Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700089 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cncartdizajn
Dejan Stojanović
rentgen tehničar
Niš

Član broj: 223248
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.cncartdizajn.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.09.2013. u 15:51 - pre 128 meseci
Citat:
gortod:
Kostice sam placao od 3-5 dinara za kilogram u sirovom stanju. Cena varira od hladnjace do hladnjace. Sto se tice ferolija moj zet ima ferolija proslu sezonu radio na pelet a za ovu je i on uzeo nesto kostica da proba. Malo je ovih dana koristio kostice ali ce on da proba da ih mesa sa peletom. Tako da je rano za bilo kakve zakljucke sto se tice rada. Na ECOPELL-u to radi savrseno, zbog toga sam se i odlucio za njega, a i zbog ostalih osobina koje su na strani ECOPELL-a.
Samo da napomenem da kostice susenjem kaliraju odredjeni procenat sto se krece u rasponu od 20-35% u zavisnosti od trenutne vlaznosti kada se uzimaju, tj. kupuju.

Hvala na odgovoru a voleo bih da čujem i utiske Vašeg zeta sa Ferolijem i košticama,
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.09.2013. u 19:14 - pre 128 meseci
Citat:
produzni_kabal:
Pozdrav Svima koji prate ovu temu.

Kako se zima priblizava, sve vise me plasi cinjenica da cu jos jednu zimu da provedem u hladnoj kuci.

Kuca je na 2 sprata, 180kvm po spratu, blok+5cm stiropor, drvena stolarija, na potkrovlju mineralna vuna pa crep.
Grejemo prvi sprat, a prizemlje nam je radionica koju ne grejemo.

Kotao je Radijator Kraljevo, 25kw, lozimo ugalj + drva i za sezonu potrosimo oko 8t uglja (Stavalj, Vreoci, Resavica) i oko 5,6m drva (bukva, hrast).
Grejna sezona nam prodje tako sto smo do guse zakopcani, debele carape, prsluci, uopste neprijatno je sedeti u kuci (nismo zimogrozljivi).

Tako da sam se resio da apliciram za kredit za energetsku efikasnost.

Cale je pre neki dan na vasaru u Negotinu gledao kotlove na pelet BIODOM (ili tako nesto) i tako smo se i zainteresovali za grejanje na pelet uopste.

Jel moze neko da me uputi, koje kotlove da gledam, koji bi sistem bio ok za nas (samo da se vise ne smrzavamo)?

Samo kotao na pelet? Kotao na pelet + veliki bojler (500l) sa grejacem na struju? ? ? ?

Hvala unapred


Pre bi se tu trebalo pozabaviti izolacijom, posto je to bas velika potrosnja ogreva za tu kvadraturu. Za istu, cak i vecu, kvadraturu sam ja pre prelaska na pelet ( kostice) trosio 6t stavaljskog uglja i 2-3 m3 suvog camovog otpada sa strugare. Posto se bavim gradjevinskim poslom, odokativno primecujem da ogroman problem imate sa time sto je ta radionica u prizemlju a ne greje se.
Ne znam sta biste dobili prelaskom na pelet osim puno veceg troska, doduse bilo bi dosta lakse sto se tice lozenja.
Uzgred, razmislite i o dogradnji gorionika na postojeci kotao, ali ovo prvo je mnogo vaznije.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
80.85.109.*



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.09.2013. u 21:49 - pre 128 meseci
Citat:
cncartdizajn:
Citat:
gortod:
Kostice sam placao od 3-5 dinara za kilogram u sirovom stanju. Cena varira od hladnjace do hladnjace. Sto se tice ferolija moj zet ima ferolija proslu sezonu radio na pelet a za ovu je i on uzeo nesto kostica da proba. Malo je ovih dana koristio kostice ali ce on da proba da ih mesa sa peletom. Tako da je rano za bilo kakve zakljucke sto se tice rada. Na ECOPELL-u to radi savrseno, zbog toga sam se i odlucio za njega, a i zbog ostalih osobina koje su na strani ECOPELL-a.
Samo da napomenem da kostice susenjem kaliraju odredjeni procenat sto se krece u rasponu od 20zavisnosti od trenutne vlaznosti kada se uzimaju, tj. kupuju.

