Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968331 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markovm
Srbija

markovm
Član broj: 11886
Poruke: 207
*.nil.co.yu



+14 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.07.2003. u 11:17 - pre 251 meseci
Sluzbeni glasnika RS, 15.Jul.2003 godine, broj 71, str XL

u odeljku "PECATI"

ODLUKA

Vlasnik *Samostalne agencije za pruzanje usluga obuke na racunarima i saveta u vezi sa racunarima* NLPRO GROUP, sa sedistem u Beogradu, u ulici Milutina Bojica 8, ponistava vazenje dosadasnjeg pecata, od dana 26.Juna 2003.godine.

Pecat se ponistava zbog *kradje*, i da bi se sprecile eventualne zloupotrebe pecata.

Direktor,
Zarko Radosavljevic, s.r.



Znaci pazite, ne dajte se prevariti...lazni pecat je na slobodi... ;)
...jer tako smo u mogućnosti.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.07.2003. u 13:30 - pre 251 meseci

zar postoji neka razlika ako ti pomenuti gospdin udari pecat na diplomu o zavrsenom kursu ili ti to sam uradis kod kuce ???
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.07.2003. u 17:37 - pre 251 meseci
Postoji... u prvom slucaju si laksi za par hiljada dinara... a isto 'naucis'
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!20.07.2003. u 02:33 - pre 251 meseci
A mene samo zanima koje su to "strane zemlje" u kojima je njegova diploma priznata i ako ih ima, ko u tim zemljama priznaje njegovu diplomu?
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beotel.net



+968 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!21.07.2003. u 18:35 - pre 251 meseci
Evo šta "Glas Javnosti" kaže o "čuvenoj" 7-dnevnoj metodi:

Citat:

Šta se sve "uči" u školama računara
Sedmodnevne greške
Veliki broj starih i novih škola računara u Beogradu dao mi je insipraciju, i neodoljivu želju da prokomentarišem sadržaje letaka koji reklamiraju instant znanje za samo nedelju dana.

U ruke mi je dospeo flajer prepoznatljive sadržine, u kojem grupa stručnjaka tvrdi da za samo sedam dana od totalnog laika može da napravi osobu spremnu za svakodnevni ozbiljan rad u operativnom sistemu Wiwdows i poznatom paketu Microsoft office. Ne želim da komentarišem kvalitet ovako stečenog znanja jer, koliko ljudi toliko ćudi, pa možda zaista i postoje osobe koje su u stanju da sednu i za nedelju dana savladaju kompletno gradivo potrebno jednoj modernoj sekretarici ili službeniku u administraciji. Pitam se samo, koliko će posla imati profesionalno IT osoblje da "douči" i ispravi sve greške koje novopečeni stručnjak napravi. Uostalom, to i nije tema ove priče.

Ono što me je nateralo na smeh je tvrdnja u jednom od pasusa pomenutog letka, da Microsoft u svojim operativnim sistemima i programima namerno ostavlja greške. Ove greške su tu kako bi sprečile korisnike da samostalno savladaju rad, i naterale ih da znanje potraže u MS ovlašćenim školskim centrima. Korisnici zatim u tim centrima ostavljaju mnogo novca, za nešto što bi po tvrdnji "stručnjaka" mogli sami savladata bez ulaganja.

Kao primer autor u letku navodi da je rad u Microsoft Word-u i Excel-u, posle instalacije, nemoguć bez bar desetak podešavanja. Smejurija. Normalno je, da pre početka rada u vord dokumentu, korisnik izabere format papira, izabere veličinu i tip fonta, uključi ili isključi "entere". To nije greška, već zahtev za minimalnim poznavanjem tekst procesora. Isključivanje velikog I u auto korekt opciji je takođe znanje, i to suvo poznavanje aplikacije.

Ono što se graniči sa bezobrazlukom je prodavanje magle ljudima koji ne poznaju računare. Generacije ljudi u Srbiji su samouki. Samostalno su savladali bar osnove operativnih sistema i programa koji su im potrebni za rad. Umesto da ljudi u školama računara ovako reklamiraju svoju stručnost, bilo bi bolje da kvalitetno prenose znanje neukima. Zašto ne napisati "Ako ne znate da podesite vord za rad, naučite kod nas za sedam dana. Ako ne znate osnove operativnog sistema, mi znamo da vas naučimo"

Umesto toga, mnogi laike dovode u još veće zablude.
Jedan slogan glasi otprilike "Zašto da ćutite, dok drugi razogovaraju o računarima". Kada bi mi neko došao, i rekao "Microsoft namerno pravi greške u softveru, kako ljudi ne bi naučili da rade" očekivao bih od takve osobe da zaćuti.

