Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belville, naselje duhova

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Belville, naselje duhova

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35919 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
109.93.41.*



+10255 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 13:28 - pre 172 meseci
Ljudi, opušteno, stanovnik troluje. Iskulirajte ga.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 13:39 - pre 172 meseci
Stanovnik, pusti nadmudrivanje, evo našao sam projekat izvedenog stanja ovog stana koga sam pomenuo.

Pogledaj da su dnevni i spavaći deo u potpunosti odvojeni, svaka prostorija ima prirodnu ventilaciju, dnevna soba je sa čak četiri prozora, ima velike ugrađene plakare u predsoblju, veliki špajz, dve trpezarije (nazovi ih "radna" i "svečana"), dve terase, dva kompletna kupatila (sa mestom za dve veš mašine, za pranje i sušenje), a podsećam te na još neke parametre, znači hrastov parket I klase, kvalitetna keramika, blindirana vrata, vrhunska aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, akrilne boje itd..

Pošto imaš stan u Belvilu, verujem da si istraživao i cene i rasporede stanova u Belvilu a i šire, pa ih uporedi sa ovim stanom.



edit:

izbacio sam č iz imena fajla, neki su rekli da ne mogu da ga otvore


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 28.02.2010. u 15:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 14:59 - pre 172 meseci
Pa sada, zamera se Belvilu buduca glavna bus i zeleznicka stanica, sasvim opravdano.


Ali, Pancevo, pa kakvo je tek _tamo_ zagadjenje....mislim daj...prichajte realno.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 15:08 - pre 172 meseci
Nije ovde tema lokacija stana, to je i stanovnik primetio (apropo zagađenja, u Beogradu je zagađenje mnogo gde veće nego u Pančevu, ali to je za ovu temu nebitno), ovde se priča o samom kvalitetu stanova.

I meni je malo muka od toga što neki pljuju a neki hvale, pa sam zato želeći to da prekinem naveo jedan realno izveden stan, nebitno što se nalazi u Pančevu i pozivam stanovnika, a i druge, da ga uporede sa onima u Belvilu, a može i negde drugde, pa neka čitaoci sami zaključe o kvalitetu.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 15:13 - pre 172 meseci
Citat:

Nebojsa Milanovic

a podsećam te na još neke parametre, znači hrastov parket I klase, kvalitetna keramika, blindirana vrata, vrhunska aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, akrilne boje itd..



....i benzena u vazduhu kolko hoces.

Jos su povoljniji stanovi u Majdanpeku al kakve to veze ima sa ovom temom.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 15:18 - pre 172 meseci
DrJekyll, kao što gore rekoh, to što si ti napisao nema veze sa temom, kao što bilo šta što si bilo gde na ES-u ikada napisao nema nikakve veze ni sa jednom temom.

Ali sve to što radiš, to jeste tema - ali za administraciju foruma.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 15:19 - pre 172 meseci
Nema _nikakvog_ smisla uzeti samo _jednu_ komponentu i uporedjivat, ma koja ona bila (kvalitet izgradnje, lokacije, saobracaj...) --vec total.



Jer, mozda ima _odlichnih_ stanova u npr Batajnici, na pocetku Ibarske ali koliko ima vrtica, osnovnih skola, koliko je daleko centar, etc.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 16:21 - pre 172 meseci
hahaha,stanovnik garant diluje s tim stanovima :D

Citat:
Yoba:  buduca glavna bus i zeleznicka stanica
.

???

sele se iz centra grada stanice? zasto?!?!
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova28.02.2010. u 16:31 - pre 172 meseci
pisali smo o tome na pocetku teme, pogledaj.


ukratko: najavljeno je u futuru da se glav. autob. stanica seli na mesto budze, a tu negde i zeleznicka.


e sada, imajuci u vidi kako se kod nas plani i rokovi postuju, ko ce ti ga znati ;-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 07:55 - pre 172 meseci
Cenu nekretnine određuje:
1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 10:43 - pre 172 meseci
Jel moguće da se popriča o realnom kvalitetu stanova u Belvilu, i ne samo u tu, nego uopšte u novogradnji u Beogradu, a bez navođenja lokacije?

