Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968312 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!13.10.2002. u 03:08 - pre 260 meseci
he-he..........
kakvi ste vi mega carevi :))))))))))))

Da se neko ne uvredi gornjom konstatacijom ali ja bih napravio mali rezime ovog thread-a.
Pocelo je o tome kako tamo-neki lik prica o programiranju u Wordu, ispravljanju bagova u istom i to po metodu cut&paste(rizuj), o cuvenoj tastaturi i tome slicno...Onda se ovde dobre dve strane vodila polemika o tome da li je Silva metod sekta ili samo skup tehnika....pa se prepucavalo o naucnoj istini i eksperimentalnim metodama u naucnom istrazivanju....
pa se onda cudilo gde se sve pojavljuje doticni lik....................
sve u svemu tema je pocela 18.11.2001 a sada je skoro godinu dana od tada.....
Dragi moji da li ste se zapitali zasto uglavnom svi jedemo kokosija a ne , recimo, jaja od guske?Pa zato sto koka razmislja marketinski : ona uvek oglasi kada snese jaje! ................Doduse ona se javlja i kada ne snese jaje a to upravo radi lik koji je uzrocnik ove cele price...
Moje iskreno misljenje da je ovaj lik, uostalom kao i mnogi drugi (jezda, dafina, onaj sa "brzim prugama kroz srbiju" itd),
"nabo" pravu zicu ovog naroda. Napravio je sjajan marketinski potez..........
Scenario je, kako ga ja vidim, sledeci:
"Napasti" naseg obicnog coveka(mislim na njegov um i novcanik) na 4 fronta:

1. Biti javna licnost

Tip se prvi put u javnosti pojavio kod Vanje Bulica u "Biserima". Sto i nije neka filozofija da se pojavis.Koliko ja znam, u Pozarevcu, Vanja Bulic naplacuje oko 300-400DM (iliti 150-200evrica) da napravi neku emisiju
na lokalnim TV stanicama. Posto je pozarevacki kraj takav kakav je domace zvezde folk muzike se utrkuju koja ce pre da se "prezentise" na lokalnim stanicama da bi narod cuo za njih i da bi dobili tezge. I za to da bi
gostovale u nekim emisijama one debelo placaju. Pogodite kome...:)))))
Zato ne bi bilo iznenadjujuce da je Zarko ljuljnuo neku lovu da se pojavi na Biserima da bi se culo za njega.


2. Govoriti o nepoznatim(ili malo poznatim) stvarima

U srbiji su kompjuteri sami po sebi jedna "misteriozna" pojava jer smo jednostavno kompjuterski nepismena nacija( ne zelim ovim da otvaram novu polemiku ali je tako).E sada, nas obican covek naslucuje da su kompjuteri korisni i tome slicno ali ima strah od necega "misterioznog"..E onda se lepo pojavi Zarko sa pricom da on moze da pomogne da se taj strah da prevazidje nekim Silva metodama ( citaj: 'leba bez motike) i odmah se nas covek fata za daljinski da pojaca ton da bolje cuje
coveka sta prica. U tom svetlu treba gledati i izjavu o "pet programa na svim racunarima sveta" - na kraju krajeva zar to i nije tacno?
Odite samo do prvog klinca u komsiluk i pogledajte sta ima na racunaru: office i IE, ima sigurno i neku igricu ali boze moj, dete je pa i ono treba da se igra - kroz igrice se najbolje uci rad na racunaru :))
To sto je neko ovde spomenu da "vozi" Linux moze da okaci macku o rep - to naseg coveka zanima kao rosa u podne. Kod nas ljudi voze jugice, golfove, kadete, astre ( a na racunarima "voze" win9x, win2k i winxp) , e sada onaj ko vozi neku besnu mecku on je lovator i faca(ili kriminalac) ( a ko "vozi" Linux on je ....pa mozda genije ali nas covek nikada i nije cuo za Lanos ili kako li se ta rec vec izgovara :) )))

