Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7712776 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2013. u 19:54 - pre 137 meseci
@pankec
Skinuo sam limene obloge i pored postojece staklene vune dodao 2cm tvrdo presovane sa svih strana osim zadnjeg poklopca, jer
mi je bio komplikovan za skidanje. Na dno su stavljene cigle iz TA peci one od vulkanske lave (valjda se tako zove) zato sto je dno kotla suplje
nema ni vode u zadnjih 10cm a one pokupe visak toplote i kad gorionik ode u standby produze taj period zracenjem akumulirane toplote.
Ne znam dali si video kakvi su turbulatori napravljeni ali ce ti biti potrebni kad predjes na pelet.
U sledecem postu cu postaviti nekoliko slika kako to izgleda i video (danas snimljen) u radu s temperaturama kotla i izlaza.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2013. u 21:12 - pre 137 meseci
Marko video Sam turbulatore a I koristim ih,njihov efekat je dosta veliki,ja sad koristim ugalj I jedino sto mi prave vise posla jer pec dosta zadrzava prasinu tako da je moram cistiti detaljno svake nedelje,nahvata se sloj od nekkih 10mm na celoj povrsini peci.a sto se tice izolacije ona je najlosija na poklopcu,Moja pec je novi model a Bosch je promenio samo oplatu u odnosu na staru I to naplatio200 e vise,to nije nesto sto se ocekuje od velikih proizvodjaca .njihov odnos prema korisnicima nerazumem, njihovi strucnjaci su prevideli da se pepeljara vrlo tesko cisti a samo su trebali skloniti mali deo sa donje strane otvora.a I mogla je biti veca jer dosta pepela pada pored.to su sitnic koje su mi zapale za oko odmah....
Ecopell 35
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2013. u 21:25 - pre 137 meseci
Da probam ovo da postavim (mada nisam siguran da je dobro) pa pogledajte ako mozete.
Stanje kotla pred ciscenje znaci 10-tak dana u radu
https://plus.google.com/u/0/10...061564409020/posts/HSR78oZWHyu

https://plus.google.com/u/0/10...061564409020/posts/fMWxZxcXc6M

Evo i slika kako to izgleda i kako se sve napakuje, mislim na turbulatore,
za one koji imaju slicnu kombinaciju.
Ono sto je bitno kod ovog videa su plamenovi na MALIM snagama:
Snaga 4 je oko 15kW, a snaga 1 oko 6kW.

[Ovu poruku je menjao marko67 dana 20.01.2013. u 22:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2013. u 21:36 - pre 137 meseci
Citat:
pankec:
Marko video Sam turbulatore a I koristim ih,njihov efekat je dosta veliki,ja sad koristim ugalj I jedino sto mi prave vise posla jer pec dosta zadrzava prasinu tako da je moram cistiti detaljno svake nedelje,nahvata se sloj od nekkih 10mm na celoj povrsini peci.a sto se tice izolacije ona je najlosija na poklopcu,Moja pec je novi model a Bosch je promenio samo oplatu u odnosu na staru I to naplatio200 e vise,to nije nesto sto se ocekuje od velikih proizvodjaca .njihov odnos prema korisnicima nerazumem, njihovi strucnjaci su prevideli da se pepeljara vrlo tesko cisti a samo su trebali skloniti mali deo sa donje strane otvora.a I mogla je biti veca jer dosta pepela pada pored.to su sitnic koje su mi zapale za oko odmah....

Slazem se s tim ali ces mnogo manje problema s ciscenjem imati ako predjes na pelet. Gornji poklopac treba bolje da se izoluje ja nista bitno tu nisam uradio jer nigde nisam naisao na neki izolacioni materijal debljine 10-20 mm
sem onih ploca koje se prodaju kod nas (ne znam kako se zovu) ali one postanu krte posle duzeg izlaganja vatri. Ako neko ima ideju ili info neka posalje neki predlog.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2013. u 22:22 - pre 137 meseci
Znam,I to mi je sledeci Korak...a vidim da si I Dodao jos jedan turbulator I Mislim da je on"krivac"za dodatnu efikasnost
Ecopell 35
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 09:19 - pre 137 meseci
Citat:
dusanmijat:
Pitanje za sve one koji imaju elektro pogon na mešnom ventilu bilo koje marke ( jer mislim da je princip isti ili sličan)
Kako je riješen krajnji položaj ( otvoren ili zatvoren) i može li se ograničiti hod ako nema potrebe da ga vozi od 100% zatvoren do 100% otvoren? Nadam se da razumijete pitanje -hvala-