Ako Microsoft zaista pravi greške namerno, zašto ih niko u protekloj deceniji nije zbog toga tužio. Bar bi na zapadu odšteta bila bogata, ako bi se nasudu dokazalo da je korisnik u pravu.

Umesto toga, moguće je samo očekivati da Microsoft i ovlašćeni školski centri podnesu tužbu zbog ovakvih natpisa i parola.
Vreme je da prestane ovakvo divljanje na IT sceni u Srbiji. Kada većina bude stekla minimalno informatičko obrazovanje, ovakvo "lešinarenje" će umreti. Do tada ostaje pitanje, ko pravi takve zlonamerne greške?
Ivan Điković

Inače je taj isti "Glas Javnosti" reklamirao Žareta i njegovu "školu" flajerima unutar novina. Međutim, moram priznati da je citirani tekst dobar, nije napadan i dobro je argumentovan.
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 02:10 - pre 251 meseci
Citat:
Pirossi:
Evo šta "Glas Javnosti" kaže o "čuvenoj" 7-dnevnoj metodi:
...
Inače je taj isti "Glas Javnosti" reklamirao Žareta i njegovu "školu" flajerima unutar novina. Međutim, moram priznati da je citirani tekst dobar, nije napadan i dobro je argumentovan.


Ne bih da budem vulgaran ali 'fala q.... da je i ovakav tekst objavljen. Samo se nadam da će da izazove potrebne reakcije, a pogotovo bih voleo da Ž.R. odreaguje na njega pa da konačno krene sebi da kopa grob.

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 13:12 - pre 251 meseci
Ja koliko znam distributeri stampe ubacuju razne flajere i ostala cuda u novine
 
Odgovor na temu

Veliki Strumf
Adacom inzinjering
Belgrade

Član broj: 9064
Poruke: 8
217.26.67.*

Jabber: marsal_2@yahoo.com


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 17:07 - pre 251 meseci
Dobro, svi ste lepo ispljuvali coveka kako ste znali i umeli, a da stvari koje onzagovara niste ni probali da shvatite. Bio sam zainteresovan za njegove price pa sam uradio malo istrazivanje, sta sam otkrio.

Pa evo ovako. Iz njegovih predavanja i jedne knjige koju sam kupio, BRZO CITANJE, posle mesec dana, citao sam brzinom od 700 reci u minuti, kada sam pocinjao citao sam 190 reci u minuti, po statistici akademici citaju najbrze sa 240 r/m.

Mogu da procitam knjigu od 300 za oko 2 sata i do detalja da ispricam sta je u njoj.

Matematiku nisam uspeo da dam na faksu skoro dve godine, onda sam se upoznao sa MAPAMA UMA i dao je iz cuga.

Ja sam se licno uverio u istinitost njegovih tvrdnji, vi i dalje mozete da ga pljujete koliko zelite, ali stvari koje se mogu nabaviti u njegovoj skoli, FINESI,ne bih uzimao zdravo za gotovo jer sam na licnom primeru video sa te tehnike deluju.

Ovo za citanje mozda deluje smesno, ali ako neko zeli da proba im mogucnosti, knjiga kosta samo 400 din i prodaje se vikendom u Etnografskom muzeju. Nemojte biti skeptici, svima kojima sam iole objasnio principe brzog citanja postali su zainteresovani...

Nije fer da se pricaju svakakve gluposti o ljudima koje niko nikada nije ni upoznao, i da on je napustio ETF, pa ko ne bi kada bi dostigo nivo brzine citanja i pamcenja ko on. Ko mi ne veruje neka ide da ga pita nesto iz bilo koje naucne oblasti pa da se uveri. Covek je presao kjniga za 3 fakulteta, i zapamtio ih.
Zivi se od danas do sutra a prezivljava iz sata u sat
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 19:24 - pre 251 meseci
Veliki Strum(p)fe, lepo je sto si ti naucio da brzo citas.

