Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")

elitemadzone.org :: MadZone :: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15410 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 17:34 - pre 173 meseci
Citat:
To sto ti onda, a koliko vidim ni sada, nisi shvatao, je da za devojcice nikada nije bila stvar u knjizi, nego u...gacama.


Pa vilil1, zavisi kakav profil devojke ti trazis. Ona koja ne ceni knjigu kao
poklon, znaci da ne cita, a ja svakako ne bih mogao da provedem zivot
sa devojkom koja ne zna da sklopi dve postene recenice jer nije nista
procitala u zivotu.

Ne sumnjam da bi ti svojim stavom privukao samo ovakve iz tvog citata.
Ali, na srecu, ima i onih koje ne gledaju samo u gace, pa svakom devojka po meri.

Bitno je da svako ima "srodnu dusu".
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 17:48 - pre 173 meseci
Mora covek malo i da se otvori. Ne moze sve da se dobije za jednu knjigu. Momci stede i rintaju ko konji da bi kupili devojci parfem ili neke krpice. Ni kravu ne mozes da pomuzes ako je ne naranis malo...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 17:51 - pre 173 meseci
Citat:
Mora covek malo i da se otvori.


Uredu je to, ali to nema veze sa knjigom, kao lepim poklonom.
Btw, i knjiga uopste ne mora da bude jevtina :)

(Recimo, tvrdi povez kompleta - trilogije Gospodara Prstenova nije bas jevtin) :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 18:19 - pre 173 meseci
Tema nije muvanje riba, vec DZ. D. Selindzer.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 18:28 - pre 173 meseci
Citat:
Most girls if you hold hands with them, their goddam hand dies on you, or
else they think they have to keep moving their hand all the time, as if they were afraid
they'd bore you or something. Jane was different. We'd get into a goddam movie or
something, and right away we'd start holding hands, and we wouldn't quit till the movie
was over. And without changing the position or making a big deal out of it. You never
even worried, with Jane, whether your hand was sweaty or not. All you knew was, you
were happy. You really were.


:)

Zasto u nekom delu moras nuzno da se identifikujes sa buntovnistvom?
Ima i drugih stvari, koje doduse neko primeti, neko ne, u kojima se mozes "pronaci".
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 19:16 - pre 173 meseci
Divan deo knjige. Sadrzi specificnu aromu i opipljivu atmosferu u sebi. Govori se o dodiru i bude nam se sva cula dok citamo. I ovo je interesantan deo:

In my mind, I'm probably the biggest sex maniac you ever saw.
The Catcher in the Rye
Holden Caulfield in Chapter 9
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 20:08 - pre 173 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ne mogu da izbrojim koliko sam Malih prinčeva, Lovaca u žitu i Galeba Džonatana Livingstona kupio i poklonio... Sigurno omanja biblioteka. A rezultat? Mršav za uložene pare.
E pa mozda si pogresnima poklanjao, ili nisi bio dovoljno dosledan. BTW, bubuljicare niko nije nista ni pitao, i ne znam sta uopste traze na ovoj temi. Oni su od knjiga i tako jedva i bukvar dovrsili, kao i vrsnjakinje im.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 20:17 - pre 173 meseci
Heh... mislim da sam najvise i procitao u nekom periodu od II-III srednje (taj period sa bubuljicama),
pa do negde II god faksa.... (najintenzivnije, hocu reci)

Priznajem da sam se ulenjio sto se citanja tice, ali dobro tu je i posao i druge obaveze, mada
nekad me ovakve teme evo podsete, pa se opet do'vatim knjige...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.29.*



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 21:40 - pre 173 meseci
Citat:
boxxter: Ja sam samo citirao wikipediu, a ne zutu stampu...