Kod neme na ESBE se na svakom krajnjem polozaju nalazi mikroprekidac i kada dodje do kraja i stisne ga, prekida pogon elektromotora i moguce je samo da ide u drugom smeru. Nadam se da sam ti dobro objasnio.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 09:34 - pre 137 meseci
Hvala savke_79, još mi je jako interesantno dali se mikroprekidači podešavaju i koliki je minimalan hod ventila koji se može ograničiti?
Hvala unaprijed
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 10:35 - pre 137 meseci
Citat:
taneb:
Citat:
taneb: Ovih 17 kg peleta moze da proizvede istih 74KW, i to ako racunam da od 1 kg peleta dobijamo 4.35 KW.
Vreme koje si se grejao na akumulaciju mogao si i na pelet sa tih 17kg.
Gde nestade usteda na akumulatoru toplote?
Citat:

lavbanjalucki: Pa da si pročitao celi forum znao bi o čemu ja ovde pričam a ja nešto nemam volje da ponavljam,ne volim ponavljače.Eto,dođi ti evo ti moj kotao pa sa njim grej moj objekat sa 17 kg peleta 24 časa dnevno a BEZ AKUMULATORA ja ti pokolinim kotao(Još ti ga dovezem u avgustu kad pođem na sabor)!


Forum sam procitao i to vise puta, jer je ponavljanje majka znanja!
Boldovao sam u svom predhodnom postu deo recenice koji ti nisi procitao ili nisi razumeo. Dakle, nije rec o grejanju za 24h, vec o nekih 5 sati koliko ti je trajalo grejanje na akumuliranu toplotu.
Ti si post u kome govoris o akumulaciji preko noci napisao juce u 12:59h, i tu pises da ti je grejac radio do 08h, sto znaci da ti je grejanje na akumuliranu toplotu trajalo 5 sati.
Ja sam ovako protumacio tvoj post,ako sam negde pogresio molim te da me ispravis. Ako procitas jos neki put moj post videces da ja ustvari i nisam imao nameru da hvalim ili kudim tvoj
sistem grejanja. E sad, ako ovih 5 sati tvoju kucu ne moze da podmiri 17 kg peleta to i nema veze sa matematikom koju sam ja napisao, vec sa iskoriscenjem tvog kotla.
KWh je KWh dobio ga ti od struje ili peleta isto je.




OK,ovaj put ćemo se razumeti,dakle ovako:
Ja sam post napisao u 13,ali akumulaacija mi je trajala sve do 17 časova a onda se uključio kotao ponovo grijač pošto je vikendom jeftina struja.Koliko je radio i koliko je potrošio,ne znam,otišao sam na Slavu a idem i danas ali danas ne uključujem struju nego će posao preuzeti kotao na pelet a kad će to da se desi ne znam pošto je otoplilo napolju ali kad temp.padne ispod 45*C tad će da se uključi i zagrije ponovo na 90*C,a trokraki mi pušta u sistem 45C,što je sasvim dovoljno.
Nadam se da smo se sada razumeli a ako nismo,utvrđivaćemo gradivo na saboru,uz onu vašu lepu rakijicu.Pozdrav.

 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 10:43 - pre 137 meseci
He,he, imam osećaj da je Dušanmijat već na putu da riješi elektro-pogon mešnog ventila na sebi svojstven način-funkcionalno i jeftino a ja ću strpljivo čekati a dotle-ručni pogon.Sretno Dule.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 11:59 - pre 137 meseci
lave, u pravu si 100%. Još malo pa će da vozi sa pouzdanom automatikom a sve skupa ispod 100 evrića
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 12:05 - pre 137 meseci
Citat:
dusanmijat:
Hvala savke_79, još mi je jako interesantno dali se mikroprekidači podešavaju i koliki je minimalan hod ventila koji se može ograničiti?
Hvala unaprijed