3. Dati sebi kredibilitet

Da li bi ste vi pomislili da neko ko drzi auto skolu ne zna da vozi? 80% ljudi bi ruku dalo da su sve te face mali Sumaheri. Zasto bi obican covek pomislio da ovaj ne zna o racunarima? Prvo covek ima Skolu kompjutera ( pa kako pobogu da se ne razume u takve stvari), drugo otkrio je veliku zaveru velikih softverskih kompanija da namerno seju bagove ( a znamo kako se nasi ljudi pale na takve stvari - setimo se samo o medjunarodnoj zaveri svetskih sila protiv srbije i tome slicno) i trece kao najvaznije covek je uspeo da spreci te bagove tako sto ih je sam popravio ( pa gde cete veceg strucnjaka )....odlicna taktika : 5+

4. Dodati svom delu i liku dozu genijalnosti

E za tu svrhu je posluzila cuvena tastatura....Ako je cuveni M$ i Simens (ili mozda i samsung) nudio toliku svotu ovom momku mora da je decko genije ( naime ovako vam razmislja nas covek). Pa jos to povezite sa Silva metodom i raznim glupostima sa brzim citanjem i brzim kucanjem...eeeeeee.....to pali samo tako

Kada se sve to lepo smucka i prokuva....pa se jos o tome stalno prica na TV-u dolazimo do toga da Zarko lepo nafatirao para i da ce uskoro poceti da seta neke macke sa estrade........a nama ostaje da se samo prepucavamo na ovakvim (za svaku pohvalu vrednim) forumima. Dzaba sve inicijative da se oformi okrugli sto i razna sucheljavanja..Nema on interesima na njima da se pojavi a i logicno gledano zasto bi? da li bi neko od vas gurao sam sebi klipove u tockove?....Lakse je, da ako se ista pojavi od istine na videlo, demantovati sa bezbedne daljine....

Ovo je super radilo i sa, recimo, Dafinom.
1. Bila je u javnosti...sama cinjenica da neko otvara privatnu banku ( u ono vreme) znaci da ce ga biti u javnosti
2. Govorila je o malo poznatim stvarima - ko je u ono vreme sta znao o kreditima i bankarstvu (tesko da i sada se mnogo vise zna)
3. Dala je sebi kredibilitet : prihvatila ju je Vlada Srbije....sto ju je opet popelo na sve naslovne strane (vidi stavku 1.)
4. Dodala je svom delu i liku dozu genijalnosti - ja mogu da "okrenem" pare tako brzo i kvalitetno da vama isplatim 11% kamate mesecno...mada to nema veze sa zdravim mozgom ..ali ajde..ljudi su prodavali kuce i to ulagali u banku

Samo sto je dafina bila daleko pogubnija za zamlju nego sto je Zarko...

Znate kako se kaze: "Prevara egzistira gde bistri vladaju"

Dajem Zarku 5+ za taktiku iako je obican folirant...











Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net



+7166 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!13.10.2002. u 09:13 - pre 260 meseci
Pa obicno foliranti imaju i najbolju taktiku, imaju vremena za planiranje iste od silnog rada :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!14.10.2002. u 16:33 - pre 260 meseci
Zarko siri podrucje delovanja.
Iz Bisera gde mu je i mesto presao je na ugledan dnevni list "Danas" i to sredom kad izlazi dodatak c@m_media po mom misljenju odlicno stivo za IT&Internet oblast.
Tu skola racunara koja radi "po metodi Zarka ..." ubacuje svoj propagandni letak.
Njegovo ime postaje brend. :(
Ko ce da pise pismo Danasu? (Ja naravno ne mogu jer radim za konkurentsku kucu)
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.beotel.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!14.10.2002. u 23:10 - pre 260 meseci
pa mozemo da npr uputimo zvanicno pismo tj mail [es] foruma
koliko se secam i [es] se pojavljivao u tom casopisu

cekaj malo zar taj lik nema sajt skole koju drzi ili mail?
nemora na tv, moze i ovde da dodje da nam objasni neke stvari
(samo da nebude foliranata koji ce da se registruju pod tim nickom i da glume mangupa, mada to se lako otkrije)
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!15.10.2002. u 03:58 - pre 260 meseci
Ček, ti ozbiljno misliš da bi on umeo da se registruje ovde i koristi ovaj forum?
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!15.10.2002. u 06:35 - pre 260 meseci
Nije nemoguce, bude li koristio carobnu tastaturu i citao uputstvo za kopriscenje foruma onom metodom.
A i Silva metoda je tu da pomogne kad zagusti. :)
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!15.10.2002. u 23:34 - pre 260 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ček, ti ozbiljno misliš da bi on umeo da se registruje ovde i koristi ovaj forum?