Covece, na Palmi je isla reklama za njegovu skolu (video sam pre mesec dva) gde on kaze da on u skoli ljude uci da nikako ne smeju u Wordu da kliknu na ikonicu Save i Print, a ako kojim slucajem kliknu na Email, pokvarili su racunar i moraju da zovu nekog da im popravi komp, i taj neko ce to naplatiti 50 DM.

Je l tebi ovo normalno?

Mozda je ovo procitao iz neke knjige koristeci tehniku brzog citanja, ali je ocigledno prebrzo citao.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 19:48 - pre 251 meseci
Takođe ne zaboravi da one male ikonice u donjem levom uglu Worda (Normal View/Web Layout View/Print Layout View/Outline View) takođe kvare računar i nakon klika na njih dalji rad u wordu je onemogućen :)
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!22.07.2003. u 23:49 - pre 251 meseci
Citat:
Ko mi ne veruje neka ide da ga pita nesto iz bilo koje naucne oblasti pa da se uveri. Covek je presao kjniga za 3 fakulteta, i zapamtio ih.


Da li stvarno verujes u to?

Ili da drugacije formuliem pitanje, da li ti ime pocinje na Ž?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beotel.net



+968 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 00:24 - pre 251 meseci
Citat:
Veliki Strumf:
Nije fer da se pricaju svakakve gluposti o ljudima koje niko nikada nije ni upoznao, i da on je napustio ETF, pa ko ne bi kada bi dostigo nivo brzine citanja i pamcenja ko on. Ko mi ne veruje neka ide da ga pita nesto iz bilo koje naucne oblasti pa da se uveri. Covek je presao kjniga za 3 fakulteta, i zapamtio ih.

O Veliki Štrumpfe, mi uopšte ne sumnjamo u genijalnost, milog nam, Žareta; i uopšte mu ne zavidimo (mi "sporočitači") na njegovoj načitanosti i obrazovanosti. Nama je samo žao ljudi, računarskih laika, koje Žare laže i vara, pa makar on bio duboko uveren u sve ono što priča. Znači kvaka je u prevari. A baš me interesuje da li sve te knjige koje je Žare pročitao ("za 3 fakulteta", citiram) spadaju u onih 20 koje, po tvrdnjama ingenioznog NL Pro Maga, jedino vredi pročitati. Sama ta tvrdnja ga potpuno izopštava iz reda obrazovanih ljudi.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 03:34 - pre 251 meseci
Citat:
Ja sam se licno uverio u istinitost njegovih tvrdnji, vi i dalje mozete da ga pljujete koliko zelite, ali stvari koje se mogu nabaviti u njegovoj skoli, FINESI,ne bih uzimao zdravo za gotovo jer sam na licnom primeru video sa te tehnike deluju.
Hoces da nam kazes mozda koliko tvoj prijatelj Zare zaradjuje dnevno na naivnim ljudima, mrzi me sad nesto da racunam…

Citat:
Ovo za citanje mozda deluje smesno, ali ako neko zeli da proba im mogucnosti, knjiga kosta samo 400 din i prodaje se vikendom u Etnografskom muzeju. Nemojte biti skeptici, svima kojima sam iole objasnio principe brzog citanja postali su zainteresovani...

Jel dolazi i Zare – da dodjemo da se upoznamo sa informaticko/matematickim genijem ;)

Citat:

Nije fer da se pricaju svakakve gluposti o ljudima koje niko nikada nije ni upoznao, i da on je napustio ETF, pa ko ne bi kada bi dostigo nivo brzine citanja i pamcenja ko on. Ko mi ne veruje neka ide da ga pita nesto iz bilo koje naucne oblasti pa da se uveri. Covek je presao kjniga za 3 fakulteta, i zapamtio ih.