Uf, ne secam se da li se podesavaju ali ako ti nesto znaci ukupan hod je 90 stepeni (cetvrtina kruga) a potrebno mu je ako se ne varam oko 3.5min da predje iz jednog u drugi krajnji polozaj.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 12:24 - pre 137 meseci
znam za ugao a vrijeme hoda zavisi od varijante pogona (idu čak i do 8 min. za 90 stepeni. Radim na modifikaciji jedne elektronike pa sam malo razmišljao o nekoj opciji ali to mogu i kad pogon bude postavljen i isproban (seltron AVC 05 3P 2min. 230 V)
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 14:49 - pre 137 meseci
Citat:
marko67:
Citat:
pankec:
Marko video Sam turbulatore a I koristim ih,njihov efekat je dosta veliki,ja sad koristim ugalj I jedino sto mi prave vise posla jer pec dosta zadrzava prasinu tako da je moram cistiti detaljno svake nedelje,nahvata se sloj od nekkih 10mm na celoj povrsini peci.a sto se tice izolacije ona je najlosija na poklopcu,Moja pec je novi model a Bosch je promenio samo oplatu u odnosu na staru I to naplatio200 e vise,to nije nesto sto se ocekuje od velikih proizvodjaca .njihov odnos prema korisnicima nerazumem, njihovi strucnjaci su prevideli da se pepeljara vrlo tesko cisti a samo su trebali skloniti mali deo sa donje strane otvora.a I mogla je biti veca jer dosta pepela pada pored.to su sitnic koje su mi zapale za oko odmah....

Slazem se s tim ali ces mnogo manje problema s ciscenjem imati ako predjes na pelet. Gornji poklopac treba bolje da se izoluje ja nista bitno tu nisam uradio jer nigde nisam naisao na neki izolacioni materijal debljine 10-20 mm
sem onih ploca koje se prodaju kod nas (ne znam kako se zovu) ali one postanu krte posle duzeg izlaganja vatri. Ako neko ima ideju ili info neka posalje neki predlog.



marko mislim da je ovo prava stvar za izolaciju gornje ploce ....mada ne znam cenu nisam zvao
http://www.wbc.co.rs/wbc/RS/Pr...rax%20Duraboard%20Products.pdf
Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 14:53 - pre 137 meseci
Automatika koja bi regulisala rad mešnog ventila, bez da se računa i koliko košta elektro-pogon, može da se zgotovi i za pedesetak evra: ako je između kotla i radijatora akumulator toplote može i spram temperature u referentnoj prostoriji, a ako akumulatora nema, onda spram temperature vode u potisnom vodu. Probao sam obe varijante, ovu drugu detaljno sam opisao prošle godine u ovo doba, onu prvu, doduše ne baš detaljno, na početku ove grejne sezone.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 18:46 - pre 137 meseci
Ima li nekog ko koristi ili ima ideju kakve turbulatore staviti u kotlove Radijator K 40 i Radijator C 40 Kraljevo ?
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 20:49 - pre 137 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
marko67:
Citat:
pankec:
Marko video Sam turbulatore a I koristim ih,njihov efekat je dosta veliki,ja sad koristim ugalj I jedino sto mi prave vise posla jer pec dosta zadrzava prasinu tako da je moram cistiti detaljno svake nedelje,nahvata se sloj od nekkih 10mm na celoj povrsini peci.a sto se tice izolacije ona je najlosija na poklopcu,Moja pec je novi model a Bosch je promenio samo oplatu u odnosu na staru I to naplatio200 e vise,to nije nesto sto se ocekuje od velikih proizvodjaca .njihov odnos prema korisnicima nerazumem, njihovi strucnjaci su prevideli da se pepeljara vrlo tesko cisti a samo su trebali skloniti mali deo sa donje strane otvora.a I mogla je biti veca jer dosta pepela pada pored.to su sitnic koje su mi zapale za oko odmah....

Slazem se s tim ali ces mnogo manje problema s ciscenjem imati ako predjes na pelet. Gornji poklopac treba bolje da se izoluje ja nista bitno tu nisam uradio jer nigde nisam naisao na neki izolacioni materijal debljine 10-20 mm
sem onih ploca koje se prodaju kod nas (ne znam kako se zovu) ali one postanu krte posle duzeg izlaganja vatri. Ako neko ima ideju ili info neka posalje neki predlog.



marko mislim da je ovo prava stvar za izolaciju gornje ploce ....mada ne znam cenu nisam zvao
http://www.wbc.co.rs/wbc/RS/Pr...rax%20Duraboard%20Products.pdf

