Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP CD neće da se pokrene!

[es] :: Zaštita :: Windows XP CD neće da se pokrene!

[ Pregleda: 5538 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Windows XP CD neće da se pokrene!22.12.2009. u 21:49 - pre 174 meseci
Ajde, ljudi, uključite se. Jako je bitno!

Otišao sam kod druga da mu malo čačkam oko računara pošto mu je pun virusa. Skinuo sam nekoliko programa, ali skoro nijedan neće da se pokrene. Između ostaloh tu su i antivirusi. Hteo sam da proverim da li će to u Safe Mode-u moći, ali nikako nije moglo da mi uđe u njega. Pritiskao sam F8 bezbroj puta dok se pali, ali ne vredi. Možda sam trebao da držim, pošto sam video da na nekim računarima tako treba. Nema veze, sad je gotovo. Odem ja uključim msconfig i namestim da mu bootuje u safe mode with networking. Restartujem kompjuter kad ono neće da se pokrene. Otišao do kuće, uzeo Windows XP Professional CD, bootovao s njega, ali kada dođe negde pred kraj, jednostavno se pojavi plav ekran sa nekim greškama i restartuje se računar.
Mislio sam da preko Recovery Console namestim boot.ini fajl na default, ali problem je što ne mogu da uđem tu.

Mene sada zanima da li postoji neki drugi način da namestim boot.ini fajl na default, tj. da stavim da mi bootuje OS, ne Safe Mode with networking?
Da li vrede nešto oni Rescue CD-ovi? Upravo sam skinuo Avira Antivir Rescue CD, pošto sam čuo da je najbolji, najbrže skenira i pronalazi viruse itd. Naravno, to mi neće pomoći u vezi boot.ini fajla, ali to za kasnije, da skeniram računar na taj način pošto ne mogu kada startujem Windows.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 12:20 - pre 174 meseci
Evo dodatnih informacija: (Nemoguće da niko ne zna!)

Citat:
udji u safe mode tako sto ces uplaiti racunar,pa onda ga odmah restartovati par puta sto se zove nasilni restart i onda ce ti prilkom sledeceg butovanj pokazati ocpiju sa safe mode, sta si ti drugaru cackao u msconfigu da bi butovao u safe mode,sam bog sveti zna i tiem si izmenio strukturu boot.ini fajlatako da ces to jedino moci da popravis preko hirenn s boot cd-a i da preko njega lepo preformatiras komp i instaliras win xp ili ako moze da mu izdrzi komp win 7. Ne vidim sta ce ti taj avira rescue cd-kad ces ionako dam u oboris sistem?

Pa prvo šta sam probao jeste safe mode, ali mi nije htelo da uđe.
Da razjasnimo. Klikao sam F8 dok se računar palio kako bih došao do one opcije biranja, ali nije htelo. Nisam želeo da idem nasilni restart da me on ne bi drkao oko toga, pa sam pročitao na internetu da kako bi računar automatski ušao u Safe Mode, umesto ove opcije, mogu da koristim opciju u msconfigu, da promenim bootovanje. Tako sam i uradio, stavio Safe Mode with networking, ali računar nije hteo da se upali. Posle nekoliko restartovanja samih od sebe, došla mi je opcija biranja. Izabrao sam sve moguće, i Safe Mode, i Safe Mode with Networking, i Last known good configuration, i start windows normally, ali jednostavno nijedno neće. Kada izaberem Safe Mode (bilo koji) počne sa učitavanjem i jednostavno se restartuje računar.

A što se tiče Hiren's Boot CD-a, da li preko njega mogu da promenim boot.ini, tj. da stavim na podrazumevana (default) podešavanja? To mogu sa Windows XP CD-om, ali, kao što sam već rekao, na kraju se pojavi neka greška, pa ne mogu da uđem u Recovery Console, tj. nigde. Jednostavno se restartuje ponovo.

