Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Englezima odzvonilo?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Englezima odzvonilo?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19978 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 14:42 - pre 173 meseci
Kako stvari stoje izgleda da ce registracija "engleza" uskoro biti zabranjena. Razlog za to koji se navodi jeste to da su ti automobili nebezbedni. Medjutim, nigde se ne kaze da ce biti zabranjen uvoz tih automobila i njihovo prepravljanje na levi volan sto je potencijalno nebezbednije od same voznje auta sa desnim volanom. Ili mozda zabranjena registracija znaci i zabranjen uvoz?

http://www.b92.net/automobili/...10&mm=01&nav_id=404481
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 15:07 - pre 173 meseci
Dobro su se setili... ko hoce, nek prepakuje, ali voziti onako je totalno nebezbedno, posebno magistralom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 15:21 - pre 173 meseci
citat: ''
U radnoj grupi za pripremu pravilnika o tehničkim uslovima za vozila, koji će biti usvojen za dva meseca, preovlađuje stav da automobili sa desnim volanom nisu bezbedni za naše uslove saobraćaja, te će njihova registracija na srpske tablice NAJVEROVATNIJE biti zabranjena''

Ne sviđa mi se ovo najverovatnije, mož' da bude da ne bude ništa od toga :(

Ali stvarno, pored ovog novog zakona i trabunjanja o poboljšanoj bezbednosti, dozvoliti registraciju ''engleza'' je nebuloza!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 20:00 - pre 173 meseci
Ko je to dokazao da su "englezi" opasni,a prepakovani "englezi" nisu ?
Koliko su procentualno "englezi" zastupljeni kod nas i u razmeri sa tim procentom koliko ih je ucestvovalo u
udesima,i u koliko % slucajeva su vozaci "engleza" krivci ?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 21:01 - pre 173 meseci
To ti je isto kao kad bi rekao znas li koliko je Sagem dobar mobilni telefon, nisam video skoro nijedan u servisu? A ukupno ih u Srbiji ima 100. Nije stvar u kvantitetu engleza nego u onome koliko su potencijalno opasni.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 21:52 - pre 173 meseci
Homologaciju ne mogu dobiti ona vozila koja nisu prilagodjena uslovima koriscenja. Prema tome nema razloga da se iz ovog izuzmu vozila koja su prilagodjena trzistu gde se vozi suprotnom stranom.

Nije samo jasno kako su i do sada mogli biti registrovani.

Ako se ovo sprovede kako treba, vlasnici regulatrnih Laguna ce da odahnu.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
109.106.251.*



+4 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 22:08 - pre 173 meseci
Englezi ce moci da voze na nasim putevima,a mi necemo! Budalastina! Tih ogranicenja nema ni u "pametnijim" zemljama! Moguce je da moze da se zabrani uvoz,a da te neko retroaktivno tera da pakujes volan-to je idijotluk! Tamo sede sve strucnjaci....
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 22:39 - pre 173 meseci
Naravno, zato sto englezi voze na engleske tablice, a i broj takvih je toliko mali da to stvarno ne predstavlja nikakav problem.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 22:46 - pre 173 meseci
Citat:
pudar: Tih ogranicenja nema ni u "pametnijim" zemljama!


A koje su to te "pametnije" zemlje u kojima je dozvoljen uvoz i registracija "Engleza"?
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.80.*



+4 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!16.01.2010. u 23:50 - pre 173 meseci
Citat:
DrJekyll: Naravno, zato sto englezi voze na engleske tablice, a i broj takvih je toliko mali da to stvarno ne predstavlja nikakav problem.
Super,dozvolicemo iskljucivo malo opasnosti,ni procenat vise!(slicno kao kad je Velja rekao da moze malo da se "kraducka"!?)
Citat:
zarsilic: A koje su to te "pametnije" zemlje u kojima je dozvoljen uvoz i registracija "Engleza"?
Na primer,Slovenija-koja je bila i ostala 2 svetlosne godine ispred nas(moj brat je vozio do prosle godine,dok se nije odselio u Britaniju),moj ujak koji je 7 god. vozio kamion beton-mikser u Austriji(verovatno je ista situacija i u ostatku sveta,ali ovo su primeri iz moje porodice jer smo mi 30-ak godina porodicno "desnjaci").U Britaniji,mozes da vozis koji hoces volan,samo moras da imas odgovarajuce farove i cajger u miljama!(ma budale,kako su samo to dozvolili!!!?)
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
*.motorola.com.



+1 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 00:00 - pre 173 meseci
@pudar

U pravu si, ali kada si ti video da u Sloveniji i Britaniji vozači divljaju po ulicama i putevima, da li muvaju sa uvozom automobila, da li na njihovim kamionima otpadaju celi trapovi po gradskim bulevarima i koja je njima svest o bezbednosti? Pa 2 svetlosne godine ispred nas, tu si u pravu. I koji je prosek starosti vozila?