Lokacija je naravno važan, često najvažniji činilac, ali je to nadasve subjektivna stvar, iz mnogo razloga, što je, rekoh, i stanovnik zapazio još na prošloj strani, da ne ponavljam:

Citat:
U redu Nebojsa, kako se opredeljujes gde ces da kupis stan? Sigurno je da ne organizujes konkurs za naj mesto za stanovanje, odlucujes na osnovu toga gde si do sada ziveo, gde su ti prijatelji i rodjaci, na sta si navikao i sl.


Stan koji sam naveo je u Pančevu, i iako se nalazi na ubedljivo najboljoj lokaciji u tom gradu jasno je da on kao roba nije interesantan većini kupaca iz Beograda, potpuno isto kao što mene recimo ne zanimaju stanovi u Belvilu niti bilo gde u Beogradu.

Želeo bih ako je moguće uporedim kvalitet stanova u Belvilu (o čemu se ispredaju razne kontroverzne priče, u zavisnosti ko ih plasira), i ne samo u Belvilu, sa ovim, realno izvedenim stanom, potpuno je nebitno što je on u Pančevu.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 11:11 - pre 172 meseci
Nebojsa, kako da uporedjujemo kvalitet kada ne znamo kvalitete oba tipa stana.
Na primer, sve što si naveo za stan u Pančevu, važi i za Bellvile. Znači, hrastov parket I klase, blindirana vrata, aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, kvalitetna keramika. Nisu akrilne boje ali zato ima nekih drugih prednosti - visina stanova je nestandardna 2,70m, kao i visina vrata 2,40. Takođe su i prozori viši od standardnih (zbog visokog plafona i niskih radijatora, pored standardnog prozora koji se otvara postoji još jedan "prozor" pola visine normalnog prozora koji se ne otvara). Ovo daje sa manjim brojem prozora bolje osvetljenje nego da su prozori normalne veličine.
Pošto sada radim neke promene u stanu, majstori koji su tu kažu da je stan po kvalitetu bolji od drugih na Novom Beogradu u kojima su radili.
Raspored prostorija teško da ima veze sa kvalitetom radova. Meni je, na primer, smetala veličina kuhinje pa sam uklonio zid koji je delio kuhinju od trpezarije. Smeta mi što nemam ostavu ili podrum (a to opet nema veze sa kvalitetom gradnje).
Ono što su glupo uradili je što nije bilo mesta za mašinu za sušenje veša (mesto za mašinu za pranje veša je ispod bojlera, tako da nije moglo da se stavi jedno na drugo, a nije bilo drugih pogodnih mesta). Zbog toga sam morao da promenim WC da bi tamo stale obe mašine.
Isto mi smeta (što je situacija u većini novogradnji, ali ne i u tvom primeru) što kupatila i kuhinja nemaju prozore - direktno prirodno svetlo i ventilaciju.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 12:30 - pre 172 meseci
Kvalitet stanova je moguće porediti ako znaš što više parametara koji taj kvalitet određuju. Naravno, nikada ne možeš da znaš baš sve, ali što više parametara znaš - tim bolji zaključak možeš da doneseš.

I ovaj stan u Pančevu ima visoke plafone 2,75 (jedan blok više od standarda), tako da sudeći po tvojoj priči taj stan u Belvilu je po kvalitetu gradnje nešto ispod ovoga u Pančevu. Osim toga, nije bez značaja i što su u Belvilu visoke zgrade, a ovaj u Pančevu je u zgradi koja ima samo dva sprata + potkrovlje.

Tako sam i pretpostavljao kada sam rekao da mi se ne sviđa raspored kod tih stanova u Belvilu, on je njima najkritičniji parametar, što si ti i pojasnio.