Ne želim ništa da mu drkam oko podataka, jer ima neke slike koje jednostavno mora da nareže. Lako bih ja formatirao, nije to problem. Windows 7 mu ne bi podržao računar, tako da ne bih da se zezam s tim.

Ako slučajno znaš rešenja za neke od ovih problema, obavezno javi!

I da, našao sam na netu raznih Live CD-ova pomoću kojih mogu da uključim OS jednostavno preko CD-a, DVD-a, ali ne znam da li će tada hard disk uopšte raditi. Mislio sam da uz pomoć tih programa (miniPE, UBCDWin...) narežem podatke, pa posle da formatiram. A, da... sada sam se setio. On nema dva CD_DVD drajva, samo jedan sa koga ću bootovati taj Live CD.

Au, ubiću se! Šta da radim? Ima li ovde spasa? Samo mi treba da podesim boot.ini na default, pa da mi uđe u Windows. Posle ću ja lako, mada, pošto je pun računar virusa, neće mi pokrenuti Nero niti bilo koji drugi program za rezanje. Već sam probao tako nešto.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 13:35 - pre 174 meseci
Šta paničiš, sa nekim "xp live" ili sličnim diskom butuj, na njima je uvek neki file manager pa prebaciš važne podatke na drugu particiju. Ako ti taj drug nije baš mnogo pametan, pa ima samo C particiju, onda izvadi hdd i strpaj ga u drugi komp, prebaci podatke i posle radiš šta hoćeš. Može?
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 15:41 - pre 174 meseci
Nisam siguran, ali mislim da ima samo jednu particiju. Ne smem da se petljam s hard diskom, želim samo da namestim boot.ini na default. To sam jedino uradio, i to mi jedino i treba. Ako to uspem, ko ga 'ebe. Važno je da sam rešio ono što sam upropastio. Čovek ne može da upali računar zbog mene.
Ako neko zna kako da namestim boot.ini na default bez Windows XP CD-a, pošto ne može da mu učita, neka javi.
Hvala!
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 16:20 - pre 174 meseci
Evo, upravo sam rešio problem. Ne mogu da verujem da je bilo tako prosto!
Samo sam narezao Hiren's Boot CD, otišao kod druga, ubacio CD, malo čačkao da vidim da li ima neka opcija u vezi sa bootom, ali ne. Posle sam restartovao računar i izabrao miniXP, išao na Start pa Search for „msconfig“, našao i pokrenuo ga, i jednostavno vratio na hard disk boot umesto boot in Safe Mode with networking.

Sada radi kao zmaj! Problem je još samo to što ne mogu da pokrenem nijedan antivirusni program. I ja sad preterujem, „nijedan“, a probao samo Aviru, hehe.
Skinuću još neke da isprobam, pa vam se javljam ako bude bilo problema.

I šta, ako ne budem mogao da pokrenem antivirusni program da skeniram za viruse, da li da probam već pomenuti Avira Antivir Rescue Disk? Nije mi u interesu da izgubi sve podatke, već da izbrišem viruse kako bih mogao da pokrenem program za narezivanje, jer ni to ne može! Verovatno virus blokira određenim programima da se startuju, pošto Firefox, uTorrent i još neki programi rade sasvim u redu!

Hvala ni na čemu!
 
Odgovor na temu

maliserviser
poljoprivrednik
Lokve,Srbija

Član broj: 243513
Poruke: 13
89.216.84.*



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 22:24 - pre 174 meseci
Vidi, to sto ces mu pokrenuti sistem, cistiti viruse,itd.. ne znaci da ces posle ciscenja glatko pokrenuti Win, u vecini slucajeva to ne pije vodu, kako si opisao ovde, "pun je virusa" pa kada sve to obrises (a sta mozes drugo) imaces problema da pokrenes Win (mada imas 50% sanse da proradi) ja ti preporucujem da zakacis HDD na drugi PC prebacis ili narezes podatke pa na format i install cistog Win posle vratis podatke i ne brines :) ovo znam da ti kazem iz licnog iskustva sa raznim virusima jer tesko je da ti BILO KOJI antivirus ocisti bas sve viruse dok su aktivni (a aktivni su kada ti radi Win !!) formatiranje ti resava problem virusa ...