Daleko smo mi od toga, svaka sloboda u tom smislu vodi ka dodatnoj ne-bezbednosti.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 00:06 - pre 173 meseci
Ni u jednoj Zapanoevropskoj zemlji ne mozes registovati vozilo sa volanom na suprotnoj strani.

Osim farova ima tu mnogo vise problema. Recimo, kako ulaziti i izlaziti te placati parking, pa zatim kako placati drumarinu ako nema suvozaca? Kako preticati na putevima van naselja?

Cena ovih vozila i jeste tako niska jer ih ne mogu prodati nikome osim u banana drzavama od kojih se ni Slovenija ne razlikuje mnogo.

Sto se tice teskih teretnih (terenskih) vozila, ovo ne vazi. Za njih postoje posebni propisi koji definisu polozaj volana.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.80.*



+4 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 02:24 - pre 173 meseci
Citat:
zarsilic: Recimo, kako ulaziti i izlaziti te placati parking, pa zatim kako placati drumarinu ako nema suvozaca? Kako preticati na putevima van naselja?

Problem parkinga i drumarine se tice iskljucivo vozaca,a ne policije i drzave(ja sam to resio tako sto imam "produzenu ruku"-pendrek koji se izvlaci kao antena i ima stipaljku na vrhu),a pretice se tako sto se napravi rastojanje 4-5 metara i lepo se vidi bez prelaska u levu traku.Znam da vecina pretice "sa branika"-samo sto te ne udari,ali ja nikad nisam bio siledzija i uvek sam pucao na sigurice,bez nepotebnih rizika,tako da mi ovo bas odgovara.Ipak su samo farovi.
Citat:
yotsa:

U pravu si, ali kada si ti video da u Sloveniji i Britaniji vozači divljaju po ulicama i putevima, da li muvaju sa uvozom automobila, da li na njihovim kamionima otpadaju celi trapovi po gradskim bulevarima i koja je njima svest o bezbednosti? Pa 2 svetlosne godine ispred nas, tu si u pravu. I koji je prosek starosti vozila?

Daleko smo mi od toga, svaka sloboda u tom smislu vodi ka dodatnoj ne-bezbednosti.
yotsa,upravo o tome i govorim.Cela fama oko Engleza je smesna.U Srbiji je problem sto ko god krene na vozacku obuku-mora da polozi-iz prvog il' iz 21-og(nije bitno!!!).E pa BITNO je! Zamisli magarcinu(magaricu) koji polaze 20 puta voznju(e,dve ulice,2 semafora,2 pesacka,polukruzno,knjiga od 100 slikovitih strana-pa ko god ima 18 godina,sa 80% tih stvari se sreo u zivotu bezbroj puta i jedva polozi) i taj ce sutra da ti ide u susret! Kakva savest-da ima savesti,ne bi jurio vezu za polaganje,pandurske testove i pokusavao da nekom uvali 100e i prase! O neispravnosti vozila je ista prica. Sta vredi da se poostre tehnicki pregledi,kad ce uvek neki seljak iz ... da tera svog ficu(juga) na tehnicki i zaustavlja valjke motkom,sa po 2 srafa na tockovima,luft u volanu ceo krug,celave i krive trajalke,od svetlosne grupe-samo pola cajgera,dimi,curi,prdi i naravno unutrasnjost vozila "dezinfikovana" vinjakom,jer mu se mnogo puta desilo da nije dobro zavrnuo cep flase jer je morao da "vozi"! E,na to se baca senka problemom zvanim "englez". U engleza nece da sedne neka budala.Taj to ne zna da vozi(pa kako ce kad nije obucen ni za levi) i odmah odustaje.Oko starosti se,takodje,slazem.Treba obnoviti vozni park i poraditi na bezbednosti(noviji automobili su daleko bolje konstruisani i opremljeni),pa sam pre za engleze,nego za jugice(svojevremeno sam radio u firmi koja je imala u voznom parku jugice i z101 poli i bar jednom nedeljno su nas slali na vanredni tehnicki.Ja sam 2 puta popio kaznu i taj drugi put pitam policajca gde bas mene nadje u masi automobila,a on rece da zna da zastava dobro kuca valjke samo prva tri dana kad izadje iz salona!). Da zavrsim-raspisao sam se. Nek bude kako bude,nisu masine opasne,opasni su im rukovodioci! Pozzz...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 02:44 - pre 173 meseci
Citat:
pudar: ja sam to resio tako sto imam "produzenu ruku"-pendrek koji se izvlaci kao antena i ima stipaljku na vrhu


Savrseno.