Voleo bih da još neko iznese svoja iskustva, a najbolje da okači raspored prostorija, nije mnogo bitno koja je kvadratura, jer se za bilo koju kvadraturu može posmatrati da li je raspored dobar ili ne.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 13:00 - pre 172 meseci
Po meni od gradnje iz 70'tih/80'tih u Beogradu, ako izuzmemo lokaciju, okruzenje i socijalnu strukturu, najkvalitniji masovni stanovi su u Visnjickoj Banji(ispod Lesca), zatim u Novom Beogradu blok 70/45 (4-spratnice pored keja).

Takodje blok 70a (zute 7-spratnice,90m2) po meni imaju idealan raspored, 2 ogromne terase, ali kvalitet, malo slabiji, zidano tehnikom lego kocki gde su elementi pravljeni u fabrici.


Ako bi uzeli kriterijume i standarde koji su vazili 80-tih, Belville bi bio malo iznad proseka, a mnogo iznad danasnjih standarda u klasi 1100-1500 evra/m2. Druga velika stvar novo je ipak novo.





 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 14:52 - pre 172 meseci
Citat:
Java Beograd

Cenu nekretnine određuje:
1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija



Dodao bih i:

4. Potraznja
5. Potraznja
6. Potraznja


Naravno da ce se u Beogradu, Nisu i Novom Sadu najmanje misliti o kvalitetu jer je velika potraznja sto zbog zivljenja, sto zbog izdavanja.

A u nepopularnim gradovima poput Panceva i slicnih stanove ce kupiti samo ljudi koji su dobili posao tamo ili imaju rodbinu.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 15:04 - pre 172 meseci
DrJekyll, ajmo još malo trola, offtopica i besmislica, nije ovo dovoljno...Samo ti možeš gradove da deliš na popularne i nepopularne, a naročito da to uopštavaš...(?!)... veću besmislicu dugo nisam čuo...

Gradovi se niti tako dele, niti se uopšte dele na sličan način, niti bilo kakva podela gradova ima bilo kakve veze sa ovom temom, niti se u ovoj temi porede gradnje po gradovima, niti je to uopšte moguće uraditi, niti bi imalo nekog smisla, i kao što već gore i mnogo puta ranije rekoh, nit bilo šta što ikada rekao na ES-u ima bilo kakvog smisla, a naročito dodira sa bilo kojom temom. Jedini tvoj razlog bitisanja na ES-u je rušenje i skretanje svake diskusije koje krene ka nekakvom razrešenju...

Zato još jednom apelujem da se govori o kvalitetu stanova u Belvilu i da se porede sa nekim drugim stanovima, za koje neko zna (ako zna) kakvog su kvaliteta.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 15:50 - pre 172 meseci
Citat:
Zato još jednom apelujem da se govori o kvalitetu stanova u Belvilu i da se porede sa nekim drugim stanovima, za koje neko zna (ako zna) kakvog su kvaliteta.



Ne znam zasto se ljutis kad sam odgovorio konkretno u prethodnom postu zasto se negde vise razmislja o kvalitetu a zasto negde manje.

Cinjenica je da svako iz Srbije zeli imati stan u BG NI ili NS, u drugim gradovima kupuju kao sto rekoh ili zbog posla ili rodbine, i to je ona prica o potraznji koja takodje diktira i kvalitet.



 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1349 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova01.03.2010. u 16:07 - pre 172 meseci
Jasno da je generalno potražnja najveća u Beogradu, ali to je za ovu temu nevažno, a i cene u Beogradu od strane interesnih grupa su napumapavane godinama i postale potpuno besmislene (mada ja lično i da nisu takve o Beogradu kao mestu stanovanja ne razmišljam uopšte, ali i to je za ovu temu nebitno).