S obzirom na ovoliku kolicinu gluposti i nebuloza koje si izneo u ovoj recenici, stvarno nemam nameru da trosim svoje vreme i odgovaram na ovo. Sve sto pricamo o njemu pricamo na osnovu njegovih izjava u javnosti i nicega vise.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 11:21 - pre 251 meseci
Ma neee, to su samo fore da privuces ljude u ucionicu (zastrasis ih, ionako isprepadane od racunara, da ce nesto da zeznu ako prvo ne dodju kod tebe), a onda kazes:

"Zaboravite sve sto ste procitali u reklami. U sledecih pet dana cu vas nauciti brzo citanje i mape uma, a onda cete u preostala dva dana procitati kompletnu originalnu Microsoft dokumentaciju i zapamtiti je"
 
Odgovor na temu

Veliki Strumf
Adacom inzinjering
Belgrade

Član broj: 9064
Poruke: 8
217.26.67.*

Jabber: marsal_2@yahoo.com


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 11:33 - pre 251 meseci
Citat:
mladenovicz:
Veliki Strum(p)fe, lepo je sto si ti naucio da brzo citas.

Covece, na Palmi je isla reklama za njegovu skolu (video sam pre mesec dva) gde on kaze da on u skoli ljude uci da nikako ne smeju u Wordu da kliknu na ikonicu Save i Print, a ako kojim slucajem kliknu na Email, pokvarili su racunar i moraju da zovu nekog da im popravi komp, i taj neko ce to naplatiti 50 DM.

Je l tebi ovo normalno?

Mozda je ovo procitao iz neke knjige koristeci tehniku brzog citanja, ali je ocigledno prebrzo citao.



Iskreno govoreći pdržavam tvoje mišljenje, nisam imao prilike da se raspitam ili uverim o tome što je on rekao za ofis i verujem da je tu teško preterivanje po sredi, ovo za čitanje i map uma, cuo, video, isprobao, upalilo, ali sada o računarima, i c plusplus za 15 dana, hm, za takve stvari ipak treba više vremena, nije sve u znanje da kuckaš karaktere kada programiraš.

Sve u svemu, sa te strane, podržavam kritike koje su upućene,
Zivi se od danas do sutra a prezivljava iz sata u sat
 
Odgovor na temu

Veliki Strumf
Adacom inzinjering
Belgrade

Član broj: 9064
Poruke: 8
217.26.67.*

Jabber: marsal_2@yahoo.com


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 11:38 - pre 251 meseci
Citat:
Pirossi:
Citat:
Veliki Strumf:
Nije fer da se pricaju svakakve gluposti o ljudima koje niko nikada nije ni upoznao, i da on je napustio ETF, pa ko ne bi kada bi dostigo nivo brzine citanja i pamcenja ko on. Ko mi ne veruje neka ide da ga pita nesto iz bilo koje naucne oblasti pa da se uveri. Covek je presao kjniga za 3 fakulteta, i zapamtio ih.

O Veliki Štrumpfe, mi uopšte ne sumnjamo u genijalnost, milog nam, Žareta; i uopšte mu ne zavidimo (mi "sporočitači") na njegovoj načitanosti i obrazovanosti. Nama je samo žao ljudi, računarskih laika, koje Žare laže i vara, pa makar on bio duboko uveren u sve ono što priča. Znači kvaka je u prevari. A baš me interesuje da li sve te knjige koje je Žare pročitao ("za 3 fakulteta", citiram) spadaju u onih 20 koje, po tvrdnjama ingenioznog NL Pro Maga, jedino vredi pročitati. Sama ta tvrdnja ga potpuno izopštava iz reda obrazovanih ljudi.



Slažem se i izvinjene upućujem što nisam naglasio da deo o školi NL pro nisam naročito istraživao, čuo jesam tu i tamo i sve to lepo zvuči, ali kako je to već neko na forumu rekao mi smo pa i ja, uglavnom samouki, i verovatno postoji neki brži način, da znanja koja smo teškom mukom sticali, brže steknemo, ali da li baš za vreme koje Žarko navodi, ISKRENO SUMLJAM, (mada sam sam provalio kako se radi u power pointu za manje od 3 sata, naravno samo ono što me interesuje a ne ceo program
Zivi se od danas do sutra a prezivljava iz sata u sat
 
Odgovor na temu

Veliki Strumf
Adacom inzinjering
Belgrade

Član broj: 9064
Poruke: 8
217.26.67.*

Jabber: marsal_2@yahoo.com


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 11:52 - pre 251 meseci
[quote]the.kum:
Hoces da nam kazes mozda koliko tvoj prijatelj Zare zaradjuje dnevno na naivnim ljudima, mrzi me sad nesto da racunam…

Prvo, Žare mi nije prijatelj, da se razumemo, a koliko zarađuje ne znam ali znam da mu novca ne nedotaje,



Jel dolazi i Zare – da dodjemo da se upoznamo sa informaticko/matematickim genijem ;)

Da dolazi, sad je letnja pauza, ali počinju sa predavanjima od septembra, svakog ja mislim utorka i četvrtka, ali nisma siguran, pa ako želiš da ga upoznš samo izvoli.

