nekom civilizovanom svetu,
ako izgubiš HASP, serijski broj, licencu, uvek to može da ti se vrati
jer si to platio.
To bi sad bilo kao kad bi ja kupio neku aplikaciju za telefon od 300
eura, telefon mi se raspadne, i šta, moram da kupim novu? Naravno da ne.
Na novom telefonu imam pravo da sa svojim nalogom sa prodavnice povučem
tu aplikaciju.
Ali dobro.
Da, znam ja šta piše u njihovom licenčnom ugovoru jer sam ga pročitao
puno puta. Ali, oni nama izlaze u susret. Da oni nama izlaze u susret
samo kada je to u njihovom interesu, a kad je slučajno u našem, jok
more. Moram da kupim novu licencu, na kraju je bilo cenkanje, da platim
180 eura. Ma nemoj. TO ne piše ni u kom članu.
Verovatno bi i to bilo na privatni račun, ispod žita.
A maločas se letimično vratih i videh bulažnjenja kako su vas pozivali
korisnici, njih stotinjak, i niko nije primetio ovo ograničenje i niko
nije kukao zbog toga. Ma šta kažeš bre.
To je zato što smo mi prodavali knjige tim korisnicima, 5000 dinara
komad, jer su slepi u Srbiji bogati, imaju mesečna primanja od 200000
dinara, pa šta je to za njih, i jeste, naš biznis je sada opako uzdrman
zbog vašeg ograničenja koje mi probijamo, pa baš zato kukamo.
Ja vam želim da oslepite, da primate 25000 dinara mesečno i da vam to
budu jedina sredstva za život, pa da vidim koliko ćete i od koga, i po
kojoj ceni moći da kupite konvertovanje knjige. Jak je to biznis. Evo,
mi smo toliko zaradili da sledeće godine dolazimo sa platformom da
kupimo Alfanum. Da nadoknadimo štetu. :))))
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 01:03 - pre 85 meseci
Svi razgovori se snimaju, jer prodajemo sisteme i za to, tako da mogu lako da proverim koliko njih je tačno zvalo i koliko je kukalo što je blokirana sinteza knjiga... A analogija vam je opet pogrešna - gubljenje HASP-a je kao da izgubite kreditnu karticu zajedno sa PIN kodom...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 08:23 - pre 85 meseci
Evo proverio sam za tu posebnu licencu, ta verzija je trenutno u pripremi, bila je planirana još kad je ukinuta ta masovna sinteza i zbog toga je i stavljeno u licence agreement postojanje posebne licence, ali kao što rekoh malo smo tanki sa ljudstvom koje bi to odradilo (nova koleginica stiže za jedno mesec-dva, pa dok se uhoda i detaljnije upozna sa kodom...). A potvrdile su mi i kolege da je svega nekoliko njih pitalo za postojanje takve licence odnosno mogućnost sintetizovanja knjiga, znači ništa ja ne izmišljam, stvarno se skoro niko nije interesovao za to, a koji je razlog ja ne znam...
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 08:45 - pre 85 meseci
Citat:
valjan:
Svi razgovori se snimaju, jer prodajemo sisteme i za to, tako da mogu lako da proverim koliko njih je tačno zvalo i koliko je kukalo što je blokirana sinteza knjiga... A analogija vam je opet pogrešna - gubljenje HASP-a je kao da izgubite kreditnu karticu zajedno sa PIN kodom...