Srecno
Kada mislim da znam, ja ipak pitam
nekoga :-)
 
Odgovor na temu

maliserviser
poljoprivrednik
Lokve,Srbija

Član broj: 243513
Poruke: 13
89.216.84.*



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!23.12.2009. u 22:28 - pre 174 meseci
.. jos nesto, ako ti je "drugar" sumnjicav sto se tice podataka, odnesi tvoj HDD kod njega i prebaci podatke (mada ces tako lakse prebaciti viruse na tvoj HDD) pa posle inst. vratis mu podatke i OBAVEZNO posle inst Antivirusa skeniraj i tvoj disk pre nego sto ga otkacis i odneses kuci ;)
Kada mislim da znam, ja ipak pitam
nekoga :-)
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 02:26 - pre 174 meseci
Evo, tek sad pročitah ove odgovore, jer sam već izgubio nadu da će mi iko odgovoriti.

Što se tiče antivirusa, mislio sam da časak skeniram računar kako bih uklonio koliko god je virusa potrebno kako bih mogao da pokrenem Nero, pošto ga je virus sprečavao da to uradi. Odustao sam od toga i probao nekoliko programa za rezanje dok nisam našao jedan koji radi. Narezao sam mu sve podatke na 3 DVD-a, pošto nema mnogo, i formatirao sa Windows 7 CD-om, neće da mu učita Windows XP CD jer stane negde pri kraju.

Probaću neki drugi Windows XP CD sutra, tj. danas, pa da vidim da li će on moći. Ukoliko se bude pojavila ista greška, ja stvarno ne znam šta da radim. Windows 7 ne smem da mu instaliram jer ga računar neće podržati (nešto manje od 512MB RAM, tačnije 400-nešto, 1.8Ghz itd.)

Šta da radim? Šta da mu instaliram ukoliko ne bude mogao XP? Ima li neki drugi način instalacije XP-a?

Hvala!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 08:38 - pre 174 meseci
Nisam siguran da li zeza varijanta da posle formata sedmicom, neće da učita instalaciju sa XP...hm...
Ako i neki drugi disk sa XP bude zezao, uvek ostaje najprostija varijanta sa butabilnom disketom od 98-ice, kada digne dos, kucaš format c: pa onda udariš po XP-u. Sve to ako imaš na tom kompu floppy. Ili to ili zezanje ponovo sa hirensom...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 08:50 - pre 174 meseci
A DOS od W98 će umeti da formatira c: (koja je ntfs)?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 10:18 - pre 174 meseci
pa nece, pisace da nema diska :)
ne znam da li bi mogao da ga fdiskuje?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+90 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 10:18 - pre 174 meseci
A mozda fdisk pre toga?

Edit: Ha, ha, 30 sekundi sam sporiji:)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.co.yu.



+89 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 11:48 - pre 174 meseci
Najprostije resenje: @charmed94,uzmi drugarov hard,spasi podatke i formatiraj mu hard nakon toga...to je jedini pametan nacin jer i da sa sto alata ocistis taj hard ko zna sta je u medjuvremenu puklo od silnih virusa i bad sectora...formatiranjem ces biti najsigurniji,a i tvoj drug... :))) Jos bolje bi bilo ako imas externi hard,prebaci sve podatke na njega,manja je verovatnoca da ces svoj komp zaraziti...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!24.12.2009. u 20:15 - pre 174 meseci
Aleksandre, vidim da ne čitaš moje postove. Već sam rekao da sam formatirao disk, pa mi je problem bio oko CD-a.