A da [es] proba da mu ponudi neku sumu $ kako bi "oplemenio" ovaj forum
:) (naravno i da mu pomogne neko oko registracije )
Nece covek svoje znanje i ideje tek tako da prosipa po "sta-ti-ja-znam-kojim-tamo" forumima :)
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!16.10.2002. u 07:55 - pre 260 meseci
http://www.danas.co.yu/20021016/com_media.htm

Hvalospevi Zarku sve sa slikom tastature i citatima:

Citat:

Autor ovog, po nekima revolucionarnog pronalaska, je programer Zarko Radosavljevic, vlasnik nekoliko skola racunara, pod nazivom NL Pro Group.


Citat:

- Ja sam dovoljno bogat i ovako meni je cilj da i ostali ljudi zive bolje - ali i da ih nateramo da rade. Bez rada nema hleba. Ovako ce im biti pruzena sansa.


Citat:

Posle Majkrosofta, i San Majkrosistems ponudio je primamljiv aranzman, ali za naseg sagovornika ni to nije bilo primamljivo.


Obratite paznju na cinjenicu da je u prosli broj Danasa ubacen letak-reklama zarkove skole racunara.

Mejl za kontakt danasa je [email protected]

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!16.10.2002. u 14:09 - pre 260 meseci
Heh, jos nesto neverovatno!

Citat sa http://www.danas.co.yu/20021016/com_media.htm :

Zarko svira spansku gitaru, a bio je clan i jedne od prvih domacih dens grupa, May Day.

Za one koji ne znaju o cemu je rec, evo jednog mp3-ja:

http://www.gojko.co.yu/mp3/MayDay.mp3

 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!16.10.2002. u 17:17 - pre 260 meseci
Ne znam šta mu toliko zamerate, čovek je iskoristio glupost naroda da bi izreklamirao svoju školu i zaradio mnogo para.
Svaka mu čast.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.beotel.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!16.10.2002. u 23:01 - pre 260 meseci
ajd bas kad kaze do nove godine da ce poceti sa tim poslom pa da vidimo dal ce cnn i ostale velike stanice da objave to grandiozno otkrice
kad smo ovu temu provukli kroz godinu dana mozemo jos 2 meseca da sacekamo
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.eunet.yu

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!16.10.2002. u 23:54 - pre 260 meseci
Citat:
Floyd:
Ne znam šta mu toliko zamerate, čovek je iskoristio glupost naroda da bi izreklamirao svoju školu i zaradio mnogo para.
Svaka mu čast.


Ma svaka mu cast na toliko debelom obrazu, mora da je ucio od nekih politicara :)

Ili mozda nije svestan koliko lupeta..

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.telemaxx.net



+7166 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 10:41 - pre 260 meseci
Citat:
Floyd:
Ne znam šta mu toliko zamerate, čovek je iskoristio glupost naroda da bi izreklamirao svoju školu i zaradio mnogo para.
Svaka mu čast.


Bravo - ala nam je samosvest jaka... zamisli, covek nekog za*ebao i odmah je baja... on mi je idol... u stvari.. moram i ja da smislim neku veliku prevaru pa da si resim sve zivotne probleme.

Zamisli, uspeo da uradi ljude koje nemaju blage veze sa tim poslom... svaka mu cast, stvarno veliki intelektualni poduhvat. Remarkable. Bas ce cela drzava da profitira od toga.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.teleweb.at



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 11:56 - pre 260 meseci
E ljudi , sto ubih danasnji dan ovim citanjem pa to je nevjerovatno.
Predlazem da se snimi film sa (njim) u glavnoj ulozi.
Dobro se vidi iz teksta da je cova nas "poznati i priznati" strucnjak i da ga "podrzava" cak i SPC