Hvala na odgovoru a voleo bih da čujem i utiske Vašeg zeta sa Ferolijem i košticama,

Jel si skoro kupovao te kostice.ja bi vrlo rado uzeo I po 10din sada :)

Ecopell 35
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.09.2013. u 14:58 - pre 128 meseci
Pošto za ovu zimu imam više od 4 tone suve koštice od višnje, pitam kolege koji su koristili iste bar jednu sezonu: Koji odnos bi bio realan za proračun snage, 1kg- 4,5kw ili nešto drugačiji? Pozdrav
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.09.2013. u 00:47 - pre 128 meseci
Citat:
dusanmijat: Pošto za ovu zimu imam više od 4 tone suve koštice od višnje, pitam kolege koji su koristili iste bar jednu sezonu: Koji odnos bi bio realan za proračun snage, 1kg- 4,5kw ili nešto drugačiji? Pozdrav

Može i 5 kw/kg, višnja je malo jača od peleta, videćeš i sam dok malo sezona počne!
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.09.2013. u 09:33 - pre 128 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
cncartdizajn:
Citat:
gortod:
Kostice sam placao od 3-5 dinara za kilogram u sirovom stanju. Cena varira od hladnjace do hladnjace. Sto se tice ferolija moj zet ima ferolija proslu sezonu radio na pelet a za ovu je i on uzeo nesto kostica da proba. Malo je ovih dana koristio kostice ali ce on da proba da ih mesa sa peletom. Tako da je rano za bilo kakve zakljucke sto se tice rada. Na ECOPELL-u to radi savrseno, zbog toga sam se i odlucio za njega, a i zbog ostalih osobina koje su na strani ECOPELL-a.
Samo da napomenem da kostice susenjem kaliraju odredjeni procenat sto se krece u rasponu od 20zavisnosti od trenutne vlaznosti kada se uzimaju, tj. kupuju.

Hvala na odgovoru a voleo bih da čujem i utiske Vašeg zeta sa Ferolijem i košticama,

Jel si skoro kupovao te kostice.ja bi vrlo rado uzeo I po 10din sada :)

Tesko je sad naci kostice. Toga najvise ima krajem juna i pocetkom jula, mada mozda ima i sada kod vecih hladnjacara.
Problem je sad osusiti sirove kostice, ako se suse prirodnim putem.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.09.2013. u 18:27 - pre 128 meseci
ja uzeo toby na kredu za energetsku efikasnost pa će da vidimo , jedva čekam da ga pustim u pogon , dobro ne baš da želim hladnoću al novo je novo a mi muškarci nestrpljiiiiiiiiivi
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.09.2013. u 18:45 - pre 128 meseci
Treba mi pomoc.Gde da nadjem termoizolacionu traku(azbestnu ili vec kakvu) jer prilikom paljenja gorionika,malo izlazi dima kod gornjih vrata na kotlu i kod donjih gde stoji gorionik?To mi se desavalo i kod lozenja na ugalj tako da ovo nije strasno ali bih da sprecim ako je moguce.Kasnije kada predje u "plamen",nema dima.Menjao sam onaj kanap ali ne vredi.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

Nindza1234
Lleo Silva
Serviser
Kovan
Beograd,Srbija

Član broj: 317772
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.09.2013. u 19:04 - pre 128 meseci
Citat:
gortod:
Citat:
produzni_kabal:
Pozdrav Svima koji prate ovu temu.

Kako se zima priblizava, sve vise me plasi cinjenica da cu jos jednu zimu da provedem u hladnoj kuci.

Kuca je na 2 sprata, 180kvm po spratu, blok+5cm stiropor, drvena stolarija, na potkrovlju mineralna vuna pa crep.
Grejemo prvi sprat, a prizemlje nam je radionica koju ne grejemo.

Kotao je Radijator Kraljevo, 25kw, lozimo ugalj + drva i za sezonu potrosimo oko 8t uglja (Stavalj, Vreoci, Resavica) i oko 5,6m drva (bukva, hrast).
Grejna sezona nam prodje tako sto smo do guse zakopcani, debele carape, prsluci, uopste neprijatno je sedeti u kuci (nismo zimogrozljivi).

Tako da sam se resio da apliciram za kredit za energetsku efikasnost.

Cale je pre neki dan na vasaru u Negotinu gledao kotlove na pelet BIODOM (ili tako nesto) i tako smo se i zainteresovali za grejanje na pelet uopste.

Jel moze neko da me uputi, koje kotlove da gledam, koji bi sistem bio ok za nas (samo da se vise ne smrzavamo)?

Samo kotao na pelet? Kotao na pelet + veliki bojler (500l) sa grejacem na struju? ? ? ?