Sve to nije tema ovde, ovde pokušavamo da odgonetnemo kakav je zaista kvalitet stanova u tom Belvilu, to je prilično zanimljivo jer se za to naselje vezuju najrazličitije priče, a i upletenost interesnih grupa je tu najveća.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova03.03.2010. u 22:35 - pre 172 meseci
neko je pomenuo visinu plafona kao prednost. Interesantno, ali meni je to mana.
Ne volim visoke plafone nikako. Smatram da prostorije moraju biti veće od proseka da bi vizuelno podnele visok plafon.
Mali stanovi u Belvilu stoga mi izgledaju i manji nego što to zaista jesu (skupa sa visokim vratima što izgleda vrlo bezveze)

Skidam kapu za onaj suludi parking ispod zgrada i za uređenje (kao i rampe) na parkinzima ispred zgrada, ali bih dodao da je cena koja se plaćala za obično parking mesto unutar parkinga (iza rampe) van pameti (kao i za garaže uostalom).
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Belville, naselje duhova04.03.2010. u 05:16 - pre 172 meseci
Useljenje novih vlasnika u naselje Belvil još jednom odloženo zbog dodatnih renoviranja u tri zgrade
Ključevi tek početkom leta

AUTOR: A. MALUŠEV
Nakon višemesečnog odugovlačenja useljenja u tri zgrade u naselju Belvil, kupci stanova i lokala moraće da se strpe bar još tri meseca pre nego im investitor najzad uruči ključeve. Naime, po završetku Univerzijade, pokazalo se da je obim potrebnih radova na renoviranju prostora u kom su učesnici boravili, veći nego što se očekivalo. To je prouzrokovalo promenu termina useljenja.

- Kašnjenje radova izazvao je i problem sa jednim od dobavljača parketa, koji je isporučio robu lošeg kvaliteta. Kompanija „Blok 67 Associates“ i njeni nadzorni organi ponašali su se na najprofesionalniji mogući način. Od svih dobavljača zahtevani su svi potrebni sertifikati o kvalitetu materijala. Uprkos svim preduzetim merama i odgovarajućim atestima, jedan dobavljač isporučio je nekvalitetan parket, koji je ugrađen u određenom broju stanova tri pomenute zgrade. Odlučili smo da kao investitori, sav parket u tri zgrade zamenimo o svom trošku, kako bi kupci dobili stanove u potpuno ispravnom stanju. Ipak, taj proces traje i zahteva pomeranje rokova - kaže za Danas Miloš Stanojević, direktor Belvila.

Primopredaja poslednjih stanova u naselju Belville biće obavljena najkasnije krajem maja ili početkom juna, u zavisnosti o kom objektu je reč. Radi se o 20 odsto prodatih stanova, u tri zgrade, Šeboj, Iris i Ciklama, dok je preostalih 80 procenata, u 11 zgrada (naselje ima ukupno 14) predato stanarima u planiranom roku do kraja 2009. Primopredaja lokala u pomenutim objektima biće obavljena krajem marta ili početkom aprila.

Međutim, kupci nezadovoljni stalnim odlaganjem useljenja, najavili su zahtev za naplatu štete na ime nepoštovanja rokova koji su ugovorom predviđeni. Direktor Belvila ističe da ugovorom nisu utvrđene nikakve kaznene odredbe za slučaj prolongiranja građevinskih radova. Ipak, prema njegovim rečima, u kompaniji „Blok 67 Associates“, svesni su odgovornosti prema krajnjim kupcima i dobrovoljno su im ponudili isplatu penala.

- Krajnjeg kupca ne interesuje naš odnos sa dobavljačima i način na koji smo regulisali međusobne obaveze, kontrolu kvaliteta i slično. Zbog toga smo svim kupcima stanova i lokala koji se nisu na vreme uselili u Belville ponudili pravične nadoknade za svaki dan kašnjenja od ugovorom predviđenog termina useljenja. Penali iznose 0,01 odsto dnevno, od neto vrednosti stana, odnosno 0,02 odsto dnevno od neto vrednosti lokala. Svakako da iznos varira u zavisnosti od veličine stana odnosno lokala - kaže Stanojević. On se ujedno izvinjava što je izvođač probio dogovorene rokove, i time izazvao brojne neprijatnosti kupcima.


http://www.danas.rs/danasrs/sr...m_leta_.39.html?news_id=184945
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Belville, naselje duhova

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35919 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.