Ovo mi se cini adekvatno za tu namenu, jos da se stavi na lim da manje gori.
Cenu sam jedino video u Ceskoj tabla 2cmm 0,61m2 oko 33e, moram da pozovem ove kod nas da vidim dali imaju.
Sto se tice turbulatora oba su bila i prosle god. nista nisam menja to su te slike, samo mislim da ti sad ne bi smeo da koristis ovaj
prvi - kod tebe je ipak u pitanju prirodna promaja...
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.01.2013. u 20:56 - pre 137 meseci
Evo link za neke domace proizvode pa pogledajte i proverite cene, ja nisam zvao.
Ako neko pozove nek ostavi ovde info. o cenama.

http://www.rototehnika.com/regulatori.htm
 
0

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2013. u 08:15 - pre 137 meseci
altec23:

Fino su mi podešeni jedino POTENZIA 1 i POTENZIA 2
Ostalo je podešeno al su snage prejake.
Ja imam velike gubitke u kotlu (to rešavam ovih dana) pa mi je u modulaciji,
POTENZIA 1 oko 12kW.
POTENZIA 2 oko 24 kW
Ovo nije najsrećnije rešenje. Morala bi da se izmeri temperatura dima u dimnjači i da bude ladovina (barem -5) a ne ovo proleće.

Probao sam jedno veče sa,
TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 30˝
TEMPO COCLIA IN POTENZA 1 - vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.4˝
sve isto u kW ali pola količine na pola vremena, čini mi se da finije radi al ću ipak da sačekam hladnoću a i ove prepravke na kotlu pa da fino podesim ovu kombinaciju.
Morao bih da podesim da mi snaga 2 ne ide odmah u 24kW nego recimo 18kW, pa tek snaga 3 na 24kW

PARAMETRI TEHNICI – tehnički parametri
• TERMOSTATO ESTERNO - spoljni termostat OFF
• DELTA CONTROL TEMPERATURE - delta kontrola temperature 02OC
• DELTA TEMPERATURE ACCESIONE - delta temperatura za čekanje 05OC
• TENSTATIVI ACCESIONE - pokušaj paljenja 1
• TEMPERATURA LAMPADINA MIN - trajanje osvetljenja displeja 05
• CONTROLO DEPRESIONE SIMETRIO - OFF
• ABILITA TERMOSTAT ESTERNO - OFF (osposobiti sobni termostat)

PARAMETRI GENERALI - OPŠTI PARAMETRI

• TEMPO MASSIMO ACCESIONE - maksimalno vreme paljenja 20
• TEMPO STABILIZAZZIONE FIAMA - vreme stabilizacije plamena 000
• TEMPO TRA LA PULIZIA - interval čišćenja gorionika 30
• TEMPO PULIZIA BRACIERE - trajanje čišćenja gorionika 30˝
• RITARDO ALARMI - vreme kašnjenja alarma 120˝
• TEMPO MIN DI AVIO - minimalna temperatura pokretanja 40OC
• TEMPERATURA MASSIMA - maksimalna temperatura izlaznih gasova 250OC
• TEMPERATURA SPEGNIMENTO - temperatura gašenja 20OC
• TEMPO ANTICIPO RESIZTENZZA - vreme rada grejača 5´
• TEMPO CARICO MANUALE - vreme potrebno da se puž napuni manuelno prilikom prvog punjenja, pritiskom na taster
• TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 60˝
• TEMPO COCLIA IN CARICO - vreme rada puža u pokretanju gorionika 0.8˝
• TEMPO COCLIA IN AVIO - vreme rada puža u pokretanju plamena 0.8˝
• TEMPO COCLIA IN PULIZIA-vreme rada puža u fazi čišćenja 01.4˝ ( u fazi čišćenja-izduvavanja gorionika)
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 1 - vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.8˝
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 2.1˝
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 3 – vreme rada puža u poziciji 3, iznosi 2.4˝
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 4 – vreme rada puža u poziciji 4, iznosi 3.0˝
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 5 – vreme rada puža u poziciji 5, iznosi 3.4˝
• DEPRESIONE IN CARICO – brzina ventilatora za vazduh pri paljenju 50
• DEPRESIONE IN AVIO - brzina ventilatora za vazduh nakon pojave plamena 48
• DEPRESIONE PULIZIA - brzina ventilatora pri čišćenju 99 (kod izduvavanja)
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 1 - brzina ventilatora pri poziciji 1 je na 32
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 2 - brzina ventilatora pri poziciji 2 je na 36
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 3 - brzina ventilatora pri poziciji 3 je na 40
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 4 - brzina ventilatora pri poziciji 4 je na 43
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 5 - brzina ventilatora pri poziciji 5 je na 48
 