Bilo kako bilo, to je prošlost. Probao sam danas neki drugi CD od Windows XP-a, i sve je radilo kako treba. Instalirao sam mu sve iznova. Nego, mene sada zanima da li postoji neki program koji skenira hardver, pa mi preporučuje drajvere koje trebam da instaliram? Npr. drajver za zvučnu karticu, drajver za grafičku...? Ako ne, da li da instaliram onaj komplet od 200.000 drajvera, koliko već, za Windows XP? To mi se čini najlakšom metodom.

Takođe, da li treba neki poseban drajver za ADSL, tačnije za modem Discus DRG A226G, pošto nakon formatiranja računar ga ne prepoznaje, dok je pre radilo.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.co.yu.



+89 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!25.12.2009. u 00:36 - pre 174 meseci
Ok,moja greska...toliko je bilo dugackih i komplikovanih postova da sam na kraju morao malo da dam "zaobilazni" odgovor... :))) Sto se tice drajvera,skini trial verziju Advanced System Optimizer 3,ima posebnu opciju u fazonu Download important drivers...samo ga pusti da skenira i zatim idi na download,sve ce sam da odradi...ovo ti je najprostiji nacin,kod mene je i vise nego upalilo,a mislim da ce ti pronaci i instalirati drajver i za ADSL...i nemoj da radis kompletan scan sa programom kad ga skines,mnogo se ceka da skenira i optimizuje registre,defragmentuje hard i jos mnogo toga...prosto cim ga instaliras idi na Start>All programs>Advanced System Optimizer 3 i nadji opciju vezanu za drajvere...prosto i bez muka... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+90 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!25.12.2009. u 08:14 - pre 174 meseci
Citat:
Aleksandar Maletic:...samo ga pusti da skenira i zatim idi na download,sve ce sam da odradi...ovo ti je najprostiji nacin,kod mene je i vise nego upalilo,a mislim da ce ti pronaci i instalirati drajver i za ADSL...


Da, samo se tu javlja mali problem...mora pešice da skine driver za adsl modem, da bi mogao na net radi dalje akcije sa traženjem drivera:)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.co.yu.



+89 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!25.12.2009. u 10:45 - pre 174 meseci
Mislim da je veoma nebulozno pricati o drajverima u ovom slucaju...nije mi jasno kako taj njegov drug nema bas ni jedan drajver tj cd???To ti je kao da vozis auto bez rucne kocnice,kvacila ili levog tocka... :))) Neka skine kod nekog drugog drajver za ADSL,instalira ga kod druga i zatim uradi onako kako sam napisao...prosto...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!26.12.2009. u 16:13 - pre 174 meseci
Pa ja stvarno ne znam. Dobio je on CD, ali nije za to. Treba mu nekakav USB kabal povezan na računar kako bi mogao da ga instalira. To je nešto naprednije, pretpostavljam.
A i baš mi je neko odgovorio da drajver nije potreban za ADSL ruter.

Zna li neko kako da ga namestim onda?

Hvala!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!26.12.2009. u 17:00 - pre 174 meseci
Discus DRG A226G je ruter koji se povezuje na komp preko mreznog kabla. Nemam taj ruter i ne mogu da ti kazem koja dva od 4 izlaza su za net, a koja dva su za IPTV, to sam proveri.
Otvori komp i pogledaj koja je maticna ploca, odi na sajt proizvodjaca i poskidaj drajvere za tu plocu. nakon instalacije drajvera dobice internet.
Vec kad si otvorio komp, pogledaj i koja je graficka, pa skini drajvere i za nju. Sve to poskidaj kod tebe ako imas brzi net ili kod nekog ko ima.
 
Odgovor na temu

charmed94

Član broj: 226914
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Windows XP CD neće da se pokrene!27.12.2009. u 03:01 - pre 174 meseci
Nisam znao da internet zavisi od drajvera za matičnu ploču.
Hvala puno! Uradiću to sutra, tj. danas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Windows XP CD neće da se pokrene!

[ Pregleda: 5538 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.