Hvala unapred


Pre bi se tu trebalo pozabaviti izolacijom, posto je to bas velika potrosnja ogreva za tu kvadraturu. Za istu, cak i vecu, kvadraturu sam ja pre prelaska na pelet ( kostice) trosio 6t stavaljskog uglja i 2-3 m3 suvog camovog otpada sa strugare. Posto se bavim gradjevinskim poslom, odokativno primecujem da ogroman problem imate sa time sto je ta radionica u prizemlju a ne greje se.
Ne znam sta biste dobili prelaskom na pelet osim puno veceg troska, doduse bilo bi dosta lakse sto se tice lozenja.
Uzgred, razmislite i o dogradnji gorionika na postojeci kotao, ali ovo prvo je mnogo vaznije.

 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.09.2013. u 09:12 - pre 128 meseci
Pozdrav, bavim se proračunom snage i moguće postavke (zavisno od potrebe ) Došao sam do zaključka da najviše slobode za manevrisanje imam ako dozator ima isporuku 3-4 gr/s. Dali je neko vršio mjerenja na svojim dozatorima i kakvi su rezultati? Na stranu fabrička uputstva interesuje, me mjera iz kotlovnice
-taneb- šta po ovom pitanju kažu koštice?
Uživajte u hladnom danu i toplini doma

[Ovu poruku je menjao dusanmijat dana 30.09.2013. u 12:08 GMT+1]
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.09.2013. u 11:07 - pre 128 meseci
Pozdrav, bavim se proračunom snage i moguće postavke (zavisno od potrebe ) Došao sam do zaključka da najviše slobode za manevrisanje imam ako dozator ima isporuku 3-4 gr/s. Dali je neko vršio mjerenja na svojim dozatorima i kakvi su rezultati? Na stranu fabrička uputstva interesuje, me mjera iz kotlovnice
-taneb- šta po ovom pitanju kažu koštice?
Uživajte u hladnom danu i toplini doma
Nekim brzim računom sa podatcima iz uputstva za bosch 14-34 ispada da dozator isporučuje 6-7 gr/s
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.10.2013. u 20:02 - pre 128 meseci
Citat:
nnikki:
Treba mi pomoc.Gde da nadjem termoizolacionu traku(azbestnu ili vec kakvu) jer prilikom paljenja gorionika,malo izlazi dima kod gornjih vrata na kotlu i kod donjih gde stoji gorionik?To mi se desavalo i kod lozenja na ugalj tako da ovo nije strasno ali bih da sprecim ako je moguce.Kasnije kada predje u "plamen",nema dima.Menjao sam onaj kanap ali ne vredi.



probaj kod jkp dimničar , verovatno i besplatno možeš dobiti pošto im je to obaveza da sprečavaju takve stvari
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 16:47 - pre 128 meseci
pozdrav peletaši ! Može li mala pomoć , naime dešava se da se gorionik zapuši od ovog na slici i ne dozira pelet tj prekine sa radom , u pitanju je bosch kotao sa feroli gorionikom sa dimnjakom fi 160 oko 6 m visine , sve novo , šta mislite
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
80.85.109.*



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 17:25 - pre 128 meseci
Los pelet...ovo je shljaka...

Ecopell 35
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 17:43 - pre 128 meseci
a od čega se to stvara u peletu ? šta može biti umešano ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 17:52 - pre 128 meseci
kod mene na feroliju nema toliko sljake ni posle 2 nedelje.

Probaj cisti resetku malo češće
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 19:09 - pre 128 meseci
Citat:
boree:
a od čega se to stvara u peletu ? šta može biti umešano ?


Ili ima (ne mnogo) pšenične/sojine slame, ili mnogo kore četinara, ili (opet mnogo) granjevine, odnosno orezine od voćaka i vinove loze, ili... Sve u svemu, ne valja.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 19:39 - pre 128 meseci
ima li u Srbiji redovnog peleta Boga mu !!!!!!!!!!!!!!
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 20:15 - pre 128 meseci
Ima, ali ima i ovakvog kakav je vama zapao. Ko je proizvođač, valjalo bi da znamo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.10.2013. u 20:34 - pre 128 meseci
Prvo ti cetiri razlicita proizvodjaca posalju brzom postom po jedan dzak peleta pa svaki probas.Koji bude najbolji najkaloricniji i najcistiji,onda sa tim proizvodjacem pregovaras u vezi cene!!!!Najgore je sto se to sve radi u julu na plus 33!!!!Kod nas u Srbiji je svacije najbolje,najjace,najcistije,a kad dodje do lozenja onda je cvrc....nema zakona za neke kardinalnije stvari u ovoj nasoj lepoj zemlji,a ne etiketa da je pelet sertifikovan po zakonu!!!!!Ako neuradis ovakav postupak kupovine peleta onda dobijes ovakve silikate lepo istopljene na povrsini restke(licno sam nasedao,pa sam valjda nesto i naucio)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700089 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.