A to što je napustio faks, može značiti više stvari,

+nije hteo da protraći život na fakultet koji traje 8 godina
+možda je uvideo da neće imati persspektivu sa tim fakultetom, ali i bilo kojim drugim, kao što mnogi studenti Beogradskog univerziteta i ne vide
+ako već može da zgrće novce na drugim stvarima, pa i na obmanjivanju laika u računarima, kako kažeš, zašto bi se onda patio na fakultetu

UOSTALOM, ČJUDI POGLEDAJTE MALO OKO SEBE, MI SMO DRŽAVA KOJA POSLE 15 GODINA SANKCIJA, 3 RATA, IMA NAJVIŠE BMW I MERCEDES A I AUDI VOZILA U CELOM REGIONU BALKANA, PA ZAR MISLITE DA TO VOZE VISOKO ŠKOLOVANI INTELEKTUALCI. MISLITE DA MI JADNICI KOJI SE TRUDIMO DA STUDIRAMO NA GRBAČI DRŽAVE I RODITELJA IMAMO LEPU PERSEKTIVU KADA SE SVE FIRME GASE, A ZA ULAZAK U NEKU TREBAŠ IMATI PO TRI VEZE.

Kada se stvari pogledaju i sa tog aspekta, pitam se ko je tu pametan, Žare koji je to batalio, otkrio zlatnu žilu ili ti ljudsku glupost, ili mi što ovde nšto filozofiramo i pravimo se pametni, fakultetski obrazovani intelektualci.
Zivi se od danas do sutra a prezivljava iz sata u sat
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.50.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 12:14 - pre 251 meseci
Citat:
Pirossi:
Inače je taj isti "Glas Javnosti" reklamirao Žareta i njegovu "školu" flajerima unutar novina. Međutim, moram priznati da je citirani tekst dobar, nije napadan i dobro je argumentovan.


Jedini je problem sto je pomenuti tekst objavljen u pismima citalaca (neko se i napisao, poslao Glasu koji su oni objavili u pomenutoj rubrici) koje ocigledno citamo samo ti i ja :-)

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.07.2003. u 12:26 - pre 251 meseci
Znas sta, taj deo sa napustanjem fakulteta ga je kostao par 30% profita, jer baca mrlju na njegovu karijeru po jednom od dva komplementarna osnova: Ili ono sto on protezira ne vredi, jer ni njemu samom nije pomoglo, ili je toliko lezeran (lenj) ili nesmotren da, bez obzira na svoje novostecene supersposobnosti koje bi mu verovatno skratile studiranje na mnogo krace od tih osam semestara (a ne godina) i ucinile ga nesumnjivom legendom, nije hteo da uzme diplomu koja bi njegovoj prici dala bar neku verodostojnost.

Ukazivanje prstom na vozace besnih kola je u najmanju ruku smesno (a medju njima ima i visoko skolovanih intelektualaca). Ne radi se o tome da izbegavanje visokog skolovanja daje nekakvu prednost "biznismenima", radi se jednostavno o sistemu moralnih vrednosti koji vecina normalnih ljudi nece i ne moze da napusti.

Uostalom, sa diplomom je mogao da ode "napolje" i na ovaj ili drugi nacin zgrne znacajne pare. Ovo sto Zare radi sada, bez obzira u sta sebe ubedjivao, je ipak samo utesna nagrada. Decko je sposoban (cim je zaradio bez primene sile :) ), ali je ipak stracio preveliki deo svog talenta u prazno...