Demistifikacija racunara za nedelju dana

Zarko Radosavljevic zanimljiv je i po inovacijama u obuci ljudi za rad na racunaru. Ovim poslom on se bavi vec godinama, a prekretnica se dogodila kada je odlucio da u svoju metodologiju implementira i mape pamcenja koje je razvio Englez ruskog porekla Toni Buzan. Slicne metode uveliko se primenjuju i na Zapadu, a posebno je interesantno sto su one i integralni deo rada u udruzenju MENSA.
Radosavljevic garantuje da ce polaznik u njegovoj skoli za osam sati intenzivnog rada tokom sedam dana savladati rad na pet nejneophodnijih programa na kompjuteru. On tvrdi da se tokom kursa usvoji 85 odsto svega sto ovi programi mogu da urade. Rec je o Windowsu, Wordu, Excelu, Outlook Expressu i Internet Exploreru.
- U pitanju je demistifikacija racunara. Mi polaznicima otkrivamo i sve namerno ugradjene greske, koje sprecavaju lagodno koriscenje kompjutera. Ono sto je bitno jeste da za uspeh nije potrebno znanje engleskog jezika, vec svega tridesetak neophodnih reci.
Metoda Zarka Radosavljevica dosad je privukla mnoge, medju njima i drzavne i gradske organe uprave, Pravoslavnu crkvu, sportiste, novinare, glumce, estradne zvezde, cak i gluvoneme osobe.
Privatno, nas sagovornik je posvecen zdravom zivotu. Ne pije, ne pusi, jede iskljucivo presnu, nekuvanu hranu, nezacinjeno, ne gleda televiziju i ne bavi se politikom.
- Zdrava ishrana neophodna je za uspesno bavljenje bilo kojim poslom. TV, narocito ako se konzumira bez selekcije, izaziva smetnje u razvoju, a politika je produzena ruka ekonomije. Zato me iskljucivo zanima ekonomija - istice on.
Zarko svira spansku gitaru, a bio je clan i jedne od prvih domacih dens grupa, May Day.


Ajde neka mi neko kaze da je sve ovo samo dobra sala

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 12:17 - pre 260 meseci
Citat:
Bambino:
E ljudi , sto ubih danasnji dan ovim citanjem pa to je nevjerovatno.


hahahaha
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 12:23 - pre 260 meseci
Da li zaista mislite da jedan lik kao što je Žarko zaslužuje da se o njemu piše na čitavih 8 strana? Trebalo je samo iskulirati mentola... Uostalom, on je i želeo da do ovoga dođe - da sve bruji o njemu i njegovoj tastaturi za novorođenčad i starce na samrti.
 
Odgovor na temu

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.teleweb.at



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 15:04 - pre 260 meseci
Izvinjavam se Zarku na opaski ali ne vidim "Esc" na ovoj tastaturi
Ja mislim da to ne mere radit´ brez kabla
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 15:27 - pre 260 meseci
(interna sala sa bambijem)
Ne, Rade, to nema klikni i nemoj kliknit' )))
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.teleweb.at



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 19:03 - pre 260 meseci
Citat:
Jbyn4e:

Ne, Rade, to nema klikni i nemoj kliknit' :))))


Ali ja necu tooooooo
Od ove tastature samo trazim da ima Esc na pravom mjestu.
Inace mogao je i to da ubaci , ali da napise da je to samo moja ideja.
Za sire mase da objasnim da se radi o tome da sam ja zamolio svog druga Zbunceta da mi napravi program koji ima samo dva prozorceta .
Jedan bi bio "klikni" a drugi " nemoj kliknit`"

Mislim da je to najjednostavniji program na svijetu i nemoj neko da mi mazne licencu za to, tuzicu ga tamo u onaj rastureni zagod gdje kradu tudje projekte hehe"
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.10.2002. u 19:37 - pre 260 meseci
Poenta je da treba lika zanemariti, a ne pricati o njemu na sav glas...

Ne postoji los publicitet...



Ako vec nekome on ide toliko na zivce, nek mu ode na taj kurs, pa nek vidi sta se tamo radi... I gotovo... a ove price da ga treba zvati na TV duel... pa mislim da je lik dovoljno inteligentan da ne uskace sam sebi u usta...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968312 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.