+1

altec23
Srbija Vlasotince

Član broj: 310729
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2013. u 11:23 - pre 137 meseci
I ja čekam hladno vreme trenutno mi radi na 2 a pož je na 38s a zadata temperatura mu je41 potrošnja za 24h 5 džakobva, to je ustvari za 2 dana pošto ne radi non stop

•TEMPO COCLIA IN POTENZA 1 - vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 04
•TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 1
•DEPRESIONE ALLA POTENZIA 1 - brzina ventilatora pri poziciji 1 je na 36
•DEPRESIONE ALLA POTENZIA 2 - brzina ventilatora pri poziciji 2 je na 40
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2013. u 21:09 - pre 137 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
taneb:
Citat:
taneb: Ovih 17 kg peleta moze da proizvede istih 74KW, i to ako racunam da od 1 kg peleta dobijamo 4.35 KW.
Vreme koje si se grejao na akumulaciju mogao si i na pelet sa tih 17kg.
Gde nestade usteda na akumulatoru toplote?
Citat:

lavbanjalucki: Pa da si pročitao celi forum znao bi o čemu ja ovde pričam a ja nešto nemam volje da ponavljam,ne volim ponavljače.Eto,dođi ti evo ti moj kotao pa sa njim grej moj objekat sa 17 kg peleta 24 časa dnevno a BEZ AKUMULATORA ja ti pokolinim kotao(Još ti ga dovezem u avgustu kad pođem na sabor)!


Forum sam procitao i to vise puta, jer je ponavljanje majka znanja!
Boldovao sam u svom predhodnom postu deo recenice koji ti nisi procitao ili nisi razumeo. Dakle, nije rec o grejanju za 24h, vec o nekih 5 sati koliko ti je trajalo grejanje na akumuliranu toplotu.
Ti si post u kome govoris o akumulaciji preko noci napisao juce u 12:59h, i tu pises da ti je grejac radio do 08h, sto znaci da ti je grejanje na akumuliranu toplotu trajalo 5 sati.
Ja sam ovako protumacio tvoj post,ako sam negde pogresio molim te da me ispravis. Ako procitas jos neki put moj post videces da ja ustvari i nisam imao nameru da hvalim ili kudim tvoj
sistem grejanja. E sad, ako ovih 5 sati tvoju kucu ne moze da podmiri 17 kg peleta to i nema veze sa matematikom koju sam ja napisao, vec sa iskoriscenjem tvog kotla.
KWh je KWh dobio ga ti od struje ili peleta isto je.




OK,ovaj put ćemo se razumeti,dakle ovako:
Ja sam post napisao u 13,ali akumulaacija mi je trajala sve do 17 časova a onda se uključio kotao ponovo grijač pošto je vikendom jeftina struja.Koliko je radio i koliko je potrošio,ne znam,otišao sam na Slavu a idem i danas ali danas ne uključujem struju nego će posao preuzeti kotao na pelet a kad će to da se desi ne znam pošto je otoplilo napolju ali kad temp.padne ispod 45*C tad će da se uključi i zagrije ponovo na 90*C,a trokraki mi pušta u sistem 45C,što je sasvim dovoljno.
Nadam se da smo se sada razumeli a ako nismo,utvrđivaćemo gradivo na saboru,uz onu vašu lepu rakijicu.Pozdrav.



Ovo je vec nesto drugo, iz predhodnog posta nisam mogao videti do kada je trajala akumulacija, pa sam zakljucio da je do vremena pisanja posta.
Vratimo se na matematiku, ono sto sam ja hteo da kazem je da za 2.6 eura kupis 74KWh jeftine struje ili 17 kg peleta.
Sa 17 kg peleta bi trebao da dobijes oko 74KWh, ako kotao ima iskoriscenje bar 85%. Ako ima ovoliko iskoriscenje on bi sa
17 kg trebao da ti zagreje vodu u akumulatoru na istu temperaturu kao i elektricni grejac za potrosenih 74Kwh.
Druga je prica ovo sto je tebi akumulacija trajala do 17h, po tvom zakljucku ti nebi mogao da se grejes taj isti dan do 17h na kotao.
Ako kotao ima vise snaga na kojima moze da radi ja mislim da bi mozda i mogao sa 17kg ili koje kilo vise da dobacis do 17h.
Mada ti najbolje poznajes svoj kotao i sistem grejanja.
P.S.Ako dolazis na sabor javi se da utvrdimo gradivo.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7712776 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.