Zadnji put sam tako nesto video kod Kremenka.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.80.*



+4 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 02:58 - pre 173 meseci
Ne,ne nije drvo i kamen(modernije,bezbednije,estetski uobliceno - plastika i metal).Sta ces - vracamo se korenima! Pozzz...
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
91.150.111.*



+53 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 09:57 - pre 173 meseci
 pudar: ......a pretice se tako sto se napravi rastojanje 4-5 metara i lepo se vidi bez prelaska u levu traku.Znam da vecina pretice "sa branika"-samo sto te ne .....






izvni molim te.... a šta ti vidiš iza šlepera (koji ima propisne zavese i oznake na zadnjem delu) na pravom magistralnom putu kada se odmakneš 4-5 metara iza njega!?... ili pretičeš po krivinama!? .... možda imaš indentičan štap samo što si umesto štipaljke montirao ogledalce!?

[Ovu poruku je menjao goat dana 17.01.2010. u 11:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 10:45 - pre 173 meseci
Ne nego je u lezecem polozaju ko Dzon Lenon kad je strajkovo i ima one prizme na ocima sto prelamaju ugao pa vidi sve... i avionski saobracaj.

Hajte molim vas. Oslobodite nas za saobracaj nebezbednih vozila, ne sa tehnickog aspekta vec sto nisu prilagodjeni jednostavno bezednosti saobracaja sa stanovista OSNOVNIH PROPISA.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
109.106.239.*



+4 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 11:30 - pre 173 meseci
jedno je sigurno-konzerva je konzerva i kad se otvori.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 12:32 - pre 173 meseci
pudar, zasto potenciras engleze?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Englezima odzvonilo?!17.01.2010. u 12:46 - pre 173 meseci
Citat:
Uvoz automobila koji imaju volan na desnoj strani i njihova registracija na srpske tablice biće uskoro zabranjeni, piše "Danas".

U radnoj grupi za pripremu pravilnika o tehničkim uslovima za vozila, koji će biti usvojen za dva meseca, preovlađuje stav da automobili sa desnim volanom nisu bezbedni za naše uslove saobraćaja, te će njihova registracija na srpske tablice najverovatnije biti zabranjena.




Citat:
"Uvozom ovakvih automobila građani mogu da uštede nekoliko hiljada evra, ali na taj način predstavljaju opasnost po sebe i druge učesnike u saobraćaju. S druge strane, to ne znači da takvi automobili uopšte neće smeti da se voze putevima Srbije, ali će morati da imaju registarske oznake zemlje gde se automobili voze levom stranom ulice“, kaže Demir Hadžić, načelnik Sektora za bezbednost saobraćaja u Ministarstvu za infrastrukturu.

On objašnjava da su vozila sa desnim volanom, kojih je na našim putevima sve više, nebezbedna pre svega tokom preticanja na otvorenom putu, jer vozač mora celim automobilom da pređe u suprotan smer da bi imao preglednost, a do tada se već može sudariti.

Isti problem nastaje i na raskrsnicama, ali i na naplatnim rampama i javnim garažama, gde je nemoguće da se usluga plati ukoliko u kolima nije suvozač ili se ne izađe iz vozila.

Istovremeno, farovi automobila podešeni su tako da onaj bliže sredini kolovoza sija slabije od onog bližeg ivici puta kako ne bi zaslepljivao vozila koja dolaze u susret. Kako se u Srbiji vozi desnom, a u, recimo, Engleskoj levom stranom puta, ti farovi su obrnuto podešeni, pa se efekat zaslepljivanja upravo povećava umesto da se smanjuje.

Inače, u Srbiji ne postoji evidencija o broju automobila sa volanom na desnoj strani, a iz AMSS-a pretpostavljaju da je razlog to što je uvoz takvih automobila počeo nedavno.

Zabranom registracije automobila sa desnim volanom pojedinci će ostati i bez unosnog posla.

Osobe koje imaju englesku vizu razradile su sistem preprodaje automobila "sa Ostrva", gde je cena četvorotočkaša pala usled ekonomske krize, kao i činjenice da je reč o zatvorenom tržištu koje se razlikuje od kontinentalnog dela Evrope.

Oni svoju uslugu naplaćuju od 800 do 1.000 evra, ali naručilac i pored toga, kao i plaćanja carine i poreza ima uštedu od nekoliko hiljada evra.

Međutim, čak i da posao propadne i volan bude morao da se prebacuje na levu stranu što košta oko 1.500 evra, ušteda za naručioca će ostati minimalna.

Naime, primera radi "pežo" iz 2002. koji u Srbiji treba platiti 10.500 evra, nakon dovoženja iz Engleske i plaćanja dažbina košta oko 8.000 evra, a kvalitet je sigurno bolji nego da je auto osam godina vožen u našoj zemlji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Englezima odzvonilo?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19978 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.