Ako ti je moral na tako niskoj tacki, pa odustani, drzava uzima i moje pare za tvoje skolovanje. Ako ipak zavrsis i ako vredis (i to si pokazao tokom studija), ne brini za vezu. Profesori su ti koji vas preporucuju i kojima veruju u firmama (Ziveo EEsnaf! :) ). Uostalom, uvek mozes da postanes Zare kakav je mogao da bude...vec si savladao osnovne stvari (i iskreno, svaka cast, iskoristi to).
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!24.07.2003. u 05:32 - pre 251 meseci
Salec ti je sasvim lepo odgovorio, ali ajde da i ja napisem koju:
Citat:
Veliki StrumfA to sto je napustio faks, može značiti više stvari,
+nije hteo da protraći život na fakultet koji traje 8 godina

Sam je rekao da nije mogao da polozi cini mi se el1 i matematike, dakle (barem je iskren sto se ovoga tice) nije mogao da pipne ETF. A njegove price kako je za cini mi se mesec dana naucio “sve matematike za sve fakulete” – samo cu se grohotom nasmejati :)))))))

Citat:
+možda je uvideo da neće imati persspektivu sa tim fakultetom, ali i bilo kojim drugim, kao što mnogi studenti Beogradskog univerziteta i ne vide

Daleko od toga da nema perspektive sa diplomom ETF-a, mada on verovatno trenutno vise zaradjuje nego sto bi to cinio sa diplomom, ovo samo govori o tome kako je uspeo da se snadje u zivotu, sad koliko je to moralno i koliko je to dobro ili ne sto on radi je sasvim druga prica.
Citat:
+ako već može da zgrće novce na drugim stvarima, pa i na obmanjivanju laika u računarima, kako kažeš, zašto bi se onda patio na fakultetu

Zato sto ce mu se nadam se jednog dana to obmanjivanje laika obiti o glavu, e zato ce da mu zatreba diploma. DOK GOD U OVOJ ZEMLJI PREOVLADJUJU LJUDI SA NACINOM RAZMISLJANJA KAO STO JE TVOJ I ZARETOV, MISLIM NA TO DA AKO VEC NE MOGU (ILI NE UMEJU) POSTENO DA ZGRCU LOVU ( A MOGUCE JE I OVO, VERUJ MI, SAMO TREBA PUNO RADA I ZNANJA) DAKLE KAD VEC NE MOGU POSTENO ONDA AJDE DA OBMANJUJU LJUDE, DA SE BAVE KRIMINALOM I PREVARAMA(OVO POSLEDNJE SE NE ODNOSI NA ZARKA I NA TEBE) – E DOK JE GOD VECINA TAKVIH LJUDI OVDE PROPADACEMO IZ DANA U DAN SVE VISE.

Citat:

UOSTALOM, ČJUDI POGLEDAJTE MALO OKO SEBE, MI SMO DRŽAVA KOJA POSLE 15 GODINA SANKCIJA, 3 RATA, IMA NAJVIŠE BMW I MERCEDES A I AUDI VOZILA U CELOM REGIONU BALKANA, PA ZAR MISLITE DA TO VOZE VISOKO ŠKOLOVANI INTELEKTUALCI. MISLITE DA MI JADNICI KOJI SE TRUDIMO DA STUDIRAMO NA GRBAČI DRŽAVE I RODITELJA IMAMO LEPU PERSEKTIVU KADA SE SVE FIRME GASE, A ZA ULAZAK U NEKU TREBAŠ IMATI PO TRI VEZE.

Voze i intelektualci, mada su ovi koje si ti pomenuo u vecini. U svakom slucaju ne treba sad svi da postanemo prevaranti zato sto je situacija zajebana, vec treba da budemo uporni i strpljivi i pokusamo da je promenimo. Za to sto je situacija sve gora i sto se firme gase, zasluzno je mnogo faktora, a jedan od njih je i taj da vecina gleda da sto vise ulovi u mutnom i da prevari nekog da bi napunio svoj dzep.

Citat:
Kada se stvari pogledaju i sa tog aspekta, pitam se ko je tu pametan, Žare koji je to batalio, otkrio zlatnu žilu ili ti ljudsku glupost, ili mi što ovde nšto filozofiramo i pravimo se pametni, fakultetski obrazovani intelektualci.

Stvarno nemam komentara na ovo. Pohlepa. Sebicnost.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968331 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.