hmm, da, ali ako izgubiš kreditnu karticu sa pinom, odeš u banku, blokiraš je, napišeš izjavu i dobiješ novu, a ako izgubiš hasp platiš ponovo 350 eura, tj kupiš novu licencu jer ti stara više ne važi, iako si uredno platio. Zavisi sve od politike firme. Sećam se pre par godina su u firmi u kojoj je radila moja bivša kao arhitekta izgubili hardlock za jedan program. Bilo je zaista natezanja, prepiski, pisanja izjava kako, zašto si izgubio, i na kraju su dobili novi hardlock, ali su ga dobili. Zbog ovakvih stvari su ljudi počeli da koriste hardlock emulatore u legalne svrhe. Hasp može da se polomi, pokvari, ošteti izgubi, ovako lepo, backup, i hasp u fijoku :)))
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 09:15 - pre 85 meseci
Sve oni Iksi imaju, što je od njihovog interesa.
Imaju snimljene telefonske razgovore, i evo, sad će da se bace na preslušavanje i da nam dokažu da niko živ a kamo li mrtav nije kukao za ovo ograničenje. Sve i da jeste, taj će snimak nonšalantno obrisati, puj pik, ne važi.
Imaju i evidenciju licenci.
Samo, majku mu, nemaju podatak ko je tačno prodavao knjige i za koji tačno iznos ih je oštetio.
Taj podatak se obrisao sa fleške,, pošto je neko nehotično zgazio na nju u prolazu a tog dana su svi doživeli kolektivnu amneziju.
Imam i ja mail u kome mi se govori kako postoji licenca bez ograničenja, pa kada je zatražim da kupim legalnim novcem, dobijam grobnu tišinu.
Šta ćemo sa tim? Svako od nas ima ono što tvrdi. Još mi se u jednom mailu tvrdi kako je to ograničenje postavljeno da može da se pretvori jedna knjiga dnevno. Ako je jedna knjiga dnevno 50-60 stranica teksta, evo ja ne znam ništa o knjigama. Da ste bar stvarno napravili da može jedna knjiga dnevno
, pa ni po jada ne bi bilo.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 09:52 - pre 85 meseci
Agasoft, majku mu, nisu samo knjige u pitanju. A snimci ne mogu da se brišu, tek kad se HDD popuni do kraja automatski se brišu najstariji, tako da ne brinite za to, nismo mi kao vi da izvrćemo činjenice i prikazujemo samo deo dokaza koji se nama dopada.

Iksi - što se HASP-a tiče, lepo piše da se pokvareni/polomljeni donese na uvid, i dobije se novi. Ako nema starog na uvid, nema ni zamene, problem je što taj "izgubljeni" omogućava da se anReader na računaru u koji je uboden koristi neograničeno, zbog toga su i krekovali upravo HASP verziju jer se ona nije "javljala" našem autorizacionom serveru. I u dve bivše firme u kojim sam pre radio ko god je od zaposlenih izgubio RFID karticu za čekiranje, plaćao je iz svog džepa novu, ali se pokvarena menjala bez pitanja. Ne znam zašto uvek nastupate sa stavom "ako ja nisam video/čuo/opipao to ne postoji"?

E da, upravo sam dobio dodante informacije - da li je iko od vas mudrosera ovde proučio važeći zakon o autorskim pravima? Ako se anReader koristi u komercijalne svrhe, Država i Sokoj i ko već ima svako pravo da nam rebne naknadu za prodaju našeg "uređaja" jer se može koristiti za neovlašćeno umnožavanje, baš kao što takve naknade mogu da odrape i prilikom prodaje fotokopir aparata zbog mogućnosti da se neovlašćeno kopiraju knjige. Šta mislite, preko čijeg džepa bi se onda prebili dodatni troškovi zbog te naknade? Varijanta sa posebnom licencom nas onda "pere" pred zakonom, pa ko hoće da sintetizuje na angro može slobodno to da radi, bez opasnosti da mi zbog toga nadrljamo pa da zbog toga dodatno dignemo cenu anReadera.

[Ovu poruku je menjao valjan dana 03.05.2017. u 11:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 13:39 - pre 85 meseci
@Valjan, U redu bi bilo da se plati tih 50 eura koliko košta hasp, mada svi znamo da zapravo asp košta 10 eura, dakle, 40 eura je unošenje podataka u isti najverovatnije. Ali, daa neko plati licencu za hasp verziju čak 350 eura, samo zato što imate paranoju od krekovanja softvera, to nema smisla, i nefer je prema legalnim korisnicima. Igrom slučaja znam da su ljudi iz revolta počeli da koriste krekovani arideer. Pazi, ako ja napišem izjavu da sam izgubio hasp, ne znam šta je tu sporno.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 13:42 - pre 85 meseci
Videćemo koliko će imati poziva i kukanja narednih dana, kad baš to
žele. Pobrinuću se za to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: SERBIAN Speech engines ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 115679 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.