Controversy

Mark David Chapman's shooting of John Lennon, John Hinckley, Jr.'s assassination attempt on Ronald Reagan, Robert John Bardo's shooting of Rebecca Schaeffer and other murders have also been associated with the novel

Piše li tamo koliko je serijskih ubica i psihopata kod svoje kuće imalo Bibliju?
Pa niko iz toga nikada nije izvlačio "kontraverzne zaključke"!
Lepo je u ovoj temi već rečeno da je najverovatnije cela tema "Catcher in the rye - controversy" bila svojevremeno isfabrikovana od strane američkih službi, kojima je glavna paranoja očuvanje mentalnog stanja nacije i odbrana od svih oblika crvene napasti.
Razni umetnici i kreativni ljudi su bili meta aktivnosti ovih službi tokom prošlog veka, a ne verujem da se išta bitno tu promenilo i danas.

Da ne smaramo više nepotrebno, dovoljna je prosta matematika: Knjigu je kupilo više od 65 miliona ljudi (broj onih, koji su je pročitali je daleko veći), među njima se našlo i nekoliko psihopata - pa šta onda, koga je briga za to?!?

PS
Vodi li naša policija evidenciju o kućnim bibliotekama domaćih ubica, krimosa i psihopata?
Koliko knjiga domaćih pisaca imaju kod svoje kuće?
Koliko egzekutora iz Srebrenice ima sabrana domaća rodoljubiva dela, kao i "odabrane radove" autora, koji trenutno čame po zatvorima?

Totalno bez veze s mozgom je sve to, ne znam koji je povod uopšte da se troluje tema o smrti jednog pisca?

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")31.01.2010. u 21:56 - pre 173 meseci
Ma da, to su gluposti u sluzbi politike, koga to jos normalnog zanima.

Svaki pisac ima svoj privatni zivot koji moze biti buran, svakakav, i delo je uvek
povezano sa zivotom pisca na ovaj ili onaj nacin, ali mene na kraju interesuje
kakvo je SAMO DELO, jer se "druzim" sa delom, a ne sa piscem.

Niti me zanima "reakcija javnosti" na delo previse.

Hans Rejzer ubio zenu sekirom, i sta sad svi treba da prestanu da koriste ReiserFS fajl sistem. Ma da.

Razdvojiti dobro od loseg.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 08:38 - pre 173 meseci
Dao sam taj link kao dodatnu informaciju o kontraverznim stvarima koja prate dela pomenutog pisca, u cilju informisanja onih koji to nisu znali. I malo se nasalio, a trolovao nisam. Niko vas ne sprecava da editujete clanak na wikipediji i da probate da ga izmenite, i dodate deo o bibliji.
Ustvari povlacim sve sto sam rekao, i iskreno se kajem, necu da zavrsim u sibiru kao oni koji su imali komentar na kapital od marxa, u staljinovo vreme. Ili na mein kampf. Necu da diram svetinju. Oprostite mi. Ja sam uzoran gradjanin, placam porez.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 09:08 - pre 173 meseci
Placas porez?! Aaaa, to je sigurno zato sto imas "1000 zasto 1000 zato" u kuci

 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 10:06 - pre 173 meseci
Dobroo...Samo sam preneo informaciju o piscu i knjizi koju sam procitao, nisam je izmislio, a nisam ni komentarisao. Ne morate sad da me izmasakrirate bejzbol palicama, necu vise nista da pricam.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 10:12 - pre 173 meseci
Ma opustno bre :)
 
Odgovor na temu

sugardaddy

Član broj: 229194
Poruke: 19
188.124.192.*



+1 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 13:39 - pre 173 meseci
'Bote, sta je ovaj pisao 10 godina. Potrisao sam cca 3h da je procitam, knjiga je nula bodova. Ako generacije koje su rasle na ovom danas upravljuju svijetom, dani su nam odbrojani.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 14:06 - pre 173 meseci
Nisam siguran da je knjiga bezvredna za citanje. Mozda vredi procitati, pa makar samo zbog dela knjige koju je citirao Srdjan.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.201.*



+21 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 14:35 - pre 173 meseci
^ Ama batalite knjige, internet je mama... ko će danas još da čita knjige i to neke tamo od pre pola veka?

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")01.02.2010. u 14:51 - pre 173 meseci
U, te od pre pola veka su najbolje.... covece, sad se setih i Remarka i Tri ratna druga i Crnog obeliska.... morace to ponovo da se prodje malo :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Umro pisac Džerom D. Selindžer ("Lovac u žitu